Środa, 16 październik 2019, Imieniny: Gawła, Florentyny, Grzegorza
Zakopane i okolice
Clear
13°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clear
12°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Clear
11°
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
12.02.2019, 09:23 | czytano: 4344

Małopolska przejmie znane uzdrowiska?

Fot. UMWM

Na spotkaniu z marszałkiem Witoldem Kozłowskim, prezesi dwóch małopolskich uzdrowisk - w Rabce-Zdroju i Krynicy-Żegestowie - potwierdzili duże zainteresowanie ich przejęciem przez samorząd.

Obecnie uzdrowiska te są własnością Skarbu Państwa. O tym, by przejęły je samorządy, mówi się od dawna. Kolejne spotkanie w tej sprawie odbyło się w Urzędzie Marszałkowskim w Krakowie, a jego gospodarzem był nowy marszałek. Na jego zaproszenie uczestniczyli w nim: Marta Malec-Lech, członek zarządu województwa małopolskiego, Jadwiga Kawwa, prezes Uzdrowiska Rabka, Wiesław Pióro, prezes Uzdrowiska Krynica-Żegiestów oraz Jerzy Kopeć, dyrektor Departamentu Skarbu i Gospodarki Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

W komunikacie po spotkaniu poinformowano, że prezesi Kawwa i Pióro potwierdzili duże zainteresowanie przejęciem przez samorząd uzdrowisk w Krynicy-Żegiestowie i Rabce. Marszałek Witold Kozłowski wyraził zadowolenie, że ten bardzo ciekawy projekt będzie realizowany przez właściwe organy korporacyjne oraz władze samorządowe województwa małopolskiego. W najbliższym czasie marszałek Kozłowski wystosuje list intencyjny w tej sprawie do Mateusza Morawieckiego, prezesa Rady Ministrów.

Źródło: UMWM, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
oby nie10:13, 14 lutego 2019
do pustak - z Węgrami nie brałem pod uwagę kwestii ekonomicznych czy tez np. siły nabywczej wynagrodzeń, a jedynie kwestię tego, że na forum UE to zdarzało się w ostatnich latach, że od stanowiska Węgier zależały nasze interesy. A wcześniej to dzięki Polsce zostało utworzone Partnerstwo Wschodnie w polityce wschodniej UE. To nas się radzili w UE w kwestiach np. Ukrainy. Ta sprawa była tak samo ważna jak np. polityka UE wobec Północnej Afryki i basenu Morza Śródziemnego. Teraz nawet nas nie zapraszają do stołu konsultacyjnego w tej sprawie. Trzeba dobrze żyć i z sąsiadami i resztą UE.
A pamiętacie jeszcze nocną eskapadę do placówki NATO zaraz po objęciu władzy przez PIS jesienią 2015 roku? Od tego momentu słyszy się i czyta, że wojskowi NATO jak mogą to tylko unikają kontaktów z naszymi wojskowymi, bo boją się rozmawiać i przekazywać tajne dane wojskowe.
do pustak09:38, 14 lutego 2019
Jak dla ciebie Węgry są normalnym państwem, to ja tylko zapytam dlaczego tak bardzo Orban kocha Rosję? Co normalnego jest w kneblowaniu wolnego słowa ogromnych majątkach partyjnych kolesi Wiktorka i coraz większym zamordyźmie?
pustak18:36, 13 lutego 2019
@ oby nie:
Wszystko co napisałeś to prawda z jednym tylko wyjątkiem: nie jesteśmy petentem Węgier. Węgrzy poskromili gigantyczne płace, które nie miały nic wspólnego z pracą ludzi, i to wystarczyło im żeby ich kraj stanął na nogi. W państwie w którym ludzie wypracowują swoje zarobki, powoli wszystko wraca do normy i taki jest przypadek Węgier - normalny kraj i nic więcej. My też możemy od jutra być jak Węgry.
@13:34, 13 lutego 2019
Fatalny pomysł.
krakus10:23, 13 lutego 2019
przejmą od związkowców, którzy to położyli na łopatki. wyremontują za kase wojewódzka i iddadzą znów związkowcom do użytku. żeby znowu Duda przyjeżdżał ze swoim pieskiem na wywczas za nasze pieniądze! dojna zmiana trwa jego mać!
oby nie10:09, 13 lutego 2019
Oby nie skończyło się jak ze stadniną koni w Janowie. Z perełki na skalę światową co zostało? Zamiast kultowych aukcji z wielkimi tego Świata z dużymi zyskami pozostały "wyprzedaże". Ta stadnina koni to taki obraz naszego kraju w ostatnich 4 latach w pigułce. Polacy dostali 500+ aby się nie "wtrącali" w działania rządzących. Mamy:
- reformę sądownictwa autorstwa prokuratora z epoki PRL,
- reformę edukacji z totalnym chaosem,
- mamy aferę z pensjami w wysokości 65 tys. dla asystentek prezesa NBP,
- mamy aferę KNF,
- mamy spółkę Srebna z dwoma wieżowcami w Warszawie powiązaną z PIS itd.,
- mamy mega podwyżki prądu, bo jak się okazuje nadal nie ma
rozporządzeń wykonawczych do pospiesznej ustawy z końca 2018 roku,
- na arenie międzynarodowej "utworzyliśmy" nowe państwo San Escobar,
- tak wstajemy z kolan na Świecie, że stajemy się petentem Węgier,
- mamy przetrzebioną Puszczę Białowieską,
- mamy stodołę w oświadczeniu majątkowym jednego z byłych ministrów PIS wartą ponoć milion zł (to zegarek ministra z czasów PO to minipestka).
Julian.08:14, 13 lutego 2019
Polaku rodaku miej WSTYD i PATRZAJ na WSTYD.
Julian.08:14, 13 lutego 2019
Polaku rodaku miej WSTYD i PATRZAJ na WSTYD.
xxx21:32, 12 lutego 2019
Uzdrowisko Rabka SA. bedzie świetnie prosperowac jeżeli wszedzie bedą tacy kierownicy jak w Kardiologii-dobra menedżer i ludzkie podejscie do personelu
k17:19, 12 lutego 2019
Będzie jak ze spółkami NFZ na Dolnym Śląsku. Przejęli dobrze wyposażone szpitale które doskonale pracowały pozamykali stopniowo ,sprzęt co bardziej chodliwy posprzedawali zaciągnęli długi i oddali państwu ruiny bo każdemu wolno się przeinwestować w inwestycjach. Co Krynica -Żegiestów zamierza przejmować w Żegiestowie? Przecież tam wszystko już sprzedane braciom Cechini to oni mieli stawiać uzdrowisko na nogi a funkcjonuje tylko Wiktor. Na czym ma teraz polegać przejęcie Żegiestowa? Na odkupieniu od Cechini domu zdrojowego z zabudowa sanatoryjną ? Jak nie wiadomo o co chodzi to chodzi o kasę. tylko dlaczego znów ma za to płacić Kowalski z Nowakiem.
były pracownik14:23, 12 lutego 2019
a prewentorium na Kowańcu ??- niech biorą nawet marsjanie bo szkoda że popadnie w ruine...
Ciekawy13:14, 12 lutego 2019
Ciekawe czy zdają sobie sprawę z kondycji finansowej Uzdrowiska Rabka.
Władek13:05, 12 lutego 2019
Tak to jest jak PiS przynosi w "teczce" prezesa zarządu w Rabce Zdroju.
Popierał i lobował tą kandydaturę z "chwilami skandalu wybory prezesa" senator Kogut ( notabene usunięty z PiS za obietnice przekształcenia pod centrum handlowe po hotelu Cracovia i kinie Kijów) i branie kas........
Uzdrowisko Rabka S.A. - było też sponsorem "darmowych pobytów w sanatorium Rabczański Zdrój w-ce ministra finansów i innych"
Wyprzedali dla pokrycia strat spółki wszelkie nieruchomości w przetargach , które odbywały się dla nieruchomości 6 razy bez sprzedaży ( taka ruina )
ol11:41, 12 lutego 2019
Dobra wiadomość dla Rabki.Może coś się ruszy w uzdrowisku,bo miasto nie ma funduszy aby coś drgneło,po poprzedniej władzy jest pustka w kasie.
Co to się stało, że10:50, 12 lutego 2019
Pani Prezes Kawwa z naszego uzdrowiska w Rabce pokazała się i nawet zainteresowa jest Uzdrowiskiem. Jakoś w Uzdrowisku, na miejscu mało ją widać i tak od początku mało się interesowała ta firmą.
pustak09:45, 12 lutego 2019
A co na ten temat mówi Konstytucja Rzeczpospolitej Polskiej? Czy to tak wystarczy że dwóch prezesów potwierdzi duże zainteresowanie jakąś czynnością prawną i Konstytucję można już wyrzucić do kosza?
koza09:43, 12 lutego 2019
Oby nie. Jak to jest możliwe że wredna komuna byla w stanie utrzymać uzdrowiska a jak jej zabrakło to nikomu po nieboszczce komunie to sie nie udało. Rabka już przerobiła prywatyzację co lepszych placówek dorzynanie szpitala w końcu NFZ który przejął majątek który powoli niszczeje do dziś /willa ECHO/ chociażby. Został do zrujnowania Śląski który jako tako sobie radzi no to są pomysły. Nasze samorządy nie potrafią sobie poradzić ze smogiem i pozyskaniem dotacji do wymiany pieców a chcą przejąć UZDROWISKO! Po to żeby je do reszty zrujnować? Tylko finanse skarbu państwa gwarantują jakie takie możliwości rozwoju. Łapy precz od uzdrowisk!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij