Czwartek, 04 czerwiec 2020, Imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 6.012 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 86
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
29.11.2019, 14:07 | czytano: 2075

W grudniu otwarte zostaną trasy narciarskie i internat COS w Zakopanem

zdj. COS w Zakopanem

ZAKOPANE. 28 grudnia zostaną oddane do użytku rozbudowane trasy narciarskie na terenie Centralnego Ośrodka Sportu w Zakopanem. Tego samego dnia oficjalnie otworzony zostanie także nowy internat. Łączny koszt inwestycji to 27 mln zł

Zmodernizowane i rozbudowane trasy biegowe będą miały od 1300 do 3750 m. Po to, żeby były dostosowane do potrzeb różnych konkurencji. Trasa o długości 2500 m będzie oświetlona, a także posiadała będzie pełną infrastrukturę naśnieżającą.

– Trasy śnieżne i nartorolkowe są niezbędne w procesie szkoleniowym – tak w sezonie jesiennym i zimowym, jak i letnim. Dostępność ich na miejscu spowoduje, że nie będzie takiej potrzeby poszukiwania alternatywnych miejsc za granicą. Dodatkowo trasy te będą oświetlone, więc treningi będą mogły się odbywać także w godzinach popołudniowych, co jest szczególnie istotne zimą. Oddanie tras do użytku bez wątpienia będzie dla nas wielkim świętem – podkreśla dyrektor COS w Zakopanem Sebastian Danikiewicz.

Początkowo uroczystość oddania do użytku tras, których rozbudowa kosztowała 15 mln zł, planowano w połowie grudnia. Problemem są jednak prognozy pogody, które wskazują, że początek grudnia będzie bardzo ciepły, a opadów śniegu nie będzie. Dlatego inauguracje przeniesiono na 28 grudnia.

Do użytku oddany zostanie także internat z przewiązką. W nim powstało dodatkowych 106 miejsc noclegowych, co jest niezwykle ważne, bo w newralgicznych momentach roku obłożenie obiektów COS Zakopane jest bardzo duże.

– Powstanie tego budynku bez wątpienia zwiększy dostępność do procesu szkoleniowego, gdyż po prostu będziemy mogli zakwaterować więcej osób – dodaje Danikiewicz . Przewiązka pozwoli na to, żeby trenujący sportowcy nie musieli – szczególnie zimą – wychodzić z budynku głównego, żeby udać się do swoich pokoi.

– Dbamy o rozwój infrastruktury w naszych ośrodkach. Wydatkujemy na to setki milionów złotych, żeby nasi sportowcy mogli trenować w świetnych warunkach. Za chwilę COS Zakopane będzie miał do zaoferowania trasy narciarskie na bardzo wysokim poziomie, które pozwolą odbywać treningi przedstawicielom kilku dyscyplin - mówi zastępca dyrektora COS Andrzej Kalinowski.

W ostatnich czterech latach dzięki wsparciu MSiT w COS Zakopane zrealizowane zostały już inwestycje za ponad 100 mln zł. Cały czas trwa także inwestycja za 44 mln zł, czyli modernizacja kompleksu Średniej Krokwi.

mat. prasowy, opr.s/
najnowsze informacje
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij