Nowe przystanki w Starem Bystrem i Trybszu, nowe nazwy przystanków w Nowym Targu - podhale24.pl
Niedziela, 14 lipca
Imieniny: Marcelina, Ulryka, Bonawentury
Nowy Targ
Clouds
25°
Wiatr: 6.48 km/h Wilgotność: 66 %
Clouds
25°
Wiatr: 4.968 km/h Wilgotność: 38 %
Clouds
26°
Wiatr: 8.82 km/h Wilgotność: 78 %
Clouds
25°
Wiatr: 10.548 km/h Wilgotność: 88 %
Clouds
29°
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 61 %
Clouds
26°
Wiatr: 5.076 km/h Wilgotność: 57 %
Jakość powietrza
18 %
Nowy Targ
34 %
Zakopane
24 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Bardzo dobra
PM 10: 9 | 18 %
Zakopane
Bardzo dobra
PM 10: 17 | 34 %
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
PM 10: 12 | 24 %
21.10.2019, 13:19 | czytano: 6088

Nowe przystanki w Starem Bystrem i Trybszu, nowe nazwy przystanków w Nowym Targu

Zmiany wprowadziła Rada Powiatu Nowotarskiego. Jedna ze zmian wywołuje kontrowersje i jest wynikiem konfliktu sąsiedzkiego.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Rada Powiatu Nowotarskiego zgodziła się na likwidację przystanków Stare Bystre Tokarki w starym miejscu i utworzenie nowego, 50 metrów dalej. Nowe przystanki, po prawej i lewej stronie ulicy Wąskiej, powstały też w Trybszu. Z kolei w Nowym Targu zmieniły się nazwy przystanków, w związku z aktualizacją nazw, które już nie funkcjonują: Kowaniec Apteka na Kowaniec Rondo Tischnera, Kowaniec Balneoprojekt na Kowaniec Rondo Pileckiego, Kowaniec Dom Dziecka na Kowaniec Osiedle Robów, Kowaniec Punkt Skupu na Kowaniec Kornik, Szaflarska Ośrodek Zdrowia na Szaflarska Aleje Tysiąclecia, Szaflarska RDP na Szaflarska Plac Evry, Szaflarska Baza RPGK na Szaflarska McDonalds, Waksmundzka Plac Targowy na Waksmundzka Bereki oraz Waksmundzka Cepelia na Waksmundzka Czerwonka.

Radna Maria Domagała apelowała przed głosowaniem, żeby poważnie zastanowić się nad zmianą przystanków w Starem Bystrem, bo decyzja o tym spowodowana konfliktem sąsiedzkim. - Głosując za zmianą przystanku stajemy po jednej ze stron konfliktu - przestrzegała.

- Nie stajemy po żadnej ze stron, bo ten przystanek jest argumentem w sporze między sąsiadami - tłumaczył przewodniczący Tadeusz Rafacz. - Jedna ze stron gra tym przystankiem. Chcąc uniknąć tego argumentu, zaproponowałem, że albo ten przystanek zniknie z mapy Starego Bystrego, albo zostanie przeniesiony. Został przeniesiony w nieodległe miejsce, tak, że nie utrudni to mieszkańcom korzystania z przystanku.

Tomasz Moskalik, dyrektor Powiatowego Zarządu Dróg w Nowym Targu, dodał, że nowa lokalizacja przystanków została uzgodniona z pomocą sołtysa wsi i odbyła się za zgodą mieszkańców. Decyzję tą poparła gmina i policja, a zmiana została podyktowana również względami bezpieczeństwa.

r/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
komentarze
0
pająk przędziorek21:54, 22 października 2019
A co to jest ten "Kornik" na Kowańcu? Czy chodzi może o masowy atak kornika na tamtejsze lasy?
0
Kuma19:32, 22 października 2019
W Nowym Targu został jeszcze przystanek na żądanie wprawdzie ale jest pod MOPS a chyba zachował dawną nazwę RPGK
0
podatnik07:43, 22 października 2019
Wspaniała propozycja: likwidujemy. Co za mądrość i rozwaga w rozwiązywaniu sporu.
0
Stefek22:03, 21 października 2019
A przystanek w Klikuszowej dalej rozwalony.
0
ol16:44, 21 października 2019
A Rabka nie może się doprosić przystanku w Chabówce na zakopiance.Dużo studiujących w Krakowie musi dojeżdżać do Rabki i nie mają jak się dostać.
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas