Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Nowy Targ i okolice
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Clear
11°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 87
Clear
Wiatr: 4.788 km/h Wilgotność: 88
Clear
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
31.08.2019, 11:20 | czytano: 2095

Rabka chce dobrej komunikacji z Krakowem, a autobusy omijają Zabornię

Władze Rabki-Zdroju zabiegają o przystanki przy powstającej drodze ekspresowej S7. Na razie mają problem, bo część przewoźników omija jedyny przystanek w okolicy, znajdujący się na Zaborni.

Część przewoźników kursujących na trasie Zakopane - Kraków omija przystanek na Zaborni. Żeby do niego dotrzeć i zabrać pasażerów, muszą zjechać z S7 na starą zakopiankę, w rejon stacji paliw i Siwego Dymu. To dla nich niewygodne, bo z powodu korków do Skomielnej Białej, kierowcy często korzystają ze skrótu przez centrum Rabki-Zdroju, więc przystanek na Zaborni jest im nie po drodze.

Tematem zainteresowały się władze miasta, bo wielu mieszkańców miasta i gminy jeździ do Krakowa, do pracy czy na studia, korzystając z autobusów kursujących zakopianką. - Budowa nowej zakopianki jest bardzo ważną inwestycją, ale my jako gmina musimy bronić swoich interesów - uważa burmistrz Leszek Świder, który naciska Generalną Dyrekcję Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie, by - po uruchomieniu odcinka S7 między Chabówką a Skomielną Białą, wyznaczyła autobusom dwa obowiązkowe przystanki. - W rozmowach z przedstawicielami GDDKiA w Krakowie zaproponowaliśmy, aby wyznaczyli przystanki mniej więcej na tej samej wysokości co obecnie, czyli na wiadukcie w Chabówce i na Zaborni, ale nie przy S7, lecz przy drodze serwisowej częściowo biegnącej starą zakopianką przez Zabornię, która będzie równoległa do S7. Chcielibyśmy, aby autobusy zjeżdżały na nią i zabierały pasażerów - tłumaczy burmistrz. - Obiecali to rozważyć.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Krzyszt14:03, 1 września 2019
Można było od razu zrobić przystanki na skrzyżowaniu S7 z drogą na Jabłonkę. Ale u nas sprawy oczywiste muszą być skomplikowane.
zły17:10, 31 sierpnia 2019
Dużo ,,busów prywatnych,, jeżdzi na trasie Rabka, Kraków,Rabka.Dopuściliście busiarzy(włodarze Rabkii okolic,koneksje rodzinne,znajomości z busiarzami) to macie ,jazdę na glonojada i milion przystanków po drodze.Zabierają pasażerów liniowym przewożnikom.
mieszkaniec12:02, 31 sierpnia 2019
Rozumiem problem mieszkańców z dojazdem ale wyznaczenie "dwóch obowiązkowych przystanków" dla prywatnych przewoźników to nierealne żądanie, chyba się Panu Burmistrzowi ustroje pomyliły, PKS jako państwowy przewoźnik już nie istnieje.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij