Sobota, 14 grudzień 2019, Imieniny: Alfreda, Izydora, Alfredy
Szczawnica i okolice
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 80
Rain
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 75
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 80
Snow
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 80
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
02.12.2019, 16:34 | czytano: 4289

Mieszkańcy chcą we wsi drogi powiatowej

Sołtys i radny z Morawczyny, na wniosek mieszkańców zwrócili się o władz gminy, żeby pomogła przekwalifikować główną drogę prowadzącą przez wieś z kategorii gminnej na powiatową.

Trzykilometrowa droga łączy drogi powiatowe: Ludźmierz-Pyzówka i Długopole-Pieniążkowice. "Droga jest obciążona coraz większym natężeniem ruchu w obu kierunkach, zarówno samochodów osobowych jak i ciężarowych, pomimo znaków informujących o ograniczeniu tonażu, co jest spowodowane zamknięciem drogi do Długopola w związku z budową mostu" - napisali w piśmie odczytanym podczas sesji Rady Gminy Nowy Targ.

Na zebraniu wiejskim wszyscy mieszkańcy jednogłośnie opowiedzieli się za przekazaniem drogi powiatowi. Mieszkańcy zwrócili się już w tej sprawie do Starostwa Powiatowego w Nowym Targu, ale otrzymali odpowiedź, że powiat nie ma na to pieniędzy i nie ma możliwości przejęcia drogi.

r/
najnowsze informacje
komentarze
Kierowca13:21, 3 grudnia 2019
Na przyszłej powiatowej jeden pas dla ,,świętych,, krów i wściekłych gaździneka inaczej nieprzejedziesz.
Kierowca podhalański05:58, 3 grudnia 2019
Nie dziwota. Powiatowe z nowymi dywanikami asfaltowymi i zimą pięknie na czarno utrzymane. A gminne i wojewódzkie... pożal się Boże. A niby ten sam kraj i to samo województwo.
zeb21:52, 2 grudnia 2019
Chcemy tego i owego ale 50% siedzi z nas na Krusie a 25% pracuje na czarno a reszta w Austrii. No i mamy 500+ więc się i nam porządna droga należy!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij