Sobota, 28 maja
Imieniny: Augustyna, Jaromira, Wilhelma
Jabłonka
Clouds
Wiatr: 7.128 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.308 km/h Wilgotność: 70 %
Clouds
Wiatr: 7.956 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 8.784 km/h Wilgotność: 87 %
Clouds
Wiatr: 7.2 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 95 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
22 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 11 | 22 %
Koronawirus
0
Zakażonych
0
Zgonów
Powiat
Nowotarski
Powiat
Tatrzański
Zakażonych
0
0
Zgonów
0
0
Na kwarantannie
0
0
Wykonanych testów
12
21
15.10.2018, 22:10 | czytano: 10722

Kandydaci na burmistrza Nowego Targu spotkali się na debacie (zdjęcia)

Podczas debaty wyborczej w Miejskim Ośrodku Kultury, kandydaci na burmistrza Nowego Targu nie zaskoczyli wyborców niczym szczególnym i nowym.

Fot. Szymon Pyzowski
Na debacie zorganizowanej przez "Tygodnik Podhalański" we współpracy z Podhale24.pl stawili się wszyscy trzej kandydaci - Paweł Liszka, Agata Michalska i Grzegorz Watycha. Pierwszy wziął sobie do towarzystwa kandydata na radnego Jana Siękę, jedyna kobieta w tym gronie - sekretarza powiatu Bartłomieja Garbacza, a urzędujący burmistrz - radnego Jacentego Rajskiego. Nie odpowiadali oni jednak na pytania, skupiając się na podpowiadaniu kandydatom. Sala widowiskowa w MOK-u była prawie pełna widzów.

Zaczął Paweł Liszka, który odniósł się do szerzej nieznanego filmiku krążącego po Internecie o tytule "Paweł i Agatka", rzekomo stworzonego przez konkurencyjne sztaby, mającego - jak zrozumieliśmy - dyskredytować jego kandydaturę i Agaty Michalskiej. W odpowiedzi na to rozdał wszystkim batoniki "Pawełki". Chwilę później Liszka zdementował informacje rozpowszechniane przez jednego z radnych, jak mówił, jakoby jego ojciec był milicjantem i pracował w UB.

Debata zaczęła się od pytań wagowo lekkich. Grzegorz Watycha przyznał np., że jego najgorszą cechą jest spóźnialstwo, Agata Michalska nie chciała zdradzić, czego już nigdy w życiu drugi raz by nie zrobiła, a Paweł Liszka nie mógł sobie przypomnieć, jaką najgłupszą rzecz zrobił w młodości.

Różnie kandydaci radzili sobie z prośbą, by powiedzieć coś miłego o rywalach. Agata Michalska w samych superlatywach wypowiadała się o Grzegorzu Watysze (złośliwi żartowali, że przekonała ich, by na niego oddać głos), za to burmistrz nie potrafił nic miłego powiedzieć o Pawle Liszce.

Pytania o to, czy wielki biznes stoi za kandydatami i kto wpłaca największe sumy na ich kampanię pozostały bez odpowiedzi.

Padły pytania o personalia. Grzegorz Watycha powiedział, że po wygranych wyborach na stanowisku przewodniczącego Rady Miasta widziałby Grzegorza Luberdę, Paweł Liszka stawia na Jana Siękę, a Agata Michalska wybrałaby kogoś z trójki: Andrzej Rajski, Krzysztof Jakobiszyn lub Bartłomiej Garbacz.

Grzegorz Watycha był pytany m.in., dlaczego UM nie promuje targowicy, która jest atrakcją Miasta, przyciąga do Nowego Targu rzesze osób i daje wielu ludziom pracę. - Trudno promować kogoś, kto tylko kopie po kostkach, ma pretensje i roszczenia - odparł, odnosząc się w ten sposób do sporu z władzami spółki Nowa Targowica.

Pytany o Rynek, Paweł Liszka odpowiedział, że nie widzi potrzeby zamykania go dla samochodów. Chciałby jednak namówić właścicieli sklepów, żeby były one dłużej otwarte, a centrum miasta nie "umierało" o godz. 17.00.

Agata Michalska jest zdania, że należy utrzymać strefę płatnego parkowania w centrum miasta, bo wymusza ona rotację wśród samochodów i daje szansę na znalezienia miejsca w centrum tym osobom, które przyjeżdżają np. załatwić jakąś sprawę w urzędzie. Jednak jej zdaniem, należy też uruchomić darmowe parkingi dla mieszkańców.

Grzegorz Watycha, pytany o swoich zastępców powiedział, że jeśli wygra wybory to nie zamierza ich zmieniać, bo ten team się sprawdził i w tym samym składzie chciałby dokończyć rzeczy, które zaczął. Paweł Liszka podkreślał swoje dobre kontakty z politykami Prawa i Sprawiedliwości i zwracał uwagę na korzyści, jakie może z tego tytułu odnieść miasto, jeśli zostanie burmistrzem. Z kolei Agata Michalska przekonywała, że zależy jej, aby decyzje przez nią podejmowane były przemyślanie, wybierane rozwiązania były najkorzystniejsze, a kluczem do sukcesu jest porozumienie. Drogą do tego są m.in. audyty, diagnozy i specjaliści.

Pytania od publiczności dotyczyły m.in. targowicy, ale tu kandydaci nie powiedzieli nic nowego, a także smogu, i tu też nie było nic świeżego, poza ofertą wymiany pieców z dotacją, czy propozycją podłączenia się do miejskiej sieci ciepłowniczej. Pytano również o budowę sali gimnastyczne przy "dwójce" i turystyczne zagospodarowanie Gorców.

Na koniec każdy z kandydatów miał minutę na autoprezentację.

Kandydaci byli podczas debaty ostrożni w słowach. Można było odnieść wrażenie, że bardziej im zależało, żeby nie zaliczyć wpadki, niż przejść do ofensywy i zaskoczyć czymś przeciwników lub mieszkańców.

We wtorek kolejna debata. O godz. 18 w kinie Giewont zaprezentują się kandydaci ubiegający się o urząd burmistrza w Zakopanem.

r/ zdj. Szymon Pyzowski
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Pi siur23:50, 21 października 2018
Do drogi wyborco to co Pan pani powie na temat kłamstw jakie wypisał wspaniały kandydat Liszka w sponsorowanym liście do mieszkańców z niego aż kipi jad, a ten list to porostu akt desperacji- za taki list powinien wylądować w sądzie a nie w gabinecie burmistrza
Wyboorca21:24, 19 października 2018
Jest to bardzo przykre, ale żaden z kandydatów nie pokazał się na tym spotkacie z najlepszej strony.
Pani Michalska jako jedyna moim zdaniem pokazała klasę, jednakże często brakowało jej siły przebicia, nie potrafiła odpowiedzieć na wiele trudnych pytań. Widać, że głównie skupia się na projekcie ścieżki w koronie drzew, która według mnie nie jest trafionym pomysłem.
Pan Liszka zapytany o film Kler, stwierdził stanowczo, że nie zamierza go zobaczyć. To ja się pytam czy osoby, które mają od niego odmienne zdanie również nie zostaną wysłuchani? By wydać opinię na jakiś temat, należy się zapoznać z treścią czy to filmu, czy dokumentu, czy też rozmówcy.
Pan Watycha stracił wiele, który w szyderczy sposób potrafktował Pana Liszkę, wytykając mu jego prywatny kredyt.
ww15:23, 19 października 2018
Pan Liszka jak wygra to przykreci korek z pieniazkami dla hokeja w NT i wtedy zaczna sie kombinacje , wiadomo o co chodzi ...
ja14:16, 19 października 2018
Kazdy byle nie liszka .
Z12:12, 19 października 2018
Wczoraj było spotkanie w MOKu odnośnie czystego powietrza, dla mieszkańców Nowego Targu. Przyjechali przedstawiciele PiS z Ministerstwa z propozycją udzielenia pomocy finansowej w wysokości 53000 zł przy wymianie pieca, docieplenia budynku, wymiany okien. Ja się pytam gdzie był pan Liszka z PiS lub pani Agata? I oni chcą być gospodarzami naszego miasta. Tylko Burmistrz Watycha nie żałował własnego czasu. Wybór jest prosty
mieszkaniec21:07, 18 października 2018
Do Jan Tek. Oj biedacy budują na kredyt, bo nie stać ich inaczej?? Jak kogoś nie stać na dom, to kupuje mieszkanie, a nie robi z siebie ofiary. Ja tak zrobiłem, żeby nie było. To żadna ujma. A co do P. Liszki to wg Jego oświadczenia ma dom, mieszkanie i udział w innym mieszkaniu i trzy kredyty, w tym ten największy na ponad pół miliona złotych. Tylko nie piszcie, ze to z biedy. To Jego sprawa, czy go stać, ale Ja przy takich zarobkach chyba bym osiwiał, no chyba żeby były inne dochody albo perspektywy na inne dochody albo żona dużo zarabia. Ma cos koło 700 tys. kredytu. Może to inwestycje, a nie konsumpcja. Ale to się nie zgadza z tym, że z 55m2 mieszkania ma tylko 9600 czynszu rocznie w tych czasach, przy takim popycie na wynajem? Taki to gazda. Ciśnie go do większych zarobków.
chłop15:27, 18 października 2018
watycha pokazał swoje prawdziwe oblicze. Nie chcemy takiego burmistrza!
tik-tak15:23, 18 października 2018
Na ostatniej debacie obecny burmistrz pokazał, jak "szanuje " drugiego człowieka, a zwłaszcza tych, którzy mu nie przyklaskują. Będziemy o tym pamiętać w niedzielę! Żadna z obietnic wyborczych poprzedniej kampanii 4 lata temu nie została spełniona! Nie damy się znowu nabrać.
Debatowidz12:24, 18 października 2018
Po obejrzeniu debaty podjęłam decyzję, że na wybory jednak nie pójdę. Pomijając osobiste plany związane z wyjazdem, moja decyzja podyktowana jest tym, że żadna z tych osób nie jest moim zdaniem WŁĄSCIWĄ osobą na stanowisko burmistrza. Ponadto nie podoba mi się dobór kandydatów na Przewodniczących Rady Miasta.
Pan Watycha jako człowiek stracił w moich oczach bardzo wiele, kiedy mając powiedzieć dobre słowo o Panu Liszce, wypomniał jego kredyty... Również nie podoba mi się postawa ludzi kandydujących do rady miasta z jego komitetu. W bezpośrednich rozmawiach z mieszkańcami oczerniają innych kandydatów. Nie tędy droga!
Pani Michalska, może i dobra w biznesie, ale nad PR należy popracować. Burmistrz powinien być wygadany, a nie polegać na podpowiedziach osoby siedzącej obok. Nie podoba mi się również pomysł budowy ścieżki w koronie drzew. W mojej opinii bardzo mocno zaburza to estetykę krajobrazu. Ludzi trzeba nauczyć podziwiać naturalne piękno gór. Jest wiele innych sposób wypromowania Gorców. Rozwój ścieżek rowerowych i tras biegowych, to to w co powinny iść pieniądze. Jak to jest, że za granicą są trasy różnej trudności - dla seniorów i rodzin z dziećmi i dla profesjonalistów.
Panu Liszce również nie mogę zaufać, choć moim zdaniem najlepiej sprzedał się na debacie. Nie podoba mi się sposób prowadzenia kampanii, próbuję na siłę wkupić się w poszczególne grupy wyborców: Z jednej strony promuje zdrowie i funduje bezpłatne badania spirometryczne, a z drugiej strony co niedziele kusi dzieci niezdrową watą cukrową.
Ziać07:38, 18 października 2018
@Wyborco, nazywasz Liszkę fałszywym lisem, zarzucając mu jakieś wyimaginowane kontakty z targowicą i gloryfikujesz Michalską, za którą stoją ci sami ludzie, którzy wepchnęli Watyche z Joanną na stołek burmistrza. Zresztą Michalska sama powierziala na debacie że chętnie w roli zastępcy widziałaby Joannę.
Głosuj zatem na Michalską a dostaniesz Joannę w pakiecie.
Wyborca22:53, 17 października 2018
Na Watychę nie zagłosuję bo mnie rozczarował, a obecna Pani w-c burmistrz jest kompletnie nie do przyjęcia na tym stanowisku przez kolejne 5 lat. Na Liszkę też nie zagłosuję bo to fałszywy lis i trzyma z właścicielami Nowej Targowicy, a ja monopolowi mówię nie. Wybieram najmniejsze zło czyli Panią Agatę , na debacie była szalenie zestresowana nie nawykła do publicznych wystąpień ale to nie znaczy , że głupia, na pewno świetnie sobie poradzi, potrafi ciężko pracować, ma doświadczenie w zarządzaniu i wszyscy mówią że świetnie się z nią współpracuje, poza tym podoba mi się program jej komitetu i postanowiłam że właśnie jej i komuś z jej komitetu oddam swój głos.
Obserwator22:52, 17 października 2018
Szanowni mieszkańcy. Byłem na debacie ale i też obserwuje kandydatów na radnych do miasta. Większość z komitetu Pani Michalskiej to podwładni Pana Starosty. Ogólnie maja tam luz z doradcą Pani A.M. tj sekretarzem Panem Garbaczem. Panie Garbacz Sekretarzu Powiatu Nowotarskiego ! przypominam Panu że program czyste powietrze to program rządowy i może Pan utworzyć stanowiska specjalistów w starostwie aby pomagali wypełnia wnioski mieszkańcom. Nie musi miec Pan dodadkowej kasy żeby to tworzyć w mieście jak Radny Miejski. Powietrze jest w całym regionie złe wiec nie rozumiem czemu Pan nagle zaczyna się budzić z leniwego snu. Pan może wszystko podobno w Starostwie. O co tu chodzi? I PZD Pan uzdrowił. Mieszkańcy Nowego Targu zastanówcie się na kogo zagłosujecie
glosujaca22:38, 17 października 2018
Liszka i jego moralny kregoslup na NIE !!!!
Pisek22:06, 17 października 2018
Co dobrego można powiedzieć o Panu Liszce który wspiera 2 biznesmenów zamiast dbać o dobro miasta. Co zrobił za 4 lata kadencji radnego, poza wspieraniem Targowicy, która nie szanuje handlujacych i ich klientów i psuje renomę miasta Nowy Targ ? To ma być kandydat na burmistrza?
Piotr20:01, 17 października 2018
Osobiście co do personaliów widziałbym obecnego Burmistrza odpowiadającego za sprawy administracyjne oraz Panią Michalską jako Wiceburmistrz odpowiedzialną za sprawy promocyjne Miasta.
Ciekawy18:59, 17 października 2018
A dlaczego Pan Burmistrz nie odpowiedział na konkretne pytanie Liszki, dotyczące podpisania umowy Geotermii Nowotarskiej, w której Nowy Targ objął tylko 6 % udziałów? Tylko opowiadał o jakim renegocjowaniu umowy. Kto będzie z nami renegocjować umowę. Wybijmy sobie z głowy, że nam ktos odda swoje udziały. Jedyna możliwość to dopompowanie kasy, a z pewnością będzie to gruba kasa. Nowy Targ, ma byc największym odbiórca tego ciepła, w pierwszej kolejności bloki, i w zasadzie nie będzie miał nic do gadania.
Lidka12:41, 17 października 2018
Watycha, Watycha....Prowadzący poprosił, abyś powiedział coś dobrego o rywalu...A ty tu z kredytem wyskakujesz!Brawo dla Pawła, bo mimo wzzystko kolejny raz pokazał klasę i powiedział o Tobie coś dobrego, mimo tego że ty bezpodstawnie atakujesz o kredyt!Każdy je ma,nie wszyscy mają ciepłą posadę od kilku lat,nie wszyscy dostali od rodziców. Niektórym życie napisało inny scenariusz. Umarł tata. Kredydy mają wszyscy, a ty ciasne, ale własne masz myślenie i w głowie!!!A nie kąt do mieszkania!Prostactwo. Ludzie mają kredyty, uczciwie pracują,żyją i je spłacają!!!
j10:55, 17 października 2018
wniosek jest taki- Garbacz powinien startować na burmistrza:))
Tak myślę10:46, 17 października 2018
Wziął, w czym chciał, i chyba dobrze przeliczył opłacalność, bo się na tym zna.
Serdak10:03, 17 października 2018
Do sweter
Agata wypadła na osobę kompletnie nie przygotowaną, wszak wszystkiego w parę tygodni nie da się wkuć na pamięć.Wypadła słabo, bo podpowiadacz Pan Garbacz to kiepski zawodnik i tylko minę ma zadufaną i zadowoloną.
Ja00:09, 17 października 2018
Taki bankster a wziął kredyt we frankach. Bierze się w walucie w której się zarabia i ma zostać margines na stopy procentowe i inne w tym jedzenie :) Jaki gospodarz w domu taki potem w mieście.
Cytaty23:51, 16 października 2018
@Ccc, oświadczenie Watychy tez tam widnieje.... O taka kampania?
mały kazik23:08, 16 października 2018
@Myśliciel - tak uczciwy, że właśnie CBŚ tą uczciwością Pana W. i Pana G. się zajmuje.
Sweter22:22, 16 października 2018
Pani Agatka to jeszcze musi się bardzo dużo nauczyć zanim dosiądzie stołek burmistrza. Pan Garbacz musiał jej podpowiadac nawet wtedy jak się przedstawiała.
Ccc22:19, 16 października 2018
Oświadczenie majątkowe P. Liszki można znaleźć w necie i wszystko wiadomo oprócz jednego skąd ma ten Pan kasę na taką kampanię - na bogato . Pani Agatka to chociaż nie Ukrywa kto jej kampanie sponsoruje ma przecież dobroczyncow na swoich plakatach wyborczych.
No nie wierzę22:19, 16 października 2018
A to widze prawdaze pracownicy urzędu musieli przyjść na debatę,niektórzy nawet z rodzinami,nie wierzyłam.
DO NA TOR22:16, 16 października 2018
Taka myśl mną tu zawładnie
Chyba kasa mi przepadnie :(
Taka była gadka -szmatka
Paweł , Grzesiek i Agatka
Kandydaci , kandydatka
Bankier,Burmistrz i Agatka
Ich wywołał Pan Jurecki
I do boju wziął "na deski"
Tak zaczęła się debata
To już chyba -
KONIEC ŚWIATA !
Wzięli by JIS. na partnera
Ale nie TU, i nie TERAZ
Jeden całkiem jest schowany
Bo po kostkach był kopany
Drugi z PISem chce do steru
Lecz nie lubi właśnie "KLERU"
A ta trzecie powie co wie
A co nie wie to nie powie
Gdzie podziała się KULTURA !
Geotermia -synekura
Jakiś kredyt w frankach wzięty
I nie kwoty lecz PROCENTY ;)
NO I TO JEST U NAS WIC(EM)
MAMY NOWĄ TARGOWICĘ !
HEJ PANOWIE
DROGIE PANIE
KTO DZIŚ ZGADNIE
KTO ZOSTANIE? P)
koziel21:26, 16 października 2018
Myśliciel - piąte koło u wozu to Watycha. Nie pasował wczoraj do atmosfery debaty albo grał w chowanego :)
Gracz21:24, 16 października 2018
mieszkaniec twardo stapajacy po ziemi - widzę, że strach przed utratą pracy jest tak ogromny, że już nic konstruktywnego nie można wymyślić
Jacek Sowa21:08, 16 października 2018
Czasem śmieszą mnie te komentarze... Z przekory chciałbym, aby burmistrzem Nowego Targu została kobieta; zwłaszcza że to nowotarżanka z "pnioków", córka mojego kolegi "Króla Kibiców". osoba sprawdzona w pracy korporacyjnej a jednocześnie kochająca sport... U niej nic nie dzieje się z przypadku! Więc niech Agata pozamiata :)
blokers21:07, 16 października 2018
Co????????Liszka i kręgosłup moralny??????Chyba nie wiesz co piszesz Prawy.Życzę Ci byś osobiście się o tym przekonał
Blokers21:07, 16 października 2018
@avivat, a kto powiedział, że Watycha wybudował te sale? Wybudował powiat, a on był sekretarzem, miał czas by się napatrzeć i nauczyć, a widocznie się nie nauczył.
Watycha miał nawet problem z budową siłowni na Wojska Polskiego z budżetu obywatelskiego, bo budował ja ponad rok, powiat postawił Arenę koło macganika w kilka miesięcy.
osioł19:55, 16 października 2018
a pan Liszka wsopmniał ze wzioł kredyt na lat trzydziesci to w jakiej wysokosci .........
Myśliciel19:01, 16 października 2018
Pan Liszka robi tylko dobre wrażenie i psuje dobre imię PiSu!
Myśliciel18:58, 16 października 2018
Chcesz, żeby twoimi i moimi pieniędzmi Liszka spłacił kredyt?
Do polityki nie idzie się po pieniądze !
Pan Warycha jest uczciwym i rozsądnym gospodarzem miasta. Popierajmy 100% pana Burmistrza Warychę.
A pani Michalska to jak piąte koło u wozu.
Ciupaga18:45, 16 października 2018
Słaba debata wiele ważnych tematów pominietych. Odpowiedzi wynikające, z tego wszystkiego to i tak Watycha najlepiej wyszedł, może dla tego, że konkurencja marniutka
Stachu Strachu18:42, 16 października 2018
Pan Liszka działa na zlecenie targowicy, było to ewidentnie widać na tej debacie
mieszkaniec twardo stapajacy po ziemi15:59, 16 października 2018
Debata potwierdziła ,ż pani Michalska nie nadaje się na to samorządowe stanowisko. nawet debaty nie potrzeba było by to potwierdzić . Słabiutka kandydatka , no może na radną jak najbardziej . Widać brak znajomości realiów samorządowych . Na pewno ja , ani moja duża rodzina nie zagłosuje na nią .
avivat15:55, 16 października 2018
do mieszko
Ja cię błagam ty wróć do średniowiecza! Co ty bredzisz! Watycha jako sekretarz powiatowy wybudował 8 sal gimnastycznych? A niby jak? No, chyba że po godzinach urzędowania, szedł z kilofem, lub łopatą!
Projekt 2017 06 0915:49, 16 października 2018
Czyżby pan Liszka był na garnuszku Nowej Targowicy.
Halka15:48, 16 października 2018
Ale żeś mnie Jontek rozśmieszył.Że hej!
Wajcha15:41, 16 października 2018
Do wyborcy;chyba przegiąłeś z hasłem,pan nie będzie Wajcha zadowolony.Postaraj się rozumieć co piszesz.
bajkopisarz15:28, 16 października 2018
@Bobo - Ty tutaj jak widzę to jesteś etatowym interpretatorem złych intencji swojego pryncypała Watychy. Ale ciemny lud wbrew oczekiwaniom miernych polityków tego nie kupi, bo prymitywizm i podłość świadczą o charakterze i nie wymagają komentarza ani adwokata. Nowotarżanie, szczególnie Ci z kredytami wczoraj zobaczyli prawdziwą twarz burmistrza i jego troskę o los młodych ludzi. To jest żenujące. tyle w tym temacie
Kolorowy park15:23, 16 października 2018
Bobo,twoje służalcze usprawiedliwienie brzmi mniej więcej tak jakbyśmy my podziwiali Watychę że zatrudnił Iskrzyńską na vice,dobrego samopoczuciaci życzę.Sama w to nie wierzysz.A lud poddany tego nie kupi.
skok na Grzesia15:19, 16 października 2018
pyta ???? odpowiadam: nie wie, bo jest tylko figurantem w tej układance i skoku na kasę publiczną. Wiedzieć nie musi, przecież każdy kłamca wie tylko jedno, jak oszukać innych.
zygf15:18, 16 października 2018
Jeżeli chodzi o postulaty Pana Liszki dotyczące prewentorium, to chciał tam inwestować Caritas (nota bene dysponujący większą kasą niż WOŚP) i jak się przyglądnął sytuacji własnościowej to wycofał się. Panie Liszka trzeba było popytać się urzędników w urzędach NT, a by Panu powiedzieli jak jest a tak mydlisz starszym ludziom oczy, aby na Pana głosowali. Konkretów u Pana było brak. Hasła i PR niezłe. Meteorytyka tu jeszcze jedna kadencja czeka jako radnego może w końcu Pan się nauczy rozmawiać z ludźmi.
ramik15:00, 16 października 2018
Liszka zrobi w końcu porządek. Nie będzie nie wiadomo jakich interesów i swobodnych działań. Może w końcu zrobi porządek z kinem, w którym wyświetlany jest Kler. Kto na to pozwolił? Panie Watycha wstyd. Film obrażający polski kościół. Tylko Liszka !!!
NIE dla Grześka14:57, 16 października 2018
Grzegorz Watycha pokazał wczoraj swoim zachowaniem, że nie nadaje się na Burmistrza.
Alis14:55, 16 października 2018
Ludzie ogarnięcie się!
Powiedzcie mi jedno, czy macie zaufanie do ludzi rządzących, którzy żyją na pożyczkach ? Zgodzę się, zeby wziąć kredyt na dom jak nie mam gdzie mieszkac, ale bez przesady, taka kwota?. Jak nie mam gdzie mieszkać to żyje skromnie i buduje skromnie, a potem w miarę możliwości się rozwijam. Tak więc zasadnym mi się wydaje określenie p.LisKi odważnym do bólu. Te niektóre komentarze są pisane chyba przez tych słabszych, którzy nic nie mają pojecia o finansach w miescie i co zostawił poprzednik wraz z tymi co mu rękę podawali i ważniejsze są takie pierdoły.
mieszko14:42, 16 października 2018
Grzegorz Watycha przez wiele lat był sekretarzem w Starostwie. Za 8 lat starostwo wybudowało 7 sal gimnastycznych w powiecie, przy braku dochodów własnych (powiat nie ma udziału w podatkach). I nic się nie nauczył! Przez 4 lata nie potrafił zbudować ani jednej sali gimnastycznej, a chce się brać z Centrum Sportów Lodowych??? Kpina!

Jak mu Liszka zdał pytanie dlaczego podpisał niekorzystną umowę z Geotermią, to nie odpowiedział! Zapamiętajcie mieszkańcy bloków, gdy będziecie słono płacić za ogrzewanie, że to wszystko dzięki Watysze.
Kazek14:31, 16 października 2018
ja się pytam co się tak tego Watychy czepiacie:P a Maruś rządził tyle lal
liczydło14:31, 16 października 2018
do ???? cztery lata temu nie było wcale mniej a raczej więcej i na tylnych siedzeniach siedzieli ci sami wyjadecze z tej samej grupy interesów. To proste do przeliczenia, można przejść po mieście i zliczyć ilu Watychów wisi i ile kosztuje średnio wynajęcie jednego bilbordu. Dlatego od początku to nie był i nie jest człowiek niezależny. Jest tylko zakładnikiem pieniędzy ludzi, którzy w niego wpompowali.
Semja14:26, 16 października 2018
@sara, Zamordyzm? jak PIS w Polsce? Nie chcesz żyć w mieście gdzie wszyscy boją się nawet ze sobą rozmawiać? Bać to się mogą Ci, którzy przyznają wprost, że są przeciwnikami Watychy. Nie słyszałem by Liszka czy Michalska straszyli ludzi Watychą, ale regularnie na tym portalu m.in., pojawiają się wpisy straszące PiSem lub Liszką. Elektorat PiSu jest bardzo niedobry dla środowiska Watychy, ale jest bardzo dobry by dać głosy dla Watychy.
To taka swoista hipokryzja Watychy wobec zwolenników PiSu, nie pokazujcie się ze mną bo wstyd, ale zagłosujcie na mnie, bo jest was dużo.
absolwent14:26, 16 października 2018
Watycha górą, wybierajcie listę nr 21:)
Do jeszcze jeden kłamca.14:14, 16 października 2018
Amnezję to masz ,,Ty" , oczywiście jarmark miał być promowany, ale nie w tej formie i wyglądzie i w tej zawiści jakiej dopuszczają się ,, Prezesi" , łamiąc wszelkie zasady o których już setki razy wypowiadał się burmistrz. Cwaniactwo ich nie ma wszelkich granic. Tak że, burmistrz ma 100% racji, nie ma co promować i wcale mu się nie dziwię. Nie kłam więcej, lepiej poznaj prawdę bo widzę że nie jesteś w temacie.
Hehe14:08, 16 października 2018
@Bobo, zmień płytę, bo ci się zacięła. Podejrzewam że Liszka ma sporo wyższe pobory jako Dyrektor banku, i dla niego zostać Burmistrzem, to nie jest być albo nie być, w przeciwieństwie do Watychy i jego środowiska.
I ja tam byłem !13:58, 16 października 2018
Poprzednie wybory druga tura ,we wszystkich okręgach wygrywa Watycha,nowotarżanie się cieszą,młodzi ludzie się cieszą wiatr odnowy będzie wiał a tym czasem tylko halny.Czy choć raz był na miejskiej kotłowni ,widział co się dzieje podczas rozładunku i załadunku miału ,tam ludzie mieszkają,jest przychodnia ,są szkoły, chodzą nasze dzieci,wnuki wdychają to wszystko gdyby nie Rafał w Szaflarach nigdy nie ruszyłby tematu geotermii.Na debacie pogubił się raz mówił że projekt obywatelski to jego sukces a potem że obowiązek w ramach pełnionej funkcji.Jedno co dobrze zrobił to porządnie zakpił z nowotarżan !!!
th13:58, 16 października 2018
A ja wszystkich zapraszam do zapoznania się z wczorajszą Gazetą Krakowską , pięknie opisana jest tzw uczciwość Grzesia Miłej lektury !!!
????13:50, 16 października 2018
Jak burmistrz może nie wiedzieć, ile kosztuje jego kampania wyborcza i skąd taka kasa? 4 lata temu było marniutko.... a teraz full wypas. Skąd Nasze Miasto ma taką kasę, kto ich sponsoruje?
Jasko13:34, 16 października 2018
Watycha słabiutko Liszka górą
Stop arogancji13:24, 16 października 2018
Panie Grzegorzu, wczorajsza debata ostatecznie utwierdziła mnie w tym że jest pan człowiekiem źle wychowanym i mało przyzwoitym.Nie każdemu rodzice budują gniazdko, niektórzy budują dom swojej rodzinie sami.Jeśliby rzucić okiem w oświadczenia majątkowe swoich radnych to pewnie znalazłby pan tam trochę kredytobiorców. I jakże oni teraz się czują? Ze strachu człowiek popełnia błędy,ale przecież po wyborach też pan musi pokazać się ludziom i spojrzeć im w oczy, szczególnie tym młodym na których panu podobno zależy.A fe ee,kto panu to doradził? Stracił pan wielką grupę młodych, bezpowrotnie.
j2313:17, 16 października 2018
A dlaczego ludzie nie maja wiedzieć jakie długi maja kandydaci na burmistrza ? Ponad pół bańki nie robi na nikim wrażenia ? Dziękuje bardzo za takiego burmistrza który idzie po stołek wg mnie tylko dlatego żeby szybciutko spłacić kilkuset tysięczne zadłużenie. Mój głos i mojej rodziny kierujemy do Pana Watychy
sisi13:08, 16 października 2018
on poprostu go wyszydził i tyle ludzie też mam kredyt na dom ale nie taaaki bo nie robie wszystkiego na pokaz, Panu Liszcze podziekujemy miał swoje 5 minut 4 lata temu dl mnie jest ściemniaczem totalnym Bravo grzesiek za odwagę
jeszcze jeden kłamca12:59, 16 października 2018
do F. Ł. - amnezja? Ano z takiej prostej przyczyny, że to właśnie Watycha cztery lata temu w swoich obietnicach wyborczych. Cytuję Grzegorza Watychę i KWW Nasze Miasto:
"promowanie nowotarskiego jarmarku jako produktu regionalnego w nowej formule przy czynnym udziale mieszkańców miasta."
Zatem kłamał, kłamał i co gorsza kłamie nie potrafiąc się wznieść ponad swoje kompleksy. Tacy ludzie nigdy nie mogą piastować stanowisk, które służą innym. To ***.
ewa12:45, 16 października 2018
Do F.Ł. Powiedz mi proszę czy redukcja zadłużenia ma być jedynym wyznacznikiem skutecznej działalności Pana Watychy? Poza tym nie spełnił obietnic wyborczych. Na pewno nie będę na niego głosowała.
Bobo12:45, 16 października 2018
Powtórzę jeszcze raz bo jakoś mój post nie wywołał emocji może dlatego, że jakoś prostuje wypowiedź Burmistrza Watychy, ja go odczytałam tak: wypowiedź o kredycie była pozytywna .Burmistrz powiedział,że Pawła podziwia bo mimo ogromnego kredytu ma odwagę ja bym powiedziała desperację, by wydać niemałe kwoty na kampanię wyborczą z wątpliwym skutkiem i tyle. Skoro oświadczył, że sam płaci za kampanię to łatwo zauważyć, że musiał wydać kupę kasy gdyż miasto zasypane jest bilbordami,plakatami i ulotkami "Dobrej Zmiany". Czy ona dobra? czy Pan Paweł gwarantuje dobre gospodarowanie naszymi pieniędzmi jak jest taki rozrzutny w swoim gospodarstwie? Może też zadłużać Nowy Targ ponad miarę. Pan Watycha miłosiernie już tego nie dodał nie chcąc być dosadny. Tak mniemam.
Koko12:30, 16 października 2018
Ludziska, czy chcemy ciągle kłócących się kandydatów? Czy znowu brak porozumienia i umiejętności menadżerskich burmistrza Watychy pozwolą rozwijać się naszemu miastu? Czas to zmienić.
luci12:26, 16 października 2018
Należy dać szanse tej Michalskiej. Prowadziła klub w trudnej sytuacji, pokazała, że ma jaja. Ja jestem za Michalską.
sara12:25, 16 października 2018
Liszka chce wprowadzić zamordyzm jak PIS w Polsce. Ja nie chcę żyć w mieście gdzie wszyscy boją się nawet ze sobą rozmawiać. Ludzie nie dajmy się ogłupić.
kreatywna mieszkanka12:23, 16 października 2018
Panie Liszka będę głosować na Pana bo wierzę, że zadba pan o realizację potrzeb mieszkańców i rozwój miasta a jeżeli chce Pan realizować misję i wizję Prawa i Sprawiedliwości w naszym mieście to możemy Panu zaufać. To Prawo i Sprawiedliwość zadbało o każdego człowieka: małego, dużego i z doświadczeniem, docenia kreatywnych i przedsiębiorczych, wskazuje skorumpowanych i wpatrzonych w siebie, ceni ludzi charyzmatycznych i nakierowanych swoimi działaniami na potrzeby drugich. Nowotarżanie!!! wspomnijcie słowa Św. Jana Pawła II "Człowiek jest wielki nie przez to, co posiada, lecz przez to, kim jest i nie przez to, co ma, lecz przez to, czym dzieli się z innymi". Życzę Panu wiele sił w dążeniu do osiągnięcia obranego celu.
pytający12:23, 16 października 2018
Dlaczego nikt nie powiedział o bzdurach, które są w ulotce Watychy. Dlaczego Pan Burmistrz chwali się wzrostem o 40 mln budżetu skoro są to pieniądze na min. 500 +? A jeżeli tak nie jest to gdzie są te pieniądze Panie Watycha? BO w mieście ich nie widać więc gdzie one są gospodarzu?
Za miastem12:02, 16 października 2018
Niby tyle negatywnych opini o burmistrzu wypowiedzcie się na 24 tp.pl no ale tam trzeba się podpisać a tu cały sztab wyborczy Pana L pracuje naucz się pan przegrywać Panie L i ma pan bardzo krótka pamięć nie pamięta Pan projektu grupy radnych który po przegłosowaniu spółka miała by więcej do powiedzenia niż całe miasto chcących zobaczyć cały projekt tłumacze jak go pobrać zobaczyć .1.
Wchodzimy na www.nowytarg.pl
2.
Władze lokalne
3.
Projekty uchwał
4
Projekty uchwał za rok 2017
5
Teraz szukamy wnioskodawca grupa radnych
6
Data dodania Umieszczono w dniu: 2017-06-09
Ocenę zostawiam zainetesowanym i ciekawia mnie podpisy złożone pod tym projektem a z tego co wiem radni mają działać na korzyść miasta. Czyżby nie tak no ale to tylko moja ocena
mieszko12:02, 16 października 2018
Watycha to kiepski gospodarz. Za Fryzlewicza wydano na inwestycje 140 mln. Odejmując 50 mln kredytów daje to 90 mln przez 4 lata ze środków Miasta. A Watycha umiał wydać zaledwie 37 mln plus 20 mln spłaty kredytów, co daje 57 mln. Czy brakuje 33 mln do poziomu MF. To ja się pytam panie Watycha gdzie są te 33 mln???
F. Ł.11:07, 16 października 2018
Bardzo idiotyczne pytanie zadał redaktor burmistrzowi o promowaniu Nowej Targowicy. Nie rozumiem, - jaka to jest podstawa promowania Nowej Targowicy, czyjegoś prywatnego biznesu, toby przecież zakrwawałoby na miano korupcji. Za reklamę firmy płacą niemałe pieniądze, burmistrz ma wyręczać ,, PREZESÓW" ??? Poza tym ci ,, PREZESI" odgrażali się podaniem miasta do sądu.
Bardzo pozytywnie wypadł na debacie pan Grzegorz Watycha i widać, że bardzo dba o mieszkańców, prowadzi rozważną politykę finansową miasta, zredukował dług do 40% zaciągnięty przez poprzedników. Takiego właśnie miasto potrzebuje gospodarza i życzę mu wygranej w wyborach.
Ciekawy10:51, 16 października 2018
@bankier, a jakież to "wysokie kwalifikacje managerskie" posiada Watycha, słucha tylko swojej wice, i co decyzja to wtopa. Jakąż to firmę prowadził Watycha? Pracownik w firmie, urzędnik, wicewójt, sekretarz, Burmistrz, gdzie ty widzisz biznes?
Prawy10:43, 16 października 2018
Ten tekst o kredycie Liszki, pokazał że slomą z butów wylazła Watyszę. Podobnie jak i temu radnemu, o ktorym mówił Liszka, że opowiada o jego ojcu kłamstwa, że był w milicji i UB.
Nie wiem czy zwrociliscie uwagę, na to co powiedział Liszka, w tym sprostowaniu. Ojciec umarł gdy miał 33 lata. Więc Paweł własną determinacją i ambicją doszedł do stanowiska dyrektora banku, sam zatroszczył się o rodzinę, budując dom (na kredyt). Nie dostal w spadku domu czy majątku, jak Watycha, ale dostał od rodziców to co najważniejsze, mocny kręgosłup moralny.
Determinacja, ambicja i moralność, to cechy potrzebne Burmistrzowi tego miasta. Paweł masz mój głos, i mojej rodziny.
WMA10:37, 16 października 2018
Obecny burmistrz popełnił duży błąd wspominając o kredycie (kto go teraz nie ma?!), ale mówić publicznie takie rzeczy? Porażka.. Kolejna rzecz.. mówić ponad minutę o tym, że kogoś się nie lubi?
Pani Michalska wypadła sympatycznie, ale póki co chce wszystko, zbadać, ocenić, analizować :).
Mój wybór to p. Paweł Liszka.
obserwator życia politycznego gminy10:36, 16 października 2018
Bardzo mierna debata, słabi prowadzący , a jeszcze słabsi kandydaci. Najsłabiej wypadła Michalska , unikała rzetelnych odpowiedzi na pytania , bladziutko . Najlepiej wypadł Watycha , ale minimalnie słabszy był Liszka. Reasumując nie ma na kogo głosować . Taka prawda . Nie ma wyboru . Dramat .
Stone10:29, 16 października 2018
@tylko watycha, o co ci chodzi z tymi nastawieniem Liszki do kinematografii? To że nie pójdzie na Kler? Każdy ogląda to co lubi. Ja też nie lubię gniotów, więc pewnie jestem z pisu. Zapytaj Watyche czy oglądał, z pewnością by się przyznał kokietując pisowski elektorat. Watycha rzeczywiście wie co mówi, a z pewnością wie czego nie mówić, nie odpowiedział konkretnie na żadne konkretne pytanie.
DK10:23, 16 października 2018
kredyt można mieć, ale rozsądny kredyt
i tu Watycha dobrze powiedział że trzeba mieć odwage
a odnoszenie się do tego, znaczy że nie ma do czego się przyczepić
rymowanka ładna10:23, 16 października 2018
Mój drogi Liszko
przedwyborcza Ty kiszko
Sam nie wiesz dokąd już płyniesz
i z kim się miniesz
na twym statku pijanym Rimbauda
zawisłą nadziei kokarda
Franki kadłub wypełniły
już go łamią mój miły
żeby móc byc miasta dyrygentem
trzeba być doskonałym decydentem
Ty tych zdolności nie posiadasz
węchem za grosz nie władasz
Proponuję Ci wyjazd za granicę
i zaufanie Tuskowi należyte
Jak wrócisz juz odrobiony i bez debetu
wtedy pomyśl o polityce bez kabaretu
Kalkulacja10:21, 16 października 2018
Oj Watycha, ekonomista z ciebie niezły. Kalkulacja z Geotermią Nowotarską godna podziwu. 6% udział dla Miasta, które ma być głównym odbiorcą ciepła? A czemu nie uwzględniłeś spółdzielni mieszkaniowej w tych udzialach? Lepiej żeby blokowcy nie mieli żadnego wpływu na ciepło, a tylko płacili i płacili.
Hej10:14, 16 października 2018
#polok, zobacz sobie co robiła platforma i popatrz co to zrobił Watycha. To jest WSTYD...
bankier10:14, 16 października 2018
Czysta kalkulacja wygląda następująco, że pytanie odnośnie kredytu Pana Pawła Liszki było jak najbardziej na miejscu, ktoś kto będąc bankierem jest zadłużony na dość znaczną sumę pieniędzy i to w dodatku fe frankach świadczy tylko o tym, że jest słabym managerem i nie posiada intuicji, wrodzonej intuicji do przewidywania rynku...no a taki burmistrz nie powinien zarządzać miastem, gdyż nie insynuując już niczego nie chciałbym myśleć jak te długi zostaną spłacone. Po 2 patrząc na szeroko pojętną politykę światową w wysoce rozwiniętych krajach wszyscy politycy startujący na wysokie stanowiska są ludźmi majętnymi posiadającymi wysokie kwalifikacje managerskie, zazwyczaj mając swoje firmy jak to jest w USA. Nikt kto nie posiada plusowej dość znaczącej sumy na koncie nie pcha się do polityki bo...bo jest niewiarygodny
Słuchacz10:11, 16 października 2018
@Pawel, jeżeli jedyny kontrargument przeciwko Liszce, jest taki, że jest z PiSu, to gratuluję. Tylko czemu Watycha kokietuje środowisko prawicowo-pisowskie? Czyzby chciał Liszce podebrać ten pisiorski elektorat? Sam wypomniał Michalskiej kontakty z platformą, odcinając się i zapomninajac o swoich kontaktach.
Drukarz10:09, 16 października 2018
Waycha kompletny brak klasy. Wyszła mu słoma z butów prymitywizm i ślepe posłuszeństwo podszeptom Joanny.
tak myślę10:07, 16 października 2018
Debata słaba, czas jej skrócony,
Zbyt mało pytań " z sali".
Czy prowadzący doszli do wniosku,
że burmistrz się "wypalił?"
Motał się, plątał w swych odpowiedziach
nie walczył konkretami,
Jego dygresję do Pana Liszki
Mieszkańcy wygwizdali.
Kuma10:01, 16 października 2018
Gdyby nie Pan Garbacz to Pani Agata by poległa. Jest super babką, ładną i zgrabną ale o samorządzie nie wie nic.Założę się, że nie przeczytała ustawy o samorządzie , Michał zapewne tak ale to nie wystarczy. Ciekawa jestem jak się czuł Pan Wielki Sekretarz Powiatu pisząc pod i na stole co ma powiedzieć Pani Agata. Taki kompetentny, wymagający od siebie i innych. Żenada.
oskar5110:01, 16 października 2018
Oj panie Watycha, co pan bredzi o kredytach, przecież to pański idol Komorrowski namawiał do zmiany pracy i brania kredytów, zapomniał pan ? Bardzo dobrze że młodzi ludzie chca do czegoś dojść za pomocą własnych rąk . Pan dostałeś połowe domu po rodzicach i nic pan nie osiągnąłeś własna pracą poza wspaniałymi dziećmi. Trzeba się zastanowić co się mówi , ale nie dziwię się bo twardzi zwolennicy PO i większość działaczy nie bardzo wie co mówi. Stracił pan mój i mojej rodziny głos. W niedziele zagłosujemy za p.Liszką bo jako jeden nie wstydzi się poparcia przez partie polityczną w przeciwieństwie do pana.
Stone09:56, 16 października 2018
@lajt, akurat, to właśnie Liszka najlepiej poradził sobie z trudnymi pytaniami, bo Watycha trudnych pytań nie miał, a na kilka niezręcznych odpowiadał "na okrągło" i nic z tego nie wynikło. Jedyne czego się nauczył na urzędach to gładko mówić o niczym, bo arogancję to ma chyba we krwi.
ela09:55, 16 października 2018
Watycha siedział wystraszony jak wiewiórka. Dla mnie największy przegrany tej debaty. I ten kredyt. Szok
stary09:53, 16 października 2018
Liszka chce coś zrobić dla starszych? Niech powie swoich kolegom z PIS żeby emerytury były godne. Nie dla PIS w Nowym Targu !!!
zpl09:53, 16 października 2018
Paweł Liszka ma mój głos!
W Jego rękach miasta los!
Koko09:52, 16 października 2018
Jak można tak nie szanować ludzi? Przecież posiadanie kredytu jest czymś naturalnym. Dziękuję za takiego gospodarza, który jeszcze chowa się od małego hahaha
zpl09:51, 16 października 2018
Głos na Pana Pawła Liszkę
To trafiona "szóstka " w lotto.
Hasło: "Dobra zmiana w mieście"
To poparte czynem motto.
Bobo09:51, 16 października 2018
Zupełnie źle odczytaliście pozytywną wypowiedź Burmistrza Watychy o Panu Liszce.Powiedział,że go podziwia bo mimo ogromnego kredytu ma odwagę ja bym powiedziała desperację, by wydać niemałe kwoty na kampanię wyborczą z wątpliwym skutkiem i tyle. Skoro oświadczył, że sam płaci za kampanię to łatwo zauważyć, że musiał wydać kupę kasy gdyż miasto zasypane jest bilbordami,plakatami i ulotkami "Dobrej Zmiany". Czy ona dobra? czy Pan Paweł gwarantuje dobre gospodarowanie naszymi pieniędzmi jak jest taki rozrzutny w swoim gospodarstwie? Może też zadłużać Nowy Targ ponad miarę.
anna09:51, 16 października 2018
Z tym kredytem to rzeczywiście skandal. Co za podejście? Watycha dostał wszystko od rodziny a jak ktoś sam się dorabia jest czymś nagannym? Wstyd burmistrzu
zpl09:49, 16 października 2018
Paweł Liszka jako Radny
Zrobił więcej, niż włodarze.
Zdziała dla nas wiele więcej,
Będąc miasta Gospodarzem!
koziel09:48, 16 października 2018
Czy posiadanie kredytu to grzech? Wstyd Panie watycha wstyd!!!!! Pokazał pan prawdziwe oblicze. WATYCHA MUSI ODEJŚĆ. !!!!
zpl09:47, 16 października 2018
Paweł Liszka to dla miasta dobra zmiana,
Głos na Niego nie zmarnuje się, z pewnością.
Dla mieszkańców to jedyna wielka szansa,
By żyć w mieście z potencjałem i godnością.
zpl09:42, 16 października 2018
Nie imprezy! Nie pikniki!
Dla nas ważne są wyniki!
A wyników ciągle brak,
Więc zrobimy teraz tak:
Wybieramy na burmistrza Pawła Liszkę,
By z wrażenia ten obecny połknął łyżkę!
zpl09:38, 16 października 2018
Nasze miasto tonie w smogu!
Czas na zmianę gospodarza!
A okazja niebywała
W tych wyborach się nadarza.
Paweł Liszka na burmistrza!
On konkretne ma zamiary,
By nad pięknym Nowym Targiem
Nie wisiały smog- kotary!
zpl09:35, 16 października 2018
PAWEŁ LISZKA to siła dla miasta.
Z Jego pracy efektów jest wiele.
Głosujemy na Niego i basta!
Niech rozwija swe plany i cele!
zz09:34, 16 października 2018
po czynach mnie poznacie...a co zrobili ,nic miasto brudne ,dziurawe drogi,chodniki np k/Dekady,ciemne inne miasta wymieniają oświetlenie na eko LED a u nas dalej chodzimy po miescie z latarką, wjazd do miasta szaflarską to jeden wielki wstyd
koza09:33, 16 października 2018
Słaba debata. Tak samo jak kandydaci. KISIEL.
zpl09:32, 16 października 2018
Pawłą LISZKĘ na burmistrza wybieramy.
Po wyborach wstążki w mieście pościągamy!
Wszyscy chcemy, by się Nowy Targ rozwijał,
A nie w kłęby smogu wciąż spowijał!
Tylko Watycha09:27, 16 października 2018
Zaczynanie przedstawiania się od opowiadania o rodzinie jest wyjatkowo slabe. To prywatna sprawa kazdego czlowieka i nie jest zadnym atutem w kandydowaniu na burmistrza. Michalskiej nawet nie starczylo czasu, zeby powiedziec cos konkretnego o sobie, kto jej nie zna nic sie nie dowiedzial. Liszka - niezbyt szczesliwie podpięty pod pis, a jego wrogie nastwienie do kinematografii wyjątkowo załosne. A co mial znaczyc ten tekst do Michalskiej, ze jest atrakcyjna kobietą? To nie sa wybory miss. Za podobne seksistowskie uwagi juz ktos musial odpasc w jakims miescie... Michalska, fajna babka, ale raczej nie ogarnia tematu. Ma ambicje i nic poza tym, może wie jak rządzić prywatną firma ale miasto to zupelnie inna bajka, nie zawsze sie da zmieniac zagrania w trakcie projektu i nie obowiazuje zasada po trupach do celu. Watycha - wie o czym mowi. Slabo mu wyszlo znalezienie zalety u Liszki, ale moze w rzeczywistosci jest z tym problem?
Wyborca09:27, 16 października 2018
Pan Watycha nie spełnił obietnic z poprzedniej kampanii wyborczej.Obiecywał młodym ludziom pracę. Owszem dał pracę ale swoim poplecznikom (J. Tarnowskiemu, R. Kowalskiemu itd., B. Barze, Ratterowi itd.). Fotografował się na tle wyciągów narciarskich, a tym czasem nawet nie dofinansował stadionu narciarskiego na Długiej Polanie.
Jest niewiarygodny.
Okręg 2 - mieszkańcy09:18, 16 października 2018
Panie burmistrzu Watych popłynął Pan w naszych oczach wyśmiewając kredyt wzięty na dom u Pana Liszki - nie takiego burmistrza chcemy. O nie - są czsy jakie są i każdy ma kretyt to nie jeden. Byliśmy murem za Panem ale tymi słowami ironi niestety ale uważamy, że w wielu oczach wyborców bardzo Pan stracił. Wiele ludzi buduje domu na kredyt - ta debata pokazała prawdziwe oblicze. Idąc do wyborów nasze głoszy, a jest nas spora grupa ludności nowotarskiej damy Panu Pawłowi Liszce. Uważamy, że jego KWW Dobra Zmiana w Mieście jest tym razem godna zaufania. Nie lubimy takich zachowań - jak ktoś nie ma gdzie mieszkać i buduje dom na kretyt to wielki szacunek do takiej osoby mamy. Wstyt i my 4 lata temu na Pana głosowaliśmy. Naprawdę wstyd.
Obserwator09:06, 16 października 2018
Chyba coś tu jest nie tak..... Kto startuje na burmistrza Pani Michalska czy Garbacz? Przecież Pani Michalska nie powiedziała od siebie nic, Garbacz tylko patrzył w notatki obecnego burmistrza, analizował i mówił co ma powiedzieć Michalska.
Mógł porostu odrazu odpowiadać Pan Garbacz a nie pogrąża ich komitetu.
Wielkie zawieszenie i porażka. Grzesiek masz głos.
Miescan09:00, 16 października 2018
Panie Liszka kiepsko to wyszło, chciał Pan zygnac ale konkurencja się nie dała. Pan Prezes Jarosław nie będzie zadowolony z wystąpienia, chyba trzeba będzie się pożegnać z PARTIĄ.
DK08:47, 16 października 2018
Pani Michalska instruowana cały czas, co Ona tam robi ??
Feministka08:45, 16 października 2018
Wszystkie kobiety głosują na p.Agatę Jak wiadomo kobiety łagodzą obyczje
ja08:25, 16 października 2018
Każdy byle nie liszka .
Martyna08:23, 16 października 2018
Poziom merytoryczny Pana Burmistrza jest godny uznania. Pan Liszka jeszcze jakos stara sie ale mu sporo brakuje i widać, że nie potrafił na kilka kwestii wskazać odpowiedzi. Pani Michalska widać, że źle sie tam czuła i jakby była sama bez dorady to obawiam się, że szybko by rzuciła biały ręcznik.
BIA ŁY DYM ?08:18, 16 października 2018
MOK zaprosił na zabawę
Ja myślałam że KONKLAWE
Jednak był tu problem z TYM
NIE POJAWIŁ SIĘ NAM -DYM
I najgorsze jest w tym TO
ZNÓW NAS CZEKA
MNIEJSZE
ZŁO
wojtek08:15, 16 października 2018
Panie Watycha wstyd! Pretensje do człowieka że realizuje wizję swojej rodziny i buduje dla niej dom? Co z tego że na kredyt? Jak się ma wizję i odwagę to właśnie tak się robi i w domu i w mieście. Chyba że ktoś jak Pan ekonomie widzi tak, że lepiej wynająć kawiarnię w rynku za 4000 miesięcznie niż za 7000, albo wynająć działkę ojcu radnemu taniej niż zapłaciłby za nią Pan Leja. Skończ Pan, wstydu oszczędź!
wyborca08:12, 16 października 2018
nasze miasto, nasze sprawy, nasz Burmistrz - Grzegorz Watycha
Stone08:11, 16 października 2018
@lajt, akurat, to właśnie Liszka najlepiej poradził sobie z trudnymi pytaniami, bo Watycha trudnych pytań nie miał, a na kilka niezręcznych odpowiadał "na okrągło" i nic z tego nie wynikło. Jedyne czego się nauczył na urzędach to gładko mówić o niczym, bo arogancję to ma chyba we krwi.
Paweł08:10, 16 października 2018
Watycha górą,
agatka z suflerem słabo,
liszke pis ior
fan politycznej propagandy08:10, 16 października 2018
na tej widowni to sami kandydaci na radnych itp...
Hmm08:00, 16 października 2018
@Rocky, w młodym wieku już masz sklerozę? Liszka zadłużył miasto? A co do Watychy, jakby nie wymyślał takich rzeczy jak kwiarenki za prawie milion, to miałby pieniądze na inwestycje.
Mieszkaniec07:33, 16 października 2018
O matko, ten Liszka to faktycznie niezle zadłużony ! Prawie 700 tys zł to spora sumka. Można odnieść wrażenie ze idzie do samorządu aby szybciej swoje zobowiązania spłacić ... a samorząd nie może służyć do bogacenia się! To służba dla mieszkańców ... No nie jestem przekonany ze to dobry wybór. Pokusy na szybka splate mogą być zbyt duże ! Nie będę głosował na pana Liszke...
andzia07:31, 16 października 2018
KTO pamieta Watyche ze SOKOLA ? jestem w szoku ze taki goostek jest burmistrzem.
Kredytobiorca07:28, 16 października 2018
Tyle piszecie o kredycie Pana Liszki każdy biierze kredyty ale taki kredyt jak wziął Liszka to trzeba tak mieć odwagę i tylko tyle powiedzial Pan Watycha
NIE dla p. Watychy07:26, 16 października 2018
Brak szacunku, arogancja która wyszła z Watycha i jego zwolenników przekonały mnie, że to najgorszy kandydat. Watycha nie umiał powiedzieć nic dobrego o kontrkandydacie, odnieść się wprost jednoznacznie do pytań tylko mamił ... I jeszcze zostawi Wice na kolejna kadencję to już szczyt jego głupoty. Pani Michalska ok ale bez podpowiedzi pisanej przez Garbacza nie umiala odpowiedzieć na żadne pytanie. Proszę. Liszka odpowiadał pewnie i sam na temat i on wg mojej opinii wypadł najlepiej.
kil07:25, 16 października 2018
lajt przecież powiedziała, że jest taki projekt i to z Glonkiem. W końcu będzie inwestycja, która przyciągnie ludzi do naszego miasta i oby więcej takich inicjatyw to może w końcu wyjdziemy z zaścianka.
Byłam i widziałam07:24, 16 października 2018
Brawo dla pana burmistrza ! Ewidentne 2:0 dla pana Watychy. Gratulujemy i dziękujemy za podstawy do oddania na pana głosu.
Zara07:06, 16 października 2018
Panu Liszce i Pani Michalskiej już dziękujemy. Brak wiedzy i przygotowania a za dużo sponsorowanych przez nowotarskich biznesmenów niedzielnych imprez. Poza iść do swoich drogich domów.
Kajtek07:02, 16 października 2018
Andrzej wpatrzony w swojego lidera, partnera swojego sukcesu i popularności.
MF06:50, 16 października 2018
Najlepsz Burmistrz do tej pory to Pan Watycha wystarczy obserwowac jak sie rizwija nieskorumpowany nie zlodziej glosuje na Grzegorza...
Obserwator06:40, 16 października 2018
Pani Agato, hokej to niestety sport niszowy i stawianie wszystkiego na hokej to strata czasu i naszych, podatnika, pieniędzy. Obecny Burmistrz nadal pozostaje moim kandydatem na urząd.
Jontek05:39, 16 października 2018
z tych wszystkich kandydatów najlepszym Burmistrzem był by Pan Jacenty Rajski!Szkoda że nie kandyduje!!Gość z klasą i wiedzą:)
polok01:02, 16 października 2018
Oj Paweł Paweł , myślałeś że podpiety pod pis coś wygrasz . Niestety ale Polki i Polacy poznali się na pis. pis to WSTYD, NEPOTYZM i WIELKIE OSZUSTWO !
Gracz00:44, 16 października 2018
Na widowni można było wyczuć strach przed utratą pracy. Ludzie Watychy po trupach zrobią wszystko żeby on wygrał
miki00:38, 16 października 2018
Watycha ma wiedzę w szczególności jeżeli chodzi o kredyty mieszkaniowe hahaha . Jak ludzie mogli głosować na takiego człowieka.
lajt00:28, 16 października 2018
Pani Michalska za każdym razem potrzebowała pomocy Pana Garbacza. Nawet przy przedstawianiu się . Nie potrafiła odpowiedzieć na pytanie o powiązania Pana Glonka że spółka Brama w Gorce. Pan Liszka też unikal odpowiedzi na ciężkie pytania i nie radził sobie z pytaniami z sali. Pan Watycha widać że wie co mówi. Pewnie się wypowiadał i ma duzo większa wiedzę
Rocky00:16, 16 października 2018
Grzegorz Watycha, rozjechał ich wiedzą. Mój głos Pan ma, jest Pan młody i jeszcze pełny wigoru. Na początku rejsu nie zmienia się kpitana. Nikt więcej niż Watycha w jedną kadencję nie zrobił pobiera dotacje unijne i oddłuża miasto, które Fryźlewicz z Liszką zadłużyli :)
koziel00:11, 16 października 2018
Sprawa jest prosta. WATYCHA MUSI ODEJŚĆ !!!!!
luci00:10, 16 października 2018
Zadufany w sobie chłopczyk. Skąd myśmy wzięli tego Watychę? Drugi raz już się nie pomylę.
Koko00:08, 16 października 2018
W życiu nie oddam głosu na Watychę. Co za nieładne odzywki szok. PIS-u nie lubię ale żeby tak odpowiedzieć Liszce ? Powinien jak najszybciej opuścić stanowisko
anna00:01, 16 października 2018
Byłam, widziałam i stwierdzam, że nie chcę juz wiecej kłócących się facetów dlatego wybieram Panią Agatę.
młoda z kredytem na dom23:58, 15 października 2018
Oj Grzesiu, Grzesiu powinieneś Panu Bogu dziękować, że w życiu obdarzył Cię dobrami materialnymi, takimi jak dom - ciasny, ale własny, jako spadek po rodzicach. Wytykanie komuś, że bierze kredyt, żeby zbudować dom to jest świństwo. Wywyższanie się "bo ja nie mam kredytu"!
Sami widzicie młodzi nowotarżanie, że obecny burmistrz na nasz głos nie zasługuje.
koziel23:55, 15 października 2018
Watycha wygrał ??? hahaha Podsumowaniem jest jego ulubiona gra w dzieciństwie. W CHOWANEGO HAHAHAHAA To teraz się w to bawi z mieszkańcami
Bez kredytudla obecnego23:50, 15 października 2018
Czyli kredytów brać nie można bo to wg Grzegorza Watychy - co? Bo nie zrozumiałem- ze ktoś chce mieć coś dla siebie , dzieci? A kto spłaca te kredyty, chyba nie pan Watycha. ? Siedz w kacie a znajda cie. Co za wypowiedź. ..taki pan wysycha elokwentny. Jeżeli ktoś chce i jest w stanie kredyt spłacić to jego wolą i jego sprawa, a Pani nic do tego i jeżeli pan chce sobie siedzieć na tym co pan dostał od rodziców to Pana sprawa. Żenada z tą wypowiedzią w dobrym kontekście do kandydata.... nie przystoi na burmistrza taka wypowiedź. A te....z takim wlodarzem
patrzałek23:47, 15 października 2018
Pan Burmistrz Grzegorz Watycha wzbudził smutek na twarzach dwóch "izolowanych" panów na fot 5 od końca. I DOBRZE :)
wyborca23:46, 15 października 2018
Debata - bardzo bardzo słaba - opóźnienie 15-minutowe, brak czytelnych zasad, brak przestrzegania czasu zadawania pytań i odpowiedzi na nie, mała aktywność prowadzących dziennikarzy, pytania mało konkretne i niewiele wnoszące w tematykę itp.itd. Prowadzący debatę - wędrujący po sali, używający zdrobnień, nie pilnował czasu, przerywał publiczności zadawanie pytań...itp. itd. Szkoda, żę w debacie organizowanej przez NTvK nie uczestniczyli wszyscy kandydaci. To była debata na wysokim poziomie organizacyjnym, bardzo profesjonalnie przygotowana, prowadzący kompetentni, a pytania z różnego obszaru funkcjonowania samorządu.
obserw23:27, 15 października 2018
słaba debata. Dlaczego tak mało pytań kandydaci sobie zadawali? - nawet jak to miały być pytania zgryźliwe? a i pani Korwin nie dano sie wypowiedzieć i zadać pytania merytoryczne,m a pozwolono gada c jakiemu Gotfrydowi, który nawet panu Gotfrydowi, który nawet nie był w stanie zadać pytania tylko klepał buzia i nic z tego nie wynikało - a czasu sporo zajął. I tylko ta targowica jakby w mieście nie było innych problemów - słaba debata - czyli Tygodnik też słaby. przede wszystkim , trzeba dążyć, aby kandydat na burmistrza w kadencji nadchodzącej , odpowiedział na pytania mu zadane, a nie lawirował...a tu niestety tak było. Grzegorz...masło maślane..gadać byle cos gadać. i tak większość nie wie im co chodzi., Agata - na na debiut i 0 doświadczenia - to zmęczenie oczach - to nawet nieźle, a Paweł - z wiedza i merytorycznie, tyle, że jakieś dziwne ograniczenia. .... a skąd ?
Za burmistrzem22:58, 15 października 2018
Moim zdaniem Grzegorz Watycha wypad najlepiej umocnił mnie pan że mój głos oddam na Pana pewnie jak i większość ludzi będąca na sali jest pełna podziwu dla Pana a pan Liszka niech się nie ośmiesza he he jak już on by wygrał to już koniec świata by był a pani Michalska przyjemna osoba ale uważam że na stołek burmistrza jeszcze nie ta kadencja może przyszla każdy do wszystkiego musi dojrzeć.
Słuchacz22:58, 15 października 2018
Krótko i nic konkretnego, ani nie napisano w relacji,cani nie pokazano na debacie. Dziennikarze prowadzący debatę, nie dość że skrócili debatę,cto jeszcze dodatkowo, tak prowadzili, ze kandydaci na urząd Burmistrza nie mieli okazji ani podebatować między sobą, ani pokazać pazurów. No wiadomo Pani Michalskiej było widać :)
Przedstawiając swoich doradców Michalska chciała sobie obecna wiceburmistrz, co daje dość wyraźny sygnal, że środowisko Michalskiej i Watychy wywodzi się z tych samych kręgów.
Watycha, zamiast powiedzieć coś miłego o Liszce, uszczypliwie i niegrzecznie, zarzucił mu że wziął taki długi kredyt na dom, czyli zrobił to co tysiące młodych ludzi. W końcu nie każdy dostaje dom w spadku.
Ale na pytanie Liszki dotyczące niekorzystnej umowy spółki Geotermii Nowotarskiej, która zawarł w imieniu Miasta już nie odpowiedział, tylko zręcznie się wykręcił.
Watycha chyba zamierza podebrać Liszce elektorat prawicowo-pisowski, bo zarzucił Michalskiej kontakty z Platformą obywatelską, odcinając się od tego, i zapominając, że w poprzednich wyborach na jego listach miał sporo osób powiązanych z PO. Burmistrz mimo, że odpowiadał gładko, choć niekoniecznie na pytania, ma facet dar opowiadania o niczym, był chwilami dość spięty, co dało się zauważyć z widowni. W sumie nie wykorzystał atutów i wiedzy, jakie powinien posiadać urzędujący Burmistrz
U Michalskiej wyszły niestety braki w informacjach dotyczących Miasta, podejrzewam, że na takie pytania lepiej odpowiedzialby jej doradca. Doradców niestety nie dopuszczono do głosu, może wtedy byłoby barwniej.
Liszka zostal zarzucony pytaniami o targowicę, ałe dość zgrabnie z nich wyszedł. W sumie odpowiadał dość rzeczowo, chyba nawet najbardziej, na dość trudne pytania.
Na pytania dotyczące walki ze smogiem, odpowiedzi były podobne, bo wszyscy to mają w programie. Odpowiadający na końcu Liszka mógł tylko powtórzyć i uzupełnić odpowiedzi poprzedników, choć w jego programie ten temat jest najlepiej pokazany, w końcu pierwszy go ogłosił, więc konkurenci mięli już gotowca.

W sumie debata była dość bezbarwna. Merytorycznie na pytania najlepiej odpowiadał Liszka, Watycha odpowiadał najbardziej głoski, jak napisałem ma facet dar mówienia, a Michalska, pokazała że jest ambitna kobietą, i w zasadzie nic więcej.
Rzekłbym, taki speficzny remis, ale ze wskazaniem na Liszkę.
mieszko22:55, 15 października 2018
Pięknie panie Grzegorzu: najpierw nie pozwalamy utworzyć klas w SP1, pomimo że są chętni, a później mówimy na debacie, że nie wiadomo, czy w tej szkole jest potrzebna sala gimnastyczna, bo nie wiemy jak dużo będzie dzieci. Rodzice z SP1 pamiętają, że był Pan nieprzychylny SP1, a dzisiejsze słowa to tylko potwierdzają. Rozliczymy się przy urnach.
Z22:54, 15 października 2018
Zauważyłem ciekawy baner na jednej z fotografi, który przedstawia obraz obszaru po powodzi, na którym rzekomo pani Michalska chce wybudować lodowisko, gratuluję wyboru lokalizacji.
santa ana22:52, 15 października 2018
Pierwsze pytanie(wymień pozytywną cechę swojego kontrkandydata) i odpowiedź na nie świadczą o klasie człowieka. Liszka i Michalska zdali egzamin. Niestety Grzesiu okazał się być dalej w piaskownicy.
Nowotarzanka22:44, 15 października 2018
Watycha górą pozostali slabiutko
modliszka22:42, 15 października 2018
Byłam i stwierdzam: muł i wodorosty. I jak nie miałam tak nadal nie mam kandydata. Niestety nie ma na kogo głosować.
Obecny na debacie22:39, 15 października 2018
Na debacie rewelacyjnie wypadł obecny Burmistrz Miasta konkretny prawdziwy gospodarz na przyszłe lata
Obecny na debacie22:35, 15 października 2018
Nie można sprecyzować pytać i odpowiedzi? Dla Watychy , każdy kto weźmie kredyt - który spłaca z własnych pieniędzy - jest nikim? To co ma iść kraść?. To ma być burmistrz miasta? To, że pan sobie w 4 kątach siedzi - które ma bez wysiłku , to nie znaczy, że inni nie mogą swoja praca i wysiłkiem i determinacja zapewni swojej rodzinie lepszego bytu. Żenująca wypowiedź - tym bardziej jak na burmistrza Nowego Targu.
Jan Tek22:28, 15 października 2018
Watycha wstydź się! Rozumiem debata i atak polityczny, ale mówienie ironicznie, że podziwia się odwagę Liszki za budowę domu na kredyt jest świństwem. Nie każdy dostał ziemię po rodzicach i nie każdy miał ciepłą posadkę jako zastępca wójta jak Ty Grzesiu. Powiedz może gdzie Ty mieszkasz i skąd masz dom i jak na niego zarobiłeś. Od wielu lat jesteś na urzędniczej posadzie i to my Ci płacimy. My który budujemy i kupujemy na kredyt, bo nas nie stać inaczej. Widać nie dorosłeś do stanowiska. Mojego głosu już drugi raz nie dostaniesz.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas