Sobota, 21 wrzesień 2019, Imieniny: Jonasza, Mateusza, Hipolita
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clear
10°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clear
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
13.09.2019, 15:00 | czytano: 6338

Codziennie 28 osób umiera w Polsce na raka jelita grubego. Nie daj szansy chorobie - zbadaj się! (art. sponsorowany)

Dzięki badaniom przesiewowym mamy szansę zmniejszyć ryzyko śmierci z powodu raka jelita grubego o 60-90 proc. Badanie wykrywa polipy u ponad 25 proc. badanych, a ich usunięcie znacznie ogranicza ryzyko choroby. Bezobjawowy rak wykrywany jest u 1 na 125 badanych.

Już w maju ruszyły bezpłatne badania kolonoskopowe dla mieszkańców powiatów tatrzańskiego i nowotarskiego. Klinika ALLMEDICA przystąpiła do programu profilaktyki raka jelita grubego, w ramach którego osoby należące do grup podwyższonego ryzyka mogą wykonać bezpłatnie badanie jelita w pełnym ZNIECZULENIU.

Kto może skorzystać z BEZPŁATNEJ kolonoskopii

Do programu mogą przystąpić wszyscy mieszkańcy powiatów nowotarskiego i tatrzańskiego, którzy spełniają następujące kryteria:
  • wszystkie osoby w wieku 50 – 65 lat,
  • osoby w wieku 40-49 lat, które miały w rodzinie przynajmniej jednego krewnego pierwszego stopnia (rodzice, rodzeństwo, dzieci) z rakiem jelita grubego,
  • osoby w wieku 25-49 lat z HNPCC lub FAP - w tym przypadku konieczne jest potwierdzenie z Poradni Genetycznej.W ramach programu otrzymasz również:

  • refundację kosztów dojazdu na badanie,
  • refundację kosztów opieki nad osobą niesamodzielną,


Badanie wykonywane jest w profesjonalnie przygotowanym do tego gabinecie.
Lekarze wykonujący badanie są wybitnymi specjalistami w endoskopii z obszernym doświadczeniem.


Rak jelita grubego - drugi najczęstszy wśród nowotworów

Codziennie 28 osób umiera w Polsce na raka jelita grubego. Rak jelita grubego uważany jest za jeden z bardziej podstępnych nowotworów, ponieważ rozwija się bardzo często zupełnie bezobjawowo. Zanim rak jelita ostro zaatakuje może upłynąć nawet dziesięć lat. Dlatego tak ważne jest, by wykonywać badania kontrolne, pozwalają one bowiem wykryć nowotwór we wczesnym stadium, gdy są bardzo duże szanse na jego wyleczenie.
Statystyki wskazują, że profilaktyka pozwala zmniejszyć ryzyko zachorowania na raka jelita grubego nawet o 60-90%.Kolonoskopia - na czym polega badanie

Kolonoskopia to badanie w trakcie którego ogląda się jelito grubego od środka. Jeśli w trakcie badania zostaną stwierdzone polipy, zostaną one usunięte. Usunięcie polipów jest niebolesne i bezpośrednio po jego przeprowadzeniu można wrócić do domu lub pracy. Jeśli usunięcie polipów nie będzie mogło być przeprowadzone w ramach programu, lecz będzie konieczne z medycznego punktu widzenia, to zaproponujemy ich usunięcie w innym, dogodnym terminie.
Sama kolonoskopia trwa zwykle 15-30 minut, ale warto przeznaczyć na wizytę 1,5 – 2 godzin.Jak przystąpić do programu bezpłatnej kolonoskopii?

  1. Zarejestruj się telefonicznie +48 18 265 74 88 lub osobiście w dowolnej placówce Allmedica.
  2. Pobierz, wydrukuj i uzupełnij dokumenty (możesz je pobrać tutaj) lubuzupełnij dokumenty przed badaniem (UWAGA! W tym przypadku należy przyjść godzinę przed planowanym terminem badania).
  3. Bezpłatne badania wykonujemy w placówce w Nowym Targu przy ul. Kowaniec 2a.


Wszelkie szczegóły dotyczące kwalifikacji oraz konieczne dokumenty można pobrać ze strony www.allmedica.pl.NOWY TARG
TYSIĄCLECIA 111 / KOLEJOWA 31 / KOWANIEC 2A

ZAKOPANE
CHYCÓW POTOK 26

18 265 74 88
www.allmedica.pl

ALLMEDICA.NT
najnowsze informacje
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij