Środa, 19 czerwiec 2019, Imieniny: Gerwazego, Protazego, Borzysława
Szczawnica i okolice
Thunderstorm
22°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
23°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 57
Thunderstorm
23°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Thunderstorm
21°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 77
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
10.01.2019, 19:06 | czytano: 15457

Nowy Targ grzęźnie w śniegu. Mieszkańcy skarżą się, że miasto jest nieodśnieżone

Fot. Czytelnik

Trudno chodzić chodnikami i jeździć ulicami. Nowotarżanie skarżą się, że władze miasta nie stanęły na wysokości zadania, bo choć od pierwszego ataku zimy minął ponad tydzień, to nadal nie uporano się ze śniegiem. Burmistrz uważa jednak, że mieszkańcy powinni wziąć współodpowiedzialność za odśnieżanie miasta.

Wielkie pryzmy śniegu na chodnikach i skrajach ulic, nieodśnieżone chodniki, wąskie przejścia, brodzenie w głębokim śniegu, dwukierunkowe ulice, które stały się jednokierunkowymi, śnieg na jezdni, zasypane parkingi, brak miejsc postojowych. Tak wygląda Nowy Targ po największym od kilku lat ataku zimy, który nastąpił po Nowym Roku.

Tak wygląda jedna z głównych ulic w centrum - Długa:A tak wyglądają ulice Doroty i Nadwodnia:Mijają dni, a mieszkańcy skarżą się, że sytuacja nie poprawia się. Co prawda na ulicach widać pługi, prowadzona jest akcja wywożenia śniegu, to jednak wciąż za mało, bo miasto nadal grzęźnie w śniegu. Niemal codziennie dostajemy zdjęcia i informacje od czytelników w tej sprawie.

„Uważam że trzeba wywozić jeśli jest dużo śniegu. Ze względu na bezpieczeństwo. Robi się ciasno na ulicach, trudno przejść z jednej strony ulicy na drugą. Samochody tarasują przejścia.A wśród nas są ludzie chorzy ,starzy, ułomni i małe dzieci. Przejazd z wózeczkiem czy saneczkami z dzieckiem jest sporym wyzwaniem. A ludzie poruszający się o lasce czy kulach? Niektórzy muszą wyjść z domu bo są bez pomocy a chleb czy leki kupić trzeba, do lekarza iść również. O nich tez trzeba pamiętać. To jest miasto a nie jakieś błonia. Brnięcie w kopnym a czasami i mokrym śniegu to duży wysiłek dla ludzi starych i dzieci a przemoczone buty, też zdrowiu raczej nie służą” - pisze Jaga.

"Czy opublikujecie Państwo m. in. te dwa zdjęcia z Al. Tysiąclecia, aby pokazać jak burmistrz i starosta, dba o wygodę niepełnosprawnych? Jedno zdjęcie pokazuje stan dwóch miejsc przed budynkiem starostwa, a drugie pokazuje miejsce przed MOK. Mam nadzieję, że obaj panowie odpowiedzialni (chociażby moralnie) nie będą musieli nigdy korzystać z takich miejsc.." - napisał Adam.
Janusz: „Zaraz burmistrz powie, że nie ma pieniędzy, bo coś tam coś tam. Prawda jest taka, że biorąc pod uwagę ostatnie zimy to UM liczył, że i w tym roku uda im się zaoszczędzić. A tu nie ma co oszczędzać, bo już jest bajzel na ulicach!”.

Co na to burmistrz Grzegorz Watycha? Czy jest zadowolony z tego, jak odśnieżone jest miasto?

Jak sam przekonuje, urząd robi co może. Co najważniejsze, podkreśla, miasto jest drożne, wszystkie ulice są przejezdne. - Na ile możemy, staramy się mobilizować firmę, która odśnieża do większej pracy, ale przecież pogoda zaskoczyła nas wszystkich, nie tylko drogowców - mówi Grzegorz Watycha. - Nie mieliśmy od dawna takiej zimy i również my, jako mieszkańcy, musimy się do tej sytuacji dostosować. Możemy rzucić dodatkowe siły i środki, ale będą to dodatkowe, i to spore, koszty. Ulice to jedno, ale mieszkańcy muszą pamiętać, że oni oraz zarządcy nieruchomości, również mają obowiązki dotyczące odśnieżania chodników publicznych wzdłuż posesji. Odśnieżanie miasta powinno być naszą wspólną troską. Można mówić, że płacimy podatki i miasto powinno być odśnieżone. Oczywiście, możemy zrobić referendum i jeśli taka będzie wola, przejąć odśnieżanie chodników, ale czy mieszkańcy są gotowi na duże podwyżki podatków, bo wiązało się to będzie z dużymi kosztami? Być może lepszym rozwiązaniem jest, byśmy wspólnie się zatroszczyli o to, żeby chodnikiem można było przejść, a ulicą przejechać. Przecież można wziąć łopatę i odśnieżyć kawałek, nawet po sąsiedzku – dodaje burmistrz.

Zarzuty mieszkańców dotyczą jednak również tego, w jaki sposób miasto jest odśnieżane. Kuleje, ich zdaniem, akcja wywożenia śniegu z centrum.

Burmistrz apeluje do mieszkańców o współpracę, bo służby odpowiedzialne za wywóz śniegu zgłaszają, że mieszkańcy pozostawiają na noc auta na ulicach, na które wjeżdża ciężki sprzęt. Utrudnia to pracę i czasami służby rezygnują z tego powodu z wywożenia śniegu.

Przykład takiego postępowania można obejrzeć na zdjęciach, które wykonał pracownik firmy wywożącej śnieg. Są na nich samochody, które właściciele, mimo apeli, pozostawili na ulicach utrudniając akcję wywozu śniegu.
„Brak reakcji mieszkańców Nowego Targu na ogłoszenia urzędu miasta, nie da się wywozić śniegu w nocy ani w dzień” - napisał.

Mieszkańcy uważają jednak, że akcja wywożenia śniegu nie jest dobrze prowadzona. Nie dość, że zaczęła się zbyt późno, to idzie powoli, niezgodnie z harmonogramem, który jest co chwilę zmieniany. - Przeparkowujemy auta w inne miejsca, bo ma być wywożony śnieg, a tu się okazuje, że odśnieżania nie było. Wracamy autem na miejsca, a tu okazuje się, że wywożą śnieg – irytuje się mieszkaniec jednej z ulic w centrum.

- Musimy, jako mieszkańcy, współpracować ze służbami. Przecież jak jest zapowiadana akcja wywożenia śniegu, musimy się tym zainteresować, dowiedzieć się kiedy jest odśnieżana nasza ulica, sprawdzać ogłoszenia i pilnować terminów. Mieszkańcy przecież również mają w tym interes. Oczywiście, że zdarzają się opóźnienia, bo w jednym miejscu prace idą wolniej, w innym ich nie wykonano, by właściciele zostawili na noc zaparkowanie samochody, albo po prostu firmie odśnieżającej zepsuła się maszyna i trzeba ją naprawić. Musimy być cierpliwi, bo są to normalne sytuacje - mówi burmistrz.


A jak, do czasu wywiezienia śniegu z centrum, miasto chce rozwiązać problem brakujących miejsc do parkowania? Nowotarżan oburza, że miasto troszczy się tylko o miejsca w strefie płatnego parkowania, a pozostałe ulice są pozostawione same sobie. - Staramy się rozszerzać miejsca parkingowe na placu na Berekach. Obserwujemy, że wiele osób zostawia tam samochody i pisze idzie do centrum. To dobre rozwiązanie. Gdy nie musimy, nie wsiadajmy do samochodu udając się do centrum, ale korzystajmy z komunikacji miejskiej – zachęca Grzegorz Watycha.

I dodaje: - Oczywiście biorę na siebie wszystkie skargi mieszkańców na sytuację w mieście. Proszę jednak pamiętać, że mamy w mieście nie tylko miejskie ulice, ale też powiatowe, krajowe i wojewódzkie.r/
najnowsze informacje
komentarze
mieszkaniec osiedla14:10, 12 lutego 2019
Na Topolowym już sobie miejsca zastawiają tzw kobyłkami zwłaszcza jeden mieszkanie który posiada auto o rejestracji KNT ***,chyba tak nie wolno nie jest to jego miejsce tylko mieszkańców osiedla, a władze ZGM, mimo zgłaszania faktu mają to gdzieś, czemu nie napiszą i nie ogłoszą na drzwiach wejściowych że tak nie można, w spółdzielni mieszkaniowej zrobili z tym porządek.
SYLWEK23:58, 15 stycznia 2019
Niestety ..... !!!!! DRAMATYCZNA NIEPORADNOŚĆ !!!!!
Pierwsi SEKRETARZE WRACAJCIE !!!!
Bul13:42, 14 stycznia 2019
Gdzie włodarze tego miasta i radni ? Dlaczego miasto jest nieodśnieżanie? Katastrofa jeśli brakuje funduszy proponuje odwołać rauty ite pieniądze przeznaczyć na odśnieżanie
qwerty11:01, 14 stycznia 2019
Chwyćmy wszyscy za łopaty i do odśnieżania a nie oczekujmy i nie czekajmy aż miasto zrobi to za nas. Ulice pozastawiane samochodami i jak odśnieżarki mają odśnieżyć.
jacek07:58, 14 stycznia 2019
@cium,cium
Przyziemne, a jednak dach jest wysoko:))
Patric z góry na poczynania17:28, 13 stycznia 2019
Miasto reprezentowane przez p.Burmistrza daje do zrozumienia Obywatelom że drogi zaśnieżone ubić ratrakiem i biegówki,nie trza by było na Czerwone,lub na koło lecieć, o jeszcze wybudować wspaniała wieżę widokowa w centrum,żeby popatrzeć na te zmagania Obywateli,za pewne taniej wyjdzie
do XYZ13:04, 13 stycznia 2019
Zgadam się,to święta prawda gdyby każdy chwycił za łopatę i odśnieżył jedynie plac który zajmuje samochód byłoby nam wszystkim lżej i nie tak ciężko. Pełno aut pozastawianych że trudno i odśnieżarkom się poruszać a o chodniku nei wspomnę bo tam też auta. Polana Szaflarska to największe tumany - kierowcy w mieśćie a policja powinna tam się udać i dopiero by posypały się mandaty. Ale żaden nie chwyci się za łopatę hahaha
cium,cium11:45, 13 stycznia 2019
Jacku, wprowadzasz trochę niepokoju w ten piękny kolędowy czas.A to spotkanie opłatkowe,a to koncercik, a to życzonka a ty takie przyziemne sprawy.
jacek11:11, 13 stycznia 2019
A może ktoś się zainteresuje wymianą dachu na topolowym? Postawili rusztowanie we wrześniu. Stało pewnie z miesiąc. Po tym czasie przyszła ekipa, wymieniła blachę nad trzema klatkami, zdjęła blachę znad czwartej klatki, położyła izolację i folię paroprzepuszczalną i ekipa zniknęła. I tak dach bez blachy stoi już od pierwszego listopada. Trochę się martwię taką sytuacją.
1. Czy izolacja (z obserwacji wynika, że jest to jakaś wełna mineralna) się nie rozpadnie, jeśli dojdzie do kontaktu z wodą? A do kontaktu raczej dojdzie biorąc pod uwagę ilość śniegu na 'dachu'. Znając realia Nowego Targu i ZGMu, to ekipa zjawi się na wiosnę i położy blachę tak jak jest. A z izolacji do tego czasu nic nie zostanie.
2. Na klatce przed ostatnim piętrem, ściana przemaka. Nie wiem z jakiego powodu, ale sądzę, że z powodu braku blachy woda gdzieś się dostaje albo dostawała, jak jeszcze było ciepło i śnieg topniał. Ja zacznie topnieć to co jest na 'dachu' to może być bardzo ciekawie nie tylko na klatce.
3. Wiem, że wykonawca ma być obciążony kosztami za każde opóźnienie. Ale znowu znając realia Nowego Targu i ZGMu, albo opóźnienie będzie niewielkie i odszkodowanie sobie darują, /.../. W ostateczności odszkodowanie wpadnie na konto ZGMu. A izolacji już nie będzie, dach będzie przykryty bez izolacji i w mieszkaniu będzie zimno i być może z mokrą ścianą (sądząc po odpadającym tynku na klatce). Kto będzie najbardziej poszkodowany? Jak zawsze mieszkaniec, w tym wypadku mieszkańcy najwyższych mieszkań.
4. Po rusztowaniu wspinają się ci co mają dużo wolnego czasu*. Raczej wspinali się, jak nie było śniegu. Teraz mają przerwę, ale jeśli śnieg zejdzie, a ekipa nie przyjdzie do pracy, to znowu wrócą. Tylko czekać, aż komuś się włamią do mieszkania podczas nieobecności właściciela.

Może prasa się tym zainteresuje, bo z telefonów ZGM nic sobie nie robi. Zawiadamianie rady nadzorczej chyba nie ma sensu, bo kolesiostwo jest widoczne z daleka. Może nadzór budowlany zawiadomić, że prace są nienależycie wykonywane?
Krzysztof19:52, 12 stycznia 2019
ZIMOWE UTRZYMANIE DRÓG NA TERENIE NOWEGO TARGU W SEZONIE 2018/2019


I. Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad

droga krajowa nr 47 Zabornia ? Zakopane i droga krajowa nr 49 Nowy Targ ? Jurgów, wykonawcą będzie SAFEROAD GRAWIL.
tel. dyżurny całodobowy Rejonu Nowy Targ 18 266-28-86, punktu ZUD Wykonawcy 539-778-010 oraz Punktu Informacji Drogowej 600-800-610 .
II. Zarząd Dróg Wojewódzkich

droga wojewódzka nr 957, ul. Ludźmierska.
droga wojewódzka nr 969 Nowy Targ ? Stary Sącz na odcinku od skrzyżowania z ul. Jana Pawła II do granic administracyjnych.
Odpowiedzialnym za jakość i terminowość wykonania robót będzie: Jacek Rokicki ? tel. 18 265-14-77 lub 609-209-310 i Grzegorz Misiura ? tel. 609-094-547
III. Powiatowy Zarząd Dróg

drogi powiatowe leżące w granicach administracyjnych Nowego Targu (ul. Szaflarska ul. Św. Anny, ul. Kowaniec, ul. Waksmundzka) wykonawcą będzie KAL-TRANS Sp. jawna Kalata ? tel. 601-550-142, 18 275-45-73.
Odpowiedzialnym za jakość i terminowość wykonania robót będzie: Marcin Ligas ? tel. 18 266-47-00 lub 609-820-544
IV. Urząd Miasta Nowy Targ

Ulice miejskie podzielono na strefy, za które odpowiedzialni są następujący wykonawcy:

Strefa II: os. Niwa ? strona zachodnia i wschodnia zjazdy od ul. Krakowskiej wszystkie odgałęzienia, os. Niwa Potok ? od ul. Partyzantów z odgałęzieniami, ul. Partyzantów, łącznik Niwa ? Klikuszówka, ulica bez nazwy boczna do ul. Grel (działka 624), ul. Starokrakowska.
Wykonawcą i odpowiedzialnym za jakość i terminowość wykonania robót w tej strefie będzie: Jan Adamczyk ? tel. 603-092-388
Strefa III: os. Robów od ul. Kowaniec do ostatnich zabudowań z odgałęzieniami, os. Robów do byłego Ośrodka Wychowawczego i do budynku nr 109 c, os. Marfiana Góra do ostatnich zabudowań, os. Zadział wzdłuż potoku do końca asfaltu, os. Zadział ? odgałęzienie do Buflaku, os. Zadział połączenie z os. Nowym z odgałęzieniem, os. Nowe, os. Buflak ? odgałęzienie w prawo i na wprost do końca asfaltu, boczna os. Nowe działka ew. 2783 i część działki ew. 2662, boczna os. Nowe działki ew. 2824 i 3352.
Wykonawcą i odpowiedzialnym za jakość i terminowość wykonania robót w tej strefie będzie: Jan Adamczyk- tel. 603-092-388
Strefa IV: os. Szuflów do końca asfaltu z odgałęzieniami i zjazd do ul. Robów, os. Szuflów, ul. Smrekowa i zjazd do Przedszkola, os. Gazdy ? wszystkie odgałęzienia do ostatnich zabudowań, os. Oleksówki ? droga pod Prewentorium do końca asfaltu + interwencyjnie droga w kierunku budynku 20 b, os. Oleksówki ? żółty szlak do końca asfaltu z odgałęzieniem oraz łącznikiem do drogi pod Prewentorium, os. Oleksówki od ul. Kowaniec ? Długa Polana ? do końca asfaltu z odgałęzieniem, droga z ul. Kowaniec poniżej Kościoła ? wszystkie odgałęzienia do końca asfaltu, droga z ul. Kowaniec za mostkiem na zachód ? do końca asfaltu, droga z ul. Kowaniec przed mostkiem na zachód ? do końca asfaltu, droga z ul. Kowaniec za budynkiem Straży Pożarnej ? wszystkie odgałęzienia, droga od ul. Kowaniec do Szkoły Podstawowej Nr 3 oraz wzdłuż ogrodzenia Zespołu Szkół Ekonomicznych.
Wykonawcą i odpowiedzialnym za jakość i terminowość wykonania robót w tej strefie będzie: Ludwik Cyrwus ? tel. 666-847-863 lub 18 266-80-06
Strefa V: ul. Willowa od skrzyżowania z ul. Gorczańską w górę, ul. Kokoszków Boczna od ul. Gorczańskiej do ostatnich zabudowań, ul. Kokoszków od Zespołu Szkół Rolniczych do końca asfaltu, ul. Kokoszków Boczna od drogi głównej działka ew. 6633/2, ul. Kotlina, ul. Słoneczna, ul. Gen. Galicy, ul. Przywodzie, ul. Zacisze, os. Bednarskiego, ul. Ustronie, ul. Ustronie Górne, ul. Skotnica, ul. Skotnica Górna, ul. Halikowskiego.
Wykonawcą i odpowiedzialnym za jakość i terminowość wykonania robót w tych strefach będzie: Jan Adamczyk- tel. 603-092-388
Strefa I: pozostałe ulice miejskie nie wymienione powyżej.
Wykonawcą i odpowiedzialnym za jakość i terminowość wykonania robót będzie: KAL-TRANS Sp. jawna Kalata ? tel. 609-555-669, 18 275-45-73.
Nadzór merytoryczny z ramienia Urzędu Miasta nad realizacją zadań związanych z zimowym utrzymaniem dróg prowadzić będzie:

Referat ds. Drogownictwa i Transportu, w poniedziałki od godz. 7.30 do 16.00, od wtorku do czwartku od godz. 7.30 do 15.30 i piątek od godz. 7.30 do 15.00 tel. 18 261-12-89 lub 18 261-12-88

Odpowiedzialnym za jakość i terminowość wykonania robót będzie: Marian Twaróg ? tel. 667-727-416

Ulice miejskie utrzymywane są w standardzie nie mniejszym niż 3 zgodnie z poniższym zestawieniem. W uzasadnionych przypadkach, w terenie nieosłoniętym, dopuszcza się okresowo, w czasie występowania bardzo intensywnych opadów śniegu i silnego wiatru, utrzymanie w 4 standardzie drogi, na której w danych warunkach atmosferycznych niemożliwe jest utrzymanie wyższego standardu. Czas doprowadzenia dróg do właściwego standardu nie może być dłuższy niż 12 godzin od ustania zjawiska.
wiśtawio18:13, 12 stycznia 2019
Może dowiemy się na forum kto wygrał przetarg?
Chyba nie jest to tajemnicą? Czy ktoś sprawdzał czy ów "delikwent" ma sprzęt i ludzi?
A miasto ile ma na odśnieżanie? Może kasa skończyła się!
Lipnica Wielka16:04, 12 stycznia 2019
Dla firmy w Lipnicy Wielkiej brawo tylko tak da;ej wszystko na czas odsnieżone pozdrawiam
nie ślepy12:03, 12 stycznia 2019
Napiszę tylko, że tak nieodśnieżonego rynku to dawno nie pamiętam! Chodniki jak szlaki na Turbacz! Ci od kamienic w rynku i uliczek przylegających to są tylko od brania wysokich czynszów? A chodniki na moście na Dunajcu, w Trzech Króli jeszcze było na nich pól metra lodu i błota śniegowego, tak że przy poślizgnięciu się, można było bez mała przelecieć przez barierki do wody! Do tego czasu nikt nie POtrafił nawet przejechać odśnieżarką chodników na wałach (zresztą tak jest do dziś!) a przecież wielce się promuje zdrowy tryb życia?! Do dziś można sobie tam nogi POłamać! No, ale pewnie POdatki pójdą w górę? Dachy na kawiarenkach przecież kosztują! POrażka!
@ Jasnowidz10:27, 12 stycznia 2019
Do Jasnowidz. Bo nie mieli wyboru. Ci co stanęli w szranki o fotel lepsi od niego nie byli. Opowieści j jak to Grześ burmistrzem został to żadna tajemnica.
Xyz09:24, 12 stycznia 2019
Gdyby każdy mieszkaniec bloku posiadający auto odsnieżył codziennie wokół swojego auta to też byłoby więcej miejsca do parkowania na osiedlu
Pozytyw01:35, 12 stycznia 2019
Wsie są lepiej odśnieżane. Ale pocieszę was już pada śnieg więc nie wydacie na paliwo.
zima22:30, 11 stycznia 2019
nie narzekajcie. takie Burmistrza chciała większość - Wy może też- to macie. Bierzcie sie lepiej do łopat i szuflujcie posesyje i chodniki. Troche ruchu Wam nie zaszkodzi. A i spieszcie sie bo niedługo dosypie jeszcze śniega.
Haha22:30, 11 stycznia 2019
Burmistrzowi z nieba spadło rozwiązanie problemy nowej hali lodowej.
Na razie zwożą śnieg na kupę, a potem będą budować Pałac lodowy.
śnieżynka21:09, 11 stycznia 2019
A jaka to firma sie zajmuje odśnieżaniem?
Podatnik18:57, 11 stycznia 2019
Watycha zbiera na nowe daszki dla kawiarenek na rynku. To co głosujemy, ,,wyzsze pensje dla burmistrza,,,
ona18:55, 11 stycznia 2019
cos sie tej jadze pomylilo a p burmistrzto nie wiedzial co go czeka i jak zarzadzac miastem
Diabeł18:54, 11 stycznia 2019
No i macie swojego POwskiego burmistrza, głupio wam teraz?Pisalem ,ze zaraz będzie woda droższa i inne, bo urzedasy nie dają rady, i nawet śniegu nie potrafią wywieźć, hehe kabaret no dalej wyzywać od pi s i orów lemingi. He he
nowotarzanka18:51, 11 stycznia 2019
nie placic podatkow a urzedasy z nudow w czynie spolecznym odsniezac chodzby rynek bo to wizytowka miasta panie burmistrzu
PL17:40, 11 stycznia 2019
A ja wam mówię za to narzekanie na władzę jak nam wywalą cenę wody i ścieków to pożałujecie.Odśnieżonych chodników się zachciewa.Głos oddany teraz ma być cisza nie burzyć się...
8BD17:06, 11 stycznia 2019
Nie ma sensu odśnieżać pod blokami. Spędzasz z łopatą od pół godziny do półtorej po czym ktoś bezczelnie staje na twoim miejscu na dzień lub dwa...
ehh16:44, 11 stycznia 2019
Smok..już ustaliliśmy kiedyś że ty tłuczku nie jesteś w stanie mgły od smugu odróżnić...wiec załóż maseczkę i idź bronić dzików...
besala16:37, 11 stycznia 2019
Zawodzą zarówno służby miejskie jak i właściciele posesji! Odśnieża się chodniki w miejscach przypadkowych! Ludzie starsi i słabsi mają problemy z dotarciem do sklepów, aptek i przystanków autobusowych. Kładka na Dunajcu pięknie odśnieżona, ale dojść do niej nie można z żadnej strony! Wielu właścicieli posesji nie pamięta o obowiązku odśnieżania chodników. Burmistrz Watycha powinien osobiście sprawdzać, upominać i ewentualnie karać, skoro uznał, że Straż Miejska jest w Nowym targu niepotrzebna. Bieganie po mieście w papierowej koronie nie wystarczy!
Wkurzony kierowca16:21, 11 stycznia 2019
Błagam za Kokoszków się weźcie!!!
Smok14:20, 11 stycznia 2019
Dzik ty tłuku, wyjdź na Kowaniec to zobaczysz smog. Tu nie ma w co wierzyć, to jest namacalny fakt!
Jaga14:02, 11 stycznia 2019
No właśnie! Al. Tysiąclecia! Kilka lat temu było podobnie. potem przyszły roztopy i znowu posypał śnieg. A pod nim? Zamarznięte kałuże. Mój mąż 80 letni poślizgnął się, przewrócił i poszła kość udowa. Operacja była ryzykowna bo serce chore. Udało się. Sprawa odszkodowania ciągnęła się ,bo nie można było ustalić w czyich kompetencjach leżał obowiązek odśnieżania. Procedury, procedury, procedury a człowiek i jego cierpienie a może i życie nie ważne. I jak było, tak jest nadal. Niedbalstwo tłumaczone brakiem środków, obiektywnymi trudnościami etc. etc. Ludzie nieważni. A to ludzie wybierali burmistrza!
jasnowidz13:33, 11 stycznia 2019
Mnie tylko dziwi jak Nowotarżanie mogli wybrać takiego burmistrza i teraz się dziwią że jest taki burdel. Wystarczy dobra organizacja i wszystko można zrobić. Podobno znowu ma padać śnieg i władze ponownie będą zaskoczone.
kierowca13:00, 11 stycznia 2019
Wywożono śnieg na Doroty, Krasińskiego a Nadwodnią już zostawiono zaśnieżoną, bo przecież nie ma potrzeby jej udrażniać, jakoś sobie kierowcy poradzą. Wczoraj jadąc Nadwodnią jedyną możliwością minięcia sie z drugim samochodem było wjechanie komuś w odśnieżony przejazd bo inaczej w większości drogi gdziekolwiek zjechać. I pewnie do wiosny trzeba będzie czekać na lepsze warunki.
szuser12:46, 11 stycznia 2019
Ale o co się rozchodzi? ,że trochę śniegu spadło? , poleży, poleży i się roztopi, a dzięki temu ze spadł to ludzie będą w domu więcej siedzieć a nie łazić i pić , i mniej przemocy będzie w rodzinach.
Niech sypie i tak się przecież klimat ociepla, a może już się ocieplił i od nowa się oziębia.

Cierpliwości , odporności na propagandę , umiarkowania i beznamiętności życzę w Nowym Roku
sobie myślę...12:13, 11 stycznia 2019
Narzekacie Nowotarżanie /przepraszam tych, którzy problem rozumieją/ na duże ilości śniegu... Ani Burmistrz, ani żadna firma nie poradzi jeżeli na ulicach co kilka metrów będzie stał samochód, a śniegu szybko i ciągle przybywa. Nie można śniegu zebrać, nie można przepchać. To jest tak jak z powodzią. Trzeba trochę czasu, żeby z tym się uporać i skutki usunąć. Ale możecie sami coś zrobić dla siebie. Dobrze wiecie kto pali wszelkiego rodzaju odpadami. Z odwagą komentującego idźcie i zwróćcie uwagę sąsiadowi, który truje Was przez całe lata. Tam brakuje Wam odwagi. A ten potworny smog trwa cały sezon grzewczy i z pokorą wdychacie te wszystkie benzo[a]pireny, metale ciężkie, dioksyny i furany. To z pokorą wdychacie i macie olbrzymią wyrozumiałość dla trucicieli. W przypadku krótkotrwałych problemów ze śniegiem, z którymi obiektywnie trudno sobie poradzić tej wyrozumiałości nie macie.
Proszę jeszcze spojrzeć na siebie - czy nikt na jakość Waszej pracy nie narzeka?...
gue12:05, 11 stycznia 2019
Wyjasnienia p.Burmistrza skaldaliczne, jaka wspolodpowiedzialnosc za wywozke sniegu, dlaczego harmonogram sobie a wywozka sobie, a tlumaczenie ze sa drogi gminne, powiatowe i wojewodzkie jest wykretem, Czy Pan Burmistrz jest burmistrzem calego miasta czy nie, Glowne ulice - przejezdne, tylko ze jesli jest duze natezenie ruchu to samochody poruszaja sie z szubkoscia pieszego a jadaca karetka pogotowia , na sygnale nie ma mozliwosci nic wyprzedzic, Sa pieniadze na dachy kawiarenek zeby sie urzedasom nie lalo za kark, a na osniezanie brak.Mieszkancy chociazby chcieli porzadnie odsniezyc chodniki to sniegu niema gdzie juz odrzucac. Operatywnosc urzednikow skandaliczna. Jesli p.Burmistrz sam nie moze dopilnowac to wezwac na dywanik kogo trzeba a jak nie to wywalic.
Wii12:04, 11 stycznia 2019
@Amu

A co mam robić z tym śniegiem??? Na taczkach zwozić do garażu?
Od tego właśnie są odpowiednie służby. Niech to wywiozą to nie będzie wielkich zasp.
gue11:54, 11 stycznia 2019
Wyjasnienia p.Burmistrza skaldaliczne, jaka wspolodpowiedzialnosc za wywozke sniegu, dlaczego harmonogram sobie a wywozka sobie, a tlumaczenie ze sa drogi gminne, powiatowe i wojewodzkie jest wykretem, Czy Pan Burmistrz jest burmistrzem calego miasta czy nie, Glowne ulice - przejezdne, tylko ze jesli jest duze natezenie ruchu to samochody poruszaja sie z szubkoscia pieszego a jadaca karetka pogotowia , na sygnale nie ma mozliwosci nic wyprzedzic, Sa pieniadze na dachy kawiarenek zeby sie urzedasom nie lalo za kark, a na osniezanie brak.Mieszkancy chociazby chcieli porzadnie odsniezyc chodniki to sniegu niema gdzie juz odrzucac. Operatywnosc urzednikow skandaliczna. Jesli p.Burmistrz sam nie moze dopilnowac to wezwac na dywanik kogo trzeba a jak nie to wywalic.
...11:31, 11 stycznia 2019
ktoś tu oszalał? tu nie ma mowy o żadnym wywiązaniu się z obowiązku wywózki śniegu. to co mówi ten człowiek balansuje na granicy urojeń. jaki z niego gospodarz jak nie widzi problemu ?
Mieszkanka11:24, 11 stycznia 2019
Nich się Szanowny Burmistrz puknie w czoło jak zadbam o chodnik .......może sobie go zabrać ze soba w lecie nie mogę zostawić samochodu pod domem bo podobno chodniki są miasta a w zimie są moje bo mam je odsnieżac .A tak jeszcze na marginesie to jakbym nabrała chęci do odśnieąznia to gdzie mam ten śnieg wyrzucić na drogę czy go może zjeść ......
mwm11:14, 11 stycznia 2019
Wystarczy skorzystać z tych, którzy mają kary ograniczenia wolności i było by o wiele lepiej
BH10:45, 11 stycznia 2019
Brawo dla Firmy w Gminie Spytkowice!!! zawsze odśnieżone!!!
ZochazKrakowa10:20, 11 stycznia 2019
Panie Burmistrzu - ja mam propozycję. Skoro mieszkańcy powinni wziąć współodpowiedzialność - jak to Pan zasugerował za odśnieżanie miasta to nie widzę żadnych przeszkód żeby mieszkańcy zaczęli współrządzić miastem! Pogonić nieudolnych radnych i urzędasów i pozwolić mieszkańcom działać. Uwierzy Pan wówczas w cuda!
Funkcja przerosła burmistrza10:11, 11 stycznia 2019
Gdzie nie popatrzę, ludzie łopatują cały czas, chodników nie da się odśnieżać bo nie ma gdzie sypać już śniegu, a pługi z drogi gdzie rzucają śnieg?!?!
Gdzie pługi z drogi zrzucają śnieg?!?!?!
NA CHODNIKI!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
I TAK W KOŁO MACIEJU!!
PROPONUJĘ PRACOWNIKOM URZĘDÓW DAĆ PO ŁOPACIE I NA ULICE!!!
NA CZELE Z PANEM BURMISTRZEM!!!!
liczy się skutek10:09, 11 stycznia 2019
Dajcie spokój burmistrzowi . To nie burmistrz odśnieża miasto. Od czego kowal ma kleszcze , tak i pan burmistrz ma służby do odśnieżania , a jak słuzby nawalają , to urzędników wypędzić na chodniki jak komuna to robiła . Towarzysz sekretarz kazał to towarzystwo jak na pierwszego maja wymaszerowało i w około urzędu i komitetu odśnieżało . To były czasy . Nie dyskutuje czy dobre , ale na pewno skuteczne .
mieszkaniec10:05, 11 stycznia 2019
Inaczej by nasz "gospodarz" mówił przed wyborami...a teraz zabrać łopaty i do roboty...rozumiem że chodnik którym idę każdego dnia na skrzyżowaniu alei i szaflarskiej też mam sobie sama udrożnić...czyli do pracy wszyscy chodzimy z łopatami...taki oto pomysł ma nasz gospodarz...
Guca10:04, 11 stycznia 2019
@Dzik: dyskusja o niskim standardzie utrzymania dróg i chodników w mieście a nie o smogu - prowokujesz, bo masz potrzebę sprzedać swoje rewelacje, tylko że akurat w Nowym Targu zajmującym jedno z czołowych miejsc wśród miast o najbardziej zanieczyszczonym powietrzu, nie ma chyba osoby która by smogu nie widziała na własne oczy (np. z Kowańca, czy Rdzawki), która by tym śmierdzącym syfem raz na czas nie oddychała, albo która by w tym syfie nie żyła i twoje rewelacje że smog to wymysł, są po prostu śmieszne. Wystarczy przeliczyć ilość samochodów w 1980 roku zarejestrowanych w NT i teraz przez średnią spalania. Nie wspominam o ilości pieców i spalanego węgla, gdzie polska produkcja była wystarczająca na nasze krajowe potrzeby a dziś sprowadza się węgiel z Rosji i Chin. Napisz nam jeszcze jak masoni za pomocą chemitrails trują ludzi żeby ograniczyć populacje na świecie.
dać im podwyżki10:02, 11 stycznia 2019
Przedsiebiorstwo Komunalne - 0 , ZGZiR -O itd . Przejścia zawalone śniegiem , chodniki zawalone sniegiem , alejki w parku nie do pokonania , alejki na cmentarzu podobnie . Wszyscy strajkują , czy co? Bezrobotnych do pracy dopedzić . Kazdemu łopata w łapy i dawaj .
Zachowuję spokój. (już coraz mniej)09:33, 11 stycznia 2019
Ten medal ma dwie strony. Jedna to "oszczędności" i robienie wszystkiego po kosztach a druga to współpraca ze strony mieszkańców. Proszę się przejechać na osiedle Polana Szaflarska. Jak tam ma wjechać jakikolwiek sprzęt do odśnieżania którego domaga się część mieszkańców jak druga grupa ma sprawę w przysłowiowej d... i ich auta blokują kompletnie przejazd? Zwykłym samochodem jest tam trudno przejechać, cięższym - kompletnie niemożliwe.
k09:25, 11 stycznia 2019
To jest zwykła arogancja . Ale wybory za 5 lat ,co się będzie starał jak nie musi.
al09:06, 11 stycznia 2019
Jak zawsze wina Watychy i Tuska :) , jednak to prawda że nasze społeczeństwo robi sie radykalnie roszczeniowe :) 30 lat były wieksze zimy i ludzie nie narzekali .
Florence09:01, 11 stycznia 2019
Przetargi powygrywały firmy Krzaki - to teraz jest rezultat. Może w końcu najwyższy czas... aby tym firmom przywalić jakąś karę, albo zgodnie z zapisami umowy egzekwować to co w niej jest zapisane. ....
mieszkaniec08:53, 11 stycznia 2019
Ciekawe kiedy zaczną wywozić śnieg z ul. A. Suskiego. Administracja tym się nie interesuje. Nie ma gdzie parkować, nie mówiąc już o dojeździe służb niosących pomoc.
szach mat08:52, 11 stycznia 2019
A ja uważam, że skoro ludzie tak narzekaja, że płacą podatki i się z nich zdziera i ma być odśnieżone to ja mam taki pomysl: oddajmy ludziom ten podatek i niech sami odśnieżają. I co wy na to malkontenci? :)
do:Teddy Kaczynski08:45, 11 stycznia 2019
Trudno się z Panem nie zgodzić :). Pozdrawiam
Anka08:22, 11 stycznia 2019
@Dzik, masz rację !
gęsiego chodnikiem08:10, 11 stycznia 2019
Co wy chcecie, przecie już po wyborach jest
hahaha08:02, 11 stycznia 2019
P. burmistrz tylko straszy ,zaczął od targowicy ,że jak płotu nie rozbiorą to rozwiąże umowę płot stoi ,a teraz podniesieniem podatków śmieją się mu wszyscy w twarz z tych jego pustych frazesów ,nieudolne towarzystwo wzajemnej adoracji , a może to duch i dlatego tak straszy
Ewka07:46, 11 stycznia 2019
Ważne, że pod Urzędem Miasta jest pięknie odsnieżony chodnik. My mieszkańcy możemy tonąć w śniegu. Kpina, dawno tak nie było, jak burmistrzem był Pan Marek Fryźlewicz to miasto zawsze było odśnieżane.
ww07:15, 11 stycznia 2019
Na Osiedlu Sikorskiego i Maczka parking - apokalipsa.
Auta zakopują się w metrowych wykoleinach. To następstwo braku odśnieżania od początku opadów.
Brawo NSM i UM Nowy Targ!
Keti06:52, 11 stycznia 2019
Ale każdy chcę startować do przetargu na odśnieżanie bo kasa będzie . Chodniki też nie odsniezone. Jadę ulicą i patrzę żeby nie potrącił jakiś samochód przechodnia. MASAKRA ZIMA ZASKOCZYŁA DROGOWCÓW.
tutejsy od urodzenia06:32, 11 stycznia 2019
takiej niemocy nie widziałem od lat a trochę już zim przeżyłem!!!Nie można powiedzieć nic dobrego o firmach odpowiedzialnych za odśnieżanie i o władzach mojego pięknego miasteczka:!
Obiektywny06:22, 11 stycznia 2019
Pamiętam większe zimy w Nowym Targu. Było odśnieżone i wywieziony śnieg , że aż miło. Obecna władza ,zaspała lub jeszcze żyje sukcesem wyborczym. Kto ma odśnieżyć ten czy inny kawałek chodnika mnie nie obchodzi bo płace podatki a przed moim domem i garażem i chodnikiem już nie moim odśnieżone nawet jak pług przejedzie i zrobi muldę. Szaflarska, jezdnia, na całej długości jest niebezpiecznie wąska!!!, chodnik przy Szaflarskiej ,szczególnie przy blokach 140, i dalej w ogóle nie odśnieżony o Podtatrzańskiej nie wspomnę. Odśnieżanie nic nie da gdy natychmiast nie będzie śnieg z poboczy wywieziony. Pytanie kto wygrał przetarg na odśnieżanie? i za ile? Firma nie radzi sobie w żaden sposób.
wkurzony02:44, 11 stycznia 2019
z tego co mi wiadomo miasto chcialo wywozic snieg ale w nocy mieszkancy dzwonili na policje ze zaklucaja cisze nocna taka polityka bez komentarza
Jolka02:04, 11 stycznia 2019
To na wsi jak się zrobi szum to od razu biorą się do roboty nawet w nocy. Brawo dla firmy odśnieżającej w Dębnie.
Richard01:44, 11 stycznia 2019
Zacofanie cywilizacyjne!Ci ludzie odpowiedzialni za ten stan nie doszli jeszcze w swoim rozwoju do standartow cywilizacyjnych w chociazby w sasiednich krajach.W lecie brud na ulicach,walajace sie smieci,tony gnijacych lisci,w zimie snieg nie do pokonania.Coz ,oaza XVIIIw.Nic tylko zachecac turystow do odwiedzania tego skansenu i brac za bilety.Kasa tego miasta sie w ten sposob wzbogaci
Skąś Indziej00:32, 11 stycznia 2019
Nowotarżanie potrafią naprawdę ponadstandardowo to narzekać. Nikt tak pięknie nie narzeka i nie utyskuje na świat cały... jakby im przez okno bryla zlota do domu wpadła, toby zapewne narzekali, że szybę stukła...
Dzik00:08, 11 stycznia 2019
Smog Smog Smog nie palcie węglem bo to prowadzi do efektu cieplarnianego! Jakiego? Cała Europa pod śniegiem temperatury mają spaść do ponad -20 stopni. Są lata cieplejsze i zimniejsze i to zdarza się falowo. Smog to kłamstwo aby walczyć z Polską gospodarką tak jak teraz walka z dzikami. Niemcy więcej spalają węgla i więcej profilaktycznie odstrzelili dzików ale to Polska jest zła ponieważ ich gospodarka wyhamowuje ponieważ nikt już nie inwestuje w kraju niebezpiecznym i dla tego przez to że nie wzięliśmy islamskich uchodźców to nawet Mercedes inwestuje w naszym kraju. W TVN tego nie usłyszysz.
Bedzie bunt00:05, 11 stycznia 2019
Pierwszym posunieciem było podwyższenie podatkow, a weź sobie łopatę Burmistrzu i dalej służyć mieszkańcom
Amu23:56, 10 stycznia 2019
Niedbalosc wladzy to jedno, a niedbalosc mieszkancow to drugi(!) Jak by ktos pil piwo na chodniku to odrazu mandat a to ze stoi tam trzy metrowa kupa sniegu to nie widza(!) Mandaty niech sie posypia bedzie za co ogarnac ten burdel.
Kawiarenki23:50, 10 stycznia 2019
Wynika chyba z tego, że według Pana Burmistrza i części radnych Miasta ze śniegiem Ci u nas jest jak ze smogiem - był, jest i będzie ! "Wola partii przewodnią siłą narodu !" - tylko skąd my to znamy ? ... A przed posesją Władzy to rzeczywiście nikt się nie popisał ...
adamek23:36, 10 stycznia 2019
Firma z SZAFLAR rządzi !!!!!
mieszkaniec23:24, 10 stycznia 2019
Panie Burmistrzu. Nie radzi sobie Pan na tym stanowisku ludzie którzy na Pana głosowali zostali odkłamani !!!.a przed wyborami to zawsze puste słowa .teraz ze śniegiem problem .wiosną woda ludzi zalewa .a cały w sumie rok to zabrudzone miasto przez psy co po nich właściciel źaden nie sprząta i nie ma Pan na nic pomysłu. Taki gospodarz nam nie jest potrzebny.
Andrzej23:10, 10 stycznia 2019
Centrum totalnie zasypane, trudno się chodzi młodym, a co dopiero osobom starszym.. Czyżby miastu zabrakło sprzętu?
XD22:45, 10 stycznia 2019
Sami wybraliście taką władze. To teraz nie narzekajcie.
Biały puszek22:40, 10 stycznia 2019
To jest z tej ekipy co wam powie że taki mamy klimat. No cóż ktoś go wybrał.
śnieżynka22:04, 10 stycznia 2019
jesz fatalnie. Nie pamiętam kiedy taka lipa z odśnieżaniem była. Zawsze te pługi było widac, a teraz? nawet nie można sie dodzwonic do firm odpowiedzialnych za odśnieżanie. Widać, że oszczedzaja - brak jest nadzoru nad ich działaniem.
qwerty22:03, 10 stycznia 2019
A na Kokoszków Boczna ostatnio przez cały dzień nie wyjechały pługi bo zakichanii studenci zablokowali drogę tak ze ledwo osobówki przejechać mogły. Niech im rdza zeżre te ich samochody. Dranie! Myslelibyście o innych a nie tylko o sobie!
jaga222:02, 10 stycznia 2019
Burmistrz to Burmistrz tamto. To ma zjeść ten śnieg? Trzeba włączyć autotrepy i bez problemu dotrzeć tam gdzie trza. Autko niech se odpocznie
Mieszkaniec21:54, 10 stycznia 2019
Ot taka ciekawa sytuacja, przy wyjeździe z ulicy św. Doroty na Aleje po prawej i lewej stronie wielkie hałdy śniegu które szanowny pług wywalił na sam środek chodnika, a następnie kolejny raz kolejny pług wywalił itd. Żeby przejść chodnikiem na Alejach trzeba wyjść na jezdnię i iść po ulicy żeby wejść na chodnik. Aleje droga krajowa ale św Doroty miejska i ja jako mieszkaniec tego kawałka się pytam kto za to odpowiada bo halda śniegu z dnia na dzień Coraz większą a chodnik też nie odsnieżony bo domy nie przylegają do ulicy i nie ma kto odsniezyc
TJ21:50, 10 stycznia 2019
Szedłem przez most w kierunku Rynku. Na moście grzęzłem w śniegu po kostki, pod nim lód - jak może nie być w mieście osoby przypisanej do opieki nad takimi newralgicznym ciągami pieszymi? Praktycznie do poczty nie dało się normalnie iść. Nie ma wytłumaczenia! Zamiast wydawać na pierdoły, było zakupić 4 odśnieżarki i posłać 4 urzędasów żeby odśnieżali chodnik. Ja muszę normalnie pracować i po pracy dodatkowo odśnieżać miejski chodnik. Niech oni to w godzinach pracy zrobią. Dramatyczna nieporadność!
Na Topolowym nuda.21:47, 10 stycznia 2019
Sprostowanie
Nie aromatem ! Miało być Armatek:)
miejscowy21:46, 10 stycznia 2019
zapraszamy na wies mieszczuchy zapłakane .łopatowac i łopatowac a nie narzekac
Mściwy gość21:46, 10 stycznia 2019
Wiele razy przy okazji wyborów zwracałem uwagę żeby zmienić władzę bo sobie nie radzą i zmarnowali 4 lata.Teraz wyborcom GW mówię ! macie coście wybrali, siedzieć teraz cicho i nie narzekać.Za 5 lat i tak wszystko zapomnicie i polecicie na niego głosować bo fajny gość.
Na Topolowym nuda.21:44, 10 stycznia 2019
Jak za komuny:) Ludzie macie pracować! Po pracy bierz łopatę i do boju po całym Mieście. A gdyby tak obalać śnieg gorącą wodą z aromatem Milicyjnych? Jest taki wóz jeszcze na stanie? Ewentualnie poprosić kosmitów żeby jakimś laserem coś poswiecili.
wspaniała Władzia21:44, 10 stycznia 2019
@Ktoś, przed domem rodzinnym matecznik, tylko ścieżka wydeptana przez kłusowników;)
GooralZnt21:44, 10 stycznia 2019
Jakby chodzilo o prywatnego Wlasciciciela za taka sytuacja to by sypaly sie takie Kary z miasta ze plajta z Miejsca ... Ale że to grześ to mu wszystko wolno... Nie jak za Gierka towarzysze pomozecie? POMOZEMY!!! Tylko grześ mowi a wy róbcie... Bo ja pan grześ a wy KALI.... Pan M?wi KALI Robi... grzesiu przypomné to sytuacja przed wyborami za 5 lat ... Pozdrawiam wyborców g. W. Gooorol hej
Anty Bolek21:08, 10 stycznia 2019
Panie Burmistrzu podatek od nieruchomości płacimy maksymalny,to które chciałby pan podnieść ,odwagi ,mówić nie straszyć .
wicie rozumicie21:06, 10 stycznia 2019
Tak nieporadnego burmistrza i całej ekipy, Nowy Targ chyba jeszcze nigdy nie miał. Dziesiątki tysięcy lekką ręką wydane na pokrycie kawiarenek ,nie mówiąc już o kosztach ich postawienia ; grube pieniądze na sporządzenie planu nowego lodowiska, którego i tak nie będzie ( na pewno nie za kadencji G.Watychy ),śmieszne muzeum za kolosalne pieniądze ( brakło pieniążków na strącenie zwisających sopli ?) i pewnie sporo tego typu"udanych inwestycji "...a na zapewnienie drożności dróg i chodników ...Cóż,mieszkańcy,pieniędzy nie będziemy wydawać,bo my ekipa z UM mamy inne pomysły,ot chociażby nowe wstążki na rynku.P.S.Przypominam burmistrzowi : nie macie żadnych swoich pieniędzy ,wszystkie pochodzą od wszelkiej maści podatków zebranych od mieszkańców i Waszym OBOWIĄZKIEM jest dbałość o ich dobro i bezpieczeństwo !
Frytki do tego?21:05, 10 stycznia 2019
Płacimy podatek od nieruchomości????? Płacimy!!!! Płacimy podatek drogowy zawarty w cenie paliwa???? Płacimy!!!! To skoro zdziera się z nas kase to proszę sobie odśnieżać! Tam gdzie idzie kase wyrwać w strefie parkowania to jest w tym miejscu bardzo wiosennie. Turysci pozostawiajacy swoje auta gdzie popadnie na obrzeżach Miasta idący na Turbacz albo na wyciągi za parking nie płacą a jakim prawem? Firma która odśnieża powinna zbierać śnieg .To co ludzie zgarniaja z chodników to jest nic w porównaniu z tym co pług zasypie podczas jego pielgrzymki po drodze .Wjazd na posesję trzeba kilka razy odśnieżać bo cały śnieg z pod pługu tam ląduje. Polecam na Y.T. opowiadanie "Kupiłem domek w Karkonoszach"
baciok@20:55, 10 stycznia 2019
Cytat,, Burmistrz uważa jednak, że mieszkańcy powinni wziąć współodpowiedzialność za odśnieżanie miasta".
Dowcipniś z Pana Burmistrza.
Ja proponuje niech Pan Burmistrz kupi dla każdego urzędnika łopatę i łopatować od rana.
Taka se20:55, 10 stycznia 2019
Panie Burmistrz, proszę mi wskazać gdzie mam zrzuca śnieg z chodnika, za który jestem odpowiedzialna, skoro halda śniegu utworzona przez plog jest wyższy ode mnie.

Jeśli szanowny Pan wskaże to pogadamy.

Przypominam również, że pan jako wlodarz miasta jest odpowiedzialny za stan dróg i chodników, które nie przylegają do żadnych posesji. A przejść przez miasto to ostre cardio i podpowiem w lakiereczkach i w garniturze będzie Panu dosyć ciężko.

I nie, zima nie zaskoczyła nas wszystkich, niektórzy myślą i spodziewają się że w zimie, na Podhalu, ba w stolicy Podhala - pada śnieg. Ja zdziwiona nie jestem, nie wiem dlaczego szanowny Pan jest.
Jo20:50, 10 stycznia 2019
Narzekać i narzekać -
Rajder20:45, 10 stycznia 2019
A miasto przygotowało alternatywne parkingi dla tych, co zwyczajowo parkują na odśnieżanych ulicach? Pytam, bo nie wiem, staram się po mieście za dużo nie łazić
Ktoś20:36, 10 stycznia 2019
Niech ktoś sprawdzi czy przed domem burmistrza jest ośnieżone. Jak życie znam to jemu odśnieżyli, przed urzedem tez wiec wszysko jest dla władz ok. A tak naprawde to oszczedzają zeby na pensje i wstążki dla swoich było. Słabo, eh słabo
Lubię ich20:25, 10 stycznia 2019
I tak oto tym sposobem grzecznie wklada się rece do kieszeni podatników
pio20:23, 10 stycznia 2019
To miasto wygląda jak za króla świeczka.
Don kichot20:16, 10 stycznia 2019
Zamiast tych "dobrych rad" moze czas sie wziac za dobra organizacje panie burmistrzu
...20:11, 10 stycznia 2019
Pracownicy UM ogólnie biorąc sobie nie radzą z zadaniem jakim jest odśnieżanie miasta. Liczą, że przyjdzie deszcz i pojawi się słońce to roztopi śnieg. Problem sam zniknie.
XZAQ20:08, 10 stycznia 2019
Tego śniegu juz nie ma gdzie odgarniac juz!
Borek19:53, 10 stycznia 2019
Kto go wybrał... Przerasta go trud funkcji jakiej się podjął. Jakikolwiek problem, a ten już ma zadyszkę.
Kierowca Darek19:51, 10 stycznia 2019
Sw Anna, Kowaniec, Szaflarska to drogi powiatowe, aleje 1000 lecia to krajowe czy jest lepiej jak na drogach miejskich-- no nie jest. Mamy zime, pierwszy raz od dłużego czasu, to mamy tez i problem. Byłem w Zakopanem, Rabce i innych pobliskich wioskach jest to samo albo i gorzej
ghjgh19:47, 10 stycznia 2019
płyta rynku nie odśnieżona, ronda zawalone śniegiem, nie wspomnie juz o przejsciach dla pieszych (np okolice dekady) i inne w całym mieście... długo wymieniac... chodniki przy których nie stoją żadne domy to juz szkoda gadać np od dekady w stronę ludzmierskiej to wszystko teren miasta... brak słów Panie Burmistrzu, ale straszyć mandatami to Pan potrafi...
PK19:46, 10 stycznia 2019
Na miejscu Pana Watychy to obraziłbym się całkowicie na mieszkańców miasta,nie dosyć że chcą mieć czyste powietrze to jeszcze zachciało się odśnieżania w środku zimy.To prawdziwy skandal takie roszczeniowe społeczeństwo.W ramach zemsty za te pretensje wiosną wybuduje nam wieżę albo nawet dwie :)
Teddy Kaczynski19:37, 10 stycznia 2019
Żadna współodpowiedzialność!Płacimy podatki i to nie małe!Jak chce sobie zrobić wjazd na działkę to mi nie wolno.Jak chce zaparkować auto przed posesja to mi nie wolno.Chce zrobić płot muszę mieć zgodę.....A jak pada śnieg to mam odśnieżać!?Niech biorą alimenciarzy czy innych podobnych nierobów i niech łopatują!
mieszkaniec19:37, 10 stycznia 2019
Pan Burmistrz ma wreszcie okazje pokazac ze ma jaja a nie przeslizgac sie przez kolejna kadencje
snowek19:35, 10 stycznia 2019
W odpowiedzi na apel Burmistrza proponuję zwieźć nadmiar śniegu z naszych ulic pod Urząd Miasta. Jak w ten sposób odetnie się ich od głupoty, to może zaczną myśleć jak ludzie, którzy tutaj muszą żyć, prowadzić swoje biznesy i patrzeć z politowaniem na nieudolność urzędniczą. Ech, dałbym im łopaty i do roboty zamiast pierdzenia w stołek. Do roboty!
Diana19:35, 10 stycznia 2019
witam,,,no najciemniej pod latarnia ulica na której mieszka Pan Burmistrz ,,tez jest jednokierunkowa ,,jakos nie widac by sam odsnieżał pod swoim domem,,pozdrawiam
bujadełko19:30, 10 stycznia 2019
Nie ma co teraz płakać. Wybraliście taką władzę, to teraz bujajcie się między zwałami śniegu. Będą wywozić ... na wiosnę!. Przecież burmistrza obiecywał i tego proszę się trzymać.
Rozmyslenia mieszkanca19:26, 10 stycznia 2019
Nie wierze w to co czytam. Jak w intersie mieszkańców gdzie nie pojde to kazdy z łopatą "szufluje" najlepiej wine zwalić na nas... to chociaż na ten czas nie pobierajcie oplat za parkometry. Zresztą widac tam gdzie sa parkometry tam "niby" zbierany byl śnieg a np. Taka koscielna co ma darmowy parking?? Ani widu ani słychu. Ze cos bedzie kiedys zbierane. Zima byla jest i będzie czy taka jak w tym roku czy taka jak byla rok temu ale bedzie i jako miasto szczegolnie "przelotowe" Kraków - Zakopane to powinno miec az nadstan odsniezarek.
P.S. moze zrobimy referendum nt. Dlaczego w zimie mam odsniezac przed posesja a dlaczego w lecie nie moge pic piwa przed ta posesja...
takitam.19:22, 10 stycznia 2019
placic podatki, z ktorych ma byc utrzymywane miasto i jeszcze *** za nierobstwo tych co maja robic to, za co im miasto pieniedzmi z moich podatkow placi??? a moze jasniewielmozny sam osobiscie da przyklad i z lopata w lapie odsniezy cala np. ludzmierska, dluga, szflarska, do wyboru... inne magistrackie pomagiery moze tez rusza swe szanowne cztery litery!
STAŚ19:20, 10 stycznia 2019
Śnieg ! Będzie woda !!!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij