Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66
Clouds
15°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66
Clouds
14°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66
Rain
17°
Wiatr: 10.656 km/h Wilgotność: 63
Rain
12°
Wiatr: 10.764 km/h Wilgotność: 83
Clouds
13°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 66
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
12.05.2019, 16:42 | czytano: 5975

Beata Szydło: "Dziś brakuje równości w UE, dlatego musimy wygrać"

zdj. Piotr Korczak

Na Podhalu gości dziś Beata Szydlo. Wicepremier spotyka się z wyborcami w Zakopanem i Nowym Targu.

Kandydatka do Parlamentu Europejskiego z ramienia Prawa i Sprawiedliwości dotarła na spotkanie z sympatykami i wyborcami w Hotelu Hyrni z prawie godzinnym opóźnieniem.

Nawiązując do zbliżających się wyborów, mówiła o "ważnym wyborze, do którego mamy prawo, żeby być traktowanymi na równi z innymi państwami Unii. - Dzisiaj tej równości w UE brakuje. Dlatego musimy wygrać - przekonywała.


- Nawet jakość produktów sprzedawanych w krajach Unii Europejskiej jest różna. U nas są to produkty gorszej jakości - przypomniała.

Pojawił się także wątek wprowadzenia waluty europejskiej ("nie możemy na to pozwolić, chociaż chce tego nasi oponenci").


- To u nas jest prawdziwa Unia Europejska. Trzeba się zastanowić dlaczego Wielka Brytania chce ją opuścić. W Unii potrzebne są reformy. I tu jest wybór - kogo wybierzecie. Czy takich jak my, którzy chcą Unię zmienić, czy takich, co nic nie chcą dla niej zrobić, dla których wygodnie jest tak jak teraz - podsumowała wicepremier Szydło.


Na późne popołudnie przewidziane jest spotkanie w Beatą Szydło w Nowym Targu.

pk, s/
najnowsze informacje
komentarze
szuser09:10, 15 maja 2019
pokrzywdzona06:41, 13 maja 2019

"PIS jest winien upadkowi kościoła, bo wciągał zawsze księży do polityki i zakłamywał oraz nadal zakłamuje zakłamuje rzeczywistość.."

To jest jedyna poważna i słuszna konstatacja na tym forum.
Gratuluję
"Miałeś chamie złoty róg06:24, 15 maja 2019
W Polsce tez brakuje równości.
Za nasze pieniądze wszędzie PiS. Inni prowadzą kampanię za własne pieniądze lud z darowizn.
Konszachty z Żydami śmiertelnie PiS-owi zaszkodzą, tego tematu nie "zaczarują"
Tylko Konfederacja może przerwać ten chocholi taniec.
:)13:18, 14 maja 2019
Nie wiem, czy pani Beata Szydło wygra, ale jej kolega ze struktur partyjnych zapewne przegra... w sądzie pracy.
Do Rufio10:16, 14 maja 2019
Ty chyba jesteś eurodeputowanym z "oświeconej" opcji, bo pieprzysz tak samo.
Wielkie halo06:54, 14 maja 2019
W kółko czepiacie się historii z Tuskiem. Tusk był i jest szkodnikiem dla Polski i co w tym dziwnego, że chciano się go pozbyć. inne kraje tego nie rozumieją, ich przywódcy poszli na układy z Niemcami i tyle. Na szczeblu gminy jest tak samo. Wszyscy wiedzą, że przewodniczący to idiota, ale tacy sami go wybrali i ten jeden co chce go odwołać jest okrzyknięty idiotą. "Paniali"?
Degeneracja23:18, 13 maja 2019
Dlaczego tak wszyscy strajkują ? Poczekajcie wygra PO to wam da po 100 mln każdemu tak jak kiedyś wałęsa dał.
wodnikszuwarek22:30, 13 maja 2019
taaak panie Janosik, oglądanie TVP szkodzi.
Faktycznie nie głosowano, kto jest za Tuskiem. Tyle jest prawdy. Nie było potrzeby takiego głosowania. W gronie premierów krajów UE wszyscy się znają, i w tej sprawie na długo przed głosowaniem wszyscy wiedzieli kto jak zagłosuje. Nawet przyjaciel kaczyńskiego, Orban, otwarcie mówił, że poprze Tuska. Jedyny kraj który wymyślał różne triki formalne aby odwlec głosowanie to była Polska.
Reszta się dziwiła i pukała w głowę, o co chodzi Waszczykowskiemu i Szydło. Pewne wątpliwości sprawiała pani May, bo twierdziła, że skoro Anglcy są na wylocie, to nie chcą się mieszać w te wybory. Jak przyszło do głosowania, to przeciw była tylko Polska, a pani May stwierdziła, że nie będzie się wstrzymywała. Wobec tego prowadzący obrady premier Malty nie widział sensu w dalszym głosowaniu. Skoro tylko jeden kraj jest przeciw, nikt nie chce się wstrzymać, to jest jasne że wszyscy są za. Czwartej możliwości nie ma. Więc ogłoszono taki wynik, dla każdego oczywisty i zrozumiały. No ale jak się do tego zabrała TVP i inne niezależne od rozumu media, to wyszedł im niemiecki spisek przeciw Polsce. No ale oni wszędzie widzą spiski, więc to żadna nowość.
A cała sprawa o tyle może mieć związek z Niemcami, że przed głosowaniem Szydło dłuższy czas rozmawiała z Merkel. Dlaczego? bo Szydło tupała nogą i groziła, że wyjedzie z Brukseli i zerwie obrady. Ot, liberum veto sie jej przypomniało. A zerwania obrad nikt nie chciał. No to sobie panie pogadały i Szydłowa została. Jeśli już jakiś spisek, to raczej Szydło z Merkelową.
nadzieja22:03, 13 maja 2019
PIS pierwszy rząd dbający o zwykłych ludzi .Brawo wygramy .
Pola21:49, 13 maja 2019
Tusk wstydu Polsce nie przynosi przecież to Niemiec i dobrze pilnuje interesu merkelandii w końcu grubą kasę bierze to i robi co może żeby nas ob....ć w Europie w końcu nie na próżno go klepią po ramieniu Timermansy
447 nie aktualne21:13, 13 maja 2019
Nie którzy nie przełączają z TVN u i nie wiedzą co się dzieje na świecie.
Jyndrek21:12, 13 maja 2019
Konfederacja? Pooglądaj sobie korwina na you tube to zmienisz zdanie. Zresztą korwin dociągał do 4 % więc nie ma strachu. Popieranie Rosji i robienie sobie fotek z Nocnymi Wilkami to cała Konfederacja.
Były wyborca PiS20:56, 13 maja 2019
Janosik i Pola TVP info to nie jest wiedza,to sterta bzdur i pisowska propaganda sukcesu.
Janosik19:49, 13 maja 2019
Nie wiem czy ci wszyscy zachłystujący się wynikiem głosowania 27:1 wiedzą, jak się ono odbywało.
Głosowanie przeprowadzono w taki sposób, że zapytano najpierw, kto jest przeciw Tuskowi. Po podniesieniu ręki jedynie przez polską premier nie prowadzono dalszego głosowania. Nie było pytań kto za, kto się wstrzymał. To była ustawka Merkel.
Tak to właśnie było. Dzisiaj Donald Tusk jest pośmiewiskiem wysoko postawionych urzędników unijnych. Śmieją się z niego z wielu powodów. Jak zakłada płaszcz podchmielonemu Junckerowi. Z jego postawy w sprawie Brexitu. Nieudolnej znajomości języka. No i lichej postury.
Mnie jest osobiście wstyd, że z mojego kraju taki polityk piastuje ważny urząd. Na pewno nam szacunku nie przynosi.
Rufio18:31, 13 maja 2019
do @do Rufio
najwyraźniej nie wiesz w ogóle o czym mowa. Wszystko kojarzy ci się z dewiacjami i tajnym spiskiem jakiegoś homolobby. I to cała twoja refleksja.

A o co mnie chodzi ? o to, że wpływ na dzietność czyli przybywanie Europejczyków ma dużo czynników. I w niektórych środowiskach UE dyskutuje się, które z nich są najskuteczniejsze i które warto by wprowadzać we wszystkich krajach - ze wsparciem unijnym. Mówiąc po polsku, na co w tej dziedzinie Unia może dać kasę. Ale do polaków trafia z tego tylko pisowski przekaz, że unia zagraża dzieciom.

W PL PIS spróbował tylko dawać kasę na 500+ ale okazało się to bardzo słaba zachęta, bo wzrostu demograficznego nie ma. I jak sami teraz przyznają, chodziło tylko o przekupienie wyborców. A jak robią to gdzie indziej ? dają pieniądze, ale w postaci ulg podatkowych, czyli nie dostajesz kasy za darmo a tylko gdy pracujesz, bo wtedy płacisz podatki. W większości krajów wartość takiego wsparcia to dużo wyższe kwoty niż to co daje obecny rząd.
Ale dobrze, że chociaż tyle dają, nawet jeżeli cel był inny. Ale gdzie indziej zwracają koszty opieki nad dzieckiem (można odliczać od podatku), koszty nauki odlicza się od podatku, alimenty odlicza się od podatku albo od dochodu. I to nie są symboliczne odliczenia, ale do kilku tysięcy euro.
Stosują tzw. iloraz rodzinny dzięki czemu mając więcej dzieci płaci się coraz mniejszy podatek. Rodzinne preferencje podatkowe obowiązują nie tylko "normalne" rodziny, ale też związki zwane u nas nieformalnymi i zwalczane przez pis i hierarchie kościelną. I nie chodzi o jakieś wpływy LGBT, tylko o to, że większość dzieci wychowuje się w rodzinach po rozwodzie. W niektórych krajach za wychowanie dzieci dostaje się dopłaty do emerytury, im więcej dzieci tym więcej. Zwracają koszty przedszkola i żłobka, koszty tzw. asystentów wychowawczych czyli po polsku opiekunki do dziecka. Do tego żłobki rodzinne, ogródki dziecięce, opłacane przez państwo, dodatki mieszkaniowe dla rodzin wielodzietnych, zakładanie przez państwo kont oszczędnościowych dzieciom - do wykorzystania po 18 roku, pożyczki państwowe dla uczniów i studentów, pożyczki kryzysowe. Takich form pomocy jest bardzo dużo. A skutki są takie, że w państwach stosujących największe wsparcie, jest najwięcej dzieci w rodzinach wielodzietnych. Polska jest niestey na końcu takich statystyk.
Z badań naszego GUS wynika, że główną przyczyną rezygnacji z posiadania dzieci są obawy przed nieudanym związkiem, strach związany z trudnościami w realizacji kariery zawodowej, brakiem odpowiednich warunków mieszkaniowych oraz pogorszeniem się poziomu życia... Którym z tych problemów zajął się rząd PISU ? żadnym. Poza wypłaceniem 500+ nie zrobili nic. Mieszkanie+ zdechło, zmian w prawie pracy i rodzinnym brak, bezpłatne żłobki i przedszkola dla wszystkich ? no skąd.
Problem w tym, że zamiast poważnej dyskusji o tym jak spowodować zwiększenie urodzin, widzi się zagrożenie przez gender , LGBT i zamach na polskie dzieci.
I w ten sposób pani Sz. nie ma o czym pogadać w europie, bo gdzie indziej w głowę się pukają na takie podejście.

A co do imigrantów. Dobrze pamiętam. I pamiętam, że mieliśmy przyjąć kilka tysięcy, a rząd PISu się nie zgodził. Za to mamy w tej chwili kilkaset tysięcy imigrantów z Afryki, i Dalekiego i Bliskiego Wschodu, którzy przyjechali za cichą zgodą obecnych władz. Nie licząc ponad miliona Ukraińców, bo oni tylko na chwile do pracy przyjeżdżają, więc żadni to imigranci..
Ale nie o to chodzi. W innych krajach też widzą, że problem uchodźców ich przerasta. Bo ich jest za dużo? możliwe. Ale niekoniecznie, może jest ich za mało. Ale będzie ich więcej i nikt od tego nie ucieknie. Jak ktoś myśli, że zamknie granicę i to wystarczy, to jest po prostu głupi. Ostatnich chwila żeby się zastanowić co z tym zrobić. W ciągu jednego pokolenia ludność Afryki przekroczy 2,5 miliarda a z powodu suszy nie bedzie co jeść i braknie wody. To dokąd oni będą uciekać ? Każdy na ich miejscu wybrałby Europe. Da się zatrzymać 2 miliardy ludzi ? Niech tylko płowa spróbuje sie wybrać do europy, to co zrobić z miliardem ludzi ? Samo mówienie, że my się nie zgadzamy na nic, nie pomoże. I znowu są kraje, które widzą ten problem i chcą się zastanawiać co zrobić wobec nieuniknionego. A są tacy jak rząd pisu, którzy krzyczą "Nie pozwolimy". I na tym się kończy, bo nie mają żadnego pomysłu poza zamykaniem granic. I znowu -o czym pani Sz. mogłaby w europie rozmawiać i z kim ? no, mogłaby, gdyby znała jakiś język. Bo w paru krajach są tacy sami jak ona, którzy najchętniej wyrzuciliby wszystkich obcokrajowców za swoją granice. Polaków też. Bo w końcu dla rodowitego włocha czy francuza polak jest obcokrajowcem, zabierającym mu pracę. No to by sobie o wyrzucaniu za granice pogadała. Ale czy to rozwiązuje jakikolwiek poważny europejski problem ? No sorry, to wracanie do świata który był 50 lat temu. A nie myślenie o tym co będzie za 10-15 lat i później.
Polski problem polega na tym, że nie ma żadnego polityka który prezentowałby jakiś cień myśli w sprawach które są naprawdę poważne. Zdolni są tylko do okładania się cepami. Ale nawet w tym towarzystwie da się wyróżnić coś, co znaczy mniej niż zero. W takim sensie że nie jest w stanie nic zrobić, a może nawet zaszkodzić.
Smok18:20, 13 maja 2019
I po raz kolejny na trybunach sama młodzież.

Może byście tak to pokolenie, nie wiem jak was nazwać ale obecnych 50-60-70 latków zrobili nam młodym przysługę i pogubili dowody?
Pola17:29, 13 maja 2019
Do Dana ....z 500 plus nie korzystam mam już dorosłe dzieci którym w czasach rządów Platformy (nie ) obywatelskiej zabrano rodzinne bo mój dochód przekraczał 7 zł na członka rodziny więcej niż ustawa przewidywała a teraz słysze ile kradli jakie mafie okradały takich jak ja i innych to życzę im przegranej z kretesem , siostra uczy w szkole i wiem ile zarabia a strajk nauczycieli był strajkiem Broniarza który wziął za to ogromną kasę szacunek dlą nauczycieli którzy nie strajkowali ...możesz mi pisać co chcesz swoje przeżyłam ale rozumiem doskonale tacy jak ty mieli się świetnie za rządów Tuskolanda to jeszcze długo będziecie płakać i siać nienawiść do PiSu
Polak17:04, 13 maja 2019
No gratuluję PiSom dwulicowości, szkoda tylko żeby nas w Unii postrzegali przez pryzmat ich pychy i pseudo patriotyzmu, młodzi chodźcie na wybory bo zadecydują o Was bez Was !!!!!!!!!
Bezpartyjny16:29, 13 maja 2019
Kiedy bedze atak tej pani i wyciąganie pazurów? ??
Przez cztery lata tylko ścieme walił
Be Ata16:26, 13 maja 2019
Nam się te posady Należą !!!!!!!
Andrzejx4816:25, 13 maja 2019
No popatrzcie jaka ta szelma teraz europejska a kto kazał wyrzucić wszystkie flagi Unijne z Urzędu Rady ministrów oraz z gabinetów ministerialnych kto mówił iż Unia jest nam nie potrzebna i aby nie wtrącała się do nas kto ogłaszał zwycięstwo 27do 1 kto ośmieszał nas w europie zapomniała już jakim trzeba być kłamcą obłudnikiem aby teraz pchać się do tej tak niechcianej i oszydzanej Unii babo wredna a co miałaś do powiedzenia niepełnosprawnym ,nauczycielom lekarzom a teraz chcesz coś wprowadzać do UE tam dla takich kłamliwych osób nie ma miejsca
k13:22, 13 maja 2019
Nader częste wizyty tej pani to dla mnie nękanie . Przez te 4 lata pokazała co potrafi i nic mnie tak nie bawi jak jej nadzieja na znalezienie elektoratu który nie tylko uwierzy w jej propagandę ale i nie zada kłopotliwych pytań. Choć z drugiej strony lepszego miejsca w kraju dla niej NIE MA. Tylko tu może brylować i opowiadać o gruszkach na wierzbie. Gorzej jak by trzeba było to samo powiedzieć po angielsku. I w tedy nastąpiła by błoga cisza która dla wiadomego elektoratu zapewne była by oznaką SUKCESU i wstawania z kolan. Ja zawsze po tych jej spektakularnych sukcesach siadam na d...z otwartą gębą i próbuję przyjść do siebie .
Dana12:47, 13 maja 2019
Do Pola.
Pis przywrocil ludziom godnosc ????Wymienie tylko pare przykladow droga pani...Niepelnosprawni potraktowani w ohydny sposob nauczyciele zlekcewazeni lekarze rezydenci oszukani ukryte podatki ida w gore ceny drstycznie rosna praworzadnosc w Polsce to fikcja przesluchuje sie ludzi za inny kolor aureoli na obrazku i pani mowi o godnosci??No chyba ze dla pani godnosc to 500zl ktore daja z pani z moich podatkow nie ze swojej kieszeni...Otworz kobieto oczy i pomysl logicznie Pozdrawiam.
do Rufio11:51, 13 maja 2019
Tak Rufio, tak - hahha
Napisałeś: że większość krajów Unii chce "rozwiązywać problemy z napływem imigrantów i spadająca liczbą urodzeń Europejczyków" - serio?
Nagle nie pamiętasz grożenia Polsce palcem za nieprzyjmowanie imigrantów? Straszenie karami? Obcięciem dotacji? Co do kwestii demografii - tak unii zależy na wzroście populacji to czemu wspiera dewiacje i homo lobby? Te środowiska gwarantują, że pojawią się na świecie nowi obywatele?
Weź się zastanów co ty piszesz.
Premia11:48, 13 maja 2019
Ale się rozgadała na Podhalu a do niepełnosprawnych jednego słowa nie powiedziała
Powrót do domu proponuje tej pani SPLYW Dunajcem
Rufio11:40, 13 maja 2019
Jak ta pani chce cokolwiek załatwić skoro w żadnym obcym języku ani be, ani me, ani kukuryku ? Załatwianie zaczyna się od dogadywania się z indywidualnymi ludźmi, posłami. Do tego trzeba znać przynajmniej w miarę płynnie język. Poza tym trzeba mieć coś sensownego do powiedzenia. Aby kogoś przekonać, trzeba mieć argumenty. Na hasła wyborcze dobre do ogłupienia ludzi w TVP nikt się tam nie da nabrać. To było widać przy słynnym zwycięstwie 27:1.. Problem z kandydatami PISu jest taki, że w większości nie znają żadnych języków, nie maja pojęcia jak działa Unia, nie wiedzą z kim i jak rozmawiać, nie mają żadnych sensownych argumentów. W sumie nie są w stanie nikogo przekonać i nic nie zdziałają. Unia wymaga zmian, i o tym wszyscy mówią. Pani Szydło żadnego odkrycia nie zrobiła. Tylko, że pomysł PISu na Unie państw narodowych (z których każde rządzi się po swojemu mając gdzieś sąsiadów i wydzierając dla siebie co lepsze), to zmiany w stronę przeszłości, to cofanie się o kilkadziesiąt lat w nadziei, że jak tam wrócimy to będzie pięknie. A tymczasem większość chce iść w drugą stronę, zwiększać integrację. Na przykład ujednolicać prawo pracy, ujednolicać podatki itd., wspólnie reagować na zagrożenia ze strony wielkich firm i banków których budżet jest kilka razy większy niż cały budżet Polski, wspólnie reagować na rosnącą hegemonię Chin, rozwiązywać problemy z napływem imigrantów i spadająca liczbą urodzeń Europejczyków, na nadchodzące problemy wynikające z globalizacji, automatyzacji, sztucznej inteligencji, zmian klimatu. Większość krajów w Unii widzi te problemy i chce szukać wspólnego rozwiązania. A jaką odpowiedź na te problemy ma PIS ? nie ma żadnej. Słyszeliście kiedyś polityka pisu mówiącego na takie tematy ? Dlatego zastępczo kieruje uwagę na chrystianizację Europy, na powrót do państw narodowych. Tylko tym są w stanie mówić. No ale w europie nikogo to nie obchodzi, i nie ma z kim o tym dyskutować, poza garstką nacjonalistów i populistów. No ale nawet żeby z nimi pogadać to trzeba jakiś język znać, więc pani Sz. nawet do tego się nada.
czepliwy09:59, 13 maja 2019
Pola - nie rozumiesz bardzo prostego faktu - światowej koniunktury; polecam ci bajkę o pasikoniku i mrówkach (tylko nie tę głupawą wersję Disneya, tylko bardziej oryginalny tekst). Polska jest teraz jak pasikonik - wydajemy znacznie więcej niż powinniśmy i nie mamy żadnych zapasów na chude lata. A te nastaną, nawet jak wygra PIS i będzie miał 100% poparcia. Bo światowa koniunktura akurat to, czy w Polsce rządzi PO czy PIS, czy SLD czy UFO ma w d***.
Właśnie podstawowym grzechem PIS, jest przypisywanie sobie obecnej światowej prosperity. Nie mają z tym absolutnie nic, ale to nic wspólnego..
koza09:39, 13 maja 2019
Profesor Belka skomentował przydatność Szydło w Parlamencie Europejskim. Czy trzeba coś dodać??? Chyba NIE?
narodowiec09:15, 13 maja 2019
Oczywiąście 27 - 1 , wstyd na cała Europę, śmieja sie z nas, i oczywiście nam sie należało , premie i miliony dla swoich, afery zamiatane pod dywan, kolesiostwo, rodziny na ciepłych stanowiskach, propaganda partyjna w tv, i to chcemy żeby bylo w Europie.......lepiej kierujcie se na wschód, tam wasze miejsce.
Asia08:25, 13 maja 2019
Patrzeć na nią nie mogę
ocena z Orawy08:18, 13 maja 2019
Brakuje RÓWNOSCI w Polsce i PiS = PZPR musi być wyrzucone z Polski
naszego kraju
tw galicja07:35, 13 maja 2019
Ludzie! - jeśli jeszcze wierzycie w populistyczne obietnice Pis u to delikatnie mówiąc nie najlepiej to o Was świadczy. Czy to że, namawiają do rozłamu, rozbicia w Narodzie, to mało. Słuchacie tylko tego co mówią, a może spróbujcie przeanalizować ich działania, zwłaszcza te na korzyść Rosji to się przekonacie.
Polska jest już inna07:07, 13 maja 2019
Do Smith & Wesson
Nie filozofuj (czytaj - pajacuj).
Tak pani Szydło jak i ten W. "z PRLowską przeszłoscia" maja za sobą okres pełnienia najwyższych funkcji w państwie.
Było przy tym widać spod jakich są sztandarów i do kogo in najbliżej.
Tak, jak było za czasów tych chamów którzy się teraz razem wybierają do parlamentu UE, pomimo różnic w swym chamstwie, dłużej być nie mogło.
Dlatego PiS wygrał w 2015 r. ich rządy nazywano w Unii "nacjonalistycznymi", bo były w interesie narodu, trudno tego nie przyznać.
Tak wiec rządy narodowe są potrzebne.

Dzisiaj zagraniczna polityka PiS-u jest niezrozumiała, i wręcz ryzykowna, dlatego trzeba zmieniać to już wcześniej nie czekając na kolejną katastrofę.
Do parlamentu europejskiego muszą iść ludzie odważni, trzeźwi,
i co najważniejsze - Polacy

Wybieram - KONFEDERACJĘ !
pokrzywdzona06:41, 13 maja 2019
PIS jest winien upadkowi kościoła, bo wciągał zawsze księży do polityki i zakłamywał oraz nadal zakłamuje zakłamuje rzeczywistość. Nam nie są potrzebne budynki kościołów, nam jest potrzebna odbudowa zaufania do księży. Zaufania nie ma, bo księżą wiedzą,że nikt ich nie rozliczy i robią co chcą. Na oczach zakłamanej społeczności i zdegenerowanej hierarchii kościelnej dają zły przykład ( uprawiają seks z kobietami, molestują ministrantów i dziewczynki, piją, urządzają libacje, graja w karty, uprawiają zła politykę i niszczą ludzi). A Szydło i jej podobni za poparcie sowicie ich wynagradzają. Nie głosuję na PIS nigdy, bo to kłamliwi szaleńcy.
BABA JAGA06:24, 13 maja 2019
Bla bla bla nie mogę jej sluchac...
Pola22:28, 12 maja 2019
Do jobol ...stać mnie na wiele więcej dużo lepiej zarabiam niż za rządów oszustów POopaprańców mam nadzieję że POokemony przegrają z kretesem i skończą szczuć w tym kraju jednych na drugich ,programu żadnego nie mają tylko mają program jak szczuć żeby w Polsce polała się krew
Smith & Wesson22:24, 12 maja 2019
Do Katonczyk

1. "Uderz w stół a nożyce...." 

2. Cham piszemy przez "ch", drobna uwaga.

3. A teraz coś trudniejszego. 

Nigdzie nie wskazałem żadnej opcji politycznej, użyłem ogólnika. 


Do @Smith & Wesson 

1. "Zapewne potrącił kobietę umyślnie"... Łatwo ferować wyroki nie znając okoliczności.

2. ...przecież mamy prokuraturę, prawą i sprawiedliwą, która wykaże prawdę. Czyż Nie? 

3. Jeśli musiałbym wybierać z dwojga .... B.S. vs W.C. wybór byłby oczywisty. Enigmatyczna pani B mówi co wie a Pan W, mimo PRLowskiej przeszłości wie co mówi.
Żeby ułatwić interpretację niniejszego punktu, proszę zwrócić  szczególną uwagę na słowo "musiałbym".
Broszka22:18, 12 maja 2019
P Beata przyjechała bez broszki ! Nie będe głosować na pis
Aga21:36, 12 maja 2019
A przy tunelu w Naprawie była sie fotografować czy pomknęła do górali.
Myślę, że górale sie poznali na tym całym PiS i pogonią to towarzystwo lepszego sortu gdzie pieprz rośnie. Licze na mądrość górali w tej kwestii.
Świec21:28, 12 maja 2019
Zamiast uciekać do UE niech odda pieniądze za loty wojskową Casą z Warszawy do domu - ponad 2 mln. Niech odda nagrody które sobie przyznawała. Szachrajka.
dziadek21:20, 12 maja 2019
Nigdy więcej PiS-u!
Katonczyk21:06, 12 maja 2019
Do Smith tak powinna to być lewacka elyta namaszczona przez wyborcza .a hamow to w rodzinie sobie poszukaj
fifek20:37, 12 maja 2019
głosuj na PiS im sie należy po prostu im się należy to są ludzie lepszej klasy
Wyrocznia20:09, 12 maja 2019
PIS wygra i to dużą przewagą.
@Smith & Wesson19:45, 12 maja 2019
Tacy jak ten wybitny przedstawiciel co zdemolował leśniczówkę i potrącił kobietę na pasach ?
Gol19:38, 12 maja 2019
Jej się to należy jak psu buda.
Jabol19:21, 12 maja 2019
Do Pola
Co stać Cię na lepsze wino
Czepliwy19:12, 12 maja 2019
Jej się to posada po prostu należy. Nikt tak jak ta pani nie potrafi tak pięknie nie znać się absolutnie na niczym, ale gadać o wszystkim. I jeszcze szczęśliwie ona przecież nie umie po mówić po angielsku, ale za to po francusku, wlosku czy niemiecku rownież nie. Zatem nikt w PE jej nie zrozumie. A jak nikt jej nie zrozumie , to nikt się nie zorientuje, że to puste gadanie.
mieszkaniec18:55, 12 maja 2019
Ta pani już kiedyś wygrała w UE 27:1, takich sukcesów życzę.
Smith & Wesson18:53, 12 maja 2019
"pis" ma poparcie bo bezpardonowo atakując elity sprawił, że polski cham czuje się dumny ze swojego chamstwa, polski nieuk ze swojego nieuctwa a polski nieudacznik czuje, że winni jego porażek są Ci, którzy odnieśli sukces.
Pani "premier" wyprowadziła z KPRM flagę UE, odniosła spektakularne i bezprecedensowe "zwycięstwo 27:1", tak "szacownie" wypowiadała się na temat uwierającej UE i teraz stara się nas przekonać, że Unia jest jedną z najlepszych rzeczy jaką mogła Polskę spotkać itp, itd....
Użyję slangowego określenia, TurboHipokryzja!
Życzę pisowi tak samo spektakularnego "zwycięstwa" jak powyżej....
Do Parlamentu UE powinni kandydować wybitni przedstawiciele narodu, z ponadprzecietnymi osiągnięciami naukowymi etc., znający języki, mający wiedzę w materii
a nie grupa miernych, biernych ale wiernych jednemu "hiperumysłowi", prezesowi.

P.S. naród trzeba wyedukować by nie chłonął jak gąbka tych bzdur z przekazów dnia....
by nie popełnił błędu wybierając nieudaczników, którzy przez kolejne lata będą udowadniać jaki to z Polski ciemnogród.
Ja18:17, 12 maja 2019
A wpuścili niepełnosprawnych?
Pola18:09, 12 maja 2019
PiS przywrócił zwykłym ludziom godność i chwała im za to oby rządzili jak najdłużej
jo18:03, 12 maja 2019
Madra kobita ma moj glo
knt18:02, 12 maja 2019
Jako ten z gorszego sortu z żoną która porównano do wermachtu nie głosuję na PiS.
maverick17:38, 12 maja 2019
Pani Szydło była premierem Polski, mogła cokolwiek zrobić aby lepiej kontrolowano składniki produktów żywnościowych, które zza granicy nadchodzą do naszego kraju. Nie zrobiła tego, a teraz narzeka że mamy na półkach sklepowych gorszą żywność, że te same produkty jednej marki mają więcej toksyn a mniej składników odżywczych niż w innych krajach. Trzeba było temu przeciwdziałać jako premier państwa, trzeba było przedłożyć Sejmowi ustawę w tej kwestii, dofinansować na ogólnopolską skalę zakup sprzętu do wykrywania skłądników w żywności, zaostrzyć wymogi, itd. Notabene mało dziś się mówi o tym, że dawne normy z czasów PRL, były bardziej restrykcyjne (czytaj: bardziej dbały o Polaków) aniżeli normy unijne dzisiaj. Ale i tak super że jako bodaj jedyna poruszyła ten problem, bo coraz więcej Polaków zaczyna mieć świadomość że jesteśmy podtruwani przez zagraniczne sieciówki.
hej17:37, 12 maja 2019
Popisowi podziekujemy,
Konfederacja!
iza17:33, 12 maja 2019
Czuję wiosnę.
Bezrobotnych17:19, 12 maja 2019
Błagam głosujcie na PO bo teraz kraść na vacie nie mogę i umieram z głodu.
Żarówka z unii17:13, 12 maja 2019
Raz już była wygrana nie wystarczy! ?
27-1
Posłowie PiS twierdzą że flaga UE to szmata
Niech żyje!!!17:01, 12 maja 2019
To PiS przywrócił godność pracownikom.Dzisiaj już nikt nie krzyczy" jak ci nie pasuje to na twoje miejsce jest dziesięciu" oni już zrozumieli, że ich bogactwo zależy od pracownika a nie od chamskich odzywek. Podobnie przekonali się o tym niemcy, szparagi powinni im teraz zbierać ich inżynierowie i lekarze co do nich przypłynęli."Nie da się zaszczuć człowieka wolnego i to nie Jarosław Kaczyński odkrył prawdę, że nie ma wolności bez materialnego zabezpieczenia. Kaczyński słusznie z tej prawdy uczynił jeden z celów politycznego programu, a to błyskawicznie przyniosło efekty"
baciok@16:49, 12 maja 2019
A co z ustawą 447 just? Cisza
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij