Czwartek, 04 czerwiec 2020, Imieniny: Franciszka, Karola, Gościmiła
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 1.8 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 6.588 km/h Wilgotność: 89
Clouds
Wiatr: 5.4 km/h Wilgotność: 93
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
30.11.2019, 13:05 | czytano: 2880

Pożyczka dla "Rabcia". Teatr odda jak dostanie od marszałka

Fot. Piotr Kuczaj

RABKA-ZDRÓJ: Rada Powiatu Nowotarskiego zgodziła się pożyczyć 900 tysięcy złotych dyrektorowi Teatru Lalek "Rabcio" na zapłatę firmie, która kończy budować nową siedzibę teatru przy ul. Orkana.

Zostanie ona otwarta w połowie stycznia. Wszystko jest już prawie gotowe, pozostaje tylko zapłacić wykonawcy za wykonaną pracę. Teatr planował pozyskanie miliona złotych ze sprzedaży budynku starej szkoły przy ulicy Podhalańskiej, ale nie znalazł się żaden kupiec na tę nieruchomość. W dodatku Urząd Marszałkowski w Krakowie, który dał na inwestycję 6 mln zł dotacji, zgodnie z powszechną praktyką, zabezpieczył na koncie 10% tej sumy. Przeleje ją dopiero wtedy, gdy przeprowadzi kontrolę i wszystko będzie zgodne z tym, co ustalono. To właśnie tych pieniędzy brakuje, żeby dopiąć wszystko. Dlatego dyrektor Zbigniew Wójciak wystąpił do władz powiatu o pożyczkę, którą otrzymał. - Jak dyrektor dostanie pieniądze od marszałka, to nam wróci - zapewnił starosta Krzysztof Faber radnych powiatowych, podczas czwartkowej sesji Rady Powiatu Nowotarskiego.

r/
najnowsze informacje
komentarze
rodio21:42, 1 grudnia 2019
Słowa dyrektora teatr lata świetności ma już za sobą, a dziś znajduje się w stanie stagnacji. - Od kilkunastu lat teatr nie ma wyjazdów. Ucichliśmy. Nie ma nas i co budowa za tyle milionów ma to zmienić
Rajder16:03, 30 listopada 2019
10% z 6 mln to 600 tys. A co z pozostałymi 300 ?
j2315:50, 30 listopada 2019
jeśli odda znów inwestycja która przynosi straty
Plastek15:43, 30 listopada 2019
Jeśli dostanie pieniądze ...
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij