Środa, 19 luty 2020, Imieniny: Arnolda, Konrada, Mansweta
Czarny Dunajec i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
10°
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 25.92 km/h Wilgotność: 71
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
29.06.2019, 15:27 | czytano: 2502

Pieniny bez nocnej apteki

Fot. Piotr Kuczaj

Apteka z Krościenka wycofała się w nocnych dyżurów. Oznacza to, że mieszkańcy Pienin, który w porze nocnej będą potrzebować lekarstwa, będą musieć jechać po nie do Nowego Targu.

Na czwartkowej sesji Rada Powiatu Nowotarskiego wprowadziła zmiany w harmonogramie pracy aptek po tym, jak apteka Szarotka wycofała się z nocnych dyżurów. Cecylia Nowak, naczelnik wydziału zdrowia i polityki społecznej w nowotarskim starostwie mówiła, że właściciele apteki tłumaczyli to brakiem fachowego personelu, nie bez znaczenia są też duże koszty prowadzenia nocnych dyżurów. W praktyce decyzja ta oznacza, że najbliższe apteki, które prowadzą nocne dyżury, znajdują się teraz w Nowym Targu - w Rynku i na ul. Długiej.

Sytuacją oburzony jest radny Jan Komorek. - W Krościenku są 3 apteki, w Szczawnicy 3. Czy żadna z pozostałych nie mogła się podjąć dyżurów? Dojdzie do takiej sytuacji, że w okresie letnim, przy 15 tys. mieszkańców plus 5-6 tysiącach turystów, ludzie, którzy będą potrzebować w nocy leków, będą musieć jechać do apteki w Nowym Targu - stwierdził.

- Nie zabraniamy pozostałym aptekom dyżurowania – odparła naczelnik Cecylia Nowak, dodając, że generalnie apteki nie wykazują zainteresowania nocnymi dyżurami, które są dla nich kosztowane, a z drugiej strony mało opłacalne.

r/
najnowsze informacje
komentarze
abbb17:15, 1 lipca 2019
Nie chodzi o to czy się opłaca ,chodzi o brak kadry -specjalisty magistra farmacji.
na zamówienie21:56, 30 czerwca 2019
Tabletka "dzień po" może i była od ręki, ale cała reszta i tak jest dostępna dopiero dzień po, czyli do odebrania później.
Radek09:31, 30 czerwca 2019
Cecylia ma racje nie oplaca sie robić te dyżury , co noc tylko kilka dziewczyn wpadło po tabletke ''dzien po'' i taki to interes .... a nocne utrzymanie handlu kosztuje okolo 500 zł wlasciciela .
Marta ze stringów obdarta09:27, 30 czerwca 2019
Jak zamało kupowali tabletek to co sie dziwicie , farmacelcie trzeba zaplacic za noc 400-500 zł to wiecie ile musi lekarstw sprzedać zeby zarobić na siebe i na wlasciciela jescze żeby on zarobił na oplaty prąd itp. Pomyslcie a potem krytykujcie ten pomysł .
Pijak09:07, 30 czerwca 2019
Jak nie ma apteka nocnych dyżurów to trzeba iść do weterynarza w Krościenku jest lecznica dla zwierząt czynna całą dobę piątek świątek trzeba tylko dopisać leczymy też ludzi serdecznie zapraszamy
oburzony-petent23:36, 29 czerwca 2019
oburzony radny Komorek ???,, Ja tez jestem OBURZONY iz radni nie maja' 24 godzinnych dyzurow.
...20:21, 29 czerwca 2019
I dobra zmiana działa.
Lublin18:13, 29 czerwca 2019
Bo jak by było mniej tych aptekażów, to by niebyło problemu
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij