Czwartek, 22 sierpień 2019, Imieniny: Cezarego, Zygfryda, Marii
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clear
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 87
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
18.04.2019, 09:45 | czytano: 1705

Wicepremier spotkał się z młodzieżą (zdjęcia)

Fot. Regina Korczak-Watycha

Już po raz XXV w Kościelisku studenci z całej Polski spotkali się, aby wspólnie obradować w ramach sesji Parlamentu Studentów Rzeczypospolitej Polskiej. Gościem specjalnym zjazdu był Jarosław Gowin, wicepremier i minister nauki i szkolnictwa wyższego, który przy okazji wizyty w Zakopanem spotkał się z podhalańską młodzieżą działającą w młodzieżowych radach miasta.

W spotkaniu, zorganizowanym przez Kamila Nowaka, byłego przewodniczącego Młodzieżowej Rady w Zakopanem oraz Mateusza Łękawskiego, byłego koordynatora Młodzieżowej Rady w Kościelisku, uczestniczyli także członkowie zarządu Parlamentu Studentów - Patryk Lisiecki i Damian Wietrak.

Przedstawiciele najważniejszej studenckiej organizacji opowiedzieli o swojej pracy na rzecz uniwersyteckiej społeczności i zaletach angażowania się w pracę społeczną.

O korzyściach płynących z działania na rzecz samorządów - zarówno studenckich, jak i lokalnych mówił także Jarosław Gowin.

- Jeżeli chcemy osiągać wielkie cele, trzeba budować wspólnotę. Warto angażować się w młodzieżowe rady miast, samorządy studenckie, stowarzyszenia, czy działalność charytatywną. W ramach takich wspólnot osiągniecie więcej, w wymiarze własnego sukcesu, działając na rzecz danej społeczności. Dodatkowo więzi, które są zawiązywane w młodości, w czasie wspólnej działalności, poprzez wspólne wartości, przynoszą później korzyści nam samym i przynoszą korzyści dobrej sprawie, o którą walczymy - podkreślał wicepremier.

pk/zdj. Regina Korczak-Watycha
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
maverick13:16, 19 kwietnia 2019
Wyobraźmy sobie że przed 1939 rokiem Polacy mieli sms-y i internet - czy myślisz że byłby do pomyślenia Józef Beck na stanowisku szefa dyplomacji i doszło do klęski?
Oczywiście że Polacy mają wielkie osiągnięcia naukowe i dokonują wynalazków. Co do tych długów do spłacenia, to jest to wyjątkowo nikczemne działanie, potajemnie przed krajową opinią publiczną (my tak naprawdę formalnie o tych zaciąganych od lat długach nic nie wiemy, my się tego tylko domyślamy) zadłuża się Polskę tak żeby w przyszłości nigdy z tych długów nie mogła wyjść, żeby Polacy którzy się jeszcze nie narodzili 80 procent tego co wypracują w zębach przynosili zachodnim wierzycielom w formie obsługi długów, które dziś nasz kraj tak nonszalancko zaciąga. Dla przykładu Grecja: w 2011 mieli 300 mld długu, po czym UE strasznie "leczyła" ich dług, Grecy sprzedali Chińczykom jeden z największych portów świata Pireus, obcięto im pensje o 40 procent i dzisiaj mają ... tyle samo, tj. 300 mld długu.
Wicher09:03, 19 kwietnia 2019
Nigdy nie będę miał zaufania o takich ludzi jak Gowin tym bardzie że należał do PO ! To są ludzie bardzo niebezpieczni dla Polski !!!
Do maverick07:10, 19 kwietnia 2019
To jest takie teoretyczne pieprzenie.
"Żoliborska grupa rekonstrukcji historycznej sanacji" próbowała "odbić" MSZ które od Geremka do Rotfelda składało się z przedstawicieli V kolumny (tak jak przed wojną, bo kimże był Beck?), ale metod działania nie zmieniono. Nadal jeździ się ustalać polskie ustawy i polskie działania na arenie międzynarodowej - z obcymi wywiadami. Dzisiejsza sytuacja bardzo przypomina tą z 1939r. bo jest na taką kreowana jak wtedy, wtedy wojna musiała wybuchnąć, cała reszta to była gra pozorów która realizował również Beck.
Co do polskiego produktu o marce międzynarodowej. Przypomniała mi się historia całkowicie polskiej firmy produkującej okna dachowe, i to jak była i jest traktowana w obcych krajach gdy swym zasięgiem zaczęła obejmować Europę (możesz sprawdzić).
A samorządy?Samorządy wyglądają dzisiaj tak jak gmina Raciechowice (o której ostatnio tu pisano), wszystkie robią na obce banki, im mają lepsze układy z " wierchuszką" tym większe długi do spłacenia.
W taki sposób można bardo wiele" osiągnąć". Czy o tym "naucza" Gowin?
Samego Gowina uważam za szkodnika w polityce polskiej.
maverick22:01, 18 kwietnia 2019
To o czym tu mówiono jest raczej już zdezaktualizowane, gdyż świat poszedł w kierunku zależności poziomych, tzn. nie ma elit, każdy jest równoprawnym uczestnikiem demokracji. Owszem, są elity w sensie np. absolwentów tej uczelni dla dyplomatów którą tworzył pan wicepremier Gowin w Krakowie, ale żeby te elity wpływały na działania na arenie międzynarodowej to jeszcze potrzebny jest do tego większy potencjał Polski, gospodarczy i naukowy. Niestety, obecne trendy w nauczaniu w Polsce nie pomagają w poprawie tego potencjału, uczelnie dostają zbyt dużo nieprzygotowanych do studiów absolwentów szkół średnich, którzy mają problemy z fizyką i elementami matematyki wyższej, a bez tego ani rusz. Pod względem szkolnictwa zmierzamy do czegoś co kiedyś nazywano tzw. trzeci świat, republika bananowa, itd., a dyplomaci z elit trzeciego świata wiele na arenie międzynarodowej do powiedzenia nie mają - trochę ta sytuacja przypomina 1939 rok i tragiczne obnażenie ówczesnych polskich elit; jak ci nasi "dyplomaci" skończyli to żal nawet pisać. Bez postępu w szkolnictwie polskim powtórzymy jako kraj kompromitację z 1939 roku. Co pan wicepremier Gowin zrobił żeby aktualny strajk nauczycieli choć trochę był o poprawie jakości kształcenia w Polsce?
To tutaj spotkanie w sensie organizowania samorządów nie ma sensu, bo społeczności same się już rządzą i nie potrzebują liderów, liderzy są służącymi wykonującymi wolę suwerena jakim są wyborcy, rządzenie to jest ciężka, odpowiedzialna praca, wymagająca profesjonalizmu a nie "znajomości" i "kontaktów" czyli tzw. "układów" z wierchuszką. Natomiast w sensie tworzenia się elit pod potrzeby dyplomatyczne państwa, to Polska jest pionkiem na arenie międzynarodowej, nic nie znaczymy (zresztą, placówki dyplomatyczne za granicą powołuje się głównie na potrzeby interesów gospodarczych państwa w danym kraju, a jakie my mamy interesy na świecie, nie mając żadnego markowego towaru, żadnego liczącego się patentu, jakiego niby interesu gospodarczego mieliby polscy dyplomaci w innych krajach bronić?).
Do elfenbens20:55, 18 kwietnia 2019
To co mówi pan wicepremier jest tyle samo warte co ta "wspólnota" którą rzekomo niszczył jego współkoalicjant. Kim jest ta "wspólnota" V kolumną która zatruwa Polskę zawsze i wszędzie?Ty też do niej należysz? Spadajcie wszyscy.
@Światowid18:34, 18 kwietnia 2019
A TVN prawdę mówi???
A kto przygotował prowokację z urodzin Hitlera? - tvn
feldek17:07, 18 kwietnia 2019
Gowin skacze raz na prawo raz na lewo i znów na prawo - zależy jak wiatr dmuchnie.
gorol17:04, 18 kwietnia 2019
@K.
Bo jak będzie grupa, zespół kilku już osób, to utworzy się jakiś związek, jakaś komórka, którą będzie można sterować na potrzeby polityków. Grupa, która będzie wykonywać brudną robotę na rozkaz. Takim przykładem jest teraz ZNP który jest sterowany przez polityków, jakoby ta YNTELYGENCJA nie potrafiła myśleć
elfenbens15:50, 18 kwietnia 2019
"Jeżeli chcemy osiągać wielkie cele, trzeba budować wspólnotę." pięknie powiedziane. Ale dlaczego nie odezwał się pan ani słowem gdy pana współkoalicjant tą wspólnotę niszczy ? zapewne zgadza sie pan z jego poglądami - te słowa o tych stoja tam gdzie zomo, o wyimaginowanej wspólnocie, komunistach i złodziejach, kanaliach i mordercach, gorszym sorcie, zakamuflowanej opcji niemieckiej - to według pana budowało wspólnotę ? pan milczał - czyli się pan zgadzał. Czy swoim zwyczajem pan sie zgadzał ale sie nie cieszył i to "niecieszenie" ma coś usprawiedliwiać?
Jak pan chce być wiarygodny, to niech pana słowa zgadzają się z tym co pan robi. Na razie jest pan oportunistycznym krętaczem. i dziwie się że ktokolwiek zaprasza pana na spotkanie i poważnie traktuje.
Światowid15:45, 18 kwietnia 2019
@Zenek: TVP to partyjna telewizja dojnej zmiany funkcjonująca za publiczne pieniądze. Kłamią i szczują na każdym kanale - nie tylko TVP Info. Nie oglądam od ponad 3 lat, bo się nie da słuchać tak tendencyjnego materiału.
Zaszczepiony przeciwko obietnicom bez pokrycia14:38, 18 kwietnia 2019
Czy to w ramach budowania tej wspólnoty PISowcy i ich poplecznicy typy Gowin dają TVPis 1 200 000 000 złotych na szczucie na tych, których nie lubią?
K.14:23, 18 kwietnia 2019
Ciekawe, jak się maja słowa o transparentności samorządów, do informacji o TAJNEJ współpracy rządu premiera Morawieckiego z instytucjami żydowskimi w sprawie realizacji ustawy 447
Na szczęście jest już znana treść notatki ze spotkania Jacka Chodorowicza (pełnomocnikia ministra spraw zagranicznych do kontaktu z diasporą żydowską, a także byłego ambasadora RP w Izraelu) oraz Thomasa Yazdgerdi (specjalny posłannik Departamentu Stanu USA ds. Holokaustu).
Samorządy - jawne
(nie)rząd - niejawny
Zenek14:00, 18 kwietnia 2019
TVP Info kłamie i szczuje na nauczycieli..
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij