Środa, 03 czerwiec 2020, Imieniny: Klotyldy, Leszka, Tamary
Zakopane i okolice
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
16°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
18°
Wiatr: 14.76 km/h Wilgotność: 42
Clouds
17°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Clouds
15°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 47
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
16.09.2019, 15:47 | czytano: 3967

Przywrócono nocny kurs pociągu z Zakopanego do Nowego Targu

Arch. Podhale24.pl

Na prośbę pasażerów PKP PLK S.A. przywróciły nocny kurs z Zakopanego do Nowego Targu o godz. 22.30. Wróci on dopiero 20 października, ale od 1 października PKP PLK S.A. podstawi busy.

Wcześniej PKP PLK S.A. zlikwidowała odjazd z Zakopanego o godz. 22.30 i wprowadziła kursy o 21.30 i 23.30. - Spółka Przewozy Regionalne po przeanalizowaniu możliwości taborowych poinformowała, że aby zrealizować liczbę kursów założonych w umowie przewozowej i zapewnić dla każdego połączenia do i z Krakowa sprawną przesiadkę na autobus w Nowym Targu, konieczne będzie przesunięcie odjazdu wieczornego pociągu z Zakopanego z godziny 22:30 na 21:30, po czym wystąpiła do Spółki PKP PLK S.A. o dokonania stosownej zmiany trasy pociągu - tłumaczy Michał Drzewiecki, rzecznik prasowy Urzędu Marszałkowskiego Województwa Małopolskiego.

Jednak zmiana godzin wywołała sprzeciwy ze strony podróżnych pracujących w Zakopanem na drugą zmianę, czyli do 22.00. Likwidacja kursu o 22.30 oznaczała dla nich albo zwalnianie się z pracy, albo czekanie półtorej godziny na dworcu na kolejny pociąg powrotny domu.

Po analizie połączeń, spółka kolejowa postanowiła wyjść naprzeciw oczekiwaniom pasażerów. - Po otrzymaniu wniosków podróżnych o pozostawienie pociągu z Zakopanego po 22, Operator niezwłocznie dokonał ponownej analizy sytuacji taborowej i znalazł możliwość pozostawienia wskazanego połączenia. Spółka zwróciła się do Zarządcy Infrastruktury o dokonanie ponownej korekty w rozkładzie jazdy. Z uwagi na procedury Spółki PKP PLK S.A. pociąg relacji Zakopane – Nowy Targ odjeżdżający o godzinie 22:30 zostanie przywrócony od dnia 20 października br. Jednakże w celu możliwie najszybszego wyjścia naprzeciw oczekiwaniom podróżnych, kurs o wskazanej porze zostanie uruchomiony od 1 października br. w postaci kolejowej komunikacji autobusowej - informuje Michał Drzewiecki.

Przypomnijmy, iż 2 września spółka PKP Polskie Linie Kolejowe S.A. rozpoczęła kolejny etap rewitalizacji linii kolejowej Chabówka – Zakopane. Roboty torowe do 14 grudnia będą skoncentrowane na odcinku od Chabówki do Nowego Targu, co umożliwi dalsze kursowanie pociągów na odcinku Nowy Targ – Zakopane.

r/
najnowsze informacje
komentarze
cobrobyt po wyborach ,że hhhhhj10:28, 17 września 2019
Niektórzy to chyba maja brak niektórych klepek we łbach . Gdyby chcieli każdemu podstawiać pociągi do pracy , to lepiej niech pomyślą o taxi. Może po wyborach jak wygrają popaprani i KO , to zaczniemy wszyscy zamawiać na ....własny koszt i wypłatę w ojro .Ale będzie dobrobyt,że haeeeej !
Zapora10:17, 17 września 2019
Widzę, że jest plan na tzw. wygaszenie popytu i likwidacje linii. Niewtajemniczonym proponuję wyszukani frazy "PKP wygaszanie popytu". Polega to na tym, że likwiduje się skrajne połączania w których jest mniej ludzi i zastawia te obłożone, bo tak niby rentowniej - nie biorąc pod uwagę, że tym obłożonym ludzie jeżdżą, bo czasami mogą wrócić później tym skrajnym. Jak nie ma późniejszego awaryjnie to dziękują za możliwość dojeżdżania PKP w ogóle i wcześniejszym i późniejszym kursem. I tak w końcu można zamknąć linię. Tak właśnie likwidowano kolej. Plus kursy celowo o godzinach żeby ludziom nie pasowało i do likwidacji z racji pustego pociągu.
Kwestia kiedy to zrealizują.
Problem w tym, że w wydanej broszurze wydanej we wrześniu 1994 r. ówczesne władze PKP na str. 32 napisały: [?] strategia PKP musi zmierzać do wygaszania popytu na kolejowe przewozy lokalne, a tym samym do przesunięcia tego popytu na transport samochodowy [?]." a takiego do Zakopanego nie ma, bo droga wiedzie przez światła w Szaflarach i inne coraz to nowe pomysły.
Zakopane całkowicie odcięte i zabite dechami to ich marzenie !

Nic tylko zapytać naszą umiłowaną wadze przed wyborami dlaczego stosuje strategie wygaszania popytu na PKP dążąc do likwidacji i stawia światła na zakopiance jednocześnie?
haha07:52, 17 września 2019
Kaczyński już zrobił a Biedroń dopiero zapowiada.
Amatorzy22:40, 16 września 2019
Teraz, qr*a. 18 lat dojeżdżałem z Zakopanego do N T, teraz sie obudzili.
Xzv18:21, 16 września 2019
SUPER! Szkoda ze na 12 do pracy tez nie ma jak dojechać.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij