Poniedziałek, 06 kwiecień 2020, Imieniny: Izoldy, Celestyny, Ady
Jabłonka i okolice
Clear
15°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
17°
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 23
Clear
17°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Clear
16°
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 26
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
18.12.2019, 10:35 | czytano: 3848

Ukrainiec zatrzymany na budowie w rejonie Zakopanego

Fot. Karpacki Oddział Straży Granicznej

Funkcjonariusze Straży Granicznej w Zakopanem zatrzymali na budowie obywatela Ukrainy. Jak się okazało, pracujący przy robotach ziemnych 36-letni mężczyzna, był osobą niepożądaną na terytorium RP.

W poniedziałek strażnicy graniczni prowadzili kontrolę legalności zatrudnienia na budowach w rejonie Zakopanego. Cudzoziemiec, którego skontrolowali, był skazany przez Sąd Rejonowy w Myszkowie za kierowanie pojazdem pod wpływem alkoholu oraz ukarany grzywną w wysokości 2400 zł. Mężczyzna nie uiścił jednak opłaty w terminie wskazanym przez sąd, w związku z powyższym jego dane zostały wpisane do wykazu osób, których pobyt na terytorium Rzeczpospolitej Polskiej jest niepożądany.Z uwagi na nielegalny pobyt Ukraińca w Polsce, komendant placówki Straży Granicznej w Zakopanem wydał decyzję o zobowiązaniu go do opuszczenia terytorium RP. Dodatkowo obywatel Ukrainy nie wjedzie do strefy Schengen przez kolejne 3 lata.

Źródło: Karpacki Oddział Straży Granicznej, oprac. r/
najnowsze informacje
komentarze
szary16:04, 19 grudnia 2019
wmt, a co to ma do rzeczy ? czyli do wypowiedzi że "bliżej nam do braci rosjan ?" Umiesz czytać ze zrozumieniem ? Książki o Wołyniu czytałem, zresztą moja mama uciekała z ukrainy przed pogromami, cała jej rodzina musiała uciekać. Więc z ich opowiadań wiem więcej niż ty z książek. Prawda nie zawsze jest taka jak książkach. Poza tym zależy jakie książki weźmiesz, bo niektórzy autorzy są bardzo stronniczy i piszą tylko tym co potwierdza ich uprzedzenia i poglądy.Zdarzenia sprzeczne z ich wizją świata po prostu się nie zdarzyły.
wmt05:36, 19 grudnia 2019
szary poczytaj troche ksiazek o ukraincach,czytanie nie boli.Wolyn,Powstanie Warszawskie itd wiesz co ukraincy nam robili razem z Niemcami?
Smok20:43, 18 grudnia 2019
szary, jak ci pasuje ta s*** to sobie tam do nich jedź, ja sobie nie życzę w Polsce oglądać obcych kulturowo i mentalnie dzikusów.

My jesteśmy u siebie, my wybieramy.
szary17:05, 18 grudnia 2019
Moskwa... nie wypowiadaj się za wszystkich. Jak ci tak blisko kulturowo i mentalnie do Rosjan, to tam wyjedź. Do do polski nie bardzo pasujesz.
MOSKWA PUNK14:18, 18 grudnia 2019
Brawo!Ukraincy niestety nie sa mile widziani w Polsce.Blizej nam kulturowo i mentalnie do braci Rosjan.Tylko politycy nas dziela.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
boks reklamowy
miejsce na reklamę
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij