Poniedziałek, 16 wrzesień 2019, Imieniny: Edyty, Kornela, Kamili
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Clouds
15°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Clouds
15°
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 72
Clouds
16°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 72
Clouds
16°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Clouds
17°
Wiatr: 20.52 km/h Wilgotność: 63
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
20.07.2019, 10:55 | czytano: 3670

Powstał policyjny zespół, który ma walczyć z agresją i brawurową jazdą na drogach Małopolski

Fot. KWP Kraków

Policjanci wyposażeni m.in. w nieoznakowane BMW 330i xDrive Gran Turismo oraz wideorejestratory będą walczyć z brawurową jazdą, nadmierną prędkością i agresją na drogach Małopolski.

Przy Małopolskiej Komendzie Policji powstał Wojewódzki Nieetatowy Zespół ds. Przeciwdziałania Niebezpiecznym Zachowaniom na Drogach pod nazwą „Speed”.

Wczoraj zespół rozpoczął działania na drogach. Do tej grupy oddelegowano około 50 funkcjonariuszy. Nie są to tylko policjanci „drogówki”, którzy mają specjalistyczne przeszkolenie z obsługi wideorejestratorów czy ręcznych mierników prędkości. W skład zespołu wchodzą również funkcjonariusze z Wydziału Kryminalnego oraz do walki z Cyberprzestępczością KWP w Krakowie.

Mundurowi z grupy „Speed” będą kierowani na akcje w miejsca gdzie najczęściej dochodzi do rażącego łamania przepisów ruchu drogowego lub w miejsca organizacji nielegalnych wyścigów ulicznych.Do zadań zespołu będzie należało, m.in.: ujawnianie kierujących, którzy będą dopuszczali się agresywnych zachowań na drodze, a to nie tylko przekraczanie dopuszczalnej prędkości, ale i nieustąpienie pierwszeństwa przejazdu, niewłaściwe wyprzedzanie i inne niebezpieczne zachowania.

Istotne dla pracy tej grupy będzie także monitorowanie i analiza umieszczonych nagrań w Internecie obrazujących pirackie wyczyny, czy zbieranie informacji o nielegalnych wyścigach. Grupa współpracować będzie z innymi podmiotami (np. realizującymi miejski monitoring) w zakresie pozyskiwania i wymiany przydatnych informacji. Na tej podstawie oraz na podstawie analiz stanu bezpieczeństwa, Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa czy innych danych planowane będą poszczególne działania tj. ich miejsce (potencjalnie to teren całego województwa) i taktyka.

Podczas działań drogowych zespół „Speed” będzie wykorzystywać nie tylko dotychczasowy sprzęt „drogówki” (tj. ręczne laserowe mierniki prędkości z rejestracją obrazu czy pojazdy wyposażone w videorejestratory) ale również najnowsze radiowozy oznakowane BMW 320i xDrive (na zdjęciach) i nieoznakowane BMW 330i xDrive Gran Turismo (wyposażone w videorejestratory).

Źródło: KWP Kraków, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
koz03:54, 22 lipca 2019
Wystarczy pozgarniać tych idiotów co codziennie w nocy robią sobie przegazówki pod nowotarskim lodowiskiem a potem ścigają się po rynku, kolejowej i alejach. Bo tylko czekać aż gówniarze kogoś zabiją na pasach.
BMW racer00:21, 22 lipca 2019
Śmiechu warte nie dość że nielegalne pomiary z iskry to jeszcze wideo rejestratory oszukują ludzi bo pokazują pomiar radiowozu a nie kierowcy przed nimi a nastepna sprawa radiowóz powinien być dobrze widoczny bo ja nie wiem czy jakiś burak w ciemnym nie oznakowanym BMW to nie przebieraniec a policjant tak że policja niech najpierw zrobi coś z piratami u siebie w jednostce zanim zajmą sie resztą ludzi bo nareszcie ktoś kupi wideo rejestratory i zajmie się nagrywaniem policji w tedy to będzie dopiero wesoło jak braknie prawa jazdy na komedzie
rowerzysta15:59, 21 lipca 2019
Smok Dlatego właśnie padł mój pomysł, by nakazać takim kierowcom jazdę na rowerze, by zobaczyli jak to wygląda z innej perspektywy.

Gdy jest to możliwe, staram się po Mieście jeździć (grzecznie, jakby mnie nie było)po chodnikach, gdy ścieżka rowerowa to obowiązkowo ścieżką, ale nie zawsze jest to możliwe. Więc gdy jadę jezdnią, mam prawo czuć się bezpieczny, a nie szykanowany przez kierujących samochodami.
kasper23:12, 20 lipca 2019
znowu rozbija auta bo sami nie umieja jezdzic :-)
mieszkaniec22:26, 20 lipca 2019
Super, popieram i proponuję zacząć od wiejskich dróg gdzie młodziki i nie tylko szaleją po drogach. W Szaflarach bym proponował zacząć, może kilku regularnych ćpunów, pijaczków i młodych szaleńców udało by się wyeliminować, a mieszkańcy i turyści mogli by spokojnie i bezpiecznie jeździć na rowerach ze swoimi dziećmi, uprawiać nordic walking i spacerować, nie martwiąc się o to że ktoś ich rozjedzie! A o wrzeszczących motocyklach crossowych już nie wspomnę, bo to już istne szaleństwo!
Smok22:12, 20 lipca 2019
rowerzysta, od kiedy sam jeżdżę na 2 kółkach to się milszy zrobiłem dla cyklistów sam, ale to kwestia tego, że zacząłem jeździć i po prostu wiem jak jest z innej perspektywy a to policja tu nic nie zmieni jak sami ludzie nie ogarną
rowerzysta20:07, 20 lipca 2019
Proponowałbym zacząć od kierowców z nowotarskiego MZK. Należałoby im przypomnieć, że rowerzysta to taki sam użytkownik dróg jak oni, że należy wyprzedzać w odpowiedniej odległości oraz że ma on prawo do korzystania z jezdni.

Gdy kiedyś zwróciłem uwagę starszemu już kierowcy zaczął mi wygrażać i wyganiać na chodnik, towarzyszący mu Żółwik zaczął mu wtórować.

A może nakaz dla takich kierowców dojeżdżania do pracy na rowerze, by zobaczyli i zrozumieli jak to być najsłabszym uczestnikiem ruchu?
no no17:42, 20 lipca 2019
jo, no przecież prawdziwy, jedyny i w ogóle nie omylny guru i znawca prawdziwych układów wydechowych się odezwał:-D:-D:-D Masz kryształową kule?
jo14:40, 20 lipca 2019
zapraszam Panów ze specalnej grupy na rynek z decybelomierzem i sprawdzić pseudo sportowe układy wydechowe w pierdziawkach .
Smok12:28, 20 lipca 2019
I plebs się będzie cieszył jak zwykle, że system coraz ciaśniej kaganiec zaciska na ryje.
Józek11:21, 20 lipca 2019
Zapraszamy na patelnie zrobić porządek z pseudo-motocyklistami.
prawnik11:17, 20 lipca 2019
Pierwsze słyszę o jakiś wyścigach ja myślę ze to pośpieszne dla zaspanych do pracy i oto cała Afera .
Ale mundurowi muszą gdzieś budżet uzupełnić .bo wypłaty są skandalicznie dla Policji niskie.
Dać po 10 tys wypłaty i będzie Policja zadowolona i Obywatele.
jajkobyły11:15, 20 lipca 2019
Wszyscy jak rozumiem po kursach specjalistycznych 5 tygodniowych?
, nazwa w języku ojczystym to byłby obciach?A może by wystarczyło po prostu patrolować drogi , zwracać uwagę na to co się dzieje a nie tylko na czytnik radaru.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij