Czwartek, 27 luty 2020, Imieniny: Romana, Makarego, Lutomira
Nowy Targ i okolice
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 12.96 km/h Wilgotność: 86
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 55
Clouds
Wiatr: 24.12 km/h Wilgotność: 55
Jakość powietrza
Nowy Targ
Bardzo dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Bardzo dobra
05.01.2020, 21:01 | czytano: 2593

Inauguracja sezonu biegówkowego pod Tatrami (zdjęcia)

zdj. Marcin Szkodziński

186 zawodników wystartowało w VII Pucharze Kościeliska. Zawodnikom w trakcie biegu towarzyszył gęsto padający śnieg.

Tym razem organizatorom oraz miłośnikom biegówek pogoda nie pokrzyżowała planów. Mimo, iż śniegu było wystarczająco, aby przygotować trasy, to podczas całych zawodów wciąż dosypywało nowego.

Na trasie liczącej 2,5 km, kobiety do pokonania miały dwa okrążenia, a mężczyźni cztery. Wśród kobiet najszybsza okazała się Barbara Byrtus z Istebnej, której pokonanie trasy zajęło 22 min. Najszybszym mężczyzną na trasie był Bogusław Gracz, który 10 km przemknął w 31 min. i 21,9 s.

Na trasie pojawiła się również niewidoma zawodniczka, która biegła z przewodnikiem oraz mężczyzna, który ze względu na brak dłoni biegł bez kijków.

Tradycyjnie już po biegu zawodnicy udali się do Domu Ludowego w Kościelisku, gdzie wręczono puchary oraz rozlosowano nagrody. Poza karnetami na stoki narciarskie, wejściówkami na termy zawodnicy otrzymali także trzy pary nart oraz nagrodę główną, ekspres do kawy ufundowany przez Stowarzyszenie Rozwoju Turystyki w Gminie Kościelisko. Kolejne zawody organizowane przez stowarzyszenie z Kościeliska już 16 lutego. Odbędzie się wówczas bieg parami z okazji walentynek, gdzie zawodnicy bardzo często przychodzą przebrani.

ms/ zdj. Marcin Szkodziński
galeria zdjęć
najnowsze informacje
komentarze
Smok12:49, 6 stycznia 2020
I smogu nie widać.
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij