Nowa droga w Szaflarach - podhale24.pl
Wtorek, 16 kwietnia
Imieniny: Bernadetty, Cecyliana, Kseni
Szczawnica
Clouds
Wiatr: 11.988 km/h Wilgotność: 68 %
Clouds
Wiatr: 14.04 km/h Wilgotność: 81 %
Clouds
Wiatr: 12.78 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 12.888 km/h Wilgotność: 64 %
Clouds
Wiatr: 9.252 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
Wiatr: 6.84 km/h Wilgotność: 69 %
Jakość powietrza
24 %
Nowy Targ
18 %
Zakopane
10 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 5 | 10 %
25.07.2019, 14:08 | czytano: 3717

Nowa droga w Szaflarach

Zakończyła się przebudowa drogi powiatowej i budowa chodnika na ul. Palenice w Szaflarach.

Fot. PZD Nowy Targ
Fot. PZD Nowy Targ
W oficjalnym odbiorze prac wzięli udział przedstawiciele Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, gminy Szaflary i sołectwa. Na 485-metrowym odcinku od ul. Władysława Orkana w kierunku Bańskiej Niżnej powstał chodnik, a na drodze pojawiła się nowa nawierzchnia. Prace obejmowały m.in. poszerzenie drogi, położenie nowej nawierzchni, budowę chodnika lewostronnego wraz z przebudową zjazdów, budowę pobocza, przebudowę rowu i przebudowę ogrodzeń. Wzdłuż chodnika zamontowano bariery oraz wykonano nowe oznakowanie poziome i pionowe.

Wykonawcą zadania była Firma Handlowo-Usługowa, Leszek Bednarczyk z Kluszkowiec. Koszt inwestycji wyniósł 1,6 mln zł. Po połowie sfinansowały ją Powiat Nowotarski i gmina Szaflary.

Źródło: PZD Nowy Targ, oprac. r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
Kierowca13:46, 26 lipca 2019
Dziekujemy panie wojcie za podhalanska kolej dzieki ktorej mam niemal caly dzien korek od osrodka i stanie w nimszpitalu po 20 min, niech pan wypowie sie teraz w tej kwesti wkoncu ta kolej to pana pomysl!!! Moze warto pomyslec i mieszkancach gminy? Proponuje zrobienie torow kolejowych przez Skrzypne Maruszyne, Banska wyzna, wtedy bedzie pan mogl sie chwalic ta j*** koleja!!!!
zenek09:16, 26 lipca 2019
same narzekania..z tego widać że mieszkańcy szaflar woleli jak nic się nie robiło za poprzednika..teraz to im nawet kurz przeszkadza w trakcie budowy chodnika..Panie Wójcie chyba lepiej nic nie robić jak mieszkańcy nie doceniają tego co się robi, a przez ostatnie lata to przecież tyle rzeczy powstało i tyle dobrego się dzieje! ale proszę sie nie martwić są też tacy co doceniają i dziekują i na szczęście tych jest więcej!
Wyborca00:21, 26 lipca 2019
Ale jaka w tej inwestycji zasługa Wójta Szaflar ? ? To jest droga powiatowa zarządzana przez Powiatowy Zarząd Dróg w Nowym Targu, a podatnik z terenu Gminy Szaflary dołożył do tej inwestycji pieniądze. No to, co takiego zrobił Wójt z Szaflar - no nic.
Miejscowy22:31, 25 lipca 2019
I co dalej?! Nic?? Przecież Palenice nie kończą się w miejscu gdzie zakończyli chodnik?? A przez resztę Palenic i Bańską ,gdzie najwięcej chodzi ludzi: mieszkańców, turystów,a zwłaszcza dzieci do szkoły, "ani słuchu,ani widu " chodnika ????????
przyjezdny prawie marusynian21:40, 25 lipca 2019
a kiedy w koncu zrobią obiecane światła na wyjezdzie z ul orkana na zakopianke ,zapraszam p wójta na codzienny poranny przejazd przez to skrzyżowanie , cały dzień korek w tym miejscu teraz nima smogu ,jak kilka dziesiąt samochodów stoi ,jeszcze jedna sprawa zamontowania słupków aby nie stawać na chodniku wzdłuż ulicy orkana ,bo niema jak wyminąć sie przy tym sklepie , w koncu wyszlibyście zza tych biurek stolików i połazili po okolicy posłuchali mieszkańców bo to wspólne nasze dobro
archiwista18:31, 25 lipca 2019
Ludzie przestańmy wszyscy ciągle utyskiwać. Mówię to do całej jednostki. Zamiast tego spójrzmy ile dobrego dzieje się w naszym regionie, naszej gminie. Panie wójcie nawet pan sobie nie zadaje sprawy jak się ciesze z tego chodnika i drogi:)
Zza torow17:30, 25 lipca 2019
Panie wojcie a gdzie obiecane swiatla na zakopiance? Moze przeniesie sie Pan na tydzien do tescia i podojezdza do pracy z Palenic...czy pan nie widzi co sie dzieje na tym skrzyzowaniu???Panu soe marzy druga nitka torow a nie potrafi zadbac o mieszkancow ktorych ten przejazd do centrum wsi doprowadza juz do szalu.Mieszkancy wynrali Pana chyba po to by w pierwszej kolejnosci dbal Pan o ich dobro czyz nieprawda???..a moze juz kolejny rok bedzie ludziom wciskal ciemnote ze swiatla juz za chwileczke juz za momencik.
Dywagacje16:26, 25 lipca 2019
A przecie w Szaflarach jest finally co wszystko robi,to co ? wymieniaja sie ,ci do Kluszkowiec ,a ci do Szaflor ? Czy o te ? boki? chdzi ?
Wdzięczny wójtowi14:17, 25 lipca 2019
A wójt taki idealny. Mówi że śmieci podrożały bo dopłacają do kanalizacji. A co mają powiedziec mieszkancy Boru, którym tak samo podrożały śmieci a do wywożenia ścieków nikt nie dopłaca??? A po drugie remonty remontami a to co się dzieje przy budowie chodników na borze, ten kurz jest wszędzie. Panie wójcie co z nim zrobić?
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas