Środa, 27 maj 2020, Imieniny: Jana, Juliusza, Radowita
Zakopane i okolice
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Rain
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Clouds
11°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 87
Rain
10°
Wiatr: 6.444 km/h Wilgotność: 90
Rain
10°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.05.2019, 16:30 | czytano: 5645

Nowy wóz bojowy nowotarskich strażaków

Fot. Michał Adamowski

Samochód średni ratowniczo-gaśniczy do gaszenia pożarów w trudno dostępnym terenie otrzymała na wypoażenie Jednostka Ratowniczo-Gaśnicza z Nowego Targu.

Samochód na podwoziu IVECO Eurocargo z układem napędowym 4x4, zabudowa produkcji PS Szczęśniak, o mocy silnika 235kW, zbiornik mieszczący 2 500 l wody, trafił już na ulice Ludźmierską. Jest wyposażony między innym w system piany sprzężonej CAFS, przenośne działko wodno-pianowe sterowane elektrycznie, w pełni wyposażony w sprzęt i przeznaczony do gaszenia pożarów w lasach.

Na jego wyposażeniu są m.in. radiostacje, latarki, aparaty ochrony dróg oddechowych, motopompa pływająca, armatura pożarnicza, składany zbiornik o pojemności 5 m3 2 szt., trzy pilarki ratownicze, i dużo innego sprzętu.

Zakup współfinansowany w ramach projektu pod nazwą „Usprawnienie systemu ratownictwa w transporcie kolejowym – etap I” przez Unię Europejską ze środków Funduszu Spójności w ramach programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2014 – 2020.

Źródło: KP PSP Nowy Targ, r/ zdj. Michał Adamowski
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Stasku + sikawku21:49, 19 maja 2019
Do mistrz pożarnictwa. od Stasku +sikawku
Przeczytaj dokładnie jeszcze raz,i o czym pisałem? Jak nie ogarniasz to poproś kogoś dorosłego by ci wytłumaczył. Wkurzają mnie znawcy którzy próbują zburzyć bardzo dobrą współpracę PSP i OSP, a czy coś źle napisałem w poprzednim poście? "pierwsza nowy sprzęt i pojazdy powinna dostawać PSP, a OSP w zależności od ilości wyjazdów i miejsca usytuowania."
Tomek00:51, 18 maja 2019
A czas dojazdu JRG do Zubrzycy lub Lipnicy oddalonych od NT o prawie 40km do pozaru lub powaznego wypadku samochodowego? Bardzo dobrze ze nasze powiatowe PSP ma nowy woz ale PSP bez OSP nieistnieje i OSP tak samo trzeba szkolic i finansowac. OSP zazwyczaj jako pierwsza dojezdza a pierwsza reakcja jest najwazniejsza w ratowaniu zycia zdrowia lub mienia. Wiec niepsioczmy na OSP i cieszmy sie ze nasze PSP ma nowy woz ktory napewno umozliwi chlopakom jeszcze lepsze dzialania. Pozdrawiam strazakow zawodowych i ochotnikow
Mistrz Pożarnictwa22:38, 17 maja 2019
Do Stasku + sikawku: Dziwne że jesteś zawodowym i tak bełkoczesz. Pewnie spałeś na wykładach. Co jest najważniejsze w ratowaniu ludzi i mienia? Czas dojazdu. Jednostki JRG są usytuołowane w większych miastach i mają znacznie dłuższą drogę do przebycia w różne zakątki powiatów czy gmin i podstawą jest OSP które właśnie przechodzi modernizację i szkolenia różnego typu tak aby nieść tą najważniejszą pierwszą pomoc gdzie dojazd karetki czy nas jest dłuższy od zakładanego czasu ratowania osoby. Taki przykład: Jaki jest czas do uratowania tonącej osoby w j Czorsztyńskim a jaki jest czas dojazdu JRG z Nowego Targu ?
Kisiel15:52, 17 maja 2019
Z Iveco nie pojedzies daleko.....
k.00:19, 17 maja 2019
Bardzo dobry zakup i na pewno zostanie dobrze wykorzystany. Też jestem zdania że jednostki PSP powinny być w pierwszej kolejności wyposażane w nowoczesny sprzęt, ale OSP na terenie naszego dużego powiatu są także bardzo potrzebne. PSP i OSP powinny razem współpracować dla dobra nas wszystkich - mieszkańców. I chyba to się udaje bo od lat zawód strażaka cieszy się bardzo dużym społecznym uznaniem!
p.00:01, 17 maja 2019
4x4 - racja.
Klatka nawet ze stali chromowo-molibdenowej lub jeszcze jakiegoś lepszego materiału przy takiej konstrukcji będzie tylko dodatkiem finansowym.
Stasku + sikawku22:26, 16 maja 2019
Do Janosik
"Kazku w kasku" ma 100% racji, pierwsza nowy sprzęt i pojazdy powinna dostawać PSP, a OSP w zależności od ilości wyjazdów i miejsca usytuowania. Ileż to jest przypadków, że nowy wóz bojowy dostaje OSP gdzie wyjazdów ma 5 do roku? Też jestem w OSP i PSP, to prawda, bardzo dużą pomoc niosą Strażacy OSP i chwała im za to, ale twierdzenie, że PSP bez OSP nie dałaby sobie rady...Twój tekst świadczy o twoim poziomie i pewnie wiedzę pożarniczą też masz Ogromną :). Strażacy
powinni się trzymać razem, nie sądzisz?- Mistrzu Pożarnictwa.
A autko super, nareszcie!!!
4x422:00, 16 maja 2019
Fajny sprzęt chociaż ta klatka to marna jak na samochód ciężarowy no chyba że jest z pełnej stali.
kazek wynalazek21:25, 16 maja 2019
czy potrzeba czy niepotrzeba to PSP do wypadku drogowego jedzie dwoma samochodami pytam poco ,przecież osp też może podjechać
Kazku w kasku20:32, 16 maja 2019
Ile wyjazdów na rok mają małe jednostki, dawaj statystykę jak jesteś taki cwany!!!
Janosik19:11, 16 maja 2019
Jak by nie O.S.P
To państwówka nie dała by sobie rady
Tak więc nie pier..... Kolego
????????????????????????????
Kazku w kasku16:49, 16 maja 2019
Potrzebny zakup i to PSP powinna być tak wspierana a nie małe jednostki OSP.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij