Czwartek, 20 czerwiec 2019, Imieniny: Bogny, Florentyny, Bożeny
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clear
21°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
09.10.2018, 11:53 | czytano: 3951

To już pewne: Polskie Koleje Linowe i kolejka na Kasprowy Wierch wracają w polskie ręce

Arch. Podhale24.pl

Polski Fundusz Rozwoju poinformował, że zawarł umowę ze spółką zależną funduszu Mid Europa Partners na zakup 99,77% akcji Polskich Kolei Linowych w Zakopanem. Oznacza to, że jeśli transakcja zostanie sfinalizowana, kolejka na Kasprowy Wierch wróci w polskie ręce.

"Zamknięcie transakcji jest planowane w najbliższych miesiącach po spełnieniu się warunków zawieszających, w tym uzyskaniu przez PFR zgody prezesa Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów" - czytamy w komunikacie.

- Transakcja nabycia Polskich Kolei Linowych wpisuje się w strategię inwestycyjną funduszy Polskiego Funduszu Rozwoju w obszarze infrastruktury. PKL to wyjątkowa spółka z długoletnią historią i unikatową infrastrukturą na niepowtarzalnych krajobrazowo terenach polskich Tatr i Beskidów. PFR jest długoterminowym inwestorem, zainteresowanym rozwojem infrastruktury narciarskiej i turystycznej PKL przy zachowaniu naturalnych walorów środowiskowych regionu i we współpracy z lokalną społecznością” - powiedział Paweł Borys, prezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju.

Marcin Piasecki, wiceprezes zarządu Polskiego Funduszu Rozwoju, podkreślił że planowana inwestycja ma charakter długoterminowy. - Zakłada unormowanie sytuacji prawnej kluczowych aktywów w posiadaniu spółki PKL, takich jak np. Kasprowy Wierch, współpracę z lokalnymi gminami, powiatem, Tatrzańskim Parkiem Narodowym i zarządem PKL w celu dalszego rozwoju w obecnych i nowych lokalizacjach, z korzyścią dla lokalnej społeczności oraz ku zadowoleniu krajowych i zagranicznych turystów coraz chętniej odwiedzających polskie góry - powiedział.

Polski Fundusz Rozwoju to grupa instytucji finansowych i doradczych dla przedsiębiorców, samorządów i osób prywatnych inwestująca w zrównoważony rozwój społeczny i gospodarczy kraju. Razem tworzymy praktyczne rozwiązania dla wspólnego sukcesu i bezpiecznej przyszłości.

Polskie Koleje Linowe w Zakopanem zostały sprzedane we wrześniu 2014 roku spółce Polskie Koleje Górskie. Transakcję sfinansował fundusz inwestycyjny Mid Europa Partners, partner inwestycyjny spółki PKG. Koszt zakupu wyniósł 215 milionów złotych.

Politycy Prawa i Sprawiedliwości od kilku lat mówili o przywróceniu kolejki w polskie ręce.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Jozek21:54, 13 października 2018
Doradca Tuska, Morawiecki krzywousty pinokio swego czasu sprzedali kolej ,a teraz jako pisowski premier tą kolej odkupuje za grube piniądze!! To się nazywa biznes kolesi z PO Pisu.Jedna mafia.A ciemny lud się cieszy :-)
do lista nr,1009:25, 10 października 2018
Stoperan równie skuteczny.
K.08:59, 10 października 2018
Super biznes. MY sprzedamy, tamci odkupią (albo tamci sprzedadzą, a my odkupimy). Za hajs podatnika baluj.
PIS=PO jedno zło!!
Wszyscy to koledzy z sejmowych korytarzy, tyle lat te same gęby ciemiężą Polski Naród :-(
Harzak 300008:40, 10 października 2018
teroz ino posukać tego który sprzedoł, i rękę odrąbać jak w średniowieczu... powinny byc kary surowe.
lista nr 1021:52, 9 października 2018
Tylko PIS
Brednie21:48, 9 października 2018
Mydlenie oczu wyborcą.i co że odkupia ,przez to nam sie żyć bedzie lepiej. A o podatku który chce wprowadzić od wynajmu to zapomniał goralom powiedzieć
jojo20:22, 9 października 2018
W tym samym czasie miał być sprzedany ZEW Niedzica. Starosta Nowotarski przeciwstawiając się wszystkim zapobiegł jakoś sprzedaży. A kto stał za sprzedażą kolei, kto przygotowywał opinie ekspertyzy dla samorządu, dlaczego posłowie PIS nie protestowali? Nikt do tej pory od lat nie odpowiedział na te pytania.
haha19:09, 9 października 2018
PO sprzedało i teraz mówią że to nie oni
robroj18:07, 9 października 2018
a gdzie kasa za pierwszą sprzedaż
x17:03, 9 października 2018
@ józek A kto sprzedał Stocznię Gdańską ?
Cwałas Panu Bogu, że od kupili16:26, 9 października 2018
Interes życia mówisz krkn ???
Interes stulecia na Podhalu to zrobili łapownicy za czasów PO-PKP. Dorzucili na łapówki za Pendolino, które PESA mogła w Polsce robić... Sekundowali im w tym politycy lokalni związani w władzą PO-PSL, bo góry nikt nie zabierze, ale to że z zysku za 5 lat by sie kolejki odrobiły to juz ich nie interesowała. Polska była na wyprzedaży a kapitał nie miał narodowości...
Dobrze że rząd się zmienił , bo by nas za długi w niewolę oddawali jak w średniowieczu...Gratulacje rządowi RP !!!b Wielkie gratulacje...
Gratulacje.
juchaska16:20, 9 października 2018
"Po ........żeście je sprzedawali. Płacimy drugi raz za coś co było nasze.!!!!!!" -
- a PO *** pytasz skoro nie wiesz kto POlskę marnotrawił ???
Wicher16:16, 9 października 2018
Dwa razy Naród zapłacił ? To jest sukces ? K***
Mieszkaniec Nowego Targu.15:27, 9 października 2018
krkn piszesz BZDURY nie 430 a 215 milionów !!!
Stasek15:20, 9 października 2018
@ k
Trzeba było nie głosować na PO to by nie trza było płacić 2 razy
krkn14:26, 9 października 2018
w Radio Kraków podali, że nieoficjalnie zapłaciliśmy... drugie tyle - czyli 430mln.

Interes stulecia na Podhalu.
Gratulacje.
Podatnik13:31, 9 października 2018
I ta wiadomość przekonała mnie Dio głosowania na pisiaka Liszke, jednak faktycznie dotrzymuje obietnic.Zobaczymy co będzie dalej.
bruno13:03, 9 października 2018
Kto zarobił na sprzedaży kolejki i kiedy za to odpowie? W Polsce jak ukradniesz batonik to idziesz siedzieć, ale jak ukradniesz miliony to tylko musisz podzielić się i wszystko dobrze.
józek12:52, 9 października 2018
Brawo! Bardzo dobrze! Wszystkie polskie przedsiębiorstwa sprzedane w latach 1989 -2015 powinny zostać odkupione przez rząd za pieniądze z VATu! Polska wstaje kolan! Tylko firmy zarządzane przez wskazanych przez rząd patriotów będą działać dla dobra narodu, tak, by Polska mogła rosnąć w siłę i wszystkim żyło się dostatniej.
A prywaciarze niech se zbudują swoją kolejkę - na górę Synaj.
K.12:45, 9 października 2018
No i to jest biznes.. własność Narodu sprzedać, kasy (zysków) nie ma. Kasę z Narodu zebrać, żeby zpowrotem to, co sprzedane - wykupić. Tak się robi biznes, proszę Państwa. Nie na chrzczonym piwie na festynie, nie na fajkach bez akcyzy.
Sprzedać góry, kupić góry. Góry jak były, tak stoją, a NASZA!!! kasa się przelewa z konta na konto..
kuba12:22, 9 października 2018
pytanie ile na tym przekręcie poszło się j...paść ?????
k12:03, 9 października 2018
Po h........żeście je sprzedawali. Płacimy drugi raz za coś co było nasze.!!!!!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij