Czwartek, 06 maj 2021, Imieniny: Judyty, Juranda, Benedykty
Szczawnica i okolice
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 70
Clear
Wiatr: 7.452 km/h Wilgotność: 90
Clear
Wiatr: 18.504 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
23.10.2018, 09:44 | czytano: 9531

To już pewne: Jurkowski przegrał - Królczyk bierze wszystko

Fot. Materiały wyborcze

Stanisław Jurkowski nie będzie już wójtem gminy Ochotnica Dolna. Wybory w tej gminie wygrał jego największy opozycjonista, 44-letni radny Tadeusz Królczyk, i to w pierwszej turze.

Na Królczyka zagłosowało 1 991 wyborców, co dało mu wynik 50.20%. Stanisław Jurkowski miał 1 551 głosów i 39.11% poparcia, a Franciszek Ziemianek kolejno 424 i 10.69%.

Nowy wójt może liczyć na poparcie Rady Gminy Ochotnica Dolna, bowiem jego komitet zdobył w niej aż 10 mandatów i ma pewną większość.

- Bardzo dziękuję za tak duże zaufanie. Zapewniam, że każdego dnia będę starał się udowodnić, że to był trafny wybór. Zapewniam również, że będę służył wszystkim mieszkańcom - napisał na Facebooku nowo wybrany wójt. - Niczego nie buduję się w pojedynkę, dlatego zapraszam do współpracy wszystkie środowiska i wszystkich mieszkańców, którym leży na sercu dobro naszej "małej ojczyzny". Razem zbudujmy Gminę, o jakiej marzymy i w jakiej chcemy żyć! :)

r/
najnowsze informacje
komentarze
domen10:18, 26 października 2018
dzieki wójtowi to i owo tak jakby on wszystko robił nie mówi się o utrunieniach z jego strony , to my mieszkańcy dajemy pracę wójtowi radnym sołtysom za co otrzymują pieniądze nie robią tego za darmo niech nie próbują mówić , że wspólnymi siłami zrobimy podjęli się funkcji my jako wyborcy jesteśmy ich pracodawcami to niech się wywiązują , kazdy pracodawca dający zatrudnienie wymaga od pracownika i my wyborcy musimy tak do tego podchodzić dzięki nam poprawjają sobie swój byt
maniek00:29, 26 października 2018
poprzedni wójt powinien uszanować wolę mieszkańców , a nie narzucać swojego zdania jak to było w trakcie kadencji, w poprzednich wyborach został wybrany zatrudniony na wójta brał za to pieniądze , teraz wyborcy zatrudnili nowego pracownika na stanowisko wójta dając mu posadę z niezłą pensją oraz jego radnych , którzy będą otrzymywać wynagrodzenie , i jako pracownicy będą rozliczani przez swoich wyborców , skończył się czas gdzie radni chodzili na sesję tylko posiedzieć i wziąć dietę ,
krzysiek23:12, 25 października 2018
nie zapominajmy , że to my wyborcy jesteśmy ich pracodawcami, i takie gadanie , że to zostało zrobione czy tamto niema sensu , przecież p. j sam chciał być zatrudniony na wójta ochotnicy dostawał pensję . normalnie właściciel firmy zatrudniający swojego pracownika ma od niego wymagania tak samo tyczy się zatrudnionych przez wyborców radnych sołtysów i wójtów to oni są dla nas a nie my dlanich . podjęli się tego biorą kasę to do pracy dla dobra mieszkańców.
Krzysiek Stasek Fronek22:02, 25 października 2018
Tak ,oczywiście zapłaci za drogę -na Majdówce hahaha. Dziadkowie prawdopodobnie z dobroci i życzliwości oddali swoje działki ,dla dobra swoich dzieci ,aby miały lepszy dojazd , a dzieci teraz chcą pieniędzy . Bądźcie ludźmi ,co ci z tej drogi zwiń asfalt i wybuduj dom na tej ogromnej działce!!
Wierny czytelnik.18:23, 25 października 2018
Wójt Gminy Czorsztyn nie zamieścił podziękowania wyborcom w podhale24. Boi sie komentarzy? Boi sie przeczytac co ludzie myślą?
Brawo dla podhala24 za zamieszczanie komentarzy.
Wierny czytelnik.
Być albo nie być....08:07, 25 października 2018
Skoro 20% to młodzież, na dodatek omamiona,bez perspektyw itd, która zagłosowała to ja się pytam o tą resztę,czyli 30 % to niby kto głosował?? Jesteście żałośni pisząc takie rzeczy. Widać jak się w was gotuje na samą myśl,że to ktoś inny został wybrany. Przecież dalej miało być "jak dawniej".... Praca,posady ha ha
franek19:35, 24 października 2018
wkońcu pracownicy gminy będą pracować a nie będą chodzić po zakupach
krzysiek19:30, 24 października 2018
tadeusz dotrzyma słowa i napewno zapłaci właścicielom działek za teren zabrany pod drogi
krzysiek19:24, 24 października 2018
znając p. tadeusza k. obecnego wójta napewno dotrzyma słowa i zapłaci za zabrany teren pod drogi
staszek19:22, 24 października 2018
nie sztuka było robić drogi jak ludzie za darmo oddawali działki , swoją ojcowiznę , którą dziadki musieli kupić . p tadeusz na sesji oświadczył że to zmieni i gmina będzie płaciła za zebrany teren pod drogi między innymi dlatego tylu ludzi za nim głosowało
Niepokorny18:10, 24 października 2018
Tadek nie ma czasu nawet spać a ktoś napisał że bezrobotny ! To już jest złośliwość !
kis spod sobla14:59, 24 października 2018
dziwnym trafem poza nikomu niepotrzebnym molochem pod nazwą osrodek zdrowia za olbrzymia kasę, innych efektów działalnosci super wojta specjalnie nie widac gmina to nie tylko contrum
Xxx13:44, 24 października 2018
Ludzie dzięki Panu Jurkowskiemu Ochotnica już nie była dziurą zabitą dechami, zrobił bardzo dużo dla jej rozwoju, nie jestem mieszkanką Ochotnicy ale chętnie bym się nią stała, mieliście naprawdę dobrego gospodarza sąsiednie gminy wam zazdrościly trudno zdecydowaliście inaczej. Myśle że za jakiś czas zobaczycie co zrobilście. A Pan Tadziu żal mi człowieka i radzę mu nie pisac postów na fb bo kiepsko z językiem polskim, czlowiek z wyższym wykształceniem powinien reprezentować sobą troszeczkę więcej pod warunkiem że to wyksztalcenie nie jest wyblagane i wychodzone jak głosy mieszkańców.
Mieszkaniec11:04, 24 października 2018
W końcu pożegnaliśmy wspaniałego Wójta Jurkowskiego, który dbał tylko o siebie i rodzinę.
Na każdym kroku układy.
Wielu mieszkańców gminy nie oczekiwało wiele tylko wypełnianie podstawowych zadań gminnych takich jak utrzymanie dróg, odśnieżanie itp.
Nawet tak podstawowych spraw wójt nie potrafił dopilnować, przeznaczając pieniądze gminne często na sprawy drugorzędne.
Pieniędzy zawsze natomiast starczało na inwestycje obok posiadłości Pana Wójta. Proszę teraz nie straszyć obecnym wójtem Królczykiem, wygrał wybory z dużą przewagą i teraz ma kilka lat na zaprezentowanie swojej osoby.
Mieszkanka ochotnicy10:46, 24 października 2018
Wierzaca ogarnij się ... twierdzeniem że Pan Stanisław zrobił sobie chodniki koło siebie to jest żałosne przecież chyba ludzie po tym będą chodzić A nie on tylko jeden..rozwala mnie Wasz tok myślenia i twierdzenie że zrobił coś pod siebie... chodniki to ważna sprawa w ochotnicy zwłaszcza na tym odcinku do ligasow. Jeśli nie mieszkasz tu to lepiej się zamknij
Bo mi cie szkoda strach iść z dzieckiem droga bo ludzie jedzą jak piraci
i... I jeżeli nowy wójt nie dokończy tych chodników to poprostu będzie zenada....
Władysławw10:33, 24 października 2018
Brawa dla nowego Wójta!!! A co do poprzednika wystarczy powiedzieć kilka "słów": pycha, chciwość, nieumiarkowanie w jedzeniu i piciu, gniew, lenistwo.
Z informacji z IPN-u też wiele można się dowiedzieć.
Obiektywna10:01, 24 października 2018
Kandydatowi który wygrał trzeba pogratulować i koniec kropka. Nic tu nie dało liczenie (nie wiadomo ilu krotne) głosów, które i tak by nie zmieniło wyniku. Z faktami należy się pogodzić. Mówienie o czyjejś kampanii, że była agresywna, gdzie własna pozostawiała wiele do życzenia jest nie taktowne wręcz.
Mieszkaniec_Ochotnicy08:45, 24 października 2018
Po frekwencji widac, ze 20% to mlodziez - zwykle w wyborach bierze udzial 40% - 50% populacji. TUtaj zmanipulowana omamiona mlodziez zadecydowala. 1500 glsoow na Pana Jurkowskiego o czyms swiadczy - zapytajcie ludzi ktorzy sa faktycznie przedsiebiorcami w Gminie, ludzi ktorzy cos soba reprezentuja.

Poczytajcie oswiadczenie majatkowe tadka:

- 500 000 tys złotych - DLUGU
- zysk ze swoich spolek: 7,80 zl - w ciagu roku

KPINA - nie wojt z tego przebieranca.

NIE dla tadka i jego bandy.
Anna08:41, 24 października 2018
Kłamstwo, Manipulacja, falszerstwo, hipokyzja, czlowiek bez zsad moralnych - tak w skrocie mozna opisac "wojta" Tadka - jest to przebieraniec na ktorym ludzie bardzo szybko sie przejada. Nigdy nie zdobedzie naszego zaufania oraz szacunku. Bezrobotny ktory dorwal sie do wladzy.

W Gminie Ochotnica Dolna - wybrala mlodziez 18-20 letnina. Bez doswiadczenia, bez wiedzy, bez perspektyw.

Ochotnica znow cofnie sie w xix wiek.

Szacunek dla Pana Stanisława Jurkowskiego - za to co zrobil dla wsi. za projekty unijne : Pozyskane 21 000 000 milionow z projektow UE.
za zmiane otoczenia wokol Gminy, za probe wprowadzenia wioski na wyzszy poziom. Za wszystkie dzialania ktorych dokonal a jest tego wiele!

- Fotowoltaika - najwiecej instalacji fotowoltaicznych w Polsce w jednej gminie.
- Wybudowanie ośrodka zdrowia w Tylmanowej
- Droga do Królowa - przez 16 lat nie wybudowano drogi, którą teraz w ciągu 4 lat zrobiono,
- 4 wieże widokowe ( Lubań, Gorc, Magurki, Koziarz)
- 3 boiska wielofunkcyjne (2- Tylmanowa, 1- Ochotnica Dolna)
- Przebudowa otoczenia Gminy - w końcu z PRLu możemy powiedzieć, że mamy centrum gminne.
- Parkingi,
- Targowica
- Drogi, zwlaszcza pozyskanie 2 500 000 miliona złotych w niecałe 2 miesiące na remont dróg popowodziowych.
- Chodniki
- Oświetlenie + oświetlenie boisk sportowych
- Amfiteatr w Ochotnicy Dolnej

Pozyskane 7 000 000 milionów złotych na modernizacje oczyszczalni ścieków w Tylmanowej

Siłownia napowietrzna przy Targowicy która zostanie zamontowana zaraz po zakończeniu pracy przy Targowicy.

Wygrała obłuda, zakłamanie, zawiść - Ochotnica jest mi za was WSTYD
Realny22:55, 23 października 2018
Nikt nie jest doskonały każdy popełnia błędy....A pan jurkowski potrafił dzwonić i jeździć po mieszkańcach ochotnicy i prosić o głosy...żenada wstyd....wystarczyło wysłuchać potrzeb ludzi...A nie garnac wszystko dla siebie i cieple poradni dla rodziny....WSTYD....
Optymistka22:54, 23 października 2018
Skończył się ten NEPOTYZM. Tu nie chodzi o to czy coś zrobił czy nie zrobił. Chodzi o te "dziwne"powiązania. Przyklad-Szkola os. Skrodne. I już każdy wie ... Tadek ma super zaplecze (radnych). Myślę że zrobi porządek tam gdzie jest on wskazany.
kogitator19:30, 23 października 2018
To jest niestety patologia III RP jeżeli wójt ma powierzone zadanie zorganizowania wyborów na wójta w gminie, w której sam już jest wójtem i w której ponownie kandyduje na stanowisko wójta. Wiele się w ciągu ostatnich kilkudziesięciu godzin mówiło o próbach pozaprawnych manewrów aby jednak za wszelką cenę doprowadzić do drugiej tury - tej presji i tej psychozy, prób łamania ludziom kręgosłupów moralnych, itd. nie byłoby, gdyby wybory organizował ktoś spoza gminy, np. tak jak szkoły średnie nie poprawiają matur, tylko robi to niezależna od szkoły OKE.

@ Monika @ Pełna nadziei:
Zamiast nadziei trzeba wprowadzać gdzie się da zasadę wielu oczu, nowe twarze, nowi ludzie w komisjach i gremiach decyzyjnych, żadnych stu dni odboju dla nowego wójta - kontrolować go od dnia numer jeden.
jfk18:30, 23 października 2018
wybraliście bezrobotnego , który nic nie zbudował w swoim życiu. najlepiej mu wychodziło krytykowanie starego wójta. jaki wójt tacy wyborcy:)
Pełna nadziei16:09, 23 października 2018
Uczciwość i prawość w końcu zapanują w Ochotnicy
Wierzaca14:42, 23 października 2018
No dobrze że były wójt zdążył chodniki sobie zrobić koło siebie...wiedział pewnie że przegra...chwała Bogu że ludzie przejzeli na oczy...Tadeusz K jako radny walczył już żeby było dobrze.mam nadzieję że te układy w gminie to już przeszłość...A przetargi w końcu będą wygrywać uczciwie...powodzenia Nowy Wojcie....
E.P.13:09, 23 października 2018
Gratulacje dla wójta T.Królczyka oraz nowej rady gminy Ochotnica Dolna.
jo13:09, 23 października 2018
ale będzie impreza :)
swojak11:43, 23 października 2018
Wygral niezalezny kadydat wiec powinien przewietrzyc urzad gminy od tych co wszysko moga i wszystko,, zalatwiaja'' w urzedzie !
gdzie pis11:35, 23 października 2018
Super Gratulacje
Monika11:34, 23 października 2018
Dosyć przekrętów kłamstw zastraszania itd szkoda więcej pisac mam nadzieje ze teraz będzie normalnie lepiej zdrowo i bez układów
stasek11:15, 23 października 2018
ze szczęścia będę tydzień pił :):)
kis spod sobla10:28, 23 października 2018
i mniej bajek na stronach internetowych proszę, lepiej jak w końcu oswietlenie uliczne w Tylmanowej zacznie działać bo ostanio cos sie zaczeło sciemniac bardzo
kis spod sobla10:25, 23 października 2018
teraz tylko działać skutecznie do pracy się brac, zeby nie było jak ostatnio że przez 4 lata kadencji były składanie tylko wnioski i wnioski,, a dziury w drogach jak były tak są.... a Bajka w Tylmanowej z tej działalności wnet sie zawali...
Tadeusz Morawa10:14, 23 października 2018
Tadeusz Morawa
Brawo Tadeusz,trzymałem za Ciebie kciuki.
janicek10:11, 23 października 2018
To Jo.\\\/// a jurkowski nie był w pisie zapisał sie przed wyborami chciał ograć oszukać jak zawsze tym razem nie udało sie,
Mieszkanka09:57, 23 października 2018
Po frekwencji widać,że ludzie mieli już dosyć obecnej władzy.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij