Sobota, 17 kwiecień 2021, Imieniny: Roberta, Rudolfa, Stefana
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Clouds
Wiatr: 2.808 km/h Wilgotność: 94
Clouds
Wiatr: 4.716 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.708 km/h Wilgotność: 81
Jakość powietrza
Nowy Targ
Umiarkowana
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
30.09.2019, 13:55 | czytano: 8720

Kolejny dzień korków na nowo otwartym odcinku S7. Z Nowego Targu do Skomielnej Białej ze średnią prędkością 11 km/h

Fot. Robert Miśkowiec

Poniedziałek nie przyniósł poprawy sytuacji na oddanym do użytku w sobotę odcinku S7. Do świateł na skrzyżowaniu w Skomielnej Białej od wczoraj prowadzi kilkukilometrowy korek od strony Chabówki.

Apogeum przyszło w niedzielę, gdy turyści zaczęli wracać spod Tatr do domów. W korku do świateł stali kilkadziesiąt minut. Zator rozładował się dopiero późną nocą.

Niestety, dziś sytuacja powtórzyła się. Od rana na estakadach prowadzących do skrzyżowania z drogą krajową nr 28 i skrzyżowania z sygnalizacją świetlną w Skomielnej Białej samochody stoją w długim korku. Obecnie droga z Nowego Targu do Skomielnej Białej zajmuje ponad 2 godziny, a średnia prędkość jazdy to 11 km/h.

Podczas sobotniego otwarcia, dyrektor krakowskiego oddziału Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad w Krakowie informował, że dyrekcja będzie przez pierwsze dni uważnie przyglądać się sytuacji na nowo otwartym odcinku S7. I - jeśli będzie taka potrzeba - reagować wprowadzając konieczne zmiany.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Mc06:52, 3 października 2019
Do Luke. Wszytkie drogi które wymieniłes są Zarządu Dróg Wojewódzkich także Generalna nie ma nic do tego.
kierowca20:48, 2 października 2019
Zakopianka to najlepsza reklama tego- co pis zrobił z krajem...
luke12:01, 2 października 2019
takich kwiatków do kożucha jest więcej, bo niestety w Dyrekcji Dróg i "Autostrad" pracują sami *** którzy nie mają pojęcia o ruchu drogowym,....Przykład; rondo w Krościenku, Podjazd po Snozkę z obu stron, gdzie trzeci pas zaczyna się w połowie góry i kończy 300 metrów pod szczytem, nowo wyremontowana droga w Czarnym Dunajcu kończąca się dziurami na 100 m przed światłami bo nie starczyło asfaltu na jej dokończenie i wiele innych takich "przemyślanych" inwestycji. Najważniejsze by robić, a nie zrobić raz a porządnie
polo09:20, 1 października 2019
A stara Zakopiana pusta i wczoraj przejechałem w 5 minut. Wystarczy skręcić na Rabkę na Siwy Dym i na starą zakopianke.
do : w D. sie POwywracało08:36, 1 października 2019
Autorze o pseudonimie "w D. sie POwywracało" napisałeś tak cyt.:
"Naprawdę nie rozumiem, że przy tym samym ruchu dziś jest 11 km na godzinę a tydzień temu na startej drodze było 30 na godz"

pewnie jesteś z PISu i trudno Ci zrozumieć dlaczego jest taki korek.

Ludzie nie potrafią jeździć w rondach na zakładkę czyli wolno wjeżdżają na rondo żeby każdy mógł się włączyć do ruchu.

Na starej drodze światła z taka samą częstotliwością puszczały samochody i się jechało a teraz jadący z Zakopanego stoją w korku ponieważ jadący z Krakowa i od strony N.Sącza ( dwie zmiany świateł czyli cały czas) wjeżdżają szybko na nowe rondo jak idioci żeby nikogo nie wpuścić od strony Zakopanego.
Obserwator07:47, 1 października 2019
kierowcy uśmiechnąć się wypada takie piękne widoki z estakady a Wy narzekacie...
Wiesiek22:07, 30 września 2019
Lamentujecie jak dzieci. Dawniej był jeden pas i się korkowało. Dziś musi jeszcze bardziej się korkować skoro z dwóch pasów wjeżdżamy w jeden. Każdy remont czy budowę trzeba przeboleć aby całokształt budowy na końcu docenić. Cieszcie się że się buduje bo ostatnich 8 lat PO-PSL to się rujnowało i rozkradało.
Leon21:38, 30 września 2019
No PO nigdy nie miało problemów z korkami na nowo otwartych odcinkach dróg bo po prostu nic nie oddawali. Nawet na Euro 2012 drogi były kończone jeszcze dwa lata po Euro. Zakopianka choć będzie dwu jezdniowa od Krakowa do Zakopanego to zawsze przed tymi miastami będą korki.
Żółw21:29, 30 września 2019
Tylko w taki sposób można się nacieszyć nową drogą.
psc21:13, 30 września 2019
korki dopiero będą jak się zaświecą światła w Szaflarach
Xyz21:03, 30 września 2019
Dopiero korki będą po bajecznym Sylwestrze z dwójką w Zakopanem a potem przy zmianach turnusów w ferie Brawo pomysłodawcy jestem dumny z waszej decyzji o otwarciu tego odcinka naprawde ułatwiliście kierowcom życie a tak na marginesie po co Ci ludzie tak jadą do tego Zakopanego jak tam nie ma nic ciekawego.
Gal Anonim19:25, 30 września 2019
Klik dobrze piszesz, ale "mądre głowy" to ino pochwalić się mogą papierami, bo inteligencją nie grzeszą. Teraz takie szkoły, że można być głupkiem z dobrą pamięcią i je skończyć. Później tacy tworzą projekty na wielką skalę, ale ich ograniczenia umysłowe na wiele nie pozwalają. Już nie uczy się myśleć, tylko wkuć, zaliczyć, papier wyrobić, pracę załatwić, najlepiej po znajomości i kasa leci, a mądrym ludziom blokuje się dostęp do pełnienia ważnych stanowisk.
kierowca8818:11, 30 września 2019
A dlaczego nie puszczono ruchu na Kraków po starej drodze, a na Zakopane po nowej ? Kierunki by się ie przecinały na rondzie i jedni nie blokowali by drugich. Ruch byłby płynniejszy.
Powód jest jeden: wybory. PiSowski minister chciał przed wyborami sie pochwalić, partyjna telewizja miała co pokazywać, więc nie mogło być jakichś półśrodków. Kij z tym, że nie oni przygotowali i zaczęli budowę. Po co mówić o poprzednikach jeżeli cała chwała ma być dla PiSu. Ale okazało się że, jak ze wszystkim, to ściema dla ciemnego ludu. Niby nowa droga otwarta a jedzie się wolniej i korki większe. Lipa jak ze wszystkim za co się wezmą.
Ka17:42, 30 września 2019
Brawo! Gratulacje dla pomysłodawcy tego rozwiązania! Coś, co w zamyśle miało ułatwić przejazd, generuje gigantyczny korek, którego rozładować nie można. Jedynie noc przynosi ulgę, czyli wniosek jest prosty - NIE JEŹDZIĆ, siedzieć w domu!
eSe16:55, 30 września 2019
Niestety w związku z tym, że na rondzie mieszają się dwa kierunki jazdy to przy takim ruchu korki będą i oby przez dwa lata dokończono budowę tunelu... na szczęście są dwie drogi alternatywne, którymi można minąć troszkę ten korek. Spory udział przy korkach mają również kierowcy. Ślamazarna jazda, interesowanie się wszystkim wokół tylko nie ruszaniem, brak kultury w przepuszczaniu samochodów itp itd nie pomaga w płynniejszej jeździe. Dzisiaj po 5 nad ranem robił się już malutki zator bo no właśnie...prędkość 20kmh i rozglądanie się...
Za niedługo otworzą pierwszy odcinek (jeden pas) Naprawa-Lubień, więc tam na skręcie z DK7 na S7 też będzie ciekawie...
Inżynier.16:53, 30 września 2019
Musieli otworzyć bo wybory. PiS panicznie boi się wyników, bo w razie porażki połowa ich kacykow idzie do pierdla. W sposób znany z ustroju komuny przedstawiają swoje ?sukcesy? żeby jeszcze bardziej ogłupić swoich wyborców. Ale my tutaj mieszkamy, próbujemy żyć. Płacimy za ich głupotę i stanowiska. Warto zapytać panią poseł Paluch jak rozwiązać ten problem. Przecież tyle miała do powiedzenia, nawet śpiewała na otwarciu. Swoją droga to fenomen, zna się kobieta na wszystkim: na geotermii, inżynierii drogowej, polityce i folklorze. Wybitny specjalista.
narodowiec16:24, 30 września 2019
Masakra , jak się oddaje "kawałek " tylko żeby parę osób mogło się wylansować przed wyborami to taki efekt . Tunel jeszcze długo nie będzie otwarty i korki będa te same co były ...masakra
klik16:04, 30 września 2019
To nie było trudno przewidzieć , nowy odcinek przyspiesza jazdę tylko do miejsca zwężeń a po nich jest rondo i światła a trudno by jedno rodno rozładowało ruch główny plus boczne dojazdy i wjazdy. Na starej zakopiance największe korki miały miejsce na światłach a teraz mamy światła i ronda , podsumowując nie wiem na co liczyli otwierając ten odcinek , nie trzeba być geniuszem ani inżynierem by zauważyć to o czym napisałem - zero wyobraźni to tak w skrócie.
ja15:31, 30 września 2019
brawo tak trzymać :)
niepojete15:26, 30 września 2019
juz reagowac a nie obserwowac !
w D. sie POwywracało15:10, 30 września 2019
Wiadomo, że z dwupasmówki na 1 pasmówkę zawsze będzie jak w lejku, czy zwęzeniu robotami... Ale w tym wypadku coś tu z organizacją ruchu nie gra i z tymi światłami... w Skomielnej.
Naprawdę nie rozumiem, że przy tym samym ruchu dziś jest 11 km na godzinę a tydzień temu na startej drodze było 30 na godz.
A ludzie zamiast doradzić wyją z dobrobytu i psuja energię elektryczną i klawiatury na bzdurne - czasem nienawistne komentarze...
Andrzej15:10, 30 września 2019
teraz to dopiero sprawdzą wytrzymałość mostu
Mietek15:09, 30 września 2019
Teraz dokladnie widac ze odwalenie szopki politycznej w sobote bylo wazniejsze niz kierowcy. Brawo PIS
tester nowej zakopianki15:06, 30 września 2019
!!! byłem , zobaczyłem , w korku stałem!!!- 1h10min od zbójeckiej do świateł w skomielnej - piechotą było szybciej!!!
Inżynier14:55, 30 września 2019
Nie ma się co dziwić: jadąc od Chabówki:
-na węźle zmniejsza się prędkość niemal o połowę (gdy nie ma korka),
-przejeżdża się ostrożnie przez rondo,
dalej jedzie się drogą o prędkości 50km/h
-wykonuje się manewr 90stopni w lewo
-dalej mamy pod górkę (I tu plaga Tirów)
mm14:50, 30 września 2019
i będą korki cały czas, bo ktoś tak zaprojektował rondo na DK 28, że Ci co jadą z S7 i na S7 muszą się minąć, a na tej linii jest największę natężenie ruchu. Ci co stoją w korku do świateł blokują rondo, i Ci co jadą w przeciwnym kierunku nie mają jak jechać, i odwrotnie, Ci co jadą na Zakopane blokują ruch tym drugim.
rajo14:49, 30 września 2019
To są żarty! To, że będą tam korki wiedziały wcześniej nawet dzieci. Po co to w ogóle otwierano? Na jednym rondku spotykają się samochody z 4 kierunków i GDDKiA zdziwiona, że są korki?
maciek o.14:30, 30 września 2019
......niesamowite !!! ( ironicznie oczywiście ) .....korki ?? niesamowite !!.... jakie trzeba mieć skończone uczelnie i jakie posiadać nadnaturalne zdolności by nie przewidzieć banalnie prostej rzeczy ?? krótki odcinek od małego rondka do skrzyżowania z sygnalizacją świetlną ( skrzyżowanie DK7 z 28 ) dotychczasowo wystarczająco obciążony tranzytem wschód - zachód ( i oczywiście na odwrót ) dodatkowo przejął cały ruch północ - południe i oczywiście w odwrotnym kierunku ..........kurna !! kogo zatrudniają w tych mUndrych dErEkcjach ??? przecież to dziecko na hulajnodze potrafiłoby przewidzieć taki scenariusz, że korki będą codziennym widokiem .....noooo ale pOSŁY mogly sie wypromować .
Pytanie o starą drogę.14:29, 30 września 2019
Proszę zapytać pana dyrektora Generalnej Dyrekcji Dróg Krajowych i Autostrad czy starą drogą przez Skomielną B. można jeździć?

Przed wjazdem z zakopianki i od strony Czarnego Dunajca na nową drogę proszę zamontować tablice świetlne z czasem przejazdu przez nową drogą, starą drogą i przez Mszanę.
ZochazKrakowa14:25, 30 września 2019
To po kiego oddawać nowy odcinek drogi (nieskończony), na którym korki są jeszcze większe niż na starej zakopiance, a przyspieszenia ani komfortu jazdy jakoś nie widać, nie słychać i nie czuć? Aha i jeszcze najlepiej wg policji żeby uniknąć stania w korku policja radzi jechać objazdem przez Mszanę Dolną... To dla kogo ta droga? Ku uciesze polityków? Żeby było gdzie wiece robić? Paranoja...
Tiele14:21, 30 września 2019
Ruszać się żwawo przy wjeździe na rondo bo tam tamujecie cały ruch, później do świateł jest luźniej tylko znowu nie umiecie ruszać pod górę i przy jednym cyklu połowa przejedzie a reszta cukuje. Z dynamicznej jazdy dwója, jeździcie dyskutancko jak w zimie po śniegu.
ANTY_LEWAK14:20, 30 września 2019
E tam korki.
TVPiS nic o nich nie mówiło. A jak powiedzą, to nazwą to 'próbami obciążeniowymi' :)
Www14:17, 30 września 2019
Bo jeździć nie umieją i sami bez widocznej przyczyny robią zator. Wystarczy jechać w przeciwnym kierunku żeby zobaczyć jak to działa. Droga pusta a oni stoją i robią kilometrowe przerwy, jednemu coś przyjdzie do głowy wolno i z dostępem bez przyczyny jechać i wszyscy cierpią.
Wyborca14:11, 30 września 2019
Oddanie do użytku tylko tego krótkiego odcinka jest całkowitą porażką. Dopóki nie będzie tunelu nic się nie poprawi. A tunel być może będzie w 2021 roku. Kto w to wierzy.? Przypominam, że tunel miał być oddany w 2019 r. Wydaje mi się że nie jesteśmy na bieżąco rzetelnie informowani o postępach w realizacji tej inwestycji. Dość długo mówiono, że prace idą zgodnie z harmonogramem. A to na pewno nie była prawda.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij