Wtorek, 12 listopad 2019, Imieniny: Renaty, Witolda, Czcibora
Zakopane i okolice
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 81
Rain
10°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
02.05.2019, 17:30 | czytano: 3675

Rozpoczęcie sezonu żeglarskiego na Jeziorze Czorsztyńskim (zdjęcia)

Nad Jeziorem Czorsztyńskim żeglarze, przyjaciele i sympatycy Podhalańskiego Towarzystwa Żeglarskiego w Nowym Targu uroczyście podnieśli banderę i otworzyli sezon żeglarski 2019. Uroczystość odbyła się na przystani żeglarskiej PTŻ.

Pogoda w tym roku nie oszczędziła miłośników żeglarstwa. Dlatego od razu po tradycyjnym podniesieniu bandery i uderzeniu w dzwon gospodarze wraz z gośćmi udali się z przystani do siedziby PTŻ, aby przy dźwiękach szanty i grillowanej kiełbasce wspólnie świętować oraz porozmawiać o planach na bieżący sezon.

- Planujemy intensywny sezon, z wieloma ciekawymi imprezami. Kalendarz na 2019 rok jest już gotowy. O wszystkich nadchodzących imprezach będziemy informować na bieżąco. Dzisiejsza uroczystość jest okazją do wspólnego świętowania, a potem czeka nas dużo pracy – powiedział nam komandor Bogusław Czubernat.

- Otwarcie sezonu 2019 jest początkiem dużej akcji, której tytuł brzmi: „Edukacja i wychowanie sportami natury i sztuką”. Żyjemy w takich czasach, że człowiek wynaturzył się, zatracił kontakt z tym co daje nam moc. Jest coraz mniej organizacji pracujących z dziećmi i młodzieżą. Dziś pogoń za pieniądzem zniekształca relacje międzyludzkie. Natura i sztuka to pranarzędzia rzeźbiące człowieka od zarania dziejów. Nasze dzisiejsze spotkanie służy temu, abyśmy wrócili do korzeni, do tego co najważniejsze. To początek nowej ery – usłyszeliśmy od jednego z gości, Ryszarda Schaeffera, Komandora Akademickiego Klubu Żeglarskiego w Nowym Targu. 

Wszystkim żeglującym po Jeziorze Czorsztyńskim życzymy pomyślnych wiatrów i stopy wody pod kilem!

jd/
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Mazur10:06, 3 maja 2019
To nie jest jezioro tylko zalew Czarsztynski ... hihihi
Rowerzysta19:10, 2 maja 2019
Panowie żeglarze co ze ścieżką rowerową i waszą naprędce stawianą altaną
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij