Sobota, 31 październik 2020, Imieniny: Alfonsa, Urbana, Krzysztofa
Rabka Zdrój i okolice
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Clear
Wiatr: 17.712 km/h Wilgotność: 3
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 83
Fog
Wiatr: 9.36 km/h Wilgotność: 100
Clouds
Wiatr: 4.5 km/h Wilgotność: 90
Clouds
Wiatr: 7.56 km/h Wilgotność: 75
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dostateczna
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Umiarkowana
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
01.01.2020, 02:39 | czytano: 10159

Policyjne podsumowanie sylwestrowej nocy w Zakopanem

zdj. Podhale24

ZAKOPANE. Około 66 700 osób bawiło się tej nocy na Równi Krupowej. W miejscu samej imprezy organizowanej przez TvP i miasto Zakopane, czyli w sektorach wokół sceny nie zanotowano ani jednego zgłoszenia, że stało się coś złego.

- W kulminacyjnym momencie, około godz. 23.30 w zamkniętych sektorach podległych ochronie było 28 tys 700 osób, a wokół na terenie Równi około 38 tys. Po północy rozpoczął się "odpływ" uczestników zabawy. Zakopianka się "przykorkowała", ale policjanci z wydziału ruchu drogowego starają się, by turyści bezpiecznie opuścili miasto. Podobnie funkcjonariusze Służby Ochrony Kolei pilnują, by nasi goście spokojnie odjechali - mówi Roman Wieczorek z KPP w Zakopanem .

Służby medyczne na Równi Krupowej udzielały pomocy 8 razy. Były to przypadki zasłabnięcia, skargi na bóle brzucha oraz jeden poważniejszy wypadek - poślizgnięcie, które zakończyło się złamaniem kości podudzia.

Policjanci odnotowali do godziny 24-tej - 25 interwencji, a po północy ok. 20. - Były to przeważnie nieporozumienia, sprzeczki, awantury, przypadek naruszenia nietykalności cielesnej. Głównie sprawcy byli nietrzeźwi. Zatrzymany został też nietrzeźwy kierowca. U 30-latka ze Stalowej Woli badanie wykazało ponad 2 promile alkoholu. Niestety w Sylwestra policjanci odnotowali aż 22 zgłoszenia dotyczące tzw. wirtualnych kwater. Ponadto funkcjonariusze pomogli odnaleźć rodzicom dzieci: siedmio- i jedenastolatka - podsumowuje oficer prasowy zakopiańskiej Policji.

Najgroźniejsze zdarzenie miało miejsce w rejonie Pardałówki, gdzie doszło do ataku z użyciem noża. Sprawca został szybko zatrzymany.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców i gości czuwało ok. 350 policjantów. Prócz wcześniej zadysponowanych do służby podczas sylwestrowej nocy, do Zakopanego przyjechali funkcjonariusze z Podkarpacia, Rzeszowa i Kielc. Wspomagali ich SOK-iści, funkcjonariusze Straży Granicznej, druhowie-strażacy i Staż Miejska.

Tej nocy PKP uruchomiło dodatkowe pociągi, które odjadą z Zakopanego w godzinach porannych - o godz.: 05.07, 06.00, 06.31, 07.40 i 08.43.

s/
najnowsze informacje
komentarze
pispojednozlo12:15, 1 stycznia 2020
a ochroniarze dlaczego nie zostali uwzglednieni? bo za lyzke zupy narazali swoje zycie i zdrowie?:]
Obiektywny08:32, 1 stycznia 2020
Policji i służb wszelakich było dużo. I za to wielkie im brawa.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij