Sobota, 26 wrzesień 2020, Imieniny: Justyny, Cypriana, Euzebiusza
Zakopane i okolice
Rain
16°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Rain
14°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Rain
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Rain
19°
Wiatr: 22.32 km/h Wilgotność: 88
Rain
16°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 88
Rain
15°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
17.07.2019, 12:04 | czytano: 2492

Za tydzień rusza XXXVIII Pielgrzymka Góralska na Jasną Górę

Trwają zapisy na tegoroczną pielgrzymkę górali na Jasną Górę. Jak co roku, do Częstochowy ruszą cztery grupy - z Bachledówki, nowotarska, orawska i rabczańska.

Pielgrzymi z Nowego Targu i Bachledówki wyjdą 23 lipca, dzień później w drogę uda się Orawa i Rabka-Zdrój. Do celu dotrą wspólnie 31 lipca ok. godz. 13:00. Msza Św. na zakończenie odbędzie się w Bazylice Jasnogórskiej ok. godz. 14:00, której przewodniczyć będzie Metropolita Krakowski ks. arcybiskup Marek Jędraszewski. Hasło tegorocznej pielgrzymki brzmi "Maryja Matka Życia i Wolności".

Kierownikiem tegorocznej pielgrzymki będzie o. Jonasz Sowiński. Trwają już zapisy do udziału w niej. Opłata wpisowa to 80,- zł - dorośli i młodzież powyżej 15 lat, oraz 60,- zł., dzieci i młodzież do piętnastego roku życia. Jak co roku każdy zostanie wyposażony w „zestaw pielgrzyma” – śpiewnik, znaczek, legitymacja, chusta, smycz. W ramach opłaty wpisowej wszyscy pielgrzymi zostaną również objęci ubezpieczeniem. W miejscowościach, gdzie noclegi będą zlokalizowane w szkołach, remizach prosimy również aby każdy był przygotowany na uiszczenie drobnej ofiary za nocleg 10 zł. Przy zapisach prosimy o podawanie numeru pesel. Osoby niepełnoletnie zobowiązane są do posiadania zgody rodzica/opiekuna na udział w pielgrzymce. Stosowne oświadczenie do podpisu przez rodzica znajduje się w przewodniku, który każdy otrzyma.

Zapisy do grupy nowotarskiej przyjmuje parafia Najświętszego Serca Pana Jezusa w Nowym Targu (tel. 536 536 556), do grupy rabczańskiej parafia św. Marii Magdaleny w Rabce-Zdroju (tel. 781 944 999), do grupy orawskiej parafia w Lipnicy Małej (tel. 18 275 26 94), a Bachledówka - parafia MB Częstochowskiej (te. 18 26 58 118).

oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
Artur20:19, 20 lipca 2019
Niech Będzie Pochwalony Jezus Chrystus.
Odprawiajcie Nabożeństwo Pięciu Pierwszych Sobót Miesiąca jako wynagrodzenie składane Niepokalanemu Sercu Maryi. Prosiła o nie Maryja w Fatimie i w Pontevedra. Warunki jakie muszą być spełnione w ramach tego Nabożeństwa to niżej wymienione warunki: 1. Spowiedź w pierwszą sobotę miesiąca (do spowiedzi należy przystąpić z intencją zadośćuczynienia za zniewagi wobec Niepokalanego Serca Maryi - w kolejne pierwsze soboty można przystąpić do spowiedzi w intencji wynagrodzenia za jedną z pięciu zniewag, o których mówił Jezus; można wzbudzić intencję podczas przygotowywania się do spowiedzi lub w trakcie otrzymywania rozgrzeszenia). 2. Komunia Święta w pierwszą sobotę miesiąca. Po przyjęciu Komunii Św. należy wzbudzić intencję wynagradzającą. 3. Różaniec wynagradzający w pierwszą sobotę miesiąca. Należy wzbudzić na początku intencję wynagradzającą, powiedzieć Matce Najświętszej, że będziemy się modlić, by ratować grzeszników i dać dowód miłości do swej Matki. Jeśli modlimy się prywatnie, spróbujmy to zrobić własnymi słowami. 4. Piętnastominutowe rozmyślanie nad tajemnicami różańcowymi w pierwszą sobotę miesiąca. Chodzi o 15 minut rozmyślania o ściśle określonej przez niebo tematyce: mamy pochylić się nad jedną (lub kilkoma) z tajemnic różańca (dowolną tajemnicą, również nowymi tajemnicami światła). Wzbudźmy intencję wynagradzającą za grzeszników, którzy nie chcą słuchać Matki Najświętszej ani być Jej dziećmi, którzy okazują Maryi obojętność, a nawet Ją nienawidzą i wiele czynią, by pomniejszyć Jej chwałę.
Duszom, które w ten sposób starają się mi wynagradzać - mówi Matka Najświętsza - obiecuję towarzyszyć w godzinie śmierci ze wszystkimi łaskami potrzebnymi do zbawienia.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij