Zakopane częściowo zrezygnowało z Tour de Pologne, bo chce uniknąć paraliżujących korków w mieście - podhale24.pl
Środa, 31 maja
Imieniny: Anieli, Marietty, Petroneli
Nowy Targ
Clouds
Wiatr: 3.996 km/h Wilgotność: 95 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 75 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.556 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 93 %
Clouds
11°
Wiatr: 4.824 km/h Wilgotność: 94 %
Clouds
10°
Wiatr: 4.752 km/h Wilgotność: 97 %
Jakość powietrza
0 %
Nowy Targ
0 %
Zakopane
0 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 0 | 0 %
24.07.2019, 20:31 | czytano: 4751

Zakopane częściowo zrezygnowało z Tour de Pologne, bo chce uniknąć paraliżujących korków w mieście

Taka jest oficjalna wersja Urzędu Miasta w Zakopanem w sprawie niespodziewanych zmian na trasie szóstego etapu Tour de Pologne, który zostanie rozegrany na Podhalu. Zaplanowany na 8 sierpnia etap nie zakończy się w Zakopanem, jak planowano, ale w Kościelisku.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
- W tym roku zdecydowaliśmy się jedynie na start Tour de Pologne, co związane jest z remontami dróg w mieście (rondo na Bystrem, przebudowa na Ustupie), które generują duże utrudnienia w ruchu - tłumaczy w odpowiedzi przesłanej do naszej redakcji zakopiański magistrat. - Start i meta Tour de Pologne w Zakopanem spowodowałyby jeszcze większe niedogodności dla mieszkańców i turystów, których chcieliśmy im zaoszczędzić. Stąd decyzja o starcie w Zakopanem przy Polanie Szymoszkowa i mecie w Kościelisku. Oba te punkty, jak i widokowy przebieg trasy, z pewnością przyczynią się do promocji naszego regionu.

8 sierpnia miasteczko wyścigu powstanie przy Hotelu Mercure Kasprowy Zakopane, a start etapu nastąpi na ul. Powstańców Śląskich. Następnie peleton pokona pięć 29-kilometrowych rund i po 160 kilometrach zafiniszuje w Kościelisku na ul. Nędzy-Kubińca.

oprac. r/pk/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Konfident14:43, 28 lipca 2019
@ens, jak się jest przez 30 lat formatowany przez Gazetę Wyborczą to się potem wierzy w każdą bzdurę.
ens14:46, 25 lipca 2019
czytelnik1103
To ze 150 transmisji transmituje rowerzystow (nie region) wcale nie prowadzi do wzrostu koniunktury.
czytelnik110312:23, 25 lipca 2019
Sam płacz a jak dutki u Was zostawiają to nie beczycie,trzeba się zastanowić co się robi i pisze bo taki wyścig jest transmitowany przez 150 telewizji na całym świecie - pomyślcie jaka to reklama dla regionu a przecież to napędza koniunkturę,
ens10:51, 25 lipca 2019
A kiedy Szaflary zmądrzeją. Szczegolnie o odcinek przez Bór gdzie nie ma dojazdu z zadnej strony a zeby auto zostawic i na nogach to trzeba dymać 2km.
Janek z Olczy10:09, 25 lipca 2019
Dziękujemy droga władzo za tę troskę. Pytanie tylko gdzie ta troska się podziała gdy pozwolono na rozkopanie miasta w trzech strategicznych miejscach miasta? Co miasto robi by zmniejszyć korki które są w tym momencie w mieście? Bo nie wiem czy Pan burmistrz jest świadomy że od 9 do 14 wjazd do miasta stoi od granic Poronina. Że przejazd spod Szymonka pod Szymaszkową trwa ponad godzinę. Że Spyrkówka i Bachledy cały dzień stoją. Że w godzinach 16-18 wyjazd z Zakopanego trwa ponad godzinę a ulica Chramcówki, Samki, Szymony, Kasprowicza, Nowotarska stoi. Co miasto robi by pomóc mieszkańcom ? Nie gościom - turyści są dla nich nieważni. Co miasto robi by pomóc ludziom mieszkającym i płacącym podatki, ludziom pracującym w Zakopanem.
kk10:02, 25 lipca 2019
No nareszcie! Nareszcie głos rozsądku.
bert09:16, 25 lipca 2019
Jeszcze w Bukowinie T. zrezygnujcie a wszyscy w końcu z ulgą odetchniemy :)
Analityk09:07, 25 lipca 2019
Jest tyle pięknych terenów do promocji turystycznej w Polsce, gdzie jest mały ruch uliczny, że wyścig w Zakopanem nie miał sensu.
rentgen*08:17, 25 lipca 2019
Gmina Szaflary
Jeszcze mieszkańcy Szaflar powinni się wypowiedzieć. Pan Wójt ściąga wyścig za wyścigiem, strażacy zgrzypią na zębach, drogi pozamykane, rolnicy się denerwują, pieniądze na wyścigi wydatkowane, tylko ile z tego gmina ma? Rozumiem przejechać przez miejscowości, ale nie robic po 3-4 kółka i paraliżować wsie na pół dnia, nie wspominając co dzieje się w sąsiednich gminach. Czy pan Lang razem z wójtami nie może zrozumieć że Polska ma dużo pięknych terenów i miejscowości do promowania? Czy chodzi tylko o kasę która gmina wyciągnie kasę i dołoży do wyscigu??
Kto na tym korzysta? Czy naprawde chodzi o promocje gmin czy o dbanie własnych interesów?
Rafał (S1000RR)23:43, 24 lipca 2019
Zapomnieliscie dopisac ,ze chce uniknąć korkow,bo to się nie opłaca druga strona medalu własnie ahhaha ,a ciemny lud komenruje zupełnie co innego, och losie!!!!
jaska22:33, 24 lipca 2019
No wreszcie zrozumieli, że takich wyścigów jest dużo i dawno już przestała to być promocja Zakopanego. A swoją drogą na podstawie jakich parametrów decyduje się w Zakopanym o takiej potrzebnie promocji?. Pod hasłem promocji nie zbadanej i nie wyszacowanej, a później sprawdzonej w efektach topi się w naszym kraju dużo forsy. Kontroluje się zamówienia publiczne a nie bada się celowości i efektów wydawanych dużych pieniędzy podatników na promocję. Nie wydawajcie forsy na promocje lecz wpierw budujcie nowoczesne standardy usług hotelowych i gastronomicznych, dbajcie o ekologie i twórzcie nowoczesne system informacji (a nie propagandy), a klient przyjedzie sam i bez gadaniny na wyścigu. Informacja,jakość usług i cena.Ciekaw jestem, czy w gminnie Kościelisko zrobili analizę korzyści wpuszczając się w ten pomysł p. Langa i wydając forsę? Jeżeli nie to może Izba Obrachunkowa w Krakowie powinna im pomóc.Wyścigi kolarskie to biznes i organizatorzy powinni płacić za wyłączność korzystania z dróg i za inne usługi komunalne, tak jak za korzystanie z mienia gminy płaci szewc itd. A swoją drogą ciekaw jestem czy płacą za obsługę policyjną, tak jak mieszczuchy z Miasta za dodatkowe patrole?. I nie motywujcie, że to wszystko to sprawa honorowa czy państwowa.
zako-pion21:23, 24 lipca 2019
Wreszcie burmistrz zrozumiał ,że co za dużo to niezdrowo? Mimo to mieszkańcy cierpliwie znosili tą gehennę , bo była co roku ta sama sprawa; korki , zablokowane ulice i paraliż w mieście . Dość ,że ruch turystyczny , to jeszcze Lang i jego ferajna . Niech Lang szuka nowego miejsca , albo zacznie tą zabawkę organizować w innym terminie po sezonie . Koniec panie burmistrzu - do sprawy bezpowrotnie nie wracamy- dajmy mieszkańcom odpoczynek .
jo20:30, 24 lipca 2019
całe szczęście , Panie Lang weź se Pan ten wyścig rób w stolycy a nie utrudniaj nam życia !!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas