Oprócz przedmiotów typowo medioznawczych, twórcy programu studiów zadbali o treści kształcenia z zakresu politologii, wiedzy o kulturze, literaturze, języku i komunikacji, socjologii, psychologii, ekonomii – wszystko po to, by jak najwszechstronniej wyposażyć absolwentów w wiedzę przydatną w medialnej działalności zawodowej. - Bogata oferta kursów wynika z przekonania, że dziennikarz powinien interesować się wieloma płaszczyznami życia społecznego – mówi doktor Krzysztof Waśkowski, zastępca dyrektora do spraw studenckich i kształcenia w Instytucie Nauk Humanistyczno-Społecznych i Turystyki PPWSZ.
W programie kształcenia przewidziano dwa moduły do wyboru. Pierwszy z nich to nowe media – obszar dla osób, chcących skupić swą aktywność zawodową na działalności dziennikarskiej w internecie. Uczestnictwo w zajęciach tego obszaru zapewni zapoznanie się ze specyfiką administrowania portali internetowych, prowadzeniem mediów społecznościowych różnych firm i instytucji, zasadami tworzenia materiałów medialnych przeznaczonych do publikacji w przestrzeni wirtualnej oraz uwrażliwi na wszelkie zjawiska dziennikarsko-komunikacyjne obecne w sieci.
Drugi moduł to dziennikarstwo lokalne i środowiskowe. Jest to wyraźny ukłon w kierunku zapotrzebowania na dziennikarzy w regionie. W ramach tej przestrzeni studenci pogłębią swą wiedzę na temat mediów o zasięgu regionalnym i lokalnym, poznają strategie komunikacyjne typowe dla mniejszych społeczności, a także zdobędą wiedzę na temat zasad funkcjonowania lokalnych samorządów i instytucji kultury.
Edukacja zakończy się uzyskaniem dyplomu licencjata. Zdobycie stopnia zawodowego nie będzie wiązać się z koniecznością napisania pracy dyplomowej. Podstawą egzaminu kończącego studia będzie zrealizowanie projektu dziennikarskiego, w którym studenci zaprezentują między innymi poziom zdobytych umiejętności praktycznych.
Tekst INHSiT PPWSZ, oprac. r/
Skontaktuj się z nami
+48 796 024 024
+48 18 52 11 355redakcja@podhale24.pl
m.me/portalpodhale24
Adres korespondencyjny
Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Informacje
Obserwuj nas
Mimo, że najwięcej dostaną za PiS to słuchają PO.
Śpiewają nawet hymny pochwalne dla TVN.
Wygoglujcie se hasło:
"subiektywny przegląd piosenki strajkowej"
Jest z czego się pośmiać.
Po takiej szkole będzie wysyp Lisów, Monik Olejników, Kraśków no i Michników, a może i Urbanów.
Zdrowia, szczęścia życzę.