Rewitalizacja centrum Krościenka - kolejne podejście - podhale24.pl
Poniedziałek, 02 października
Imieniny: Teofila, Dionizego, Trofima
Jabłonka
Clouds
18°
Wiatr: 3.42 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
18°
Wiatr: 3.636 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
18°
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 74 %
Clouds
19°
Wiatr: 2.232 km/h Wilgotność: 72 %
Clouds
18°
Wiatr: 0.324 km/h Wilgotność: 73 %
Clouds
17°
Wiatr: 4.032 km/h Wilgotność: 76 %
Jakość powietrza
28 %
Nowy Targ
16 %
Zakopane
18 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 14 | 28 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 8 | 16 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
25.07.2019, 13:14 | czytano: 2102

Rewitalizacja centrum Krościenka - kolejne podejście

Urząd Gminy w Krościenku ogłosił kolejny raz przetarg na rewitalizację XIX-wiecznego ratusza wraz z odtworzeniem historycznych funkcji rynku. Próby, na razie nieskuteczne, znalezienia wykonawcy trwają od jesieni ub. roku.

Przypomnijmy, iż projekt rewitalizacji Krościenka, na który gminy dostała wielomilionową dotację, utknął w martwym punkcie. Już kilkakrotnie unieważniano przetarg, bo oferty od firm zainteresowanych kontaktem na te roboty, znacznie przewyższały budżet przeznaczony na tę inwestycję. Z tego powodu już kilkakrotnie unieważniano przetarg, a termin realizacji inwestycji przesunięto.

Czy tym razem gminie uda się znaleźć wykonawcę? Zobaczymy w sierpniu. Do 8 sierpnia Urząd Gminy w Krościenku czeka na oferty od firm zainteresowanych pracami.

Przedmiotem zamówienia jest przebudowa i rozbudowa XIX-wiecznego ratusza, w którym obecnie ma swoją siedzibę Urząd Gminy oraz Gminne Centrum Kultury. Zakres zamówienia obejmuje w głównej mierze: poprawę estetyki istniejącej części zabytkowego budynku (elewacje zewnętrzne i wymiana pokrycia dachowego), rozbudowę budynku nad dawnym kinem o jedną kondygnację i przebudowę pomieszczeń na parterze w celu uzyskania sali widowiskowej oraz nowych pomieszczeń dla działalności Gminnego Centrum Kultury, a także nowego układu komunikacyjnego dla całego budynku, przebudowę części budynku, w której swoją siedzibę ma Urząd Gminy wraz z wymianą konstrukcji dachu nad częścią Urzędu Gminy oraz wyposażenie Gminnego Centrum Kultury wraz z przystosowaniem sali widowiskowej do funkcji artystycznych (nagłośnienie, oświetlenie sceniczne) oraz zagospodarowanie terenu i drogi w rejonie urzędu.

Planowany termin zakończenia prac to koniec przyszłego roku.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
maverick21:17, 25 lipca 2019
@ Marian:
To że włodarz uparcie powraca do tego pomysłu zmarnotrawienia publicznych milionów na tzw. rewitalizację świadczy o nieliczeniu się z mieszkańcami. To jest brak gospodarności remontować dopiero co odremontowany budynek, który jest OK. Gdy się ma problem to najlepiej przykryć go innym tematem, a problem, i to gigantyczny, Krościenko ma z wydłużającym się i bardzo uciążliwym (również zupełnie niepotrzebnym) remontem ul. Jagiellońskiej. Włodarz zamiast monitować panią poseł z Krościenka, starostów, wojewodę, itd. o problemie z korkami na drodze wojewódzkiej w Krościenku, kombinuje jakby tu zmarnotrawić publiczne miliony na tzw. rewitalizację. Ale spokojnie, ludzie powoli wyciągają swoje notatki, faktury i rachunki z działalności pod koniec lipca zeszłego roku i porównują zeszłoroczną liczbę turystów z tegoroczną klapą (kto chce jechać tam gdzie widzi że po 40 minut będzie każdorazowo musiał stać w korku?) i w końcu wyciągną adekwatne wnioski w temacie włodarza.
Marian19:52, 25 lipca 2019
przed remontem zamontowano klimatyzację co widać na dachu i ścianach a w kwietniu remontowano korytarz.Coś nie tak????? ale włodarz tragedia!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
maverick18:44, 25 lipca 2019
Ależ nie żadnej takiej potrzeby! Ten budynek w trakcie kadencji poprzedniego wójta był naprawdę gruntownie odnawiany i doposażany. Większość mieszkańców Krościenka jest przeciwnych takiemu trwonieniu publicznych pieniędzy, jeśli nie wierzycie to ich popytajcie, a przede wszystkim przejdźcie się w Krościenku do urzędu gminy, wejdźcie do środka i sami zobaczcie. Samo już powracanie do tego pomysłu niepotrzebnej rewitalizacji świadczy jedynie o arogancji rządzących Krościenkiem, zresztą kilkakrotnie robiono przetargi i trzeba je było unieważniać - ten fakt już coś powinien mówić sam za siebie.
Podatnik16:27, 25 lipca 2019
No to pewnie że wygra fima z Pomorza , dlaczego ? no bo połowa zleceniodawców nie była na darmowym urlopie
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas