Firma Demar dostała prawo do nazwy "Relaks Nowy Targ". Planuje wskrzesić słynne buty - podhale24.pl
Środa, 29 maja
Imieniny: Marii Magdaleny, Teodozji, Maksyma
Jabłonka
Clouds
14°
Wiatr: 8.568 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
14°
Wiatr: 9.072 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
15°
Wiatr: 5.976 km/h Wilgotność: 85 %
Clouds
15°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 89 %
Clouds
21°
Wiatr: 8.892 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
19°
Wiatr: 8.352 km/h Wilgotność: 83 %
Jakość powietrza
60 %
Nowy Targ
74 %
Zakopane
42 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 30 | 60 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 37 | 74 %
Rabka-Zdrój
Dobra
PM 10: 21 | 42 %
27.04.2009, 20:16 | czytano: 3041

Firma Demar dostała prawo do nazwy "Relaks Nowy Targ". Planuje wskrzesić słynne buty

NOWY TARG. Rada Miasta zgodziła się, żeby firma Demar używała nazwy miasta w znaku "Relaks Nowy Targ" na zimowych butach, które produkuje.

R. Miśkowiec
R. Miśkowiec
Wniosek firmy Demar o zgodę na użycie nazwy miasta w znaku towarowym był jedynym, jaki wpłynął do Urzędu Miasta. Wcześniej starała się o to projektantka Magdalena Gacek, ale odmówiono jej, argumentując, że nie prowadzi w Nowym Targu firmy, nie zatrudnia mieszkańców, a znak "Relaks Nowy Targ" chce umieszczać na okularach, biustonoszach i zegarkach.

Odwrotnie sytuacja ma się w przypadku Demaru. To firma obuwnicza, ma zakład w Nowym Targu, zatrudnia nowotarżan i chce umieścić znak na obuwiu zimowym. To zdecydowało, że burmistrz Marek Fryźlewicz poparł wniosek i skierował do pod obrady Rady Miasta.

Pewne wątpliwości miał radny Mariusz Jelonek. - Demar nie jest nowotarskim zakładem, jego główna siedziba jest gdzie indziej - podatki płaci w Częstochowie - precyzował, a jego słowa potwierdził obecny na sesji dyrektor firmy Bogdan Sendel.

Szczegółowych zapisów w uchwale domagał się z kolei radny Stanisław Apostoł. - Dajemy prawo do używania nazwy tej firmie na własność. A jeśli pojawi się na przenośnych toaletach?

Mimo iż dyrektor Sendel zapewniał, że chodzi tylko i wyłącznie o obuwie i że firma nie zamierza zmieniać profilu działalności, radni wywalczyli zmianę zapisu w uchwale i wprowadzenie sformułowania mówiącego o umieszczeniu znaku na obuwiu. Po zrobieniu tego uchwałę przyjęto i Demar dostał zgodę.

Już po głosowaniu dyrektor Sendel powiedział, że jego firma planuje wskrzesić słynne nowotarskie buty zimowe i stworzyć nową linię relaksów, oczywiście w nowoczesnej formie i z nowoczesnych materiałów. Pokazał też (na zdjęciu) aktualne wzoru zimowego obuwia w stylu relaksów.

Mimo medialnych zapowiedzi, wniosku o zgodę na użycie nazwy miasta nie złożyła firma Wojas.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
kulka13:18, 2 maja 2009
o nie kolego!!Demar i WW to wcale nie to samo!!nie kooperują!!to pewne info!!:))
pic21:20, 30 kwietnia 2009
Demar = WW. To to samo.!!!!
ceper19:47, 30 kwietnia 2009
Demar tylko z gimofilcy jest znany, ktorych i tak coraz mniej sprzedaje a poza tym jest to druga firma pana WW
kubuś06:49, 30 kwietnia 2009
a jak by tak na Gumofilce taki znaczek walnąć?:))
zorro08:34, 29 kwietnia 2009
Na gumowcach napis fajnie będzie się prezentował.
kibol19:39, 28 kwietnia 2009
Jesteście żałośni. Jeżeli ma Demar , to tak jakby miał WW.To proste. W prostej linii nie mógł MF przekazać tego WW , bo potwierdził by podejrzenia ,że ma zobowiązania wobec WW . Oczywiście wyborcze zobowiązania. Coś przycichła sprawa lodowiska i jego przekazania WW.
erich13:38, 28 kwietnia 2009
ciekawe za ILE nasza Rada Miasta "ZGODZIŁA SIĘ" na używanie tej nazwy przez firmę z Częstochowy.... ?
Kow@L12:44, 28 kwietnia 2009
no no buciki ekstra tzn relaks :) hit na całą Polskę :P
robol08:08, 28 kwietnia 2009
Ta nowa linia starych butów może stać się hitem wskrzeszonym tylko w ochotniczych hufcach pracy lub eksportowo w dalekich krańcach Chin. Pytanie zasadnicze - o co zatem chodziło w tej paranoicznej debacie ?
Jak widać jakie Miasto taka marka, czyli bubel, który w okresie realnego socjalizmu miał szansę być zauważony tylko w wyniku jakiejkolwiek innej alternatywy - no stylistycznie w sklepikach giesowskich jeszcze może tzw. walonki (hit chłoporobotniczy).Tak, tak panowie widzę lubią bić pianę i toczyć płomienne dyskusje o niczym. Dlatego też dalej stoimy w tym samym miejscu, w latach siedemdziesiątych ...
Adam Z08:04, 28 kwietnia 2009
No i co nowotarska "arystokracjo"?? "Wieśniak" z Mstowa Was wyrolował... umiecie tylko filozofować a do roboty to w tym mieście nie ma nikogo...
kuba06:49, 28 kwietnia 2009
Czy aby na pewno ten Dyrektor do nazywa się Sendera?mnie sie wydaje że nazywa się Sędel:)a może się mylę?:)
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas