Poniedziałek, 28 wrzesień 2020, Imieniny: Luby, Wacława, Salomona
Zakopane i okolice
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 83
Clouds
Wiatr: 24.156 km/h Wilgotność: 87
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 84
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.616 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 3.6 km/h Wilgotność: 69
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
25.10.2019, 21:01 | czytano: 2346

Po 103 latach od śmierci - Wojciech Tylka-Suleja spocznie w ojczyźnie

ZAKOPANE. Na sobotę zaplanowano uroczyste złożenie urny z prochami Wojciecha Tylki-Sulei na zakopiańskim cmentarzu.

Wojciech Tylka-Suleja urodził się w 1870 roku w Kościelisku. Ten wybitny przewodnik tatrzański i ratowniki górski mieszkał w Zakopanem. Był jednym z najlepszych przewodników tatrzańskich początku XX wieku. Należał od początku istnienia do Tatrzańskiego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Jego imieniem nazwane zostały Tylkowa Przełączka i Tylkowa Turniczka w pobliżu Żabiej Turni Mięguszowieckiej. Zmarł w 1916 roku w Albanii w czasie służby wojskowej.

W ostatnią niedzielę września br. odbyły się w Albanii uroczystości poświęcone pamięci Wojciecha Tylki-Sulei. Honorowy Patronat nad wydarzeniem objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej, Andrzej Duda.

Druga część uroczystości odbędzie się jutro, tj. 26 października. O godz. 9:00 - msza święta w Sanktuarium Najświętszej Rodziny w Zakopanem, a później nastąpi uroczyste złożenie urny na zakopiańskim cmentarzu przy ul. Nowotarskiej. Organizatorzy zapraszają do udziału w uroczystościach wszystkich chętnych.

ao/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij