Poniedziałek, 17 maj 2021, Imieniny: Sławomira, Paschalisa, Weroniki
Jabłonka i okolice
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 71
Clouds
12°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 71
Clouds
14°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 71
Clouds
17°
Wiatr: 9.648 km/h Wilgotność: 70
Clouds
17°
Wiatr: 11.736 km/h Wilgotność: 68
Rain
13°
Wiatr: 5.544 km/h Wilgotność: 71
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
28.09.2019, 10:12 | czytano: 4881

Historyczna ruina do remontu

Najbardziej zrujnowany zabytkowy budynek w mieście, legendarna restauracja Gwiazda na skraju Parku Zdrojowego w Rabce-Zdroju, znalazła inwestorów. Były burmistrz Jan Wieczorkowski i spółka, którą kieruje Krzysztof Mańkowski ze Szczawnicy, przedstawili plan odbudowy restauracji i uruchomienia jej na nowo.

Przedstawiciele spółki Willa Gwiazda 1870 powiedzieli podczas spotkania z radnymi i burmistrzem Leszkiem Świdrem, że sprawa uzyskania dotacji na odbudowę Gwiazdy jest na ostatniej prostej i jeszcze w tym roku spółka ogłosi przetarg na odbudowę restauracji. Budynek ma odzyskać dawny wygląd. W środku znajdzie się cukiernia, restauracja i część eventowo-bankietowa. Przebudowa ma potrwać rok i zakończyć się do końca 2020 roku.Zabytkowy budynek należał kiedyś do miasta, ale kilka lat temu samorząd sprzedał go za symboliczną złotówkę dawnym spadkobiercom. Ci zobowiązali się do jego odbudowy.r/ zdj. Piotr Kuczaj
najnowsze informacje
komentarze
...17:28, 30 września 2019
Po co miasto oddało komercyjną nieruchomość i to za darmo????? Przecież to od razu było oczywiste że nie zamierzają palcem kiwnąć a już na pewno inwestować cokolwiek w budynek. Teraz mowa o ostatniej prostej i inwestycji na którą ponoć maja pozyskać środki/ wątpię/ ale niech im będzie. Pytanie brzmi. Dlaczego nieudolni włodarze miasta takich środków nie potrafili pozyskać skoro Wieczorkowski to zrobił? Ustawmy się w kolejce do burmistrza po takie prezenty. !!!
k09:28, 30 września 2019
a co z budynkiem obok. pod różą kiedy dostąpi zaszczytu? straszą od lat w centrum uzdrowiska. co do gwiazdy to jak nie zobaczę to nie uwierzę . po przejęciu za złotówkę mieli niezwłocznie przystąpić do remontu a od tego momentu to minęło kilka ładnych lat. Ruina jak straszyła tak straszy.
robcon15:06, 29 września 2019
...tak sobie myślę ,że strasznie długo mamy czkawkę po komunizmie....nawet jak się tylko czyta komentarze....
Julian21:26, 28 września 2019
Już nie długo położę łapkę na wszystkim ;)
normalny14:04, 28 września 2019
Widzę że tu zajmuje głos ? konserwator ? , człowieku jak byl to ja decydował to spychacz i stawiać od nowa,jak nie to zebrać wszystkich którzy sie te I sprzeciwiaja I dać I?m szansę na odbudowanie ,ale za własne pieniadze,nie szastać społecznymi , czyli np. moimi ,bo sie nie zgadzam na to
Konserwator11:36, 28 września 2019
Przecież to jest zburzenie zabytku i wybudowanie na jego miejscu paskudztwa.
Fbb111:19, 28 września 2019
Ciekawe kiedy zajmą się budynkiem widmo naprzeciw Małgosi?
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama

sonda

Czy władze Nowego Targu powinny zapewnić finansowanie Klubowi Hokejowemu Podhale Nowy Targ z budżetu miasta w kwocie 1 miliona złotych rocznie, przez trzy kolejne sezony?

- tak
- nie
- nie mam zdania

Aby zagłosować w naszej sondzie musisz mieć włączoną obsługę ciasteczek !

reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij