Poniedziałek, 09 grudzień 2019, Imieniny: Leokadii, Wiesławy, Nataszy
Szczawnica i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 70
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 88
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
11.05.2019, 09:00 | czytano: 5078

Nowy park koło parku (zdjęcia)

Fot. Piotr Kuczaj

RABKA-ZDRÓJ: Uzdrowisku przybędzie nowy, ogólnodostępny park. Śląskie Centrum Rehabilitacyjno-Uzdrowiskowe otrzymało ponad 2 miliony złotych dotacji na przebudowę terenów zielonych w swoim sąsiedztwie. Po zakończeniu nowy, liczący ponad 3 ha park zostanie otwarty dla wszystkich.

Nowy park będzie stanowił swoiste przedłużenie istniejącego już, miejskiego Parku Zdrojowego, a ba tereny zielone dzielić będzie tylko jezdnia ulicy Nowy Świat.

Przebudowa obszaru o pow. 3,4 ha przy budynku ŚCR-U obejmie nowe alejki spacerowe i chodniki, boiska piaskowe, altany, urządzenia zabawowe dla dzieci, nowe ławki, leżaki, tężnie solankowe, zrewitalizowana zostanie zieleń, powstaną ścieżki edukacyjne, a całość zostanie oświetlona i ogrodzona. Prace mają zakończyć się w czerwcu 2021 roku.

Umowę na dofinansowanie projektu ze środków Unii Europejskiej przekazali radny Sejmiku Województwa Małopolskiego Marek Wierzba i senator Adam Gawęda, przewodniczący Komisji Gospodarki Narodowej i Innowacyjności, a odebrali ją prezes ŚCR-U Jarosław Wieszołek i burmistrz Leszek Świder.

Dzięki parkowi Rabce-Zdroju przybędzie kolejna atrakcyjna przestrzeń publiczna. Przypomnijmy, iż obok cieszącego się popularnością Parku Zdrojowego, powstają już bulwary nad Poniczanką, miasto jest też w trakcie wyłaniania firmy do budowy wodnego placu zabaw.

r/ zdj. Piotr Kuczaj
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Patruk17:15, 12 maja 2019
W Urzędzie trwa konkurs na nowego urzędnika a w szpitalu czystka.
Piękny potencjał dla Rabki od Leszka Świdra.
Dziękujemy/
Ela16:54, 12 maja 2019
Kiedy burmistrz Leszek Świder zalepi dziury w Rabce ? Park parkiem, ale bezpieczeństwo jest ważne
Sylwia16:42, 12 maja 2019
Zwolnienia w szpitalu, a burmistrz Leszek Świder ogłasza konkurs w urzędzie.
NABÓR NA WOLNE STANOWISKO PRACY podinspektora w Wydziale Kontroli Urzędu Miejskiego w Rabce-Zdroju
klio11:15, 12 maja 2019
Jakoś powoli ale idzie w dobrym kierunku.Mamy tylko pretensje do burmistrza i nowych radnych za ukrywanie przed mieszkańcami faktów z poprzedniej ekipy.Dlaczego nie informujecie nas o prezesce szpitala,gdy kazała pracownikom o przekazywaniu 10% z wypłat na utrzymanie placówki a sama podniosła sobie o 400% (czterysta) swoje wynagrodzenie.Jeżeli będziecie ukrywać przekręty byłej władzy to jesteście w zmowie z nią (to lepiej odejdzcie).To nie Wasze pieniądze ale nas wszystkich rabczan.Chcemy wiedzieć,czy miasto odzyska te pieniądze ,zabierane przez 12 lat,było by za to kilka huśtawek ,dla dzieci .Czekamy na ujawnianie faktów a nie robienie z nas głupoli i ukrywanie.
avivat22:24, 11 maja 2019
Widać w Rabce dobrą a nawet bardzo dobrą nową zmianę! Brawo! Szkoda że w NT nic się nie dzieje.
Idzie ku dobremu. Hurrrrrrrra !13:56, 11 maja 2019
Co to się dzieje w tej Rabce. Przez 12 lat destabilizacji, nagle działa Burmistrz, rada się ruszyła (nie słuchając Hajdyły). Projekty nowe i nowe wyzwania. Nareszcie. Aż strach pomyśleć, co by było, gdyby stara ekipa wygrała wybory, czyli Ewunia z tym co przewodniczył Radzie Nadzorczej Szpitala w Rabce.
oli11:18, 11 maja 2019
Prawdę mówiąc ,to dobrze,że Rabka ma dobre relacje z Sejmikiem Małopolskim.Zamiast się procesować i wydawać pieniądze na prawników,można zrobić wiele dobrego.
rab11:15, 11 maja 2019
Wreszcie coś się dzieje i idzie w dobrą stronę aby przyciągnąć turystów do Rabki.Wiadomo,że miasto musi też dołożyć do tych 3 mln. tylko aby nie była to astronomiczna kwota.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij