Poniedziałek, 03 sierpień 2020, Imieniny: Lidii, Augusta, Nikodema
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
22°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Rain
15°
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 77
Clouds
24°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Clouds
26°
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 47
Clouds
26°
Wiatr: 13.788 km/h Wilgotność: 42
Clouds
21°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 43
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
10.07.2019, 12:04 | czytano: 5578

Galopujące wydatki. Wójt: "Mocno kontrolujemy każdą złotówkę, którą wydajemy"

Droższe ceny za odpady i zmiany w oświacie spowodowały w gminie Łapsze Niżne znaczny wzrost wydatków bieżących, dlatego władze szukają oszczędności.

Na ostatniej sesji Rady Gminy Łapsze Niżne wójt Jakub Jamróz przedstawił zgromadzonym sprawozdanie z wykonania budżetu za rok 2018.

– Ten rok był dość trudny, ale myślę, że poradziliśmy sobie bardzo dobrze w niektórych obszarach – stwierdził wójt.
Zadłużenie gminy na koniec 2018 roku wyniosło 8,5 mln zł.

– Wskaźnik zadłużenia gminy wynosi 1,28 %, przy dopuszczalnym wskaźniku wynoszącym 12,37%. Można więc powiedzieć, że zadłużenie nie jest naszym problemem, ale za to mamy inne. Bardzo galopują nam wydatki bieżące. W tym momencie narzucony jest reżim na wszystkie jednostki. Bardzo mocno kontrolujemy każdą złotówkę, którą wydajemy. W tym roku, przy nowym budżecie, staram się naprawdę kontrolować wydawanie pieniędzy. Szukamy skutecznych rozwiązań, jak chociażby zatrudnienie stażysty czy osoby niepełnosprawnej z programu, który pozwala zatrudnić w oparciu o nie nasze środki, po to, żeby jak najmniej wydawać. Staramy się bardzo mocno zaciskać pasa – ogłosił Jakub Jamróz.

Wójt wymienił dwa czynniki, które istotnie wpływają na zwiększenie wydatków bieżących. Pierwszym z nich jest gospodarka odpadami, która mocno podrożała. Drugim – oświata w gminie. W ostatnich latach zaszły poważne zmiany, na które potrzebne są pieniądze.

ao/
najnowsze informacje
komentarze
gazda14:59, 26 lipca 2019
no k*** to na co nom tako gmina jak nic w niej nima pewnie jom trza zlikwidować bo to skoda pinyndzy wydawać.Radni wnet bedom chodzić po drzewach juz nie wiedzom za cym głosują teroz trza ***ściskać troche nieskoro wojcie
sfrustrowany08:12, 18 lipca 2019
Teraz mówi, że oszczędza każdą złotówkę a co robił przez 4 lata bawił się zatrudniał asystentów pobrali kasę i teraz mamy to co widać i słychać na cały świat.Szuka oszczędności w Niedzicy zamykając Żłobek co będzie następne.???????W Kacwinie buduje Sypańce i Rezerwaty w Łapszach Skanseny, we Frydmanie Wioskę Olimpijską a w Niedzicy likwiduje szkołę .Niedzica do sprzedaży,taka Gmina nam jest nie potrzebna,jest tylko kulą u nogi Niedzicy,bo cały czas ją finansujemy.Takiej Gminy pozbyć się jak najszybciej.
Mieciu09:57, 11 lipca 2019
Fajna reklama na własnym terenie - Czy Gmina Bukowina Tatrzańska reklamuje się w tygodniku podhalańskim?? Czy turystykę Gminy ŁN mam reklamować wśród mieszkańców powiatu nowotarskiego?

Halo @ Meciu - także mnie nie odsyłał do biznesu, bo wiem jak to się kręci.....nie robię reklamy tam, gdzie jej nie potrzebuję - szkoda pieniędzy!!! Po co mam robić reklamę na pomorzu, skoro tam nie mam sklepu......hm?? Twoim tokiem rozumienia, najlepiej się reklamować w sąsiedztwie sklepu......u ludzi, którzy wiedzą gdzie ten sklep jest i co sprzedaje......gratuluję pomysłu!!
z gminy09:49, 11 lipca 2019
Panie wójcie weź się pan w garść bo wezmą gminę będziemy należeć do nowego targu i na tym to się wszystko skończy ani tyle nic nie będzie. przed wyborami tyle pan obiecywał i co? na obietnicach się skończyło....
Halo @ Mieciu09:26, 11 lipca 2019
Reklama dźwignia nie tylko handlu, ale i turystyki na która gmina stawia... Pojedź do Bukowiny , Białki to to zobaczysz ile na reklame się wydaje i jak tam wsie sie dźwigają gospodarczo - na pewno nie z rolnictwa... Radni to zauwazyli, wójtowie od pewnego czasu do doceniają, bo potrem do ludzi wraca piniądz...Oj troche rozumku Mieciu - odejwij sie od ogona i idź do biznesu...
Norek00:17, 11 lipca 2019
Czytam te komentarze i się zastanawiam gdzie ludzie byliście jak były wybory czy zebrania wiejskie??? Nie jestem z tej Gminy ale o jej problemach słychać coraz bardziej..... Czyżby miała podzielić losy gminy z północy Polski??
swój23:11, 10 lipca 2019
Po co utrzymywać taką instytucję jak Urząd Gminy. Przecież teraz już nic się tam nie załatwia. wydział komunikacji - starostwo, geodezja --starostwo p i tak wszystko załatwiamy w Nowym Targu. dla ZGKM-u , ZEAS-u i USC utrzymywać 30 czy 40 pracowników ze średnią krajową 4500 zł według PIS-u. ile to zostanie pieniedzy. Przenieść wszystko do NT i sprawa załatwiona
Piotr20:59, 10 lipca 2019
Jasne. Dla wielu ludzi pierwszą rzeczą która cieszy to nowa droga, chodniki itp. Jadąc przez Niedzie można odnieść wrażenie jakby ktoś o tych ludzich zapomniał. Brak ładnych dróg, ogólny bałagan i jeszcze długi? Jak to? Gmina Nowy Targ daje radę. Remonty wszedzie! Lasek kilka lat temu wyglądał jak kolejna dziura w polsce. Dziś jest nie do poznania. I wiele jest takich przykładów
Turystka20:54, 10 lipca 2019
Szok bo w tej gminie nie widać by były jakieś inwestycje robione. Spędzam urlop w Niedzicy Zamek wizytówce gminy można by pomyśleć przecież to ta miejscowości daje najwięcej zysków I co zastaje
1. Marny plac zabaw zaklejony taśma ostrzegawcza zakaz
2. Idiotycznie zrobione chodniki
3. Zero ławek by usiąść i odpocząć
4. Brak parkingów
Szoda
Co rok od 6 lat tu bywam ale jest to z pewnością ostatnia moja wizyta tutaj. Byłam w gminie by porozmawiać. Pracowników masa a nie ma komu robić.
żenada20:47, 10 lipca 2019
O...... w mordę ale się porobiło to Gmina stoi nad przepaścią?a tak dobrze żarło i zdechło?? a Wójt tak pięknie bił piane,i co plama? To jest efekt niszczenia mądrych ludzi Wójcie a popieranie miernoty.Ładnie na ostatniej sesji pojechała Radna oj z grubej rury można powiedzieć. No i budżet pięknie podsumowała nic dodać nic ująć.Oby tak dalej Radni brać pożyczki to Gminę sami zlikwidujecie wszystko jest chyba na dobrej drodze.
gazda20:30, 10 lipca 2019
złotówka to tyle co pól pietruszki , co tu pilnować
Miecio19:22, 10 lipca 2019
Wójcie jak się wydawało kasę na prawo i lewo to takie efekty:
- Jakieś pikniki z latawcem za niebotyczne kwoty,
- Wykorzystywanie samochodu służbowego co celów prywatnych
- reklama Gminy w TV Podhale, Góral info, na spiszu, wydawanie własnej propagandy za grube tysiące,
- nieprzemyślane inwestycje,
- wysokie wynagrodzenia i nagrody dla swoich wiernych, biernych i miernych,
To tylko kilka przykładów rozrzutności Wójta
abc19:12, 10 lipca 2019
za chwilkę okaże się, że "król jest nagi" i w urzędach pracują ludzie "niekompatybilni z rzeczywistością.
o czym mówimy - ktoś kto się szanuje i coś potrafi odejdzie i zastąpi go "stażysta" - petent tylko posklina i pójdzie.
oszczędności?
zatroskany17:44, 10 lipca 2019
Michał słuszna racja ryba psuje się od głowy? jeśli to prawda to trzeba Wójtowi ściąć pensję o połowę Przewodniczącemu całkiem zabrać żeby przestał pieprzyć głupoty, to wtedy można mówić o oszczędnościach. Trzeba było kontrolować wydatki? tak..... tylko kto to miał robić?A kto ma kontrolować szkoły jak nie Wójt? Nagle wszystko się sypie,a gdzie byli Radni których rączka była podnoszona cały czas ZA.......propozycjami Wójta.Oglądnij ostatnią sesję a zobaczysz co się dalej dzieje w tej Gminie gdzie szukają oszczędności na pewno nie u siebie,bo nowo zatrudniani pracownicy mają niebotyczne pensje.Tak wygląda zaciskanie pasa przez tą ekipę .Zatrudnianie stażystów to wybieg marketingowy Wójta i Sekretarz Gminy.Taka jakość obsługi nas czeka?????????
Ona15:49, 10 lipca 2019
Pani Kasiu proszę się nie zapędzac ze swoim komentarzem bo chyba Pani nie ma bladego pojęcia jak jest w Oświecie. Nie mam wolnych ferii czy wakacji, a pracuje w szkole jako nauczyciel. Pozdrawiam
Wyborca15:44, 10 lipca 2019
Zgadzam się z "Kasia".! W telewizji mówią, że jest coraz lepiej, a Pan Wójt z Łapsz Niżnych mówi o "galopujących wydatkach bieżących". Przecież te rosnące z dnia na dzień wydatki dotykają każdego Polaka. Panie Wójcie proszę o galopujące podwyżki pensji dla pracowników Urzędu Gminy Łapsze Niżne ! Dość wykorzystywania urzędników poprzez utrzymywanie wynagrodzeń bez ruchu. Przecież to też ludzie,. Muszą oni zapewnić byt dla swoich najbliższych.
Mówię jak jest15:42, 10 lipca 2019
Powinno się zlikwidować tę gminę jako samodzielną jednostkę.
Kasia14:37, 10 lipca 2019
Przeciez w tvp info mowia ze kasa na wszystko jest... oswiata? Rewelacyjnie jest podnosic co chwila nauczycielom za 18h pracy i kazac za to gminie placic... a urzednicy za 1/2 tego musza 40h bez ferii wakacji itd... za chwile bedziecie miec w gminach samych stazystow i nieukow bo za obecna place juz nikt nie bedzie chcial robic!
Wyborca13:14, 10 lipca 2019
Podejrzewam że z powodu niskich płac niedługo kolejni pracownicy zwolnią się z Urzędu Gminy Łapsze Niżne. Nie można tak uparcie oszczędzać na pracownikach.! Przecież wokół wszystko drożeje.!
Mieszkaniec13:10, 10 lipca 2019
w gminie na przekształcenie działki rolnej na budowlaną czeka się trzy lata i dalej nie ma pieniędzy, za tamtego wójta było inaczej
adi13:09, 10 lipca 2019
Idzie na dno jak TYTANIC
niedzica12:59, 10 lipca 2019
MASAKRA tak to jest jak się jeździ służbowym samochodem prywatnie...
Michał12:56, 10 lipca 2019
A może by Wójt pracował jako "stażysta"...... a nie za największą możliwą pensję!!! Pensja powinna być uzależniona od sytuacji finansowej gminy, więc i Wójtowi powinno się ściąć.....wyciągnie Gminę na prostą to wtedy i pensja wyciągnięta zostanie w górę.

PS: Nagle tak je....ło, czy ukrywano to przed wyborami?
Młokos12:16, 10 lipca 2019
Trzeba było do tej pory kontrolować wydatki, a nie dopiero teraz jak już stoi się nad przepaścią.....
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij