Wtorek, 07 kwiecień 2020, Imieniny: Hermana, Rufina, Donata
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 69
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Clear
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 64
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Umiarkowana
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
14.01.2019, 11:21 | czytano: 3545

Gigantyczny budżet gminy Szaflary. Aż 60 milionów złotych na inwestycje

Jeszcze nigdy w historii gmina Szaflary nie miała takich pieniędzy. Rok 2019 będzie rekordowy, bo gmina ma stumilionowy budżet, trzykrotnie wyższy niż dotychczas. Szaflary wydarzą w tym roku więcej na inwestycje, niż dwukrotnie większa gmina Nowy Targ.

- Może być problem ze znalezieniem gminy w Polsce, która wydaje 60% swojego budżetu na inwestycje - nie krył zadowolenia wójt Rafał Szkaradziński, przypominając na sesji Rady Gminy Szaflary, że gdy cztery lata temu obejmował gminę, jej budżet wynosił 28 mln zł.

Rekordowy budżet to wynik wielkich inwestycji, jakie ruszają w tym roku. Przede wszystkim jest to odwiert geotermalny. - W dużej mierze jest to związane z odwiertem, na który gmina dostała dofinansowanie w wysokości 45 mln zł. Trwają badania, będziemy przystępować do przetargu na odwiert – poinformował wójt.

Zapewnia, że gmina pamięta również o potrzebach mieszkańców. - Szkoły są mocno doinwestowane, staramy się pomagać młodzieży, żeby mogła korzystać z placów rekreacyjnych, przy szkołach budujemy kolejne sale - podkreślił.

Rafał Szkaradziński zaznaczał też, że w 2019 roku inwestycji będzie więcej niż wynika to z budżetu, bo udało się przekonać wiele innych instytucji do zainwestowania na terenie gminy. Przykład to budowa chodnika za 15 mln zł wzdłuż zakopianki aż do granicy z Nowym Targiem, przebudowa skrzyżowania ul. Orkana z Zakopiańską w Szaflarach czy budowa sieci gazowej na terenie gminy za kilkadziesiąt milionów złotych przez Polską Spółkę Gazownictwa.

- Będziemy się starać, aby jak najwięcej inwestycji u nas było zrealizowanych żeby mieszkańcom żyło się lepiej, żeby turyści zaczęli tu przyjeżdżać i żeby gmina Szaflary więcej znaczyła nie tylko w Polsce, ale i za granicą – dodał.

r/
najnowsze informacje
komentarze
~~mieszkanka11:06, 17 stycznia 2019
Maruszyniany przygotowali dokumentację i mieli pozwolenie na budowę wodociągu, a gmina była tego udziałowcem. Obecny wójt wyrzucił wszystko do kosza, wydał ponownie wielkie pieniadze na projekt obejmujacy 1/3 planowanego wczesniej obszaru.Miela cała kadencja i dalej wody nie ma.Nie wypowiadaj sie kobieto jak nie wiesz o co chodzi. Zeznawalismy wtej sprawie, wydalismy mase pieniedzy i jestesmy w czarnej dziurze. To jest udawanie, a nie robota. Podobnie jest z odsnieżaniem.
mieszkanka10:16, 16 stycznia 2019
do morcina i borzanki jas sie dziwiym ze rzadziyla marusyna i bor tele roki i nie zrobiyli wody w marusynie i w borze chodnika ale nimieli casu myslec o mieszkancach byly pilniyjse sprawy ))))))))))))))))))) ha ha ha i na tym koniec
bańska09:27, 15 stycznia 2019
Do Nieznany i Szaflarzanin: świetnie, że zapowiadają, w zeszłym roku też zapowiadali i miało wszystko ruszyć.....do trzech razy sztuka? Gmina Szaflary działa prężnie, to fakt- w okolicznych gminach próżno szukać takich inwestycji, takiego marketingu itp- i bardzo dobrze, że tak działają. Ale poza wielkimi , medialnymi inwestycjami na lata, trzeba dbać o rzeczy najważniejsze- np. bezpieczeństwo mieszkańców, jak właśnie to fatalne skrzyżowanie, czy chodnik do Boru. Mam nadzieję, że tegoroczne obietnice nie pozostaną bez realizacji.
obietnice idą jak z rękawa08:38, 15 stycznia 2019
45 mln odwiert - nikomu nie potrzebny jedynie o. Tadeuszowi
niech dadzą 15 mln na potrzebne inwestycje
Michał.22:32, 14 stycznia 2019
przywróćcie te autobusy miejskie. Przynajmniej jeżdża jak na tabliczkach i jest w nich miejsce, a nie przepełnione i zdezelowane busy.
ostrożna ocena20:49, 14 stycznia 2019
Niektórzy komentujący mają rację,chociażby z odwiertem geotermalnym.
Zanim nie zostanie wywiercony i nie popłynie z niego "gorąca woda do
domów" i podatek do kasy gminy to inwestycja w kwocie 45 ml zł nie przełoży
się na wymierne korzyści dla mieszkańców.
Morcin20:25, 14 stycznia 2019
W tej chwili nie ma wody - czekamy ponad 4 lata, więc gaz może będzie za
5 lat biorąc pod uwagę tempo wykonywania inwestycji.
Borzanka18:32, 14 stycznia 2019
Myślę że Pan wójt nie zapomni o realizacji drugiej części chodnika w Borze. Bo Bór stał się drugą małą zakopianką.
nieznany18:27, 14 stycznia 2019
do ana
a czy pani nie umie czytac??? pzeciez jest wyraznie napisane "przebudowa skrzyżowania ul. Orkana z Zakopiańską w Szaflarach" jest jakies inne skrzyzowanie na skrzypne z zakopianka??? bo jakos sie mi nie wydaje
turysta16:16, 14 stycznia 2019
Przejezdżam do pracy przez Bór do Zakopanego i po raz n-ty apeluję o wykonanie chodnków od strony Szaflar do centrum Boru.Droga wąska,dzieci idąc do szkoły uciekają do rowów,kiedy jadą samochody tą wąską drogą. Czy wójt czeka na wypadek,bo wtedy napewno znajdą się fundusze na chodnik.Czy chodnik wzdłuż Zakopianki był aż tak pilny.Jest tam co prawda dom wczasowy pana wójta,ale nie posądzam o taką prywatę.
wszystko wiedzący15:55, 14 stycznia 2019
Niek piyrse moze kanalizacje we wsiach porobi bo juz tym smrodem siy oddychać nie do ,a nad gazem to się potem zastanowimy.bo to nie jest inwestycja piyrsyj potrzeby
Nic poza tym15:48, 14 stycznia 2019
Bedzie odwiert, jak będzie i nic poza tym. Czy tylko tego mieszkańcy oczekują. Dziury w ziemi na którą pieniądze dała władza centralna?poczekajmy rok a się okaże jak was wlodarz wodzi za nos.
ha ha15:38, 14 stycznia 2019
Chyba się z deczka rozpędził z tym znaczeniem Szaflar na arenie międzynarodowej :-D
Szaflarzanin15:35, 14 stycznia 2019
Fala hejtu rośnie może by tak doczytać artykuł i w nim przeczytać że jest remont Orkana z Zakopiańską?? ;)
Paweł14:57, 14 stycznia 2019
Trzymam kciuki Panie Wójcie.
Niech Pan pamięta o tym co Pan obiecał Zaskalanom!!
ana14:20, 14 stycznia 2019
a co ze słynnym skrzyżowaniem na zakopiance do skrzypnego?
bańska14:14, 14 stycznia 2019
To może znajdą się środki na przebudowę fatalnego skrzyżowania w Szaflarach przy skręcie na Bańską? Już w zeszłym roku miał być zamontowany szlaban na przejeździe i obiecywano, że pojawi się wkrótce sygnalizacja świetlna. Minął rok i ani szlabanu ani świateł. Za to korki i stłuczki nagminnie...
burak13:45, 14 stycznia 2019
Niech wójt pomoże młodzieży z Szaflar żeby busy częściej kursowały, były wygodniejsze i bezpieczniejsze, a skorzystają z tego i turyści.
Palacz13:37, 14 stycznia 2019
Tyle kasy?????? oj będzie się czym częstować :)
POdoił mieszkańców13:08, 14 stycznia 2019
NIE !!! No, chwała Bogu, że podoił budżet... W sumie wszystkich obywateli Polski. Ale nie ma się co chwalić, bo jak nie wypali POdój, to wróci do 28 mln rocznie w budżecie...
mieszkanka12:40, 14 stycznia 2019
i co na to marusyniany teros bedom miec gaz a tak nadawali na wojta
Zaskalanin12:14, 14 stycznia 2019
Pozdrawiam z Zaskala... gdzie się tylko obiecuje i nic nie robi !!
Miś Świata12:00, 14 stycznia 2019
Chodnik wzdłuż zakopianki - druga strona. A reszta gminy niech chodzi poboczami. Trzymam kciuki Panie Szkaradziński.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij