Brak porozumienia ws. przenosin lodziarni - podhale24.pl
Poniedziałek, 04 marca
Imieniny: Kazimierza, Łucji, Witosława
Rabka Zdrój
Clouds
Wiatr: 5.724 km/h Wilgotność: 82 %
Clouds
Wiatr: 7.056 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 4.536 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 5.112 km/h Wilgotność: 79 %
Clouds
Wiatr: 7.272 km/h Wilgotność: 86 %
Clouds
Wiatr: 7.668 km/h Wilgotność: 89 %
Jakość powietrza
102 %
Nowy Targ
58 %
Zakopane
204 %
Rabka-Zdrój
Nowy Targ
Dobra
PM 10: 51 | 102 %
Zakopane
Dobra
PM 10: 29 | 58 %
Rabka-Zdrój
Dostateczna
PM 10: 102 | 204 %
22.11.2019, 12:00 | czytano: 6875

Brak porozumienia ws. przenosin lodziarni

Lodziarnia na Rynku w Krościenku musi być przeniesiona w inne miejsce z powodu rewitalizacji budynku ratusza. Wójt zaproponował właścicielom najem innego lokalu, ale ci nie chcą się zgodzić.

Arch. Podhale24.pl
Arch. Podhale24.pl
Projekt rewitalizacji zakłada remont XIX-wiecznego ratusza, który znajduję się na rynku. Jest to jednocześnie budynek, w którym znajduje się urząd gminy. Tam z kolei mieści się lokal, wynajmowany pod lodziarnię, która musi zostać zamknięta z powodu przewidzianych prac budowlanych.

Do rady gminy wpłynęły dwa pisma od właścicieli z prośbą o wznowienie negocjacji w celu ugodowego załatwienia sprawy. Odbyło się kilka spotkań, ale nie przyniosły one rezultatu. Na ostatniej sesji Rady Gminy Krościenko nad Dunajcem, wójt Jan Dyda stwierdził jednoznacznie, że temat najmu jest bardzo ważny i stanowiska w tej sprawie nie zmieni. – Trzeba podejmować decyzje, które przyniosą efekt w postaci rewitalizacji, a ona musi dojść do skutku, to nie podlega dyskusji – rozpoczął wójt.

Dodał, że dzierżawiony lokal nie będzie miał prawa istnienia w takiej formie. –Przedstawiliśmy propozycje zastępczych lokali w tzw. sukiennicach i również lokal, gdzie obecnie znajduje się bank. Państwo nie zgodzili się. Doszło do kolejnych spotkań, gdzie przedstawialiśmy dalsze propozycje – kontynuował.

Jednak właściciele nie przystali na warunki wójta i postawili swoje, czyli bezprzetargową sprzedaż lokalu na ul. Jagiellońskiej, który obecnie dzierżawią. Również zgodzą się na wynajem pomieszczenia obok banku, ale za połowę proponowanej stawki. Wójt stwierdził jednak, że ugoda w takiej formie jest nie do przyjęcia, bo sprzedaż tego lokalu „nie ma zasadności racjonalnej i finansowej”, a poza tym nie można zrobić tego w formie bezprzetargowej.

W konsekwencji właścicielom lodziarni wypowiedziano umowę najmu. – Nie może tak być, że będziemy szantażowani. My nie jesteśmy przeciwko ludziom, którzy prowadzą własną działalność. Z pełnym szacunkiem do pana (...), ponad 90-letniego człowieka, który całe życie poświęcił dla biznesu. Trzeba jednak rozmawiać, iść na kompromisy, tym bardziej, że to, co chcemy robić, przyniesie korzyść dla wszystkich mieszkańców, również dla tych, którzy prowadzą jakąś działalność na rynku. Żadnej krzywdy nie chcemy nikomu zrobić – wytłumaczył Jan Dyda.

Na koniec dodał, że gmina przygotowała dwa lokale, ale spotkała się z niechęcią do rozmów. Sprawą zajmie się mecenas. – Prace nie mogą być wstrzymane. Mówimy tutaj o 8 mln zł. Jeżeli byłyby jakieś blokady, ktoś będzie musiał to pokryć – skwitował.

ao/
Reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Zobacz także
komentarze
REAL15:14, 22 listopada 2019
Wójt to niech się nie zasłania tym, że chce remontować budynek UG dla dobra mieszkańców (na siłę). Ten ignorant nie ma bladego pojęcia co można zrobić dla dobra mieszkańców. Od następnego roku ceny energii elektrycznej poszybują do góry. Gdzie jest program dofinansowania do fotowoltaiki, który parę lat temu wójt miał wprowadzić. Trzeba mieć jakieś priorytety zgodne z oczekiwaniami mieszkańców, aby w gminie żyło się lepiej, ale nie urzędnikom, tylko mieszkańcom. Za taką kasę można by było zbudować farmę zielonej energii, a dzięki temu ograniczyć wydatki na energię i przy okazji zmniejszyć smog, lub np. wybudować basen, lub zainwestować w drogi. Większość sąsiednich gmin weszła w fotowoltaikę, ale wójt Krościenka śpi i śni o pięknym pałacu dla siebie i urzędników. Ciekawe, jak mieszkańcy będą mu dziękować za wprowadzenie strefy płatnego parkowania. Jak na razie widać, że tylko pan Przewodniczący Rady i kilku inteligentnych Radnych kontrolują zasadność wydawania pieniędzy, aby nie przepłacać z gminnej kasy (przykład PPK)
zuzka12:36, 22 listopada 2019
Ja lodziki to tylko w rynku
Obiektywny12:30, 22 listopada 2019
Drogie i na tle konkurencji mało smaczne.
Mieszkaniec12:14, 22 listopada 2019
A ciekawe na co komu remont tego budynku w rynku.... trzeba było przenieść gminę do dawnego gimnazjum na Tylce, teraz budynek stoi pusty, bo nie ma tam tylu uczniów, a pieniądze które pójdą w remont zainwestować w coś bardziej przydatnego dla mieszkańców gminy.
BRAWO DLA PANA WÓJTA ZA JEGO POMYSŁOWOŚĆ!!!!
dodaj komentarz

Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd. Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).

reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Zobacz wersję mobilną podhale24.pl
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas