Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Jabłonka i okolice
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 93
Clouds
14°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Clouds
13°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
11.04.2019, 10:26 | czytano: 2444

Mieszkańcy zainteresowani budową przydomowych oczyszczalni ścieków

Gmina Czarny Dunajec, która boryka się z problemem braku sieci kanalizacyjnej w wielu miejscowościach, dofinansowuje budowę przydomowych oczyszczalni ścieków. Zainteresowanie dotacjami jest bardzo duże, gmina nie ma jednak możliwości zwiększeni puli pieniędzy na ten cel, dlatego tylko połowa wniosków będzie w tym roku rozpatrzona pozytywnie.

– Do tej pory wpłynęło 96 wniosków. W 2019 roku mamy przeznaczone na ten cel ponad 300 tys. zł. Szacunkowo mogą być z tego zrealizowane 42 wnioski - poinformował wójt Marcin Ratułowski. - Kolejne wnioski będą w pierwszej kolejności rozpatrywane w przyszłym roku.

Wójt dodał, że planował zwiększyć kwotę dofinansowania, ale styczniowy atak zimy i obfite opady śniegu sprawiły, że gmina wydała ponad milion złotych na odśnieżanie, czyli 2-3 więcej niż zwykle. - Dlatego w budżecie nie znajdziemy w kwoty, żebyśmy mogli dołożyć do tego ważnego zadania - przyznał.

- Mam nadzieję, że w przyszłych latach zaoszczędzimy na kosztach zimowych i kwota dotacji będzie wyższa - dodał.

r/
najnowsze informacje
komentarze
18 - 19 w09:32, 12 kwietnia 2019
- Mam nadzieję, że w przyszłych latach zaoszczędzimy na kosztach zimowych i kwota dotacji będzie wyższa - dodał.

nie, nie zaoszczędzicie.

Wszytki te gminy bez kanalizacji powinny mieć absolutny zakaz budowania ani 1 przystanku autobusowego ani 1 latarni dopóki sprawa kanalizacji nie rozstanie rozwiązana jak we wsi moze znalesc sie milion złotcy na swiacacy pustkami orlik czy hale sportowa, a gowna leca do rzeki
sąsiad oczyszczalni przydomowej17:56, 11 kwietnia 2019
Te oczyszczalnie to bzdura! Wszystko idzie w ziemię lub do potoka! Nikt nie kontroluje co się dzieje po uruchomieniu. Wywóz osadów z szamba to żadne oczyszczanie.
a burmistrz śpi14:48, 11 kwietnia 2019
Trza może zainteresować odpowiednia służbę , żeby się przjrzała komu i na jakich zasadach sa one przyznawane, bo ci którym / spełniaja warynki/ powinni przyznać nie, a kolesiom tak, co to our.a na być? Publiczie rozstrzygać, to się tyczy wszystkich doracji, czy to jest forma korupcji ? Te cholerne smogi, a cała komisja / niestety w Mieście/ odrzucajaca wnioski , bo tak powinna sie nazywać, powinna iść drogi zamiatać
Szambojet14:40, 11 kwietnia 2019
Mam obok drogę gminną i wcale nie zauważyłem by była częściej odśnieżana jak za poprzedniego wójta.Zawsze była przejezdna to fakt ale nic poza tym, zima jak każda zima.Natomiast na drodze powiatowej widziałem, że nastąpiła zmiana ciut na gorsze.
Maciek14:25, 11 kwietnia 2019
i będzie jak w Nowym Targu (z fotowoltaiką ) dostaną tylko swoi ci bliżej kryta
Jo12:37, 11 kwietnia 2019
Po co ci ludzie chcą oczyszczalni, co oni potoków w okolicy nie mają.
aman12:10, 11 kwietnia 2019
Nie będzie żadnych oszczędności na kosztach zimowych w przyszłości ponieważ takie zimy będą z nami na następne kilka lat. Trzeba odchudzić gminę z pracowników. Dawniej wszyscy mieścili się w jednym budynku i dało się to zrobić. Jakie zarobki mają nowi pracownicy którzy zastąpili emerytów? Podobno są bardzo wysokie. Proszę na stronie gminnej podać zarobki wszystkich gminnych pracowników.
Miś ewicz12:03, 11 kwietnia 2019
Czyli dostaną tylko swoi. Czekać tylko kiedy wprowadzą książeczki partyjne
wyborca11:14, 11 kwietnia 2019
Wójt nawet nie wie ile wniosków wpłynęło, no chyba,że to są dane ze stycznia. Do końca marca wpłynęło ponad 170 wniosków, przy takiej kwocie dofinansowania przeznaczanej co roku, to dofinansowanie wniosku złożonego w kwietniu będzie zrealizowane za 2-3 lata. A w kampanii miało być tak pięknie, miały być na wszystko pieniądze: kanalizacja i oczyszczalnia w Piekielniku, hala gimnastyczna w Pieniążkowicach, chodniki w Czerwiennem, Ratułowie, Cichem, gazyfikacja gminy.
naczelnik10:38, 11 kwietnia 2019
Ja wam dam oczyszczalnie ścieków. Nik beze mnie tego nie zrobi
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij