Wtorek, 11 sierpień 2020, Imieniny: Ligii, Zuzanny, Lukrecji
Jabłonka i okolice
Clouds
19°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clouds
18°
Wiatr: 3.204 km/h Wilgotność: 2
Clouds
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Clouds
21°
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 73
Clouds
19°
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 89
Clouds
18°
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 82
Jakość powietrza
Nowy Targ
Brak pomiaru
Zakopane
Brak pomiaru
Rabka-Zdrój
Brak pomiaru
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.11.2019, 12:08 | czytano: 2892

Nowe chodniki w Skawie (zdjęcia)

zdj. PZD Nowy Targ

Zakończyła się trwająca od kilku miesięcy rozbudowa drogi powiatowej 1668K w Skawie. W ramach zadania poszerzono jezdnię i pobocza, wykonano nowe chodniki, zatoki postojowe oraz rozbudowano odwodnienie.

Pod koniec października odebrano roboty związane z rozbudową drogi powiatowej w Skawie Dolnej. Prace prowadzone były na dwóch odcinkach drogi o łącznej długości 1,8km (od posesji nr 561 do wiaduktu nad linią kolejową Sucha Beskidzka - Chabówka oraz od Szkoły Podstawowej nr 3 do przejazdu kolejowego w kierunku Naprawy).

Jak przypomina Powiatowy Zarząd Dróg, roboty budowlane objęły rozbudowę jezdni i pobocza, budowę chodnika z kostki brukowej o szerokości 2,0m, budowę skarp nasypów i wykopów drogowych, przebudowę skrzyżowań, budowę kanalizacji deszczowej, rozbudowę odwodnienia, budowę muru oporowego, montaż urządzeń bezpieczeństwa ruchu, - przebudowę zjazdów i ogrodzeń, budowę zatok postojowych, przebudowę i zabezpieczenie sieci teletechnicznej i gazowej.

Całkowita wartość inwestycji wyniosła ponad 5,5 mln zł brutto. Została sfinansowana z Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Małopolskiego 2014 -2020 w kwocie blisko 3 mln, z budżetu Powiatu Nowotarskiego - 1,2 mln oraz budżetu Gminy Raba Wyżna - 1, 3 mln zł.

Wykonawcą zadania było konsorcjum firm: Podhalańskie Drogi Sp. z.o.o. oraz Podhalańskie Przedsiębiorstwo Drogowo – Mostowe S.A. z Nowego Targu.

opr.s/ zdj. PZD Nowy Targ
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
mieszkaniec10:21, 9 listopada 2019
Chwała Bogu że skonczyli przed zimą. dziekujemy .

do hejterów.. lepszy rydz niz nic. !

Natomiast WYMAGANY JEST chodnik i oświetlenie do końca Skawy Dolnej. na CITO.
miszina08:05, 9 listopada 2019
w sumie to nie trzeba być fachowcem ,żeby widzieć jak robota idzie.
Trasa Skawa-Spytkowice jest jednym z dowodów na to że można robić szybko i solidnie .
W zależnosci od tego ile ma sie sprzetu oraz pracownikow.
z tego co kojarze to firma ZIBUD z kamienicy ma sie czym pochwalić.
Zrobili szybko tak wielki odcinek.
Czeka jeszcze jeden odcinek od sklepu w skawie do złaczenia w spytkowicach . Nie mam informacji kiedy to bedzie robione ale mam nadzieje ze przetarg wygra firma ktora ma taka sama wprawe jak firma z kamienicy . Chyba wszycy pamietaja odcinek chyba od cmentarza do millenium ktory był robiony ponad pol roku !!!
Kilometr robiony tyle czasu ???
Przeciez ludzie codziennie jeżdża ( chodzi mi o nierownosc nawierzchni słabo zabezpieczone krawedzie po sciagnieciu nawierzchni - przebite opony w samochodzie kilkukrotnie po przejechanu porażka)
Nie ma co porownywac odcinka na Skawie Dolnej do tego robionego na Górnej w strone Spytkowic....
do Łopusny06:43, 9 listopada 2019
Do stwierdzenia fuszery nie trzeba być fachowcem, tak samo jak do jej odwalenia.
Łopusny22:11, 8 listopada 2019
Jak zwykłe fachowcy wypowiedzieli się w temacie :))
Skawianin18:07, 8 listopada 2019
Popieram jak wyżej.Dziadostwo jakich mało żeby tyle czasu robić kawałek drogi,ten co wybrał tą firmę chyba /.../
krk12:24, 8 listopada 2019
Jakie kilka miesięcy? Takiej partyzantki i dziadostwa jak przy tych dwóch inwestycjach nie spotkałem. Co innego inwestycja w Skawie na drodze do Spytkowic.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij