Poniedziałek, 30 marzec 2020, Imieniny: Amelii, Kwiryna, Dobromira
Czarny Dunajec i okolice
Snow
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
-1°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-1°
Wiatr: 16.56 km/h Wilgotność: 68
Snow
-2°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Snow
-1°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Koronawirus - aktualna sytuacja na Podhalu
15.02.2019, 10:17 | czytano: 3058

Siłownie w sześciu orawskich wsiach

Arch. Podhale24.pl

Urząd Gminy w Jabłonce ogłosił przetarg na budowę siłowni zewnętrznych. Ogólnodostępne urządzenia do rekreacji ruchowej staną w Jabłonce, Zubrzycy Górnej i Dolnej, Orawce, Chyżnem i Lipnicy Małej.

Urządzenia staną na fundamentach, na placu z nawierzchni poliuretanowej. Mieszkańcy będą mogli tu ćwiczyć korzystając z takich urządzeń jak pajacyk, twister, narciarz, prasa nożna, motyl, wioślarz, drabinka wahadło, orbitrek, trenenażer nóg czy steper.

Siłownie mają zostać otwarte na wakacje tego roku.

Gmina pozyskała pieniądze na ich budowę z Unii Europejskiej.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Golden Life18:46, 17 lutego 2019
Jak zwykle podwilcanie bedo jezdzić na silownie do Orawki , bo oni tam nic nimajo , ani Myjni ani Wyciągu ani Silowni po wszystko do nas walo , korkują nam Myjnie że sie auta w sobote nie da umyć bo pełno podwlcanów . Ehh
Opozycja z Lipnicy07:32, 16 lutego 2019
Dawac ziomala wojta do Lipnicy Wielkiej, bo potrzebny tu gospodarz!!!
Myślmy rozsądnie22:58, 15 lutego 2019
Czemu władze naszej gminy nie analizują swoich inwestycji i ich funkcjonowania w przyszłości. Podając kilka przykładów: ośrodek zdrowia w Jabłonce, gdzie wychwalana przez Pana Wójta i Pana Olenderka służba zdrowia odsyła każdego pacjenta do domu albo do Nowego Targu, budynek mamy wspaniały, ale brak lekarzy, sprzętu i tragiczny obecny stan działania m.in całodobowej służby medycznej(proszę popytać ludzi, którzy choć raz w nagłej sytuacji chcieli skorzystać). Chodniki, drogi, ale jak popadało kilka dni to już problem z odśnieżaniem. Inwestycje, które nie funkcjonują, a są jedynie na pokaz, na otwarcie, a potem co tam się będziemy przejmować, wizerunkowo wszystko fajnie. Kolejne obietnice basen, który już najwyraźniej przerósł, oczekiwania naszych włodarzy, bo po spektakularnym kupnie działki za około 1,5 mln temat nagle przycichł, czyżby zabrakło pieniędzy? Siłownia, ok fajna sprawa, ale musimy zdawać sobie sprawę, że siłownie na powietrzu nie są wykorzystywane w pełni, ponieważ ich funkcjonowanie jest bardzo zależne od pogody i nie wiadomo tak naprawdę czy są chętni do korzystania z takich atrakcji. Czy ktoś przeprowadził jakieś konsultację? Mniej na pokaz, więcej przemyśleń, przede wszystkim zadbajmy o to, aby poprzednie inwestycje funkcjonowały, a nie były tylko fikcją.
Skr jablonka21:51, 15 lutego 2019
~miejscowy ale pojechałeś z tym 1000 lecia wójtem a może mi odpowiesz na pytanie dlaczego jak był prezesem Skr-u obecny wójt Antoni Karolak to się nie opłacało bębny na kable robić a kartexowi się do dziś opłaca i się mają dobrze na tym
Jabłonczanin21:00, 15 lutego 2019
A tak narzekacie to bierzcie Wójta Antoniego do tel Lipnicy to i tak wasz ziomek a nam przydał by się bardziej gospodarny wójt. Zastanawiam się jaki sens wydawca środki na te siłownie widzę w inny miejscowościach te siłownie nikt nie ćwiczy tylko pieniądze wyrzucone w błoto. Ale takiego mamy wójta wydawać nasze pieniądze bez zastanowienia komu to jest potrzebne lepiej by drogi posypali bo dziś jadąc teraz do domu szklanka pozdrawiam
Ela20:40, 15 lutego 2019
Naprawdę dali by sobie spokój z tymi siłowniami. Już to się staje nudne. Czy nie można by zrobić czegoś fajniejszego za te pieniądze? Powinni stawiać na naturalne elementy. Niski park linowy, naturalny plac zabaw to coś co by się bardziej przydało. Nie budujcie kolejnej siłowni ani plastikowego placu zabaw!!
fred19:06, 15 lutego 2019
miejscowy..mos rację Lipnica Wielka cofa się w rozwoju,wójt pożal się Boże ludzi w gminie więcej pracuje niż w gminie Jabłonka. Nawet w Lipnicy już się w jednym budynku nie mieszczą rozłożyli się już w remizy i w domu Ludowym.
za miedzy16:28, 15 lutego 2019
no w konu ktoś zwrócił uwagę, że już w okolicznych ginach i sołectwach nowotarskiego powiatu, już od iluś lat takie formy rekracji oraz zagospodarowania gminnych przestrzeni funkcjonują juz od dłuzszego czasu. Przykładem moze być niewielki teren znajdujacy się w centrum wsi Ochotnica Górna a nie opodal całe zaplecze Szkoły z boiskami wielofunkcyjnymi do zajęć WF dla uczniów oraz dostępność dla innych .
miejscowy16:00, 15 lutego 2019
Pan Karlak to wojt 1000 lecia, Lipnica Wielka?? szkoda gadac coraz to gorzej,prosimy o przylaczenie Lipnicy do Jablonki!!!!!
chudy15:33, 15 lutego 2019
No nareszcie...
podwilczon14:27, 15 lutego 2019
A Podwilk to nie Orawa ze sie nie robi
rambo13:59, 15 lutego 2019
I tak będą dalej "ćwiczyć" na znakach drogowych ;-)
Grz3siu13:06, 15 lutego 2019
Harzak 3000 Racja!! Przy pługu bajcepsy się same zrobią młodym a starzy i tak tylko schadzki na wódżitsu lub w beretce w kościele.. marnotrastwo kasy celem ukulturowiania wsi.. ech...
Harzak 300011:07, 15 lutego 2019
Po co to komu,, niech przyjdą do mnie go stajni to im dam siłownie, obornik wyrzucić, siano dać krową, podoić,. .. i będzie przyjemność z pożytecznym, eh do cego to dosło..
obserwator10:32, 15 lutego 2019
Raczej powinni sztachety zamontować.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij