Poniedziałek, 09 grudzień 2019, Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95
Clouds
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 75
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 96
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 95
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
17.10.2018, 21:30 | czytano: 6568

Uroczyste otwarcie kompleksu skoczni narciarskich w Chochołowie (zdjecia)

Fot. Piotr Korczak

W Chochołowie oficjalnie otwarto i poświęcono kompleks skoczni narciarskich dla dzieci HS16 i HS30. Pierwsze skoki oddali młodzi skoczkowie klubu KS "Chochołów", którzy będą ich gospodarzami.

- Ten pomysł, który przyszedł do ministerstwa z Czarnego Dunajca, bardzo nam się spodobał, bo uważamy, że nie ma nic lepszego, jak budowa małych obiektów sportowych dla dzieciaków. Kiedyś przecież wyrosną z nich prawdziwi mistrzowie. Naszym marzeniem jest, żeby w każdej tatrzańskiej gminie był taki kompleks małych skoczni narciarskich - mówił wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski. Resort sportu dofinansował budowę obiektu, który został postawiony na zlecenie Urzędu Gminy w Czarnym Dunajcu. - Chcąc mieć następców Kamila czy Adama, musimy stawiać na dzieci, musi ich skakać tysiące, żeby łatwej było wychować mistrza. Przecież skoki to nasz narodowy sport zimowy - dodał wiceminister.

- Rozwój sportowy dzieci to jeden z naszych najważniejszych celów. Powstało u nas wiele obiektów sportowych, hale, orliki, boiska, lodowisko, trasy i rowery. Ale jest sport, w którym gmina ma bogate tradycje, i który w Chochołowie i innych miejscowościach uprawiały gromady dzieci - to skoki narciarskie czy kombinacja norweska. Wychowali się tutaj reprezentanci kraju, uczestnicy mistrzostw świata i olimpiad, trenerzy kadr narodowych - mówił wójt Józef Babicz. Wspomniał takie postacie jak Tadeusz Bafia, Bogdan Papierz, Kazimierz Bafia, Robert Mateja, Maciej Maciusiak, Wojciech Topór. - Niestety nasze małe skocznie podupadły, poszły w zapomnienie. A przecież nasi wspaniali mistrzowie Kamil Stoch i Adam Małych stale powtarzają, że trzeba odbudować i uruchamiać małe skocznie dla dzieci, że nie można dać się uśpić sukcesowi. Jako wójt uznałem, że nie można zaprzepaścić naszych tradycji, tego co stworzyli nasi mistrzowi. Sport jest dzisiaj potrzeby dzieciom jak nigdy - dodał.

Zdaniem Adama Małysza, takie nowoczesne obiekty przyciągają dzieci i młodzież do skoków narciarskich. - Te dzieci dzięki temu znów ciągnie do tego sportu - podkreślił.

W uroczystościach wzięli udział m.in. wiceminister sportu i turystyki Jarosław Stawiarski, prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner, były skoczek narciarski Adam Małysz, posłanka Anna Paluch i poseł Wiesław Janczyk, wójt gminy Czarny Dunajec, która wybudowała skocznie, Józef Babicz, starosta Krzysztof Faber, a także duchowi, samorządowcy oraz działacze sportowi.

Obiekt wybudowała firma Wolski z Kluszkowiec, która wcześniej była odpowiedzialna m.in. za modernizację Wielkiej Krokwi. Inwestycja kosztowała prawie 6 milionów złotych.

r/pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
got23:50, 21 października 2018
A w Nowym Targu na Zadziale były trzy skocznie - jeszcze 25 lat temu można było na tej najmniejszej skakać (największa 50-tka). Sprzedano grunt - pozwolono na budowę domów poniżej i jak to sie mówi po ptokach!
mieszkaniec gminy11:07, 19 października 2018
do : aha
Akurat piję wodę z wodociągu gminnego i jestem wdzięczny obecnemu Wójtowi za wybudowanie nowego, nowoczesnego ujęcia wody i śmiem twierdzić, że ta woda jest lepszej jakości jak z niektórych studni. Niestety poprzednicy nie byli chętni dawniej zająć się wodociągiem. Wtedy pewnie woda ci smakowała. A co się tyczy spraw finansowych lodowiska, to odsyłam cię do księgowości, tam napewno uzyskasz wiarygodne informacje ile się zarabia na lodowisku. Ale myślę, że nie sprawdzisz tych informacji bo do ciebie bardziej przemawia to co wygłasza totalna opozycja, czyli fałszywe informacje. I jeszcze jedno - broń Boże nie namawiam, kto i na kogo powinien głosować, jest demokracja i to szanuję. Każdy wybierze tak, jak mu rozum podpowiada.
aha23:22, 18 października 2018
do: mieszkaniec gminy

Mówisz "Twierdzę, że i ta skocznia będzie przynosić zyski". Chyba za dużo wypiłeś wody z wodociągu Czarno-Dunajeckiego! Co przynosi zyski dla szkoły? Gdzie jest rozliczenie za lodowisko? To samo będzie ze skocznią.
Hanka21:08, 18 października 2018
Gabryś postawiył na swoim ....a długi co tam długi śkocnia jes
Bańdi17:58, 18 października 2018
Coś pięknego...
mieszkaniec gminy16:17, 18 października 2018
Szanowni Państwo, dało się ? - dało. Trzeba tylko mieć takiego Wójta, który z pełną determinacją zmierza do wybranego celu. Wielkie gratulacje Panie Wójcie. A dla wszystkich, którzy tak zaciekle obrażają wójta za ten obiekt, że jest niepotrzebny i bezsensowny, chciałbym przypomnieć budowę lodowiska w Czarnym Dunajcu, na którą też wylewaliście hektolitry pomyj, i cooo ? lodowisko jest hitem naszej gminy, cieszą się zarówno młodzi jak i starsi a w dodatku przynosi zyski dla szkoły. Twierdzę, że i ta skocznia będzie przynosić zyski, jak chociażby ujawnianie talentów skoków narciarskich oraz finansowe z udostępniania tego obiektu dla chętnych spoza terenu naszej gminy.
lol08:45, 18 października 2018
Brawa dla Pana Sołtysa,jest Pan Gość
dziadek08:38, 18 października 2018
Ale jaja Babicz wybudował, a teraz PiS świętuje budowę.
ww08:06, 18 października 2018
Jaki wkład ma ta pani, byle zawsze się wkręcić do zdjęcia.
Tej pani już dziękujemy, niech spływa Dunajcem razem
z sołysową.
ObserwatoR07:32, 18 października 2018
a Małysz to już może bez czapki Red Bulla?
ObserwatoR07:28, 18 października 2018
a ten KLER najmasywniejszy
fya00:13, 18 października 2018
Burza w szklance wody! Ile długu ma Gmina Czarny Dunajec? Czy remizy przejęte przez gminę są używane na zabezpieczenie pożyczek? Po co PiS wystawia kandydata jeżeli dziadek jest taki dobry? To wszystko pic na wodę!
Pamietamy historie PKL22:28, 17 października 2018
Pani Paluch nigdy nie zapomnimy udziału w sprzedaży PKL więc niech się już schowa bo nie chcemy za chwilę odkupywać naszych skoczni od jakiejś firmy z zagranicy.Pani Paluch to jedyne co to potrafi to sprzedawać dobro narodowe obcokrajowcom
jan z czornego dunajca22:20, 17 października 2018
W czasie czytania tego artykułu wyświetla się postać kandydata na wójta,przeciwnego tej budowie.O ironio losu jak tu teraz spojrzeć w lustro i ludziom w oczy.
mieszkaniec Cz. D21:47, 17 października 2018
A wójt załatwił już dobrą niezatruta wodę w gminie na wybory ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij