Wtorek, 20 październik 2020, Imieniny: Ireny, Kleopatry, Witalisa
Jabłonka i okolice
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
-273°
Wiatr: 0 km/h Wilgotność:
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Bardzo dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
Aktualna sytuacja na Podhalu Koronawirus Ogłoszenia drobne i komunikaty
08.01.2020, 17:54 | czytano: 11298

Prawnik z Rabki-Zdroju wysłała petycje do samorządów

zdj. YouTube

Renata Sutor, prawniczka z Rabki-Zdroju wysłała do niemal wszystkich miast, gmin i powiatów w Polsce południowej petycję. Jedna z nich dotyczy bezpłatnych parkingów, druga - dokonania pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski.

Dokumenty wpłynęły m. in do nowotarskiej Rady Miasta. Zgodnie z przepisami - zajmie się nimi za kilka dni Komisja Skarg, Wniosków i Petycji.

Jak czytamy w pismach - pierwsza petycja dotyczy zmiany przepisów prawa miejscowego poprzez utworzenie w każdej gminie miejsca, gdzie można bezpłatnie zaparkować. "Uważam, że w każdej gminie powinny być utworzone takie parkingi, po to, aby turysta albo mieszkaniec mógł sobie spokojnie zostawić samochód i zwiedzać miasto albo załatwiać różne sprawy. Postuluję również, aby przed Sądami, starostwami, Urzędami Skarbowymi i innymi urzędami publicznymi były bezpłatne parkingi" - pisze autorka.

Druga petycja, dotyczy prośby o poparcie w formie uchwały skierowanej do Konferencji Episkopatu Polski jej petycji o dokonanie pełnej Intronizacji Jezusa Chrystusa na Króla Polski, "gdyż sprawa naszej wiary nie może nas nie obchodzić, a zwłaszcza dzielić" - argumentuje Renata Sutor.

Do tej drugiej petycji dołączone jest proroctwo dotyczące III Tajemnicy fatimskiej, objawienia trzech kobiet - Marii, Michaliny i Magdaleny oraz przepowiednie dotyczące przyszłości Polski i świata.

Oto jak autorka wyjaśnia powody swoich starań:s/
najnowsze informacje
komentarze
Póki16:15, 10 stycznia 2020
@ do Póki
Puknij się jeszcze raz, tylko mocniej - byś już nic nie pisał.
Do - Agnostyk16:00, 10 stycznia 2020
Aleś się wysilił :) Na pewno długo myślałeś :)
do Póki09:52, 10 stycznia 2020
Słowo póki pochodzi z ruskiego /poka/ u znaczymy jako o z kreską. Ale po polsku o z kreska czytamy jak u i obie wersje spotykamy w języku polskim bez względu na to czy "mądralom" taki stan rzeczy odpowiada.A swoja drogą,to treść wywołała u ciebie uczucie bezdechu że się uczepiłeś takiej pierd.......y?
Agnostyk21:46, 9 stycznia 2020
Panie Góral: pan nie straszy komentujących wiecznym potępieniem bo to nie średniowiecze, a u niewierzących może pan jedynie wywołać atak śmiechu. Według pana interpretacji wiary, Bóg kocha tych którzy go intronizują? A może brzydzi się takimi zdewociałymi uczynkami? Jak dla mnie możecie się państwo bawić w rycerzy, możecie intronizować kogo chcecie, ale miejcież trochę przyzwoitości i róbcie to w swoim gronie, w swoim kościele. Polska nie jest republiką i nie ma tronu. Amen.
PiK2620:53, 9 stycznia 2020
A jak to jest w ogóle możliwe że poczytny portal wklejając bezpośredni link do YouTube promuje jakieś poglądy ??Jakkolwiek nie byłyby one dziwaczne to po pierwsze.

Po drugie: jak to " parcie na szkło" się ma do etyki adwokackiej i zakazu reklamy ???
Dan16:07, 9 stycznia 2020
Droga pani Polska poki co jest panstwem swieckim i choc w praktyce rozdzielnosc kosciola od panstwa nie wyglada najlepiej to nich pani nie probuje jeszcze glebiej wpedzac nas w panstwo wyznaniowe bo w Polsce mieszkaja nie tylko katolicy .
BoToPolskaWłaśnie13:51, 9 stycznia 2020
Dziwaków nigdzie nie brakuje... + za parkingi.
max11:16, 9 stycznia 2020
Pani to niech się zajmie prawem, a nie miesza Religii do polityki.
Boski11:03, 9 stycznia 2020
Parkingi - spoko ale czy pani prawnik nie wie, że Polska to republika parlamentarna i nikogo na tronie się nie da posadzić?
Co do reszty wypowiedzi, to po śmierci nieźle się zdziwicie stojąc przed obliczem Ozyrysa!
Póki10:55, 9 stycznia 2020
@ k
"Puki"co, to Ty się puknij w głowę!
k10:12, 9 stycznia 2020
Katolicy niech no najpierw się zadeklarują i zapłacą podatek na swój kościół /tak jak np w Niemczech/ 3% od dochodu. A jak już się policzą i okaże się że jest ich np.40% to wtedy przyjdzie refleksja. Puki co państwo mamy świeckie a konstytucja gwarantuje nam rozdział kościoła od państwa. O czy ta pani zapewne nie wie bo nie bardzo mogę znaleźć logiczne wytłumaczenie jej wywodów. Po co tworzyć konfliktową sytuację . No chyba tylko po to żeby głośno krzyczeć że znów KK jest atakowany a jego wyznawcy niemal prześladowani i czas na kazamaty jest już bliski?????
góral10:06, 9 stycznia 2020
Komentujący, którzy nie chcą intronizacji Chrystusa na Króla Polski, to albo nie są prawdziwymi KATOLIKAMI, albo zupełnie nie rozumieją problemu :)
Nikt wiecznie żył nie będzie !!!!
Nic po śmierci nie zabierzecie ze sobą, prócz uczynków, którymi zasłużycie sobie na życie wieczne lub na wieczne potępienie!!! To dotyczy każdego człowieka, bez wyjątku!!!!
I nie bądźcie tacy "nowocześni za bardzo" nie bądźcie tacy chop do przodu, żebyście nie zostali sami na końcu z niczym !!!!

Proroctwa się wypełniają, Wasze krytyki Bóg też uwzględnił
Z Bogiem jeszcze nikt nie wygrał :) PAMIĘTAJCIE !!!
Tak mi się wydaje09:09, 9 stycznia 2020
Trochę niefortunne połączenie parkingów i Intronizacji.
bez szaleństwa09:00, 9 stycznia 2020
Do góral. W tym to pobiliście multikulti w 300 procentach
jaga207:01, 9 stycznia 2020
Jezus jest wszystkich nie tylko Polaków takimi sprawami zajmują się duchowni ,władza świecka niech się zajmie przestępcami a Rabka nie należy do najspokojniejszych miejscowości
7-my syn 7-ego syna06:19, 9 stycznia 2020
Już Kazimierz Przerwa Tetmajer w XIX w. pisał;
Huha! hopsa!;Każda nową myśl witamy krzyżem Pańskim
Precz z geniuszem Europy, farmazońskim i szatańskim
my o jedno tylko modły szlemy k niebu z naszej chaty
by nam buty śmierdzieć mogły, jak śmierdziały przed 100 laty.
blokers00:37, 9 stycznia 2020
Mam nadzieję, że szybko to Pani wybiją z głowy. Przyczynia się Pani do tego, ze jesteśmy pośmiewiskiem dla wielu ludzi z Polski. Wiara to coś osobistego, nie wymaga deklaracji na piśmie.
dziadek00:29, 9 stycznia 2020
góralu - to nie używaj internetu, samochodu itp. Żyj w bacówce bez prądu i przepowiadaj turystom pogodę z gwiazd.
dziadek00:25, 9 stycznia 2020
Nie wierzę w to co czytam...21 wiek, a my mamy się cofać do średniowiecza...? Wiarę trzeba mieć w sercu i w głowie. Nie potrzeba deklaracji na papierze. Nie wolno narzucać, bo efekt będzie odwrotny. Niech jakiś mądry duchowny "wybije" tej Pani z głowy takie pomysły, bo kościoły będą pustoszeć.
góral23:33, 8 stycznia 2020
@Kasia
@Ula
@Czesław
@Czytelnik
Może Wam odpowiada "nowoczesność" płynąca z ZACHODU pod postacią;
- multi-kulti
- eutanazji
- aborcji
- otępiania mózgów za pomocą propagandy płynącej w TV
- ........
- ............

Ale ja wolę ten zaścianek, to zacofanie i Chrystusa na Króla Polski, niż tą "nowoczesność" XXI wieku, która nachalnie wpływa z Zachodu do naszej ojczyzny, zmieniając kolejne pokolenia w bierne, nieczułe, bezmyślne ZOMBI !!!!!
Czytelnik22:31, 8 stycznia 2020
Teraz memy będą o Podhalu i osobnikach go zamieszkujących a nie o Podlasiu... Wierzę w Boga ale to to są cuda na kiju :D
Ula22:17, 8 stycznia 2020
Do Pani Kasi! - znakomity komentarz.
Ejo22:01, 8 stycznia 2020
Przecież to jakiś skecz, żart.
żenada21:42, 8 stycznia 2020
@Hulugula
Przyklej coregą...Reszcie pozazdrościć błyskotliwości.Dobrze ,ze jest era internetu i można wylać pomyje na innych.Za komuny pewnikiem już by się leciało donieść odpowiednim służbom.
Lolek21:03, 8 stycznia 2020
Wolałabym, żeby wójtowie i burmistrzowie zajęli się zadaniami wynikającymi z ustaw i potrzeb ludzi, a nie ogłaszali na swoich stronach niepoważnych petycji.
Hulugula21:01, 8 stycznia 2020
Zbieram szczękę z podłogi. Halo czy to naprawdę się dzieje?
Kasia20:59, 8 stycznia 2020
Dajcie spokój z takimi pomysłami. Nie róbmy zaścianka z Podhala w XXI wieku. Dzielmy się mądrością, miłością, a nie głupotą. Chrystusowi dajmy spokój, bo cierpiał za nasze grzechy i nie pogarszajmy tego stanu rzeczy.
emerytka20:47, 8 stycznia 2020
Pani mówi w 4 minucie " by wszyscy wierzący w swoim sercu dokonali tej intronizacji". Wydaje mi się, że nie potrzeba urzędowych uchwał by każdy wierzący, który tylko chce intronizował Jezusa. Bez żadnych nakazów i uchwał państwowych.
Czeslaw20:14, 8 stycznia 2020
Normalnie nie wierze co czytam i co ogladam. Ludzie mamy 2020r. W dobie nauki i takiej technologi najwyzszy czas przejrzec na oczy. Wierzcie sobie w co checie i kogo chcecie Wasza sprawa ale nie narzucajcie calemu spoleczenstwu swoich fanaberi. Moze ludzie racjonalnie myslacy maja inne zdanie. Koscol nalezy odciac od Panswa raz na zawsze.
Janusz Widelec20:11, 8 stycznia 2020
Mamy w mieście pełno darmowych parkingów. Wystarczy sobie tylko podejść kilka kroków a nie parkować w samym centrum. Może się pani prawnik ruszy i przejdą jej głupie pomysły.
A co do intronizacji to, nie ma co się ograniczać. Zróbmy Chrystusa Królem Polski, Wojewodą Małopolski, Wójtem Gminy Nowy Targ i Sołtysem Ludźmierza. A co! Chociaż może Sołtysem Ludźmierza nie. Bo Sołtys w Ludźmierzu to jednak porządny jest i nie ma co go zmieniać.
toja19:44, 8 stycznia 2020
zaistniała ale czy kiedyś to miała
e219:33, 8 stycznia 2020
Jeszcze pod szpitalami parkingi powinny być bezpłatne, Konstytucja nam mówi,że do szpitali mamy mieć dostęp bezpłatny..... a, tu jest zdzierstwo! Sama miałam taki przypadek ,że musiałam zostać w szpitalu, a samochód został pod szpitalem na płatnym parkingu / nie miał kto go odebrać/ Zaznaczam,że wiele jest takich podbramkowych sytuacji!
Czy strzżenia baranów19:26, 8 stycznia 2020
Jak chcesz otworzyć sklepik,to musisz mice minimum 7 miejscu parkingowych,jakbiznesmeni z US we wanted cie to nie ma gdzie zaparkować,jak UM to to samo,dlaczego to działa w jedna stronę ?a tych nierobów trza utrzymywać
szuser19:26, 8 stycznia 2020
Do Gazdy

A może najpierw zapytajcie się Jezusa czy się zgodzi na króla bo Jemu już proponowano wszystkie królestwa świata i nie chciał.
zdegustowana18:55, 8 stycznia 2020
Pani prawnik nie zna realiów funkcjonowania Gminy.Gmina musi z czegoś czerpać dochody. Fajnie byłoby mieć bogatego wujka, który da na odśnieżanie, sprzątanie ulic itp. Jeżeli chodzi o Intronizację to nie należy to do zadań własnych gminy i mówię to jako praktykująca katoliczka.
Ta Pani nie ma prawniczej pracy ?18:47, 8 stycznia 2020
Tak to jest, jak się nie ma właściwej roboty i brak zainteresowanych, to wypisuje się takie rzeczy, by zaistnieć.
gazda18:31, 8 stycznia 2020
Piekny przekaz. Gratuluje.
Mamy walczyc. Kosciol zawsze byl i bedzie podzielony. Faryzeuszow nie brakuje tak w kosciele jak w panstwie. Kosciol to My a MY nie mamy glosu. Hierarhia stala sie Bogami ktorzy kontroluja nie tylko Kosciol MY ale wladza weszla do Kosciola. Kontrola i wladza NIE pochodzi od Boga zatem od Kogo? Od Szatana- wladca dzisiejszego swiata? To smutne ze Jezus Chrystus Nie zostal Krolem Polski. Lub mowilo sie o malej intronizacji. Jaka mala intronizacja? Albo jest cala Intonizacja albo Nie. Nikt z Hierarchow nie wypowiedzial slowa w Krakowie przy 'Malej intronizacji' Jezus dzis zostal Krolem Polski Polski Polski. Prosze To Jest Nasz Jezus Nasz Krol zatem nie odbierajcie Nam Jezusa Naszego Polskiego. Amen Amen
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Skontaktuj się z nami
Adres korespondencyjny Podhale24.pl
ul. Krzywa 9
34-400 Nowy Targ
Obserwuj nas
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij