Sobota, 25 styczeń 2020, Imieniny: Tatiany, Miłosza, Pawła
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
-6°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-5°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-5°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-5°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-6°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Clouds
-9°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 92
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo zła
Zakopane
Umiarkowana
06.03.2019, 15:15 | czytano: 2256

Amerykański konsul rozmawia o smogu w Rabce-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj

W uzdrowisku gościł Konsul Stanów Zjednoczonych Ameryki ds. Polityczno-Ekonomicznych Thomas S. Zia. Najważniejszym tematem spotkania z władzami miasta była walka ze smogiem.

Jak informują władze miasta, spotkanie odbyło się z inicjatywy konsula i było reakcją na doniesienia medialne dotyczące planowanego przez władze gminy wprowadzenia całkowitego zakazu spalania paliw stałych w strefie A i B uzdrowiska. Konsul pragnął osobiście odwiedzić samorząd, który jako pierwszy po Krakowie chce w tak radykalny sposób walczyć ze smogiem. Choć wizyta miała charakter kurtuazyjny, nie była pozbawiona konkretów. Strona amerykańska obiecała wsparcie dla samorządu w działaniach antysmogowych, a burmistrz Rabki-Zdroju został zaproszony z rewizytą, na której mają zostać omówione szczegóły współpracy.

W spotkaniu brali udział burmistrz Rabki-Zdroju Leszek Świder, zastępca burmistrza Małgorzata Gromala, inspektor Ekodoradca Stanisław Kiersztyn, Konsul Stanów Zjednoczonych Ameryki ds. Polityczno-Ekonomicznych Thomas S. Zia oraz Marek J. Guzik - Politycal-Economic Specjalist.

Źródło: UM Rabka-Zdrój, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
...09:37, 8 marca 2019
CO Z TEGO wynika ,ze rozmawiali. ROZMAWIAJĄ,rozmawiają,rozmawiają i rozmawiają A G,,,,,,,,,,,robią.
pustak19:29, 7 marca 2019
@ Pola:
Ten zupełnie niezrozumiały upór Amerykanów w żądaniu od Polaków wiz już narobił wiele złego, a jeszcze więcej narobi. Oni może myślą, że z tymi wizami to nam jakoś w końcu przejdzie, nie rozumiejąc że gdy nasi sąsiedzi nie mają obowiązku wiz to my będziemy ten obowiązek wiz traktować jako afront. To mogli Amerykanie nie znosić wiz dla Czechów i innych państw z naszego regionu. Jak wygląda ich wiarygodność w chęci pomocy Polsce w poprawianiu jakości powietrza, jeśli przez tyle lat kompletnie ignorują polskie zabiegi o zniesienie wiz. My dwadzieścia lat prosimy o zniesienie wiz, a oni o jakości powietrza. Setki tysięcy Polaków, a zwłaszcza górali na Podhalu, ma rodziny w Ameryce.
wicek17:41, 7 marca 2019
Wyjdziemy jak Zabłocki na mydle słuchając amerykanów
Pola22:40, 6 marca 2019
A jak w tej Hameryce rozkurzą ,spalą 10 aut do jednej sceny w filmie to co to oni nie trują powietrza? A może wizy by nam znieśli.Poważają nas na równi z Meksykanami .Wiadomo o co chodzi.
pustak20:58, 6 marca 2019
A jak wygląda sprawa zniesienia wiz do USA? Czy pan konsul mówił w Rabce coś na ten temat? Bo my w Polsce czekamy na takie samo traktowanie jak są traktowani np. Czesi, którzy kupują bilet i lecą, żadnych wiz dla nich.
p.20:13, 6 marca 2019
Jakieś jaja! Tu zajmuję się smogiem, pewnie myśli że mamy tu jakiegoś smoka gorczańskiego! Gdyby nie był amerykanem pomyślałbym że pewnie wie o co chodzi. Powinien siedzieć w konsulacie za szybą i mniej słów używać typu ..pzikro mi
smog nie cyklon18:52, 6 marca 2019
A powiedział coś "odkrywczego" z historii? Na cmentarzu żydowskim był?
Wicher18:32, 6 marca 2019
A co ten Konsul nie ma nazwiska ? czy to to jakiś przestępca ???
swojak18:13, 6 marca 2019
Mr Consul. Gaz kiśnie i śmierdzi w Świnoujściu, że tka ciśniecie? My pamiętamy Wasze umowy z Iraku. Rabczanie nie dajcie się wykiwać. Burmistrz może Was sprzedać tak jak to zrobili inni w Kraju. Przykład ze Sztumu z chlewnią na 40,000 świń. A Żurawlów? Najpierw Was zadłużą ...... a resztę dopiszcie sobie sami. Potem nie pomoże ani święty Boże. To nie Ruskie, że nie miały banków w Polsce.
Jan17:46, 6 marca 2019
Rabczanie nic nie ma za DARMO a zwłaszcza w handlu z USA.
Ustawa uchwalona w USA i podpisana przez D.Trampa.
ol16:54, 6 marca 2019
Pani vice-odpowiedni strój zobowiązuje,jest Pani urzędnikiem a nie celebrytką.Mini dobre na inne okazję.
Wicher16:20, 6 marca 2019
Ameryka największy trucicielem na świecie przde Chinami i On cały ten konsul na się czelność mądrzyć Tu w Polsce ? A siooooo !!!
pustak16:02, 6 marca 2019
Nie mogą, nie potrafią lub nie chcą znieść wiz do USA dla Polaków, to przynajmniej starają się o redukcję smogu w Polsce. Gdyby to Niemcy, Czesi, Słowacy, Węgrzy albo Szwedzi tak strasznie interesowali się smogiem w Polsce to byłoby to zrozumiałe, bo to nasi sąsiedzi, ale to fajnie że Amerykanie też chcą nam w tym pomóc, choć mieszkają na drugiej półkuli. Najprostszym sposobem pozbycia się smogu byłby zakaz handlowania na naszym terenie zanieczyszczonym węglem.
proste15:32, 6 marca 2019
Największym emiterem smogu jest niska emisja i samochody .
Głównym sprawcą tych zdarzeń jest człowiek .Bo się ogrzewa i jeździ.
Mam pomysła-Konsul znosi wizy -wszyscy z Rabki emigrują-i rozwiązujemy Alarm Smogowy !
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij