Wtorek, 27 październik 2020, Imieniny: Iwony, Sabiny, Wincentego
Zakopane i okolice
Clouds
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Clouds
14°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 70
Clouds
10°
Wiatr: 9.18 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
28.03.2019, 18:00 | czytano: 4291

Poronin uruchamia własną straż gminną

Arch. Podhale24.pl

Gmina Poronin rozwiązała umowę z Kościeliskiem na wspólne prowadzenie straży gminnej. Od połowy tego roku Poronin zamierza uruchomić własną.

Anita Żegleń (na zdjęciu), wójt Poronina przekonuje, że takie rozwiązanie jest najlepszym z możliwych. Będzie bardziej korzystniejsze dla samego Poronina i co ważne tańsze, o co najmniej 30 tys. złotych. Do tej pory poroniańska gmina współfinansowała działalność Straży Gminnej w Kościelisku, z której usług korzystała. Rokrocznie na ten cel wydawano blisko 190 tys. złotych.

- Taka forma pracy, kiedy strażnicy są częściowo w Kościelisku, a częściowo w Poroninie, to w zasadzie oznacza, że nie są nigdzie – mówi wójt Żegleń. – W związku z tym podjęliśmy decyzję o rozwiązaniu porozumienia z sąsiednią gminą i powołaniu własnej straży. Zostały już podjęte pierwsze kroki. Straż gminna to nie tylko porządek na drogach, ale również wiele działań w zakresie ochrony środowiska mi.in. gospodarki śmieciowej, kontroli palenisk itd. Taki obowiązek nakłada na nas Urząd Marszałkowski.

W straży gminnej będzie pracowało dwóch strażników. Swoją pracę rozpoczną 1 lipca.

Józef Słowik
najnowsze informacje
komentarze
tak z boku15:43, 31 marca 2019
Do Wojtka ,Nowy Targ sie nauczył I pani wójt wzieła przykład ,rozwiazała to co było leniwe,nie spełniało zadnych norm w zakresie swoich obowiazkow Powołanime nowy ,ale operatywnych strazników w ilości 2 jest na minarets finansowa jak beda sie wywiazywac z obowiazków dobre, w Mieście był ich przerost i w asadzie formacja zbudowana na bazie starch ormowców co raczej szkodziło nie spełniało swoja rolę,zadania pokrywały sie z kompetencjami własciwych stróżów prawa I tak a i tych ani tych,bo czyli sie własnie po krzakach, formcja powinna być preżna I działać 24 godziny na dobę ,w takim Miesięcznik wystarczy 6-10 madrych i przedewszyskich wykształconych w fziedzinie prawa ludzi,kazdy powinien z topografi,histori ,potrzeb,prestępczosci,zdać egzamin,przez przystapieniem do konkursu,od wystawiania mandatów na drogach jest in a służba a nawet jest powałany do tego wydział ruche drogowego ,złodziejaszków na jarmaku też powinni wytropić do tego powołani a co wazniejsze wyszkoleni, a straż to inne zadania ,wszystko zalezy jak ich mamy włodaży,czy gminnych czy miejskich,a wydaje sie że mamy czas politycznych przypadkowych
Ludek20:32, 29 marca 2019
Szanowni obywatele w poroninie
Potrzeba goncow do roznoszenia pism i innych na terenie naszej gminy i z tad taka decyzja .bo poprzedni goniec zostal zwolniony.a nadmienie iz za poprzednich kadencj w gminie wszyscy radni byli za tym ze straz gminna polonczona jest najlepszym rozwiazaniem .wszyscy radni w rozumieniu z p.wojt na czele i innymi radnymi ktorzy zasiadali i dzis zasiadajom w poroninie .jest nowe spojrzenie bawi sie gmina za nasze ..kraina smaku ...muzykancko
.na sesje zjezdza sie paluchowa mularczyk jaki .
obserwator życia politycznego gminy08:27, 29 marca 2019
Pani wójt z Poronina podaje rękę wszystkim bezrobotnym nieudacznikom ze SM w okolicy. Gratuluję pomysłu. Może zostanie pani wójt matką opatrznościową dla nich i wybiorą panią na ikonę strażników nieudaczników podhalańskich , którzy w wyniku transformacji stracili pracę i świetne synekury - zero pracy , a dużo przywilejów i wysokie pensje za nic., a porządku ani przed , ani po .
stasek08:16, 29 marca 2019
I to jest rozsądne i logiczne działanie. Pochwalam.
kościeliscan07:01, 29 marca 2019
Moze w końcu te nieroby z p. Komendantem na czele wezmą się do roboty,bo tylko jeżdżą i stoją po krzokach żeby tylko nic nie robić a syf taki w całej gminie że masakra. A jak prosisz o interwencje to albo nie mają czasu albo kompetencji. To po ch... taka straż????
z Podhala...20:04, 28 marca 2019
Może w końcu wezmą się za kogoś kto całą zimę , co wieczór palił śmieci za torami kolejowymi na granicy Dunajca i Poronina.
Przejmujący smród . To powinno być karalne !.
Wojtek18:52, 28 marca 2019
Niech się Nowy Targa uczy i ponownie wejdzie na poprzednie tory.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij