Poniedziałek, 24 luty 2020, Imieniny: Macieja, Bogusza, Jaśminy
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Clouds
Wiatr: 27.72 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Rain
Wiatr: 44.28 km/h Wilgotność: 51
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
04.02.2019, 11:46 | czytano: 2276

Pyłomierz na urzędzie gminy

Do 20 lutego w Łapszach Niżnych, przy wsparciu Krakowskiego Alarmu Smogowego, prowadzone będą pomiary stężeń zanieczyszczeń pyłem zawieszonym PM10.

Na terenie gminy nie ma stałej stacji monitorującej jakość powietrza, dlatego mieszkańcy po raz pierwszy mają okazję sprawdzić, jakim powietrzem oddychają. Pyłomierz został zamontowany na budynku Urzędu Gminy w Łapszach Niżnych, a wyniki pomiarów można oglądać TUTAJ.

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
miejscowy16:29, 4 lutego 2019
jedźcie do Krempach i tam zobaczcie jaki smród , to samo w Nowej Białej .Turystów nie ma a gorzej śmierdzi niż w bukowinie i Białce Tatrzańskiej
Drogi Miecio15:56, 4 lutego 2019
Mieciu. Nie smródź i nie pal śmieci, to ci włos z głowy nie poleci... A nie zwalaj i nie strasz wójtem,, radnymi i kontrolami O.K. ???

Taki urządzeń pomiarowych powinno być więcej i w każdej gminie... I dla Wójta, ale dla zdrowia własnego, dzieci i wnuków. Nie bójta sie wójta, tylko oczy otwórzcie na wyniki, albo nie będzie nam słodko w gębie...
Miszkaniec12:33, 4 lutego 2019
Normy przekroczone kilkukrotnie czyli jest bardzo źle!....nie będzie niestety lepiej jeżeli Władze Gminy coś z tym nie zrobią. Program wymiany pieców to za mało a może jakieś przywileje dla osób które inwestują w ekologie a może jakiś system zbiorowego zakupu peletu żeby ceny były niże a co za tym mobilizowały do wymiany pieca a może dla osób gorzej sytuowanych wymiana kotła na koszt Gminy bo wystarczy jeden kopciuch na 100 domów i truje wszystkich. W naszej Gminie są też osoby ukierunkowane na ekologie i chętnie zamienią nawet mniej kopcący ale jednak zawsze piec ekogroszkowy czy peletowy na pompę ciepła ale bez dofinansowania nie są w stanie......wniosek jest prosty trzeba działać bo się udusimy.
Miecio12:08, 4 lutego 2019
No tak, jeszcze kontrolę dołóżcie ludziom Wójcie, bo tylko to potraficie.....dokładać ludziom podatkami, śmieciami, słyszę że dopłaty do ścieków też chcecie likwidować..... Ale wypłat, diet to se nie obetniecie!! Wójt, radni powinni zacząć oszczędzanie od siebie - dajcie przykład!!
pytający12:02, 4 lutego 2019
i jak tam powietrze w Gminie Łapsze Niżne??? w normie?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij