Wtorek, 18 luty 2020, Imieniny: Konstancji, Maksyma, Wiaczesława
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 82
Clouds
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 92
Clouds
10°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 61
Clouds
10°
Wiatr: 29.52 km/h Wilgotność: 61
Clouds
10°
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 68
Clouds
Wiatr: 40.68 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
11.04.2019, 13:47 | czytano: 6145

Nowy dyrektor szpitala w Rabce-Zdroju

Fot. Piotr Kuczaj

Witold Latusek zastąpił na stanowisku wieloletnią prezes Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju Małgorzatę Skwarek.

Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju odwołała dziś ze stanowiska dotychczasową prezes. Między Małgorzatą Skwarek a Leszkiem Świdrem "nie było chemii" od kiedy objął on stanowisko burmistrza.

Jeszcze pod koniec marca, choć od wyborów minęły cztery miesiące, burmistrzowie i radni skarżyli się, że nie wiedzą, jaka jest naprawdę sytuacja finansowa szpitala, a prezes Skwarek zarzucano ukrywanie informacji o kondycji spółki.

Wcześniej burmistrz Świder polecił prezes Skwarek przygotowanie programu naprawczego dla zadłużonej placówki, jednak jego pierwsza wersja została odrzucona, a drugiej dotychczasowa prezes nie przygotowała tłumacząc, że już niewiele da się zrobić.

Dziś Rada Nadzorcza Szpitala Miejskiego w Rabce-Zdroju poinformowała, że podjęła uchwałę o odwołaniu z funkcji prezesa Małgorzatę Skwarek oraz uchwałę o powołaniu w jej miejsce Witolda Latuska. Nowy prezes szpitala to były polityk Platformy Obywatelskiej i członek Zarządu Województwa Małopolskiego w poprzedniej kadencji.

W uzasadnieniu rada nadzorcza napisała, że "bezpośrednią przyczyną zmian na stanowisku prezesa zarządu był brak współpracy w zakresie przekazywania informacji i dokumentów finansowych spółki (w tym planu rzeczowo-finansowego na 2019 rok), brak wizji rozwoju spółki oraz pogarszająca się sytuacja finansowa spółki".

Nowemu zarządowi postawiono zadanie przedstawiania rzeczywistej sytuacji szpitala oraz przygotowanie planów działania krótko- i długoterminowych w celu poprawy dotychczasowej działalności.

r/
najnowsze informacje
komentarze
heavy metal z NT08:23, 12 kwietnia 2019
Rabko wstydź się za tych platformersów
maximus19:55, 11 kwietnia 2019
A to ten Pan członek PO co zapowiedział złażenie rezygnacji z zarządu województwa, czego nie zrobił więc musiał odwołać go sejmik a wszystko przez gierki wewnątrz partyjne . Jak dalej taki słowny to nie wróży najlepiej.
bronisław bul19:18, 11 kwietnia 2019
Czas najwyższy
ciut15:19, 11 kwietnia 2019
Za takie pieniądze też mogę mówić , że mam lekarstwo na NFZ , na kontrakty itp. P Małgosia wiedziała co robi , od podstaw znała procedury.. a ten nowy ? Zna tylko vice!
urzędas14:25, 11 kwietnia 2019
Vice załatwiła? Przecież to bardzo bliska osoba ! No no , teraz to takie porządki są w Rabce ?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij