Niedziela, 16 maj 2021, Imieniny: Andrzeja, Jędrzeja, Adama
Jabłonka i okolice
Rain
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
12°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Rain
16°
Wiatr: 1.62 km/h Wilgotność: 73
Rain
12°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 86
Rain
13°
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
18.09.2019, 10:30 | czytano: 4790

Nowi członkowie Tatry Super Ski. Długa Polana, Orawice i Rusin-ski przyłączają się do skipassu

Fot. Materiały prasowe

Tatry Super Ski to wspólny skipass który tworzy 14 stacji narciarskich, udostępniających swoje trasy w ramach jednego karnetu. Wczoraj w Czarnej Górze do projektu przystąpiły trzy kolejne ośrodki: Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej, Meander Ski & Thermal Park w Oravicach na Słowacji i Długa Polana w Nowym Targu.

Jeszcze kilka lat temu trudno było mówić o ofercie narciarskiej Podhala. Stacje działały autonomicznie, konkurując ze sobą o względy narciarzy i snowboardzistów. Zaczątkiem zmian było powstanie Tatry Ski w 2011, który wspólny karnet udostępniło 5 ośrodków. Kolejny krok to założony 5 lat później Góral Skipass. Jednak dopiero ubiegłoroczne połączenie powyższych przedsięwzięć w Tatry Super Ski sprawiło, że miłośnicy białego szaleństwa mogli w pełni odczuć komfort posiadania jednego skipassu działającego aż na 14 stacji narciarskich. Dziś dołączyły do nich 3 kolejne.

- Podczas uruchomienia projektu Tatry Super Ski zapowiadaliśmy, że dołożymy wszelkich starań do rozwoju projektu. Dziś dotrzymujemy słowa witając w naszym gronie nowych członków. Dzięki poszerzeniu porozumienia oferujemy obecnie 91 tras narciarskich o łącznej długości 57 km. Do tego baza gastronomiczna i dodatkowe atrakcje. Mamy nadzieję, że taka oferta sprosta wymaganiom naszych Gości - mówi Adam Marduła, prezes Tatry Ski i koordynator projektu Tatry Super Ski.

- Chciałbym żeby dziś jasno wybrzmiało, że Tatry Super Ski to projekt otwarty, do którego zapraszamy wszystkich zainteresowanych. Mamy nadzieję, że każdy sezon będzie przynosił nowe atrakcje i kolejnych zadowolonych partnerów - dodaje Andrzej Zając, prezes Góral Skipass, współkoordynujący rozwój projektu.

Przystępujące do Tatry Super Ski popularne stacje narciarskie nie tylko zwiększają atrakcyjność projektu, ale i jego różnorodność. Rusiń-Ski w Bukowinie Tatrzańskiej to jedna z najnowocześniejszych kolei krzesełkowych, oferująca piękne widoki. Meander Ski & Thermal Park wpisuje się w popularny trend łączenia możliwości jazdy na nartach ze zbawienną dla zdrowia kąpielą geotermalną. Długa Polana to położony u stóp Gorców klimatyczny i dynamicznie rozwijający się ośrodek.

Stacje-założyciele projektu Tatry Super Ski:

Bachledka Ski & Sun (Ździar, Słowacja)
Bania Ski & Fun (Białka Tatrzańska)
Czorsztyn Ski (Kluszkowce)
GrapaSki (Czarna Góra)
Jurgów Ski (Jurgów)
Kaniówka (Białka Tatrzańska)
Kotelnica Białczańska (Białka Tatrzańska)
Koziniec (Czarna Góra)
Harenda (Zakopane)
Polana Szymoszkowa (Zakopane)
Stacja Narciarska Suche (Suche)
Witów-Ski (Witów)
PKL Palenica
PKL Mosorny Groń

Stacje dołączające do projektu w sezonie 2019/20:

Rusiń-Ski (Bukowina Tatrzańska)
Meander Ski & Thermal Park (Oravice, Słowacja)
Długa Polana (Nowy Targ)

Skipass Tatry Super Ski można kupić we wszystkich stacjach oraz online na stronie www.tatrysuperski.pl.

Materiały prasowe, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
KLOC14:42, 27 listopada 2019
łohoho 170 zł za wieczorny wypad na długą polanę dla Mamy Taty i dziecka do 10 lat. Taniutko.
cyngiel18:51, 19 września 2019
Kolejny gejt farmy troli z Krzywej na Michała i Długą Polanę. Wstążka mu nie odpuści.
aaaaaaaaaaaa15:17, 19 września 2019
@Obiektywna Raczej straci klientów niż przyciągnie nowych.
Obstawiam oblężenie Zadziału w tym sezonie.
Obiektywna23:46, 18 września 2019
Brawo może Długa Polana przyciągnie turystów do Nowego Targu !!!
Brawo22:20, 18 września 2019
Tylko współpraca i porozumienie dają pozytywne efekty. Nie ma ideałów ale są wspólnie wypracowane rozwiązania.
ski alpine21:25, 18 września 2019
Długa Polana mogłaby konkurować z innymi ośrodkami dopiero wtedy, gdy udałoby się zbudować kanapę na szczyt, tam, gdzie miała być wieża widokowa. Tym samym wydłużyłaby się trasa o blisko 200 m. Ciekawa, naturalnie skręcająca. Ponadto ze szczytu przez obecny jeszcze las zrobić wycinkę na trasę slalomową, w górnej części bardzo stromą, idealną do treningu dla zawodników. Atutem Długiej Polany jest to, że zimą słońce tu nie operuje i śnieg można robić od pierwszych mrozów.
ski alpine21:09, 18 września 2019
Czy teraz Rusin Ski połączy się z Kaniówką nartostradą? Jeśli tak, to byłoby siedem głównych tras (cztery szczyty) do przejechania. Tam i z powrotem to ok. 12 km jazdy. Byłby to jedyny taki teren w Polsce do przejechania bez odpinania nart.
Tadek19:43, 18 września 2019
Ciekawe jak Oravice Sky_ rozliczy karnety z EUR na PLN ....?
Cenny14:48, 18 września 2019
To był duży błąd że strony Długiej Polany .
Cenny biletów będą za drogie .
Wiele rodzin będzie jeździć już na zadział.
Biały14:00, 18 września 2019
Czyli początek cen zaporowych na Długiej Polanie. Dobrze, że jeszcze Zadział w mieście jest.
Kuba12:22, 18 września 2019
Zanim otworzycie szampana polecam najpierw wejść na wyżej podaną stronę i sprawdzić cennik karnetów przygotowany na najbliższy sezon. Jeśli takie ceny będą obowiązywać na Długiej Polanie to niestety wiele osób (w tym ja) będzie zmuszonych szukać innych stoków.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij