Środa, 08 lipiec 2020, Imieniny: Edgara, Elżbiety, Eugeniusza
Zakopane i okolice
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Clear
10°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 81
Clear
Wiatr: 5.328 km/h Wilgotność: 89
Clear
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
27.09.2019, 13:40 | czytano: 5851

Mieszkańcy chcą sygnalizacji świetlnej na ul. Św. Anny

Fot. Robert Furca

NOWY TARG. Ich wniosek w tej sprawie, z załączonymi podpisami, przedstawił na sesji Rady Powiatu Nowotarskiego radny Robert Furca.

Jak mówił, mieszkańcy mają problem z bezpiecznym przejściem na drugą stronę ulicy. Dotyczy to okolicy skrzyżowania ul. Św. Anny z ul. Skotnica. Właśnie mieszkańcy tych ulic oraz ulicy Skotnica Górna, chcą, aby w tym miejscu, na istniejącym przejściu dla pieszych, powstała sygnalizacja świetlna z przejściem na żądanie.

Na ulicy św. Anny, po zlikwidowaniu progu zwalniającego w jej górnym odcinku, zrobiło się niebezpiecznie. Kierowcy rozwijają dużą prędkość, a w weekendy turyści omijając korki na zakopiance korzystając z objazdu przez tą część miasta. - Mieszkańcy nie mają poczucia bezpieczeństwa - mówił radny Furca, przypominając, że to trasa, którą codziennie pokonują uczniowie w drodze do szkoły. Stąd prośba mieszkańców o reakcję i jak najszybsze rozeznanie tematu zamontowania sygnalizacji świetlnej.

Starosta Krzysztof Faber odpowiedział, że budowa świateł kosztuje ok. 200 tys. zł, ale sprawa zostanie przedyskutowana.

r/
najnowsze informacje
komentarze
kajjtek11:11, 29 września 2019
Od 40 lat drogi pozostały te same a samochodów 30 razy tyle.
30 lat jedna droga i to kawałek to jest sukces a ruch w mieście korki Szaflarska Kilińkiego Kazimierza Wielkiego od po wojny nic nie przybyło.
Aleji jakby nie zrobili komuniści szkoda pisać co by było dzisiaj.
KNT07:49, 28 września 2019
Ile razy tamtędy jadę to wbiegaja mi na drogę parę metrów przed albo za. Pasami... A wystarczy stanąć przy przejsciu
wincyj świateł!07:16, 28 września 2019
Dwa przejcia dla pieszych (ostatnio domalowano kolejne), lustro ułatwiające wyjazd z ulicy Skotnica.. chyba ktoś z rodziny pana radnego nie umie nie umie z nich korzystać i potrzebuje wsparcia ;) a później wieczorem do sklepu na Grelu i tak na skróty przez środek skrzyżowania :)
Ewa06:08, 28 września 2019
Wystarczy wysepka na srodku i inaczej reaguje kierowcy na pieszego.
uczciwy00:02, 28 września 2019
jestem za!!!
Kasia22:08, 27 września 2019
za mało zakorkowane miasto jest. więc świtała potrzebne. Bardziej potrzebna jest północna obwodnica niż te świtała. wszyscy się pchają na św Anny bo myślą, że szybciej. to rondo przy al. 1000 lecia to tez jak widać kiepskie rozwiązanie. teraz miasto jest zakorkowane z każdej strony. Jeżęli nie powstanie prawdziwa obwodnica, czyli droga poza miastem to korki będą. a jak jeszcze powstanie planowana obwodnica przy Skarpie to bedzie wtedy wszystko pchało sie na centrum . lepiej wtedy przesiąść się na rower.
rozbawiona21:46, 27 września 2019
min. do gites - ano dla tego, że mieszka tam jego syn z żoną ;-)
rozbawił mnie ten artykuł strasznie, takie ciekawe i "ważne" pomysły mają osoby, które biorą się za politykę.
hahahaha
Kierowca20:44, 27 września 2019
Koło Dekady popieram pomysł na światła
Andrzej16:56, 27 września 2019
Tak przy rondzie koło Dekady na zjeździe w stronę Al. Tys powinny być dla pieszych światła na żądanie. Tak jak koło kościoła
gites15:46, 27 września 2019
Za chwilę będzie rondo, po co Robercie te światła?
mgr inż.14:53, 27 września 2019
Do Antypis i rower
Ilość przejść dla pieszych nie ma nic wspólnego z jakością. Większość kierowców lekceważy oznakowanie i pieszych.
Przed zabraniem głosu na temat lokalizacji przejść proszę zapoznać się z warunkami technicznymi. Przy tworzeniu takich norm analizowane są liczne czynniki, ważniejsze niż ego kierowców.
Dodatkowo proponuję wrzucić sobie w wyszukiwarkę "św. Anna - Nowy Targ - wypadek" - artykułów dotyczących tych zdarzeń jest wiele.
trolol14:27, 27 września 2019
W większości miast raczej jest trend do likwidowania świateł - ale w Nowym Targu jest na odwrót. Zróbmy światła gdzie się tylko da, niechaj miasto stoi jeszcze bardziej!
rower13:52, 27 września 2019
4 przejścia są na tej ulicy dla pieszych i zazwyczaj przechodzą jak święte krowy... Nowy Targ jest zakorkowany głównie przez tragicznie wytyczone przejścia dla pieszych np. przejście dla pieszych zaraz za rondem (w każdym kierunku ) obok dekady, na Alejach Tysiąclecia zaraz za skrzyżowaniami... jakby się nie dało 50 metrów dalej zrobić, żeby się chociaż 5 samochodów zmieściło, nagle jeb czerwone i stoi wszystko. Idźcie po rozmów projektanci , architekci, magistrzy inżynierowie i PIESI!
Antypis13:48, 27 września 2019
Bez przesady.Na ulicy Św.Anny w 9 -ciu miejscach można przejśc po pasach.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij