Skargi na burmistrza Nowego Targu - odrzucone - podhale24.pl
Wtorek, 16 lipca
Imieniny: Mariki, Benity, Dzierżysława
Rabka Zdrój
Clouds
27°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
22°
Wiatr: 12.708 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
28°
Wiatr: 10.116 km/h Wilgotność: 63 %
Clouds
22°
Wiatr: 6.516 km/h Wilgotność: 67 %
Clouds
29°
Wiatr: 8.676 km/h Wilgotność: 59 %
Clouds
26°
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 54 %
Jakość powietrza
82 %
Nowy Targ
48 %
Zakopane
44 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 41 | 82 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 24 | 48 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 22 | 44 %
24.10.2018, 19:14 | czytano: 9207

Skargi na burmistrza Nowego Targu - odrzucone

NOWY TARG. Podczas wspólnego posiedzenia Komisji Oświaty i Kultury oraz Komisji Finansów, Gospodarki Komunalnej i Rozwoju rozpatrywane były trzy skargi na działalność burmistrza.

Pierwsza dotyczyła postawionego obok Kopca Wolności pomnika. Przypomnijmy, głaz z tablicą upamiętniającą poległych w ostatnim wieku - w obronie Ojczyzny, od momentu postawienia wywołał kontrowersje. Obiekt jednak poświęcono i oficjalnie odsłonięto, a gdy pojawiła się kwestia jego nielegalności - został dyskretnie usunięty. Skarga Jadwigi Nieckarz dotyczyła kwestii nazwiska burmistrza Grzegorza Watychy, które widniało na tablicy wśród inicjatorów postawienia obiektu. Jak tłumaczy nowotarżanka, "nie ma nic przeciwko postawieniu tam nawet siedmiu pomników, ale niech to będzie zgodnie z prawem". Burmistrzowi wytknęła, że to on powinien, jako reprezentant całego Miasta wyjść z inicjatywą postawienia pomnika w imieniu wszystkich mieszkańców, a nie swoim i trzech osób.

Sprawą wcześniej zajmowała się miejska Komisja Rewizyjna, która uznała, że problemu nie ma. Ta opinia nie zadowoliła nowotarżanki, która podkreślała, iż "burmistrzowi nie wypada uczestniczyć w czymś co jest nielegalne".

Burmistrz wyjaśniał, że inwestorem pomnika było stowarzyszenie reprezentowane przez "synów żołnierzy AK", że nie toczy się obecnie żadne postępowanie wobec Urzędu Miasta, i że Powiatowy Inspektor Nadzoru Budowlanego także nie podjął żadnych kroków prawnych, a i on sam nie wiedział, e jego nazwisko znajdzie się na tablicy wśród fundatorów. Reasumując - nie ma pomnika, nie ma sprawy.

Powoływano się na wartość, jaką jest oddolna inicjatywa mieszkańców, którzy sami chcą upamiętniać postacie, czy wydarzenia ważne dla regionu. Jako przykład podano pomnik Jana Pawła II stojący na lotnisku.

Tu oponował Andrzej Rajski. Przewodniczący RM przypomniał, że pomnik JPII stoi na gruncie oddanym w wieczyste użytkowanie ANT, a na terenach prywatnych każdy może sobie pomniki stawiać. Sporny głaz przy Kopcu Wolności postawiony został na terenie miejskim, a na to potrzebna była zgoda Rady Miasta. Nikt o takową nie wystąpił. - Dla mnie nie do przyjęcia jest wyjaśnienie burmistrza, że nie wiedział co na tej tablicy będzie napisane - mówił Andrzej Rajski i przypomniał, że gdy pojawiła się inicjatywa społeczności szkolnej, by na ścianie SP nr 1 umieścić pamiątkową tablicę to wszelkie uzgodnienia - także tekst - czynili dyrektor szkoły oraz burmistrz, bo to jest zgodne z literą prawa.

Nikt z radnych nie negował, że pomnik obok Kopca Wolności był samowolą budowlaną. Paweł Liszka skomentował argument o braku postępowania PINB tym, że ... pomnik zniknął. Komentując kontrowersje wokół całej sprawy dodał pod adresem burmistrza: - Trzeba było nie łamać prawa.

W obronie inicjatorów postawienia pomnika wystąpił Jacenty Rajski mówiąc, że "to była jedyna inicjatywa, bo pozostałe środowiska nie wykazały się niczym".

- Tekst na tablicy jest jak najbardziej adekwatny do trwających obchodów stulecia odzyskania niepodległości. A społeczeństwo w niedzielę oceniło sytuację - podsumował Grzegorz Watycha odnosząc się do wyników wyborów samorządowych, które dały mu fotel burmistrza na kolejnych 5 lat.

Radni większością głosów odrzucili skargę.

Podobnie było w przypadku kolejnych dwóch skarg. Pierwsza dotyczyła spraw podatkowych i postępowania egzekucyjnego wobec nowotarżanki, która zaniedbała obowiązek opłacenia jednego z podatków, a także powiadomienia o zmianie adresu. Dlatego zaskoczona była wszczęciem postępowania egzekucyjnego.

Trzecią skargę złożyła spółka Nowa Targowica. Spółka zarzuciła burmistrzowi "nieprawidłową gospodarkę mieniem komunalnym, nierozpatrywanie skarg oraz brak odpowiedzi na pisma".

Sprawa dotyczy pasa na terenie placu targowego, który w planie zagospodarowania przestrzennego przewidziany jest pod budowę drogi. Cztery lata temu spółka zajęła ten teren pod działalność handlową. Teraz nalega, by Urząd Miasta (burmistrz) podpisał z nimi umowę dzierżawy. Nie jest tak, że Miasto przymknęło oko na ten zabieg "zaanektowania" terenu. Za bezumowne korzystanie z gruntu pobierana jest opłata od spółki.

Odnosząc się do zarzutu złego zarządzania majątkiem, naczelnik Janusz Jakobiszyn powiedział: - Nie znam przepisów, które nakazują komuś podpisanie umowy. Spółka zajęła teren 4 lata temu, a teraz składa wniosek o podpisanie umowy o dzierżawę. To wygląda jak wymuszona umowa, a taka jest nieważna. Poza tym te tereny w pzp przewidziane są pod budowę drogi. Nie możemy zawierać umowy na inny cel No, chyba, ze spółka chce tam zbudować drogę... Teraz teren wykorzystywany jest pod handel. By było to wszystko zgodne z prawem, burmistrz zdecydował, że pobierana jest oplata za bezumowne korzystanie i umowy nie musi być - podsumował.

Inaczej wygląda sprawa braku odpowiedzi na pisma, jakie spółka od miesięcy śle do Urzędu i nie ma na nie odpowiedzi. Te kwestie regulują osobne przepisy i tu kolejny raz naczelnik Wydziału Gospodarki Nieruchomościami tłumaczył się, że "odpowiedzi były udzielanie ustnie". Nie jest to jednak argument, bowiem na pisma należy odpowiadać pisemnie.

Radni uznali jednak, że skargi dotyczące opieszałości, czy braku odpowiedzi na pisma rozpatruje sąd administracyjny i to on może rozstrzygać o ewentualnej karze dla Urzędu Miasta, a nie radni.

Prawniczka reprezentująca na posiedzeniu komisji spółkę Nowa Targowica przyznała, że wie o zakresie spraw kierowanych do WSA, ale w tym konkretnym przypadku nie chodziło jej klientowi o kierowanie sprawy do sądu, ale o "zasygnalizowanie problemu i próbie rozwiązania go tu, na miejscu".

Radny Jan Łapsa zaproponował, by przed końcem kadencji sprawę zakończyć. - Przed 16 listopada trzeba siąść do stołu i poszukać porozumienia. Niech ta kadencja zakończy się zgodą - zaapelował.

SPalka
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
nowotarski08:30, 1 listopada 2018
" Za burmistrzem23:32, 24 października 2018
Brawo Grzegorz Watycha to jest prawdziwy włodarz nie jedno miasto nam zazdrości takiego przywódcy wybory i wygrana to pokazały a pan Andrzej Rajski za ten obelisk wkoncu ustąpił w radzie miejsca walczył z obeliskiem a teraz obelisk pokonał go w wyborach he he". Które miasto zazdrości wam burmistrza? Trute?
0
@Morawa17:41, 29 października 2018
Morawa słów Inki Ty tuta ji w tym kontekście nie przytaczaj. Do pięt jej nie dorastasz!!!!
A cały ten Wasz! pomnik to kompromitacja! a można to było tak pięknie zrobić...
0
byłek17:42, 28 października 2018
do na marginesie... pan MDZ nie jest nowotarżaninem.
0
na marginesie08:02, 28 października 2018
Słowa, słowa, słowa i potok słów. I milcząca akceptacja. Chciałbym jednak zwrócić uwagę na jeden istotny szczegół skrzętnie skrywany za zasłoną społecznej inicjatywy, szlachetnych intencji i innych obrazów bufonady organizatorów obelisku widma. Jak mi wiadomo ilość nazwisk Nowotarżan walczących o wolność i niepodległość Polski nie ogranicza się tylko do dwóch Panów: Morawy i Downara-Zapolskiego. Jest tam cała plejada bohaterów, których rodziny wciąż żyjące w tym mieście nie zostały ani powiadomione, ani zaproszone imiennie na uroczystości przez tego samego burmistrza, który nie zapomniał jednak podpisać się pod treścią (zresztą z błędami!) na tablicy. No i dlatego ten podpis, a raczej popis próżności jest wyrazem żenującego stosunku do historii i ludzi będących żywym świadectwem patriotyzmu, na który tak ochoczo powołują się organizatorzy tej groteski. Wstyd i hańba, panie burmistrzu!
0
pytajnik21:21, 27 października 2018
do Jacentego Rajskiego, którego chciałbym szanować, ale nie daje mi na to żadnych szans jako radny, jako obywatel i były burmistrz. Mam dlatego dla niego taki specjalny test. Załóżmy hipotetycznie, że dwóch moich kumpli wraz z Gminą Żydowską chciałoby upamiętnić nowotarski holocaust i wielu żydowskich bohaterów walczących o niepodległość Polski zawieszając tablicę pamikątkową na Pana kamienicy? Będzie Pan podtrzymywał swoje pokrętne stanowisko czy raczej domagał się respektowania praw do swojej własności? Ciekawe ...

Równie ciekawa byłaby reakcja samego Burmistrza w podobnej sytuacji, tylko z umieszczeniem w ramach tak zwanej społecznej inicjatywy podobnej tablicy na jednej z elewacji Ratusza? Oczywiście bez powiadomienia, bez uzgodnienia, bez decyzji właściwych organów. Też ciekawe ... nawet bardziej niż ciekawe. Frapujące.

I to jest właśnie jakiś nowotarski matrix ludzi zupełnie oderwanych od rzeczywistości. A uzyskany mandat Panie burmistrzu nawet przegłosowany przez dwudziestotysięczną rzeszę Nowotarżan nie daje mandatu do arogancji i politycznego cynizmu, bo znamy z niedalekiej przeszłości skutki demokratycznych wyborów pewnego śmiesznego faceta z krotkim wąsikiem, który wymordował w imię własnej racji miliony niewinnych ludzi.
0
gordon12:34, 27 października 2018
To, że większość uzależniona od burmistrza Watychy odrzuca skargę i zarzuty przeciwko niemu, to wcale nie oznacza, że są one niezasadne i bezpodstawne. Taka patologia demokracji.
0
strażak ochotnik12:29, 27 października 2018
Panie Tadeuszu Morawa synu żołnierza AK-WiN - punkt widzenia zawsze zależy od punktu siedzenia, niestety. Niestety zachowalibyście się jak trzeba gdybyście zrobili co trzeba, bo burmistrz Watycha nie był ani okupantem Nowego Targu, ani przeciwnikiem umieszczenia tego obelisku pod Kopcem Niepodległości. Był natomiast urzędnikiem, który powinien przestrzegać prawa i szanować Radę. Dlatego zupełnie niepotrzebna była ta cała partyzantka, jak również późniejsza groteskowa obrona samego Watychy i wiekopomnego dzieła, które wylądowało gdzieś przed jedną z podhalańskich remiz po zdemontowaniu tablicy czołowej. Ta zapewne zostanie wmurowana w gabinecie samego burmistrza 11 listopada. Będzie pretekstem do nowych odznaczeń, poświęcenia i pamiątkowych fotek.
0
Tadeusz Morawa syn żołnierza AK-WiN08:47, 27 października 2018
Jako synowie żołnierzy Armii Krajowej w 100 Rocznicę Odzyskania Niepodległości przez Polskę ,,Zachowaliśmy się jak trzeba".
0
gen ?19:54, 26 października 2018
CV M? D? Zapolski no kto ty jesteś i skąd się w naszym mieście wsiołes i skąd
0
fajans19:36, 26 października 2018
Misu, Misiu tylko na tyle Cię stać? Słabe. Krótko czy długo nie ma znaczenia. Masz wyraźny problem z czytaniem obszernych fragmentów? Cóż, znaki czasu. Ale to nawet nie oto tutaj chodzi. Raczej zasadniczo czytać to jedno, a rozumieć co się czyta, to drugie.
0
zgrzyt19:21, 26 października 2018
Panie M.D. Zapolski, niech Pan przestanie, błagam. Mówimy o konkretnej sprawie, konkretnych ludziach i konkretnym zdarzeniu. Proszę się zatem odnieść do sedna sprawy, zdyscyplinować intelektualnie i nie przerzucać na innych odpowiedzialności za własną błazenadę.

W niczym niepotrzebne jest tutaj także moje nazwisko jak i Pana chowanie się za zasługami własnych rodziców. Chwała Im! Choć nie wiem czy byliby dumni z faktu, że ich syn robi coś w otoczce skandalu, w pominięciu prawa i nie potrafi z siebie wydobyć prostego słowa przepraszam, bo miało być inaczej a wyszło fatalnie. Zawiodłem, i nie mam moralnego prawa grać roli adwokata diabła. No masz Ci los.

Do komuny też nie wracajmy, bo może dla Pana to być kolejna mina, którą ciężko będzie rozbroić. A w puencie tej mijającej się wymiany zdań, gdzie Pan najwyraźniej lata własnym torem myśli, dedykuję taką ponadczasową sentencję - errare humanum est. Może pomoże spojrzeć na siebie i innych w zupełnie innej perspektywie. Taką mam nadzieję.
0
M. D. Zapolski10:10, 26 października 2018
Do zgrzyta.
Podpisz się pod komentarzem tak jak ja, kto jesteś z nazwiska, to ci odpowiem. / Jak ci w nazwisku zgrzyta to niech ci tak zostanie. / A noszone odznaczenia są moje. Bo kiedy bym zapiął ordery i odznaczenia moich rodziców akowców - mamy i ojca otrzymane od II RP, później z Londynu oraz z III RP w uznaniu za walkę o Niepodległą to by miejsca nie starczyło na marynarce. Hejtuj sobie dalej i trać nerwy... Przeprowadzasz pijar jak za komuny, tacy wokół nas są.... malkontenci i flustraci....
M.D. Zapolski
0
STAŚ09:59, 26 października 2018
Właśnie widać !
A, tak na marginesie, co do mnie się dowalasz, mowa była o radnym Janie ?!! Widać, trzymasz się nie bardzo.
0
Tadeusz Morawa08:29, 26 października 2018
Donosiciel to potocznie konfident.Kto był tą konfiturą.Może ktoś napisze,poda nazwisko,nazwiska.Niech Nowy Targ zna jakich synów ma.
0
Misiu04:36, 26 października 2018
Fajans jesteś i fajansem pozostaniesz. Jak ktoś prawi takie długie dyrdymały, to też jest fajansem, bo nie potrafi krótko i sensownie pisać, mówić.
0
pamiętający23:03, 25 października 2018
do : STAŚ

Ja mam trzy cyfrowe, (potwierdzone przez Mensa) ale z Twoich wypowiedzi wnioskuję, że Ty masz dwu cyfrowe.
0
zgrzyt19:56, 25 października 2018
Panie Macieju Downarze Zapolski, lepiej zamilknąć w tej wstydliwej i żenującej sprawie. Zamilknąć i zapaść się pod ziemię ze wstydu, którego jednak najwyraźniej brakuje. Niestety to wszystko co Pan legitymuje swoją osobą i wypisuje na swoim funpage'u przeciwko tym, którzy widzą w Pana działaniu jedynie zgryw i mistyfikację, jest dla prawdziwych patriotów zwykłym dyshonorem. Ale żeby można ocenić dyshonor trzeba wpierw posiadać honor. Nie w gębie, nie na pokaz ale w sercu. Takim samym, które szanuje wspólne wartości, przekazywaną tradycję i zwykłych ludzi miłujących swoją Ojczyznę. Ona zaś nie jest wyłącznością Pana. Jest natomiast godnością ludzi, którzy są gotowi dla niej do poświęceń. Do poświęceń, drogi Panie! A poświęcenie nie jest koniunkturalnym układaniem się i łamaniem prawa. Bo teraz, sam Pan wie, że jak odwaga staniała, to niektórym wydaje się, że patriotyzm to sztuka wkładania munduru i odznaczeń przodków. Nic bardziej mylnego. Za tym kryje się tylko pusta śmieszność i bezczeszczenie pamięci. To wszystko się dokonało. I żadne sweetfocie z urzędującym burmistrzem tego nie zetrze i nie wymaże. To się nazywa blamaż i kompromitacja. Dlatego lepiej milczeć ...
0
STAŚ17:35, 25 października 2018
Pamiętający
Widać, jakie masz IQ
0
ida17:23, 25 października 2018
Ej ludziska czepiacie się byle czego a tu pomnik postawili a tu go obalili czy nie ma ważniejszych spraw !!!!!
0
Nie mój burmistrz!16:47, 25 października 2018
"Społeczeństwo w niedzielę oceniło"... Weź pan policz sobie z frekwencji, ilu uprawnionych do głosowania oceniło tę sytuację... I nie generalizuj, że to społeczeństwo! To tylko jego cząsteczka.
I nie usprawiedliwiaj pan swego postępowania nieładnego, wynikami wyborów...
0
z16:33, 25 października 2018
targowica
0
fajans15:01, 25 października 2018
Misiu drogi, spójrz na fakty i porzuć własne uczucia względem osób, które wydają Ci się nieskazitelne i szlachetne. Przyklej odklejone oczko. A jak czegoś nie zrozumiesz to musisz zacząć edukację od obowiązujących zasad prawa, które dla Ciebie mogą być nieistotne, ale dla każdej władzy są istotne bardzo.

Po pierwsze: określenie arogant ma swoje konkretne uzasadnienie w działaniach samego Watychy, albowiem burmistrz mający większość w Radzie nie przedkłada projektu uchwały zezwalającej mu na realizację nawet najbardziej oddolnej inicjatywy, do której nota bene się odwołuje i na której się podpisuje (słynny obelisk widmo). I jak to możesz inaczej nazwać? Podaję dla ułatwienia krótką definicję arogancji i tym samym aroganta - to zuchwała pewność siebie (podjęcie nieuprawnionej decyzji!) połączona z lekceważeniem innych (tutaj wpisz sobie Rady Miasta, gdzie Ci inni to cała Rada reprezentująca wszystkich Nowotarżan.

Po drugie: ten sam burmistrz, nazywający to coś na kształt obelisku, tablicy, pomnika, małej architektury od kilku miesięcy gra zagubionego urzędnika, tłumaczącego wszystkim, że to może renowacja, a może zryw narodowy, albo jakaś wartość sama w sobie (hahhaha, dobre!) i co tam jakieś prawo, kiedy ja tu i teraz, burmistrz Watycha stanowię prawo i mówię, że skoro go nie ma to znaczy, że nikt nie złamał demokratycznych standardów bo ciemny lud kupi wszystko. Z łatwością możesz odsłuchać wszystkich wypowiedzi na sesjach, by mieć pełny obraz jak wygląda prawda i kto tutaj jest łgarzem, czyli publicznym kłamcą! Jest nim sam burmistrz Watycha bez względu na pozytywną opinię takich czy innych radnych pracujących za pieniądze publiczne w komisjach będących jawnym orężem jego polityki. Za frukty burmistrzowskie są w stanie zaświadczyć, że ten Watycha to nie jest tym Watychą i to jakieś nieporozumienie. A uroczystości, medali, sztandarów też nie było.
0
Maciej Downar Zapolski13:20, 25 października 2018
Do Partioty.
I racja kolego , jak powidziano tak się stało. Dobre przypomnienie, również dla tych jak Włodek Z. którzy po nocy przyszli targając opakowany przed odsłonięciem obelisk. Też się porozrywał , nie wchodząc do rady - Brawo do Patrioty... Pozdrawiam.
Maciej Downar Zapolski.
0
pamiętający11:06, 25 października 2018
do : STAŚ

Nie wypowiadaj się w tematach, o których nie masz zielonego pojęcia, bo wypowiedź Pana Łapsy ma drugie dno.
0
bn11:04, 25 października 2018
raczka reke myje
0
Tadek09:22, 25 października 2018
Dlaczego "skargi na Watychę" są rozpatrzone po wyborach a nie przed ?????????
Obawy o elekcję w wyborach .???
0
STAŚ09:15, 25 października 2018
Pamiętający
Poczytaj troszkę o kulturze.
Nie obrażaj nikogo, i nie wyzywaj od głupków.
Żyj swoim życiem.
0
AK08:37, 25 października 2018
Nieładnie być konfiturą
0
prawy08:25, 25 października 2018
@Patriota - ciekawe spojrzenie, ale dlaczego tak zakłamane? Przecież w tym wszystkim nie chodziło o sprzeciw w sprawie uczczenia pamięci bohaterów poległych za niepodległość Polski (choć trudno tutaj znaleźć wytłumaczenie dlaczego tam wyryto bandyckie działania Kurasia po 1945 r., oraz śmierć ofiar katastrofy lotniczej pod Smoleńskiem). Chodziło tylko i wyłącznie o złamanie przez Watychę prawa! Bo go złamał i żadne tłumaczenie oraz zasłanianie się patriotyzmem tutaj nie pomoże. Zawsze warto myśleć! Tak samo jak zawsze warto być przyzwoitym! Bo patriotyzm to nie kłamstwo, arogancja i wykorzystywanie swojej pozycji urzędowej ...
0
kupiec07:53, 25 października 2018
P burmistrzu daliście wilkom złota rybke a oni kasaja dalej i dalej. Należy przyjrzeć się ile chodników jest zajętych przez stragany ustawione po pół metra na chodniku przez co zwieksza sie metraż pobierany przez spółke a co ze stoiskami od strony Dunajca pod drzewami
0
Za burmistrzem23:32, 24 października 2018
Brawo Grzegorz Watycha to jest prawdziwy włodarz nie jedno miasto nam zazdrości takiego przywódcy wybory i wygrana to pokazały a pan Andrzej Rajski za ten obelisk wkoncu ustąpił w radzie miejsca walczył z obeliskiem a teraz obelisk pokonał go w wyborach he he
0
alik23:26, 24 października 2018
Albo coś Mamy. Albo palec w własną.... A teraz to te osoby mogą się paść na obecnie "białej trawie". Wniosek taki, żeby złożyli wypowiedzenie za porozumień stron. Wyjście Fry.
0
Hmm22:41, 24 października 2018
@mieszkaniec święta racja....
0
Patriota22:18, 24 października 2018
Pan Andrzej Rajski przewodniczący RM walczył z obeliskiem poświęconym pamięci osób poległych w ostatnim wieku w obronie Polski Niepodległej przy Kopcu Wolności. Postawił pan na swoim usunął obelisk, który tak naprawdę nikomu nie przeszkadzał. Jakże były słowa prorocze na sesji RM pana Macieja Downara Zapolskiego. Mówił, że jest to pana koniec przewodniczenia Radą Miejską i bycia w tej radzie, odpowiedział pan , że o tym wyborcy zdecydują, a no zadecydowali.
0
66622:12, 24 października 2018
Jechać z tymi szemranymi biznesmenami od nowej targowicy !!!
Najlepiej by było jakby miasto tym zarządzało.
0
Misiu22:06, 24 października 2018
Do fajans. Taki fajans napisałeś, że żal ten "fajans" ściska.
Diagnozę sam sobie wystawiłeś, bo to ty jesteś "arogantem i małostkowym łgarzem" - sam to napisałeś
0
pamiętający22:01, 24 października 2018
oj STAŚ, STAŚ - aleś Ty g...i jak tabaka w rogu. Panie Łapsa, czy to nie jest aby rewanż za sponsoring imprezy strażackiej dla OSP Kowaniec ???
0
W Y21:41, 24 października 2018
Targowicy klakierzy się odezwali, nie mogą się pogodzić z wygraną burmistrza G. W. i wymianą połowy rady.
Dokąd to spółka Nowej Targowicy ma wykorzystywać miasto i straszyć sądami, trzeba im wystawić rachunek z odsetkami i karę za bezprawne wykorzystywanie miejskich gruntów.
Burmistrz G. Watycha dostał bardzo mocny mandat od nowotarżan, między innymi dlatego, że wyciągnął pozytywne wnioski w sprawie N.Targowicy. Brawo dla burmistrza G W.
0
kogitator20:54, 24 października 2018
Z jednej strony bardzo dobrze że burmistrz jest poddany krytyce od dnia numer jeden swojej drugiej kadencji, tzn. że nie ma żadnych pierwszych stu dni ulgi, itd. itp. Z drugiej jednak strony te skargi są bardzo słabe merytorycznie, to jest czepianie się o rzeczy błahe. Gdybym był na miejscu burmistrza to wręcz bym sobie życzył jak najwięcej takich skarg.
0
waldek20:40, 24 października 2018
Jasiek nie jest taki zły - spoko chłop. Niestety obecny burmsitrz trochę zlewa pewne tematy - prosze się zabrac do roboty i tez przypilnowac urzędkinków, żeby na gębe nie było tylko. a PINB - powinno się zlikiwdować - czepiają się zwykłych obywateli, a na tych "niby wyższych" przymrużają oczy.
0
Mieszkaniec20:22, 24 października 2018
Pani nie płaci podatku, nie informuję o zmianie adresu i jeszcze robi awanturę. Trzeba mieć anielską cierpliwość do niektórych owieczek.
0
fajans20:14, 24 października 2018
To kompromituje całą tę mierna Radę i równie miernego Burmistrza, który im mniej ma argumentów tym bardziej staje się arogantem i małostkowym łgarzem. Skoro zatem władza może łamać prawo to czego wymagać od zwykłych mieszkanców? No czego? I taki człowiek dostaje mandat zaufania ... to miasto właśnie umarło.

Nic też nie przychodzi mi do głowy w ramach dosadnego komentarza jak słynne powiedzenie z Misia Barei: "Niech pan nie krzyczy na naszego pracownika. Ja tutaj jestem kierownikiem tej szatni! Nie mamy pańskiego płaszcza i co pan nam zrobi?." - No i co? No i oczko się odlepiło temu misiu!
0
STAŚ19:43, 24 października 2018
No i co, znowu, Radny JAN, zachował się jak należy !
0
ppp19:37, 24 października 2018
Psy szczekają a karawana jedzie dalej. Wszystkie te zagrywki ocenili wyborcy przy urnach, wygrana w I turze nie wzięła się znikąd. Można robić nagonki, listy wszelakiego rodzaju publikowane tu i tam ale ludzie lepiej wiedzą jak jest.
0
DK19:35, 24 października 2018
Chcieli przed wyborami zasypać Burmistrza skargami żeby go osłabić.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas