Poniedziałek, 03 sierpień 2020, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Nowy Targ i okolice
Rain
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 46
Rain
15°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 2
Rain
24°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 46
Rain
25°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 48
Clouds
24°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 47
Rain
21°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 46
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
20.09.2018, 22:50 | czytano: 7598

Agata Michalska: "Niełatwo mnie czymś zniechęcić. Jeśli mam cel to zwykle go realizuję". Komitet Razem Nowy Targ zaprezentował swój program wyborczy (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. - Nasz program powstał w oparciu o pomysły ludzi, z którymi będę współpracowała podczas tej kampanii - powiedziała Agata Michalska. Kandydatka KWW Razem Nowy Targ w wyborach na burmistrza dodała: - Wszystkie nasze pomysły do programu są wynikiem potrzeb mieszkańców, których skrupulatnie wysłuchaliśmy i zebraliśmy je w całość.

Jak mówiła - program to "pomysły na nasze miasto, które muszą umocnić pozycję Nowego Targu jako Stolicy Podhala".

Okazuje się, że zarówno problemy, jak i koncepcje na ich rozwiązanie są dla wielu jasne. I to na tyle, że zostały w bardzo podobny sposób zdefiniowane przez dwa komitety wyborcze. Zarówno prezentowany wczoraj program Pawła Liszki, jak i dziś pokazany dziennikarzom program Agaty Michalskiej - ma te same lub paralelne hasła. Przykładem może być "otwarcie na Gorce", modernizacja hali lodowej, program "Czyste powietrze", czy udrożnienie ul. Ludźmierskiej.

- Ale my jako jedyni mamy w programie środki na realizację celów, a to jest zasadniczo różne od programów pozostałych komitetów - zaznacza kandydat na radnego Bartłomiej Garbacz.

- Każdy z nas szukał prawdziwego pomysłu na Miasto. Wybraliśmy problemy najważniejsze dla naszego miasta, bo trzeba je zrealizować - wyjaśnia Agata Michalska. A Michał Glonek dodaje - Mamy nadzieję, że pójdzie w świat pozytywna informacja na temat tego, co komitet chce zrobić dla Nowego Targu.

A to zebrany w punktach zaprezentowany program:

Turystyka

Uruchomimy wspólną promocją regionu. Zbudujemy od nowa politykę promocyjną i przywrócimy Miastu pozycję lidera w regionie. Nowy Targ będzie kreował wspólne działania z sąsiednimi gminami, przedsiębiorcami i organizacjami pozarządowymi, które przyciągną turystów i inwestorów do naszego Miasta. Chcemy połączyć ważne miejsca w regionie i stworzyć wspólną promocję.

Na Gorce trzeba mieć pomysł. Wykorzystamy potencjał przygotowywanej inwestycji Ścieżka w Koronach Drzew. Będzie to miało znaczenie dla rozwoju turystycznego Nowego Targu. Skomunikujemy Kowaniec z tą inwestycją oraz przygotujemy przyjazne plany zagospodarowania przestrzennego umożliwiające rozwój turystyki na Kowańcu.

Zbudujemy największy w Małopolsce kompleks narciarstwa biegowego GORCE CROSS COUNTRY we współpracy z Gminą Nowy Targ. Połączymy Nowy Targ, Obidową i Waksmund w system 50 km tras biegowych o różnym stopniu trudności wraz z niezbędną infrastrukturą.

Stworzymy kompletny rowerowy produkt turystyczny. Nowotarskie trasy rowerowe uzupełnimy o strefę MTB w Gorcach. Przygotujemy górskie trasy w formule Single Track. 

Ekologia i zdrowie

Skutecznie wdrożymy w Nowym Targu nowy ogólnopolski program „Czyste powietrze” polegający na dofinansowaniu termomodernizacji budynków, wymianie okien oraz wymianie źródeł ciepła na źródła ekologiczne.

Wdrożymy program profilaktyczny związany ze szczepieniami dla dzieci na meningokoki.

Rozwój przedsiębiorczości

Przedsiębiorca też potrzebuje pomocy Miasta. Zorganizujemy Punktu Wsparcia Przedsiębiorców przy Burmistrzu Miasta w celu kompleksowego i szybkiego rozwiązywania spraw.

Potrzeby przedsiębiorców mają znaczenie. Utworzymy Forum Przedsiębiorców przy Radzie Miasta, aby cyklicznie wysłuchać pracodawców i na partnerskich zasadach wspierać ich w realizacji zamierzeń gospodarczych.

Pomożemy w realizacji utworzonego ustawą z dn. 10 maja 2018 programu Polskiej Strefy Inwestycji i powołamy Nowotarską Strefą Aktywności Gospodarczej.

Zainicjowanie powstania Strefy Rękodzieła.

Sport i Rekreacja

Tradycja jest dla nas ważna. Stworzymy realną pod względem finansowym i infrastrukturalnym, możliwość budowy kompleksu sportowego z halą lodową, wykorzystując aktualną lokalizację przy parku.

Opracujemy Strategię Rozwoju Sportu w Nowym Targu.

Podejmiemy działania w celu zagospodarowania zdegradowanych terenów takich jak: „stara oczyszczalnia ścieków”, „stary basen os. Na Skarpie” - na place rekreacyjne i boiska sportowe dla mieszkańców.

Infrastruktura

Stawiamy sobie za cel realizację nowych ciągów komunikacyjnych. Najwyższy priorytet otrzymują drogi odciążające ul. Ludźmierską, w szczególności realizacja połączenia ul. Bohaterów Tobruku z Zakopianką oraz przygotowanie dokumentacji i uzyskanie pozwolenia na budowę dla drogi łączącej okolice dworca PKP z Zakopianką.

Stworzymy bezpłatne parkingi wielkopowierzchniowe zlokalizowane blisko centrum Miasta

Edukacja

Zorganizujemy świetlice dla oddziałów przedszkolnych oraz świetlice profilaktyczno – wychowawcze.

Każde dziecko powinno posiąść umiejętność pływania. Wprowadzimy system nauki pływania dla 4-toklasistów w ramach lekcji wychowania fizycznego.

Zdrowe dzieci to nasz największy kapitał. Rozbudujemy infrastrukturę sportową przy szkołach.

----
Po prezentacji programu kandydatka na stanowisko burmistrza Miasta odpowiadała na pytania dziennikarzy.

"Powołamy, wdrożymy, zorganizujemy, stworzymy"...- ten program brzmi jak zobowiązanie. Widoczna jest w nim duża pewność siebie.

- Bardzo szczegółowo przeszliśmy przez każdy z tych punktów naszego programu. One nie znalazły się tam przypadkowo. Przeanalizowany został każdy szczegół tego - jak to zostało powiedziane - zobowiązania. I takie zobowiązanie na siebie przyjmujemy, w pełni świadomi, że zostaniemy przez wyborców i mieszkańców naszego miasta z tego rozliczeni. Z absolutną pewnością przystąpimy do realizacji tych zadań.

Skoro starannie dobrane zostały sformułowania, to jak rozumieć słowa:"stworzymy możliwość budowy kompleksu sportowego z halą lodową". Tylko "możliwość"? Brzmi to jakby udział Miasta był w tym przedsięwzięciu marginalny. I technicznie i finansowo.

- Środki z zewnątrz będą najmilej widzianą formą zdobycia pieniędzy na to przedsięwzięcie, ale na pewno środki z budżetu miasta będą w tym celu wykorzystane. Co jest najistotniejsze, to stworzenie tego kompleksu w miejscu, gdzie już istnieje. Głownie z tego powodu, że tam nie będziemy musieli uzyskiwać zgód, które będą niezbędne do stworzenia tego obiektu. Na tym terenie Miasto posiada 3,5 hektara gruntu, który możemy wykorzystać do budowy tego kompleksu. A to zadanie etapowane. Pierwszy etap to wybudowanie nowej hali lodowej tuż obok tej istniejącej, drugim etapem będzie modernizacja starego obiektu, który będzie wykorzystywany do celów treningowych. Ta modernizacja będzie miała na celu utworzenie przestrzeni pod działalność komercyjną. A potem - kolejne etapy zaplanowane do realizacji, w oparciu o poszerzenie powierzchni w okolicy całej tej strefy.

Czy ten teren nadaje się pod tego rodzaju zabudowę?

- Sprawdziliśmy to u doskonałych architektów. Ich jednoznaczne stwierdzenie brzmi :"jak najbardziej tak". Wpisujemy się tu w tradycję, bo ten obiekt i ta lokalizacja bezwzględnie kojarzy się z naszą tradycją hokejową i wykorzystujemy przestrzeń, którą już posiadamy i nie musimy o nią walczyć.

Hasło "otwarcie na Gorce" padało już wcześniej, ale się nie urealniło. Czy te wasze ambitne zamierzenia zostały poprzedzone rozeznaniem sytuacji własnościowej terenów? Nawet wspomniana trasa Single Track we fragmencie niemożliwa była do poprowadzenia ze względu na protesty właścicieli.

- To nie będzie łatwy temat. Nawet do zrobienia w trakcie pięcioletniej kadencji. /.../ Naszym zadaniem jest zrobienie absolutnie wszystkiego, by cały ruch turystyczny puścić od strony Nowego Targu. Jesteśmy do tego doskonale przygotowani jeśli chodzi o Kowaniec i naszym zadaniem będzie udrożnić ruch turystyczny. Jeżeli przewiduje się, że z planowanej Ścieżki w Koronach Drzew rocznie korzystać będzie ok. 500 tysięcy ludzi to naszym zadaniem jest "przechwycenie" przynajmniej 60 procent z nich - dostępnością komunikacyjną i stworzeniem takiego programu rozwoju, żeby nasi mieszkańcy i inwestorzy mogli na tym skorzystać.

Padła zapowiedź budowy bezpłatnych dużych parkingów blisko centrum. Gdzie?

- Mamy dwie lokalizacje. Jedna to Ibisor, co jest połączone z naszą koncepcją rozbudowy hali lodowej. Tam są tereny przeznaczone właśnie na parking i to jest doskonałe miejsce, by się otworzyć na Nowy Targ, na miasto, na park, na lodowisko. W momencie jak już powstanie zakopianka w nowym trakcie to otworzy się wjazd na ulicę Kolejową, czyli tutaj się nam stwarza otwarta przestrzeń i to będzie pierwsze miejsce parkingowe z którego będzie można korzystać. Drugiem miejscem jest teren starej targowicy, czyli os. Bereki. To teren miejski i tam byśmy widzieli zlokalizowanie takiego wielkopowierzchniowego parkingu.

Proszę rozwinąć hasło "strefa rękodzieła".

- Nasz region wyróżnia się góralskością, naszymi specyficznymi produktami regionalnymi typu koszule, kierpce, chustki, korale, kożuchy i oscypki - a nie mamy takiego miejsca, gdzie turysta mógłby dokonać zakupu tego rodzaju produktu. Oczywiście te artykuły są w różnych miejscach, ale nie ma jednego konkretnego, które można komuś z zewnątrz wskazać. W związku z tym, chcielibyśmy stworzyć coś na wzór Sukiennic w Krakowie, taki mini pasaż, który w piękny sposób by to wszystko eksponował. Lokalizacji nie chciałabym na razie zdradzać.

Jak ocenia Pani pomysł z wykorzystaniem w Nowym Targu źródeł geotermalnych?

- Jestem zwolenniczką tego pomysłu, ale tutaj jest nam potrzebny dobry plan, który by nie kolidował się ze źródłami ekologicznymi, które są już w Nowym Targu, czyli z siecią gazową.

Kwestia zdobycia pieniędzy na termomodernizację domów. Mieszkańcy chcieli wymieniać "kopciuchy" na lepsze kotły, ale warunek termomodernizacji domów był zaporą, bo ludzie nie mają pieniędzy na remonty.

- Tu nam się otwiera wspaniała droga. We wrześniu ogłoszony został projekt rządowy "Czyste powietrze" dedykowany bezpośrednio do użytkownika. Nasze państwo przeznacza na to 103 miliardy zł. Poświęcimy na to bardzo dużo czasu, by uświadamiać i zachęcać mieszkańców do skorzystania z tego projektu. Będziemy chcieli stworzyć jednostkę organizacyjną, która będzie edukować, zachęcać, wypełniać wnioski i pomagać mieszkańcom. A jest z czego korzystać, bo to dofinansowanie jest od 7 do 53 tys. zł i warunkiem nie jest wymiana kotła. Można przeprowadzić samą termomodernizację budynku. To program rządowy, a naszą inicjatywą jest, by włączyć w to lokalnych przedsiębiorców, by mieszkańcy mogli liczyć przy współpracy z nimi - na rabaty przy wymianie okien, czy elewacji. By to było absolutnie wspólne przedsięwzięcie.

Co Panią skłoniło do startu w tych wyborach?

- Chęć zrobienia czegoś dobrego. Chcę wykorzystać swoje doświadczenie zawodowe, biznesowe. Nasze miasto potrzebuje biznesowego gospodarza. Mam doświadczenie w zarządzaniu ludźmi. Uważam, że aby zarządzać miastem nie trzeba się znać na wszystkim i być alfa i omegą. Trzeba mieć w swoim gronie specjalistów i umiejętnie wykorzystać ich wiedzę i umiejętności. Robiłam to przez 30 lat i to na niezłym poziomie. I tę wiedzę chciałabym wykorzystać. Poza tym moja "sportowa" kariera też mi pokazała, że niełatwo mnie czymś zniechęcić. Jeśli mam cel, to zwykle go realizuję. Łatwo się nie poddaję. Jestem dosyć mocnym zawodnikiem.

Czasem atut może okazać się obciążeniem. Jest Pani kojarzona z jedną dyscypliną sportu - hokejem. Co z pozostałymi?

- Bardzo wyraźnie zaznaczone mamy w programie przygotowanie Strategii Sportu dla naszego miasta. Sport jest czymś, co na prawdę kocham i każdy rodzaj sportu będziemy wspierać. Strategia ukierunkowana będzie na sport indywidualny, zawodowy, masowy, czy rekreację. Jestem zwolenniczką każdego rodzaju sportu, a hokej pojawia się w naszym programie w aspekcie tradycji, czyli powstania obiektu sportowo-rekreacyjnego, bo to dla naszego miasta jest ważne. Nie da się od tego uciec, to 90 lat tradycji i pięknych emocji, które towarzyszą naszemu miastu i będziemy go wspierać.

W programie zabrakło hasła "kultura". Czy to znaczy, że jest ona traktowana przez komitet marginalnie?

- Absolutnie nie. W kwestii kultury wspiera nas mocno Aneta Knap, nasza kandydatka na radną.

Kogo Pani wskaże jako swoich potencjalnych zastępców?

- Zastępców mam wytypowanych. Na pewno będzie ich dwóch, ale na podawanie nazwisk jest za wcześnie.

----
Podczas dzisiejszego spotkania zaprezentowali zostali kandydaci KWW Razem Nowy Targ:

Okręg nr 1
1. Michał Glonek
2. Jolanta Bakalarz
3. Krzysztof Batkiewicz
4. Michał Krasiński
5. Artur Kret
6. Piotr Możdżeń
7. Magdalena Węgrzyn
8. Ewelina Ślusarska

Okręg nr 2
1. Agata Michalska
2. Andrzej Rajski
3. Krzysztof Jakobiszyn
4. Jacek Zientara
5. Magdalena Dyka
6. Maciej Pajerski
7. Zofia Haas
8. Jolanta Zborowska
9. Monika Majkowska
10. Józef Knap

Okręg nr 3
1. Bartłomiej Garbacz
2. Maria Sendrowicz
3. Szymon Fatla
4. Artur Kułakowski
5. Aneta Knap
6. Ewa Bajer
7. Zbigniew Kudela
8. Paulina Puławska
9. Jerzy Pohrebny

not. Sabina Palka, zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
iman17:10, 28 września 2018
Pani Michalska gdzie pani już nie była? z tego co słyszałem to kariere Pani robiła już wszędzie a na biznesie to sie już napewno zna hehe
brak słów12:18, 25 września 2018
Z całym szacunkiem do Artura Kreta ale cytuje jego wypowiedź z Kuchennych rewolucji:
"Przecież ja umiem tylko w hokeja grać (...)"
normal08:46, 25 września 2018
Pani Agato szanuję panią za to wszystko co pani do tej pory robiła ale widząc nazwiska osób z pani okręgów wyborczych na pewno nie będę na Panią głosował - szkoda że dobrała sobie Pani takich współpracowników. A może to Oni Panią sobie dobrali ?
glosujaca19:38, 24 września 2018
smiechu warte !!!! te ich spotkania I obietnice to dobry material na Stand Up Muppets Show hahahah. NTVK powinno wyemitowac kilka odcinkow
masters10:17, 24 września 2018
W zakresie kultury wspiera nas Aneta Knap. To razem z Bolesławem stworzą piękny egzotyczny duet, który będzie pędził jak pendolino. Pani Agato w zakresie kultury jedna osoba to może sobie w nosie podłubać albo gumiaki tybetką okleić.
Burok16:38, 23 września 2018
Piękny program . A teren Ibisoru pod parking to Państwo planują wykupić , czy tak jak komuniści ukraść prywatnym właścicielom ?
Antek13:33, 23 września 2018
A Watycha cos cicho siedzi i tylko plakaty rozwiesza.Przygląda si.ę wpisom , żeby jakiej gafy nie strzelić. najwyraźniej obmyśla program, bo nie ma nic do zaoferowania. Niektórzy kandydaci to sa ciekawe postacie - raz chcięli z tego komitetu, a innym razem z innego....negoicjowali miejsce na liście. Nie chodziło im tak na prawdę o wspieranie lidera (bo samo w niego nie wierzą) tylko żeby oni sami jak najwięcej ugrali.
O la Boga10:36, 23 września 2018
Według mnie żałosną, wprost niewypowiedzianie żałosną, cechą u mężczyzn jest, jeśli nie mają ŻADNYCH realnych osiągnięć poza kłapaniem buzią. Słowa, słowa, słowa, a czynów brak. Jakie pojęcie o życiu mają te młodziki? Co osiągnęli? Jakie własne firmy pootwierali? A może mają na koncie doktoraty i wybitne osiągnięcia naukowe? Albo utworzyli wiele miejsc pracy? I oni chcą rządzić innymi?! Jaki ich wyczyn ma mnie przekonać, że zasługują na mój głos? /.../
Jak to?09:26, 23 września 2018
Nie ma nikogo z PO ani PSL?
głos16:17, 22 września 2018
Pani Agata M., to taka damska wersja Grzegorza W., popiera ją w większości to samo środowisko, które w poprzednich wyborach popierało obecnego Burmistrza i się z nim pokłócili.
A co do programu AM, to sporej mierze tożsamy z programem Liszki, tylko mniej ambitny.
A te środki, o których mówił Pan Garbacz, to gdzie są, bo chyba nie w budżecie Miasta.
Zuch14:46, 22 września 2018
Basen na Skarpie ...temat bul ruszany w poprzednich kadencjach. jakoś specjalnie obecni radni się nim nie interesowali chociaż niby większość mieli. A tu patrz...na tapecie. .. I ciekawe jak ten temat chce rozwiązać. Bo sami bez pomocy innych organow tego nie zrobia ns pewno. I Pani Michalska z tymi kandydatami nie ma na to szans. Zreszta to dodatkowe powazne koszty, a przeciez ytzeba lodowiska 2 ....
Kiełbasa wyborcza11:46, 22 września 2018
A kasę na realizację obietnic skąd weźmiecie? wiem wiem po wyborach to mamy spadać.
kardynalny11:04, 22 września 2018
Po rewolucji związanej z jednomandatowymi okręgami wyborczymi (tzw. JOW-y) w 2014 roku ordynacja wyborcza 2018 wprowadza ponownie prawie wszędzie wybory proporcjonalne. Wyjątkiem są małe gminy do 20 tys. mieszkańców. Tam ponownie kandydaci będą wybierani w jednomandatowych okręgach wyborczych.
Wybory samorządowe 2018 podlegają nowelizacji ordynacji wyborczej również pod względem kandydatów do rad gmin i powiatowych. Dotychczas każdy komitet mógł zgłosić dwa razy więcej kandydatów, niż było miejsc w radzie. W konsekwencji, szczególnie w większych miastach, wyborcy nie mieli szans poznać wszystkich kandydatów. Ordynacja wyborcza 2018 wprowadza limit - wystawić można dwóch kandydatów więcej, niż jest mandatów. Kolejne ograniczenie związane z kandydowaniem dotyczy osób ubiegających się o stanowisko wójta, burmistrza czy prezydenta miasta. Nie mogą jednocześnie tworzyć sobie furtki bezpieczeństwa, kandydując do rady powiatu lub sejmiku województwa.
kalkulator10:54, 22 września 2018
do : wiem i poprawka
mea culpa - dzięki za wyprowadzenie z błędu
Chrobry10:54, 22 września 2018
To chyba jedyny komitet, którego propozycje nie są na tyle oderwane od rzeczywistości by nie dało się ich zrealizować. Watycha nie zrealizował ani jednej obietnicy, więc dam szanse Pani Michalskiej.
zatroskana matka09:46, 22 września 2018
Bardzo się ciesze .że został poruszony program darmowych szczepionek dla dzieci . Wiele miast i Gmin z tego korzysta .Nie wszyscy sa przeciwnikami szczepień . Szczepienie na meningokoki nie jest szczepieniem obowiązkowym ale bardzo ważnym . Niestety szczepionka jest bardzo droga i nie wszystkich rodziców na nią stać Cena jednej dawki to ok.400 zł a potrzebne są dwie takie dawki.Widzę że piszacy tutaj kompletnie nie zrozumieli o co chodzi z tym programem profilaktycznym . Tu nie ma żadnego przymusu kto nie chce nie szczepi . To nie sa kompetencje urzedu miasta to jest tylko pomoc dla rodzin
Pieniadze na zakup takiej szczepionki pozyskuje się z żródeł zewnetrznych pisząc odpowiedni program .,Nasze miasto nigdy nie wdrozyło żadnego programu profilaktycznego.A choroba meningokokowa jest t bardzo poważna Brawo ze ktos się tym zajmie . życze powodzenia.
wiem09:38, 22 września 2018
Kalkulator nie komromituj się i doczytaj npw 2010 Pan Liszka wszedł z 3 pozycji a pani Wojdyła z 8 miejsca tej samej listy.
Analiza23:33, 21 września 2018
Panie i panowie...żeby ruszyć turystykę, żeby ściągnąć inwestorów...to najpierw trzeba przygotować infrastrukturę, dobry dojazd, przejazd..i inne, ale cosik wybudować nie wiadomo gdzie , albo wiadomo gdzie, ale nie wiadomo jak tam dojechać przyzwoicie. Program i widać tą chęć i gotowość działania u Pana Liszki. Widać ta determinację dla dobra i rozwoju Miasta . Myślę, żę tych zastępców będzie miał konkretnych i kompetentnych. Moje zdanie po analizie . Oczywiście jeszcze kampania wyborcza trwa...a w zasadzie sie zaczyna.
Ewelina23:27, 21 września 2018
Pan Rajski se skacze z kwiatka na kwiatek...w zeszłej kadencji promował Grzesia Watychę...czy cos nie tak poszło??? Proszę wyjaśnić czemu pani Agatka?? A może Grzegorz miał dług wdzięczności za kampanię większy od interesowności??? hmmm. Tu państewko i tam państewko, a gdzie miasto Nowy Targ i mieszkańcy? No cóż nie wszyscy musza być intelektualnie błyskotliwi....i nie zauważają prywatnych "chwytów' tylko są zachwyceni bajkami. Ludzie..zejdźcie na ziemie i przeanalizujcie ...po co, na co i dlaczego....i dlaczego Nowotarżanie maja ponosić tego konsekwencje.
Niezależni?22:09, 21 września 2018
Brakuje informacji jaka partia ogolnopolska popiera tych szanownych kandydatów. Rozumiem że nie PiS ale co z resztą? Nie mają poparcia czy boją się go ujawnić?
poprawka20:39, 21 września 2018
kalkulator - mylisz się i to totalnie. Sprawdź na ostatnie wybory do powiatu, gdzie PiS wziął w mieście 2 mandaty i weszła osoba z 2 miejsca oraz 8-go. Decydują głosy oddane na poszczególne osoby. Wynik listy decyduje tylko o liczbie mandatów
kalkulator18:48, 21 września 2018
Mała ściąga dla kandydatów na radnych i ich wyborców.
Głosy i mandaty do rady będą obliczane Metodą D?Hondta , (wujek google) polegającą na tym, że gdy lista z danego okręgu osiągnie np 5 % ogółu głosów z danego okręgu, to automatycznie mandat dostaje osoba będąca na 1 miejscu listy - przykład : 5 osoba na liście uzyskuje poparcie 200 wyborców a 1 osoba na liście uzyskuje poparcie 20 wyborców, to mandat przypada nie 5 osobie na liście tylko tej 1, jeżeli lista osiągnie wymagany dla drugiego mandatu np 10 % ogółu głosów z danego okręgu, to automatycznie mandat uzyskuje osoba będąca na 2 miejscu na liście - przykład : 8 osoba na liście uzyskuje poparcie 250 wyborców a na drugą osobę na liście zagłosuje tylko 5 wyborców, to mandat nie przypadnie 8 osobie, tylko otrzyma go osoba będąca na 2 miejscu na liście. - to tak w wielkim skrócie. Kochani wyborcy - mandaty do rady zostały już rozdysponowane dla kandydatów będących na 1 - 2 ew. 3 miejscu na liście. pozostali na liście kandydaci, choćby zdobyli poparcie 500 wyborców mogą zapomnieć o tym, że uzyskają mandat do Rady Miasta. Kandydaci będący na listach na pozycjach 4,5,6 itd mocno zastanówcie się, czy warto się angażować w kampanię wyborczą, jeżeli nie macie najmniejszych szans na uzyskanie mandatu. To samo dotyczy wyborców. Jeżeli się mylę, to proszę o sprostowanie.
Program PL18:43, 21 września 2018
Fantastyczny program przedstawił Paweł Liszka, skoro inne komitety z niego zaczerpnęły :)
Liter17:29, 21 września 2018
Nie ma co się przejmować Pani Michalska. Pan Burmistrz /.../ nie zrobił ani jednego postulatu z poprzedniej kampanii i teraz się trzęsie ze strachu. Panie Watycha! Czas podsumowań nadszedł !!!
Chorek16:35, 21 września 2018
Brakowało kandydatów do pełnego składu to na ostatnią chwilę proponowali...No i widać. A prawda taka że oni się dla elity nie liczą. Chyba tylko że jako głosy.
Toja16:29, 21 września 2018
No właśnie. ... Pani nie musi wszystkiego wiedzieć tylko inni którzy będą za Panią rządzić i dbać o własne interesy...a pani nawet nie bedzie tego swiadoma bo nue bexzie sie pani ba tym zbac. A kto będzie to też już jest jasne.
Zmartwiona mama16:27, 21 września 2018
Pani Michalska będzie wpychać szczepionki na meningokoki naszym dzieciom?! Dziękuję bardzo! Trwa walka o uświadamianie ludzi, o wolność wyboru! Zapraszam do lektury ulotek!
nosacz16:15, 21 września 2018
Czytając komentarze człowieka nachodzi refleksja, że "nic się nie da" i wszystko nam w mieście jest niepotrzebne. Chyba pora na zmiany, bo te teksty brzmią znajomo niczym 4 lata od ekipy byłego burmistrza.
Kacper15:58, 21 września 2018
Tak interesy ...otwarcie na gorce...począwszy od tarasu widokowego na długiej polanie własności Pana kandydata na radnego. I najlepiej żeby tam cały ruch poszedł i zakorkowal gorce. A stary basen zagospodarowac? Najpierw trzeba go wykupic a tu tez i komornicze długo są wielkie..bez pomocy wsparcia finansowego tego miasto nie udzwignie i Nowa gala lodowa i jeszcze remont starej....hohoho...kasy trzeba a o tą ciężko. Ale najważniejsze żeby rozpocząć od biznesu terenowego.
OBIEKTYWNA- podsumowywując komentarze15:35, 21 września 2018
Czytam komentarze i stwierdzam, że większość z nich powinna być umieszczona pod programem i listą kandydatów innych komitetów. Konkurencji się coś pokręciło, to chyba z emocji i strachu.Moje obiektywne i bezstronne uwagi:
1. Radni z łapanki ? Chyba wam ludzie smog mózgi uszkodził.Ja na liście nazwisk na radnych widzę ludzi którzy w swoim życiu osiągnęli sukces, wysoką pozycję społeczną, mają stanowiska, pracę , biznes i pieniądze,cieszą się ogólnym szacunkiem ,są to osoby doświadczone oraz młode i ambitne. Potrafią myśleć, dyskutować, chcą dobra dla miasta,a nie tylko siedzieć cicho i jedynie podnosić łapkę w górę- TO NIE SĄ OSOBY KTÓRE POTRZEBUJĄ DIETY RADNEGO BY PRZEŻYĆ ALBO ZAISTNIEĆ czego nie można powiedzieć o kandydatach w innych komitetach. Na przedstawionej liście kandydatów na radnych nie ma, bezrobotnych, emerytów i odciągaczy smarków z nosa, frustratów, desperatów, itp.,
2. PLAMA jako centrum kultury w Nowym Targu ?A pani Larysa to jakiś demon co kulturę niszczy? Byłam w Plamie, nigdy swojemu nastoletniemu dziecku nie pozwoliła bym tam wejść. /.../ ... bez komentarza. Z KULTURĄ TO NIE MA ŻADNEGO ZWIĄZKU.Za stylem Pani Larysy nie przepadam , ale to już kwestia gustu.
3. Nie odpowiada program wyborczy? A jakież to inne " realne" i " nadzwyczajne" plany i pomysły mają inne komitety? Wiadukt nad przejazdem kolejowym na Ludźmierskiej? :):):) A może rakieta kosmiczna na Turbacz? :):):) No tak zapomniałam nowe centrum sportu z lodowiskiem i nowy MOK:):):) Na pewno zostaną zrealizowane tak jak obiecana kolejka na Turbacz. Obiecanki cacanki, jak było tak jest, plany to nie wszystko. Jeżeli mam uwierzyć ,że któryś z komitetów zrealizuje swój program, to patrząc na listy, jestem gotowa zaufać tylko ludziom z KWW RAZEM
4. Finansowanie obietnic? No tak KWW RAZEM nie ma , inni mają i będą mieć , buhaha
5. Proponuję konkurencji nie hakować. Poproszę o odrobinę klasy i kultury. Nikt normalny tych głupot nie pisze, szkoda czasu,wzajemne obrażanie się jest głupie i prostackie.
KAŻDY MIESZKANIEC NOWEGO TARGU MA SWÓJ WŁASNY ROZUM, INTELIGENCJĘ, POGLĄDY, POTRAFI OBSERWOWAĆ I WYCIĄGAĆ WNIOSKI, ZAGŁOSUJE NA KOGO BĘDZIE CHCIAŁ, ZAUFA PEWNYM OSOBOM ,A INNYM NIE hakowanie , wypisywanie setek idiotycznych komentarzy nic nie daje, każdy z komitetów ma pewne słabe i mocne strony, POZOSTAWMY DECYZJĘ WYBORCOM.

Proszę nie nadużywać wersalików. Moderator.
Czytelnik15:35, 21 września 2018
"Wdrożymy program profilaktyczny związany ze szczepieniami dla dzieci na meningokoki."

A nie wydaje się Pani, że dzieci już za dużo mają tych szczepień?
I gdzie zgoda i dobrowolność rodziców jako iż oni odpowiadają za dzieci.
Ciekawi mnie czy Pani wdroży program odszkodowań dla dzieci, jeżeli będą mieć powikłania po tej szczepionce i czy rodzice będą mieć pełną wiedzę nt szczepionek a szczególnie dostęp do ulotki.
Bez urazy ale przez tyle lat nikt na to nie był szczepiony i z pewnością Pani też.
Lepiej pieniądze inwestować w programy ważniejsze.
Waldek15:16, 21 września 2018
Tykko Liszka ma sensowny program. Watycha nie dotrzymuje obietnic. Michhalska ściągnie Jachymiaka.
Mariusz15:02, 21 września 2018
Każda lista ma ciekawe postaci. Jest z kogo wybierać. A Nasze Miasto kogo ma? Skompromitowaną Panią vice burmistrz... Ja podziękuję.
Józef14:59, 21 września 2018
Wszystkim skreslajacym Panią Michalska chce przypomnieć, że obecny burmistrz nie zrealizował ani jednej obietnicy ze swojego programu wyborczego. Czy to pozwala zaufać mu na kolejną kadencję?
janusz14:12, 21 września 2018
Każda lista ma swoje mocne i słabe strony - taki urok nowej ordynacji wyborczej. Nie skreślam jednak komitetu Razem Nowy Targ, głównie ze względu na ciekawe młode twarze oraz osobę p. Michalskiej. Dała się poznać jako sprawny menedżer, może w zarządzaniu miastem tez by jej poszło dobrze?
JA.....13:54, 21 września 2018
Napiszę tylko......Boże miej nas mieszkańców Nowego Targu i okolic w swojej opiece.....
Tylko Michalska (:13:21, 21 września 2018
widać że inne komitety boją się Michalskiej /.../ hehe,

a karawana jedzie dalej (:

Proszę nie obrażać komentatorów, portalu i mnie. Moderator.
Plum13:03, 21 września 2018
Laryska ma odpowiadać za kulturę? Ta sama która chce jedno z takich miejsc zamazać z mapy Nowego Targu walcząc z Plamą! Michalska to koń trojański w którego wnętrzu siedzi Bakalarz - kto ma do czynienia z sanepidem temu wyjaśniać nie trzeba.
dziadek12:30, 21 września 2018
Z każdym można współpracować, tylko nie z PiS-em, czyli Dobrą Zmianą. Każdy widzi, co się dzieje na "górze", to dlaczego na niższych szczeblach miało by być inaczej. Centrala nie pozwoli na to. PiS stopniowo zawłaszcza wszystko. Trzeba się temu przeciwstawić w wyborach, bo wracamy do komuny.
nic się nie zmieni12:30, 21 września 2018
Droga Agato pan J. i pan G. wycisną Cię , przeżują i i jak nie będziesz potrzebna to wyplują. Wspomniesz moje słowa.
Katarzyna11:51, 21 września 2018
Sterowana Karierowiczka
Osiedlowiec11:27, 21 września 2018
Co to ma być - czy ten KWW nie potrafi sobie stworzyć swojego programu. Praktycznie to to samo co KWW Dobra Zmiana w Mieście. My nie popieramy czegoś takiego - nie widzę poparcia i nie przekonała nas wypowiedź Pani Michalskiej. Wolimy program autentyczny z KWW Dobra Zmiana w Mieście.
adam11:20, 21 września 2018
Tak, to jest inwestycja całkowicie prywatna, prawdopodobnie z dofinansowanie UE, miasto ma tylko zapewnić odpowiedni dojazd.
Vyborca 1.11:13, 21 września 2018
Pani Michalska: Co to za obietnica, stworzymy możliwości z czego, bez forsy. Skąd weźmie pieniądze, od nowotarskiego podatnika, z targowic i drobnych sklepikarzy, bo od marketów rosną wokół podatki z ulgami lub bez. Teraz następne, świetlica dla przedszkolaków, kiedy po godzinach, o czym maluchów będą tam uczyć o jakiej historii polski tej co prawdziwa, czy tej co wyborcy RP w 2015 odrzucili, zakłamywanej. Czy to też jakaś strefa naukowa. A może lepiej w szkole uczyć właściwej historii. Parkingi to znowu coś nowego, przecież o tym trąbią już od 1990 roku. Zapytam, dlaczego do tej pory przewodniczący Rady Miasta tego nie wniósł na sesje wnosząc stosowną interpelacje czy podobnie nie zrobił radny Glonek. To także dotyczy ciągle powtarzanych narciarskich torów, bieżni i terenów, stara powtarzana śpiewka. Minęło cztery lata kończącej się kadencji i dalej tematy odgrzewane, to dalej wyborcza lipa. I taki nowy pana J. Knap, córka Aneta Knap już nie Larysa ? miejscowi usługowcy tzw. strefa rękodzieła. Nowe określenie wyborcze, strefa. Ciekawie to żeście wymyślili by znowu omamić wyborców dodając tzw. kulturę marginalnie, to znaczy nijaką. Słowa, słowa bez pokrycia. Propaganda znana nam z historii. Patrząc to jak w sporcie, jesteście dopiero A klas, co do tych wytrawnych Jastrzębi z lat poprzednich. Pani Michalska i cała jej grupa, moim zdaniem ma marne szanse, ale życzę powodzenia bo z kim by duzi przeciwnicy wyborczy walczyli.
Vyborca 1
Nowo Tarzan11:09, 21 września 2018
Interesy? Chyba Michała G.
Big Mac11:06, 21 września 2018
Mc Donald, lepiej bym tego nie ują. W samo sedno
Majka10:41, 21 września 2018
Pa rolle , pa rolle - puste słowa, puste słowa
wuefista10:40, 21 września 2018
Ciesze się że wreszcie ktoś pomyślało dzieciach ze wszystkich szkół w mieście w kwestii pływania.Dotychczas tylko wybrana garstka miała ten przywilej w ramach pseudo klas pływackich . Gdzie w każdej klasie poziom mistrzowski reprezentuje 2-3 uczniów a reszta ma darmową naukę pływania. Te setki utonięć co roku w kraju to efekt braku umiejętności pływania. Poza tym aspektem występuje jeszcze kwestia zdrowotna.Dodatkowo powinno się jeszcze obniżyć cenę biletu wstępu na basen dla instruktora. To jakaś paranoja że normalny klient płaci 8 zł za godzinę a instruktor który uczy dziecko płaci 18 zł za godzinę. Często nawet nie wchodzi do wody podczas szkolenia.
nic się nie zmieni10:34, 21 września 2018
Do Mc Donald. Pan Jachymiak jest i kieruje wszystkim ....
PK10:32, 21 września 2018
"Nadejszły" wspaniałe chwile dla Nowego Targu wszyscy obiecują cuda na kiju.Dzień po wyborach wszystko wróci do normy czyli smród,brak kasy i nie trafione inwestycje.Tak było jest i będzie,chodzi tylko o nasz głos potem możemy spi.... na drzewo.
Ekolog10:31, 21 września 2018
No może wreszcie Pan Józef przestanie wyprowadzać swoje stado psów na "miasteczko" gdyż zapewne nie radzi sobie z ustaleniem gdzie się który załatwia. Co wypadało Panu Prezesowi Związku Podhalan to już na pewno nie przystoi ewentualnemu radnemu.
Eryk10:23, 21 września 2018
OMG ale zbieranina :D własnym oczom nie wierzę. Masakra
z10:19, 21 września 2018
rodzina Knapów do rady, ta która niszczy jedyny lokal w mieście promujący kulturę, mowa o Plamie /.../
Dobra rada od dziada10:16, 21 września 2018
Agato !! nie idź tą drogą
Brak logiki10:15, 21 września 2018
Jak się mają cechy osobowe tej kandydatki cytowane w tytule do faktu że już nie jest prezesem i zamiast hokeja chce wejść w samorząd?
Kolega10:15, 21 września 2018
To komitet z najniższą średnią wieku, widać dużo młodych, aktywnych i nowych twarzy. Super, Miastu potrzebna jest zmiana pokoleniowa!
Zawiedziony10:13, 21 września 2018
Zawiedziony jestem tym programem i ludźmi. Miało być konkretnie. A jest bez realnych szans na realizację. Brak wskazania finansowania. Już naprawdę lepsza jest wizjami kierunkiem rozwoju miasta jaki wyznacza obecny Burmistrz i jego Radni.
Pytanie do Adama10:11, 21 września 2018
Adam a z czego będzie finansowania inwestycja Brama w Gorce? Jeśli nie dostanie dofinansowania unijnego? Koszt tam jest wielomilionowy. Tylko kapitał prywatny zostanie zaangażowany?
kowal09:58, 21 września 2018
Watycha wcale nie musi robić kampanii wyborczej... Michalska z ekipa już mu załatwili wygrana.
Stanisław09:41, 21 września 2018
Dobry program. Dużo prostych, ale konkretnych pomysłów, łatwych do realizacji w ciągu kadencji. Brzmi to na tyle realnie, że chyba będę musiał zmienić swój pierwszy wybór i zamiast na obecnego burmistrza zagłosować na p. Agatę.
nowotarżanin z dziada pradziada09:40, 21 września 2018
tylko Agata Micchalska ma siłę, energię i świeże spojrzenie tak potrzebne temu miastu. Nie dajcie się nabrać pustym obietnicom. Pan Watycha i Pan Liszka już pokazali jak dotrzymują słowa.
...09:39, 21 września 2018
Knapy ojciec z córką. Bu ha ha. Nie mam pytań. Pytanie do Michalskiej których to przedsiębiorców zamierza wspierać.
wrzos09:37, 21 września 2018
Słabe to. Nic ciekawego. A ludzie? Przemilczę.
Mieszkaniec Szaflarskiej09:30, 21 września 2018
Program może i podobny, jednak przedstawione są elementy jak go wdrożyć, jak w niego wejść itd. To jest różnica m.in. od tego co miał Watycha rok temu a wygrał. Drugim wielkim pozytywem jest wiele młodych twarzy na wysokich pozycjach. Szczególnie jeżeli chodzi o okręg 3.
Powodzenia, szczególnie dla tych młodych. Zmieńmy klikę i zawalczmy o coś więcej dla miasta.
Powodzenia dla Pana Fatli i Pana Wcisły. Niech młode twarze walczące o to miasto wejdą do Rady Miasta i wtedy zobaczymy na co ich stać.
W obronie Gorców09:21, 21 września 2018
Pan Michał partyjny kolega pana Marcina z gminy snuje plany komercyjne na Gorce. Wspólne 2 inwestycje są już zrealizowane w postaci Sp. Brama w Gorce oraz wypożyczalni rowerów elektrycznych. Ta ostatnia w spółce z żoną p. Marcina. Być może stąd pomysł na połączenie.
W niedalekiej przyszłości cenniejsze będą obszary naturalne nieprzekształcone przez człowieka.
Proponowana ekspansja Gorców może doprowadzić do tego, że charakterystyczne dla tego obszaru elementy przyrody będziemy mogli oglądać tylko i wyłącznie w pawilonach edukacyjnych. A będą to tylko plastikowe repliki imitujące to co bezcenne w atrakcyjnej, nowoczesnej, multimedialnej odsłonie.
wybiórczyni09:15, 21 września 2018
Widać kółko wzajemnej adoracji z VIPa na lodowisku na czele z J. Bakalarz i M. Jachymiakiem. Jak Michalska będzie rządzić miastem tak jak klubem to mieszkańcy będą mieli "ciekawie". Bo wynik sportowy a jak to działa od zaplecza to dwie różne bajki o czym zwykły kibic nie wie...
Mc Donald09:06, 21 września 2018
Szkoda że Pana Macieja Jachymiaka nie ma, przydałby się lekarz psychiatra w tym zacnym towarzystwie:)
Jarek08:57, 21 września 2018
Kandydatka nie poda teraz nazwisk swoich ew. zastępców bo mogłoby to zaszkodzić całemu temu projektowi pod nazwą "niespełnione ambicje". A ja słyszałem, że będzie dwóch zastępców Pan i Pani. Pan M J i Pani J B i mogę przyjmować zakłady w tym temacie.
Magda08:53, 21 września 2018
Jak widzę te twarze a znam parę osób i wiem jak działają, to aż dreszcz mnie przeszedł ze strachu.
Tomek08:53, 21 września 2018
Zebrało się towarzystwo wzajemnej adoracji. Brakuje tylko Pana MJ ale to chyba celowe działanie aby nie kłuć w oczy.
Stachu Strachu08:51, 21 września 2018
Dobrze ktoś napisał ludzie to chyba z łapanki
Ja08:50, 21 września 2018
Program Liszka + bajki i legendy. To już wolę wstążki
xdx08:50, 21 września 2018
generalnie oprócz 3 kandydatów na radnych z tych list powyżej reszta to nieporozumienie...szanujmy się...sama śmietanka i towarzystwo wzajemnej adoracji...szkoda ze kilka fajnych osób dało się w to wciągnąć na czele z Agatą...oj Agatko odbije Ci sie to towarzystwo dużą czkawką...
NT08:40, 21 września 2018
A gdzie Pan Jachymiak ???
Adam08:35, 21 września 2018
Inwestycja w Koronach Drzew od przyszłego roku będzie pewnie realizowana. A trasy biegowe, narciarskie to jest niewielki nakład finansowy - wystarczy wykorzystać, wyrównać i odwodnić często już istniejące ścieżki.
Klasyczna nowotarska zawiść - inwestycja z Waksmunda xD a do pustych łbów nie dociera, że jedyny dojazd będzie od Nowego Targu i z NT ta inwestycja będzie kojarzona. Nie chodźcie na Turbacz czasami, bo to góra nie zlokalizowana w NT.
byłek i widziołek08:19, 21 września 2018
następna powieść tylko krzesełka od wyciągu w tle brak. to wszystko jest w strategi gminy i wice wójt gminy to opublikował obidowa waksmund
i to mi się podoba08:17, 21 września 2018
nareszcie konkrety!!! a nie obiecywane kolejny raz przez Watychę i Liszkę gruszki na wierzbie czyli wyciągi w Gorcach!!!
Gorce Cross Country to świetny pomysł!! No i pierwszy kandydat który mówi w końcu o porządnej promocji i współpracy ościennymi gminami- Brawo Agata
miastowy08:12, 21 września 2018
Ręce opadają jak się czyta takie banialuki.
A Ci kandydaci? Połowa z nich to się nadaje do krów dojenia... wielkie gwiazdy z parciem na szkło.
Mądrala08:10, 21 września 2018
Aneta Knap i kultura...to chyba jakiś good joke...
fan sanepidu i szwadronu śmierci08:00, 21 września 2018
Pani Bakalarz i rozwój, Największy hamulcowy miasta z sanepidu hahahahah Kto ma działalność to wie jakie problemy robi i jak je trzeba rozwiązywać. A Michalska zostawiła hokej, klub jest tak zadłużony że głowa boli. Taki zacny włodarz nic ino q... marzyc. Glonek kadencja w mieście, kadencja w powiecie i nic, żadnego efektu nie ma-nawet sobie pod wyciąg nic nie potrawił zdziałać a nagle będzie rozwój wspierał. a Larysa hhhmmmmmmmmmm nic nie napisze hahahahahah Polki Folki. Szwadron śmierci normalnie
Góral z Polski07:55, 21 września 2018
jesli chodzi o temat hali lodowej. zgadzam sie zeby stara hala miala bardzo powazny remont. Nowego Targu niestac na jakies kompleksy sportowe itp. obeczny burmistrz zyje w bajce w tym temacie. nie mowic i obiecywac tylko dzialac. Powodzenia dla Nowego Targu. niech wygra lepszy dla dobra Nowego Targu
sportowy07:55, 21 września 2018
Jak Pani Michalska chce budować nowe lodowisko w pobliżu starego skoro tam WSZYSTKIE grunty są prywatne? Miasto przez 4 lata wykupywało grunty co łatwe nie jest przy Białym Dunajcu by tam mogła powstać hala. Bez sąsiedztwa domów jednorodzinnych by nie zakłócać spokoju imprezami sportowymi i zaczynamy wszystko od nowa? Kolejne 4 lata wykupów?
?07:46, 21 września 2018
Pani Agato, dlaczego taka cisza o szarych eminencjach, które za Panią stoją jak Jolanta Bakalarz czy Jachymiak? Laryska będzie też odpowiadać za promowanie swoją cepelią?
pnt07:43, 21 września 2018
Pani Michalska ma srodki juz na wszystko a sponsora sama nie umiala dla klubu zdobyc....obecanki kazdego, plan z lodowiskiem powtarza taki jak wisial dawno temu tam projekt na scianie lodowiska....niech zbuduje na terenie zalewowym jak ma kase juz na wszystko
Anna07:29, 21 września 2018
otwarcie na Gorce a czy tam nie ma prywatnego biznesu Pan Michał Glonek kandydat na radnego od Pani Michalskiej ?
albo biznes albo rada miasta
Bubel07:29, 21 września 2018
Niektórzy "Kandydaci" raczej z łapanki , troche słabo P.Agato .
DżejDżejOkocza07:25, 21 września 2018
Wow Klara az jeden proces na setki tysiecy szczepien ? woow to faktycznie przestane szczepic skoro tyle powiklan, dzieki. hahahahahahhahaha
PiterQ07:03, 21 września 2018
Nie ma wieku kandydatów. Też babcie i dziadeczki?
gumiak05:44, 21 września 2018
Na konferencjach kandydatów na burmistrza i radnych nudy i tanie chwyty. Co to nie zrobio, gdzie sie otworzo, co komu dadzom byle by być władzo. Napiszo to jeszcze na ulotkach, podpicujo sie jeszcze do zdjęcia już poniektórych ciężko rozpoznać. Czasem nie bardzo wiem która to która ale to szczegół. Nie o tym chciałem. Papier wszystko przyjmie. Nawet największe bzdury można na papier lub konferencję przelać. Jeżeli mamy dobrze wybrać powinniśmy dowiedzieć się jacy są naprawdę kandydac i jaki naprawdę mają program i plan działania. Nie ten z papierka i konferencji. Dlatego uprzejmie proszę kandydatkę i kandydatów na burmistrza o serię debat.Tylko bezpośrednie z państwem spotkanie może przekonać wyborcę do państwa racji. Ale też pokaże kto tak naprawdę ma program, który jest w stanie zrealizować. Na razie lejecie wodę i zaraz trzeba będzie gumiaczki zakładać. Debaty! Debaty! Debaty!
oko05:21, 21 września 2018
o kulturę zadbają wspólnie tata knap i córka knap góralskość, sztuczność, beznadziejność. Kandydatka na burmistrza coraz bardziej sztuczna zapewne pod wpływem sztucznej kandydatki na radną, która kiedyś chciała być burmistrzem. Sztuczność, sztywność, beznadziejność.
Wanek00:22, 21 września 2018
Program pływaniu już jest. Strefa Aktywności też jest. Pozostałe pomysły to nic nowego i w dodatku nie ma podanych źródeł finansowania choć Razem mówi że mają. Kiepsko. No i o kulturze tyle powiedziano że mają panią Knap...hmmm to chyba moda...
klara00:19, 21 września 2018
Wdrożymy program profilaktyczny związany ze szczepieniami dla dzieci na meningokoki.
Ciekawe bo kwestia szczepień to nie zadania gminy. Dlaczego Gmina ma po raz kolejny wyręczać budżet skarbu państwa. Tym bardziej dostępne szczepionki nie obejmują wszystkich typów bakterii Neisseria meningitidis. Podobnie jak w przypadku każdej szczepionki nie są w 100% skuteczne. Zatem nie rozumiem obciążenia budżetu miasta, produktami leczniczymi które mogą wywołać u naszych pociech działania niepożądane.

Dużo dyskutuje się na temat funduszu dla osób poszkodowanych przez szczepienia. W Ministerstwie Zdrowia trwają zaawansowane prace nad utworzeniem specjalnego funduszu, z którego wypłacane miałyby być świadczenia dla osób, w tym dzieci, u których wystąpiły niepożądane działania w związku z wykonywaniem szczepień.

Żeby w przyszłości nie okazało się, że u dziecka wystąpi Niepożądany Odczyn Poszczepienny i gminę będzie ktoś skarżył za kalectwo dziecka. Takie procesy są już w Polsce. Np Przed Sądu Okręgowego w Warszawie pozew rodziców, którzy domagają się od Skarbu Państwa miliona złotych odszkodowania i dożywotniej renty dla ich dziecka w wysokości 2 tys. zł miesięcznie.
Temat wg mnie jest bardzo trudny a Gminy borykają się z wieloma problemami i ten temat akurat nie jest najważniejszy.
tylny fotel00:08, 21 września 2018
rozwój NT to wyciągi narciarskie w gorcach ... jeżeli ktoś o tym nie wspomina jest ZEREM.
ciekawy00:00, 21 września 2018
no cóż, niektóre osoby z nieciekawą przeszłością, ciekawe co ich ciągnie do władzy?
i jeszcze...23:47, 20 września 2018
Kultura powierzona Pani Knap???? Z całym szacunkiem, ale... buhahahhahaha
STOP NOP23:45, 20 września 2018
Szczepienia!!! W dobie walki o wolny wybór ten komitet chce nam wdrażać szczepienia?!

Może lepiej wdrożyć pełną informację na temat powikłań poszczepiennych u dzieci!!!
Albo zapewnić odszkodowania za wystąpienie NOP-u!
ilda23:29, 20 września 2018
Niektórzy kandydaci to chyba są z łapanki! !!Mieli się z powołaniem!!!Dajcie spokój.
kibic23:29, 20 września 2018
Pani Michalska, Bakalarz i pan Pohrebny - czyli hokejowa ekipa. I o hokeju za wiele nie ma. Cos cicho. Ciekawe...
Lisak23:27, 20 września 2018
Strefa Gospodarcza juz jest. Ciekawe skad srodki wezma na te dzialania. Czemu tez wokol prywatnego z Waksmunda biznesu buduja swoj program w Gorcach.
podglądacz23:25, 20 września 2018
a gdzie mj - współautor tej kandydatury? czyżby już się nie mógł dogadać z postacią swego projektu politycznego? Patrząc na kandydatów to urzędnicy służb powiatowych mają chyba za mało pracy bo ich strasznie dużo na tych listach. Chyba że to tylko kółko wzajemnej adoracji z lodowiskowego VIP - room'u?
Ungiel23:24, 20 września 2018
Duzo szumu a program bez nowosci. Wspieranie biznesu wokol Gorc. Poza tym jakos nigdzie nie ma mowy o tym finansowaniu co Pan Garbacz mowil.
takie tam23:24, 20 września 2018
Widać że Pani nie bardzo wie co się dzieje w NT.Proponuję wybrać się na basen i zobaczyć ile dzieci uczy się pływać.
Misio23:22, 20 września 2018
Ale wyciszony jest temat hokeja. A tu kandyduje była prezes, członek Zarządu, rzecznik prasowy klubu. Ciekawe. PO wyborach będzie wiadomo czy hokej rzeczywiście będzie tak samo ważny jak inne dyscypliny.
Jaked23:19, 20 września 2018
Widze, ze komitet wspiera inwestycje na terenie Gminy Nowy Targ. Jakos brakuje konkretnych wizji. Tylko hasła stworzymy. Brak konkretów jak i za ile.
Oxygen23:17, 20 września 2018
Budowanie hasla otwarcia na Gorce wokol inwestycji prywatnej Sciezki w Koronie Drzew jest dziwne, bo ten projekt na razie jest w fazie oceny projektow unijnych. Po raz drugi, bo pierwszy raz odpadl formalnie. Teraz rowniez dopiero po protescie wrocil do oceny. Jednak pytanie czy przy braku srodkow unijnych bedzie to realizowane? Jesli nie to koncepcja Razem Nowy Targ mocno zostanie oslabiona. Z tego wynika, ze oparcie jest w niepewnej jeszcze inwestycji prywatnej. Dodatkowo otwarcie sie na Gorce od strony Nowego Targu wymaga dlugich negocjacji z prywatnymi wlascicielami. Skad srodki na wykup terenow? To, mimo wskazania ze komitet ma pomysl na finansowanie, nie zostalo okreslone. Wskazane pozostale pomysly, poza promocja rzadowego programu termomodernizacji, tez bez wskazania finansowania.
zwolennik23:09, 20 września 2018
Michałku, chyba twoi koledzy ze spółki z Wakmunda będą musieli z tobą porozmawiać. Inwestycja w Waksmundzie jest z myślą o rozwoju Waksmunda a potem reszta, a ty mówisz o przechwyceniu tego? Będziecie łączyć Kowaniec z inwestycją? W urzędzie miasta jest już zrobiona koncepcja połączenia Kowańca z z planowaną inwestycją. Podpinamy się ? Poza tym jaka trasa narciarska przez miasto z Obidowej do Waksmunda. W obecnej trasie wytyczonej z Waksmunda do Obidowej - już wykonanej, nie ma terenów miejskich. Przestańcie bajdurzyć i nie przypinajcie się do nie swoich projektów.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij