Czwartek, 24 wrzesień 2020, Imieniny: Gerarda, Teodora, Hermana
Szczawnica i okolice
Fog
16°
Wiatr: 4.68 km/h Wilgotność: 93
Fog
14°
Wiatr: 4.572 km/h Wilgotność: 93
Fog
14°
Wiatr: 4.428 km/h Wilgotność: 93
Clouds
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Clouds
14°
Wiatr: 4.32 km/h Wilgotność: 85
Fog
14°
Wiatr: 4.932 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.11.2018, 20:54 | czytano: 5738

Zasłużeni dla Miasta - zostali docenieni (zdjęcia)

zdj. Michał Adamowski

NOWY TARG. Janina Maślanka, Dorota Kret, Jan Krzak oraz Tadeusz Japoł dołączyli do grona osób uhonorowanych Medalem za szczególne zasługi dla Miasta Nowego Targu.

Uroczyste wręczenie medali miało miejsce w sobotę wieczorem w MOK, podczas spotkania inaugurującego miejskie obchody Święta Niepodległości.

Kilka dni temu, podczas poniedziałkowej sesji Rada Miasta przez aklamację zdecydowała o przyznaniu Medali za Szczególne Zasługi dla Miasta Nowego Targu czterem osobom. Na wniosek burmistrza medal otrzymała artystka-malarka Janina Maślanka, nauczycielka Dorota Kret, lekarz i wieloletni przewodniczący Rady Powiatu Nowotarskiego Jan Krzak. Z kolei Nowotarski Klub Olimpijczyka zawnioskował o przyznanie Medalu - Tadeuszowi Japołowi, działaczowi sportowemu związanemu z nowotarskim hokejem.

Z kolei Elżbieta Kolusz i Beata Korczak-Kuzak - instruktorki związane z MOK, a także Marta Łapczyńska dyrektor PSM I i II stopnia im. Fryderyka Chopina, dyrygent, a także Bernadeta Szumal - kierownik zespołu Mali Śwarni otrzymały medale burmistrza za swoją działalność.

Sobotni wieczór zakończył koncert przygotowany przez Państwową Szkołę Muzyczną oraz dzieci z MOK.

W niedzielę ciąg dalszy uroczystości. O godzinie 10.30 w kościele pw. NSPJ odprawiona zostanie msza św. koncelebrowana w intencji Ojczyzny z udziałem Chóru Echo Gorczańskie. Potem na Rynku wystąpienia okolicznościowe, wspólne odśpiewanie hymnu narodowego oraz koncerty: Miejskiej Orkiestry Dętej pod dyr. Marcina Musiaka, Chórów Gorce, Echo Gorczańskie i UTW.

Po południu w MOK - koncert galowy z Orkiestrą Kameralną Silesian Art Collective pod batutą Mateusza Walacha.

s/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Ula21:24, 10 listopada 2018
Ale Pan Japoł wzruszony. Gratulacje i zdrowia życzę.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij