Sobota, 22 luty 2020, Imieniny: Małgorzaty, Marty, Piotra
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 60
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Clouds
Wiatr: 18.36 km/h Wilgotność: 59
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
14.08.2019, 22:01 | czytano: 2622

ETPR: wybrano najlepsze produkty Targów (zdjęcia)

zdj. Piotr Korczak

Za nami trzeci dzień Europejskich Targów Produktów Regionalnych, które odbywają się na Górnej Równi Krupowej w Zakopanem.

W Zarembku tradycji gościła Lucyna Job, która opowiedziała historie starych przedmiotów, Janusz Siemka, który przeprowadził warsztaty wypalania i malowania drewnianych talerzy oraz Jacek Sikoń, którzy wprowadzał chętnych w świat tradycyjnych miodów.

Gośćmi specjalnymi dnia byli przedstawiciele partnerskiego Powiatu Jędrzejowskiego na czele ze starostą Pawłem Faryną oraz wicestarostą Marią Barańską. Władzom powiatu towarzyszyły panie z Kół Gospodyń Wiejskich Powiatu Jędrzejowskiego, które częstowały między innymi pierogami oraz naleśnikami z warzywa, domowymi wypiekami i tradycyjnym chlebem.

Najważniejszym punktem dnia było rozdanie nagród za najlepsze produkty tegorocznych Targów. Jury złożone z kucharzy oraz przedstawicieli partnerów wyłoniło następujących zwycięzców:
Kat. I
Smalec domowy z boczkiem - Fundacja Izba Regionalna w Zgorzale
Miód wrzosowy z Nowej Dęby - Pasieczne Miody Dworskie
Polędwiczka wędzona - Wiejska Chata Rarytasy z Podlasia

Kat. II
Baba drożdżowa - KGW Kościelisko
Piernik domowy z konfiturami Gosp. Agroturystyczne Bałszczyk Dariusz
Tajemnicze powidło - Hotel Kocierz

Kat.III
Sok z jagody kamczackiej - Tocznia owoców Pawłowski
Nalewka z pigwowca japońskiego - Gospodarstwo rolne Róża i Spółka
Hyćka - Michał Izydorczyk

Kat. IV
Mieszek - Stary Młyn
Kruche z jabłkiem i śliwką - KGW Bustryk
Bułeczka z czosnkiem niedźwiedzim i suszonymi pomidorami - Sermix

Sponsorami nagród w konkursie byli: Makro, Stol-Implex, Develey, Toorank, Hita Szkła Krosno, OSM Krasnystaw, Krajowy Ośrodek Wsparcia Rolnictwa. Puchary Ufundowali Stowarzyszenie Małopolskich Kucharzy i Cukierników, Michał Izydorczyk - Izi Alkohole Regionalne

Na targowej scenie zaprezentowały się dziś zespoły z Podhala oraz Powiatu Jędrzejowskiego - Mali Bystrzanie z Nowego Bystrego, Regle z Poronina, Potoczanki oraz kapela Jędrusie.

opr. pk/ zdj. Piotr Korczak
galeria zdjęć
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij