Piątek, 28 luty 2020, Imieniny: Romana, Oswalda, Cyryla
Nowy Targ i okolice
Clouds
-0°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 74
Clouds
Wiatr: 11.16 km/h Wilgotność: 93
Clouds
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 74
Clouds
-0°
Wiatr: 33.48 km/h Wilgotność: 74
Jakość powietrza
Nowy Targ
Dobra
Zakopane
Dobra
Rabka-Zdrój
Dobra
10.01.2020, 18:09 | czytano: 11779

Uwaga, od lutego zmiana sposobu odbierania śmieci. Wszyscy muszą segregować

NOWY TARG. Urząd Miasta opublikował informację dla mieszkańców w sprawie zasad segregacji odpadów komunalnych, które będą obowiązywały na terenie Gminy Miasto Nowy Targ od dnia 1 lutego br.

Właściciele nieruchomości – zarówno zamieszkałych jak i niezamieszkałych - deklarujący do tej pory nieselektywny sposób gromadzenia i oddawania odpadów zobowiązani są do zmiany dotychczasowej deklaracji o wysokości opłaty za gospodarowanie odpadami komunalnymi.

Odpady komunalne na terenie miasta Nowy Targ gromadzimy i oddajemy z podziałem na następujące frakcje: Zmieszane, Tworzywa sztuczne/metal, Papier, Szkło, Bioodpady, Popiół – Już od 2018 roku nie ma frakcji suchej i mokrej.

Właściciel nieruchomości jest zobowiązany zaopatrzyć się w pojemniki na następujące frakcje odpadów komunalnych: Zmieszane – pojemnik ciemnoszary lub czarny, Tworzywo sztuczne/metal – pojemnik żółty, Popiół – pojemnik jasnoszary.

Pamiętajmy, żeby były to kosze na odpady komunalne a nie kosze ogrodowe.

Pojemniki w których gromadzone i oddawane są odpady muszą być odpowiednio oznaczone wraz z kodem kreskowym- indywidualny kod z oznaczeniem frakcji odpadów i adresem nieruchomości
(Zmieszane - Z, Tworzywo sztuczne/metal - TM, Popiół - P)

Firma odbierająca odpady dostarcza worki w odpowiedniej kolorystyce na:
Szkło- zielone, Papier- niebieskie, Bioodpady- brązowe wraz z kodami kreskowymi

Worki w dniu zbiórki wystawiamy wraz z naklejonym kodem:
Szkło worek zielony wraz z kodem SZ, Papier worek niebieski wraz z kodem PA, Bioodpady worek brązowy wraz z kodem B. Prosimy zawiązywanie i nie dopuszczanie do rozerwania worków – nie przepełniajmy ich!

Jeżeli oddajemy większą ilość odpadów w workach – używamy do tego swoich worków i naklejamy tylko jeden kod np. chcemy oddać kilka worków z bioodpadami, używamy jednego worka dostarczonego od firmy resztę oddajemy w swoich workach i oklejamy kodem B tylko jeden worek w widocznym miejscu- to samo dotyczy szkła i papieru

Pojemniki i worki powinny być wystawione w dniu zbiórki najpóźniej do godz. 6:00 do najbliższej drogi publicznej. W przypadku gdy odpady nie zostaną wystawione w odpowiedniej godzinie lub dostęp do nich będzie utrudniony poskutkuje to brakiem odbioru odpadów i należy zastosować się do kolejnego terminu odbioru według obowiązującego harmonogramu

Zużyty sprzęt elektryczny i elektroniczny- zgodnie z ustawą należy oddać do sklepów, w których zakupujemy nowy sprzęt

Przy zbiórce odpadów wielkogabarytowych NIE wystawiamy:
- opon
- odpadów budowlanych i poremontowych, gruzu, starych okien, szyb
- sprzętu elektrycznego i elektronicznego
- odpadów niebezpiecznych (przeterminowane leki, chemikalia, zużyte baterie i akumulatory)
szczegółowy sposób segregacji przedstawia poniższa ulotka.

Szczegóły dotyczące harmonogramów, rejonów, punktów selektywnej zbiórki odpadów komunalnych znajdziecie Państwo na stronie Urzędu Miasta - kliknij.

s/
najnowsze informacje
komentarze
takitam.23:07, 18 stycznia 2020
a mnie sie wydaje, ze w cywilizowanych panstwach, o wiele bogatszych tak intelektualnie jak i kulturowo bardziej rozwinietych segregowane smieci sa odbierane za darmo! dlaczego panowie mendrkowie magistraccy chcecie brac kase po dwakroc??? segregowane odbierac za friko, a zmieszane kroic ile sie da!!!
Zawdzięczamy to wyborcom PIS-u !!!!10:09, 18 stycznia 2020
Problem śmieciowy dotyczy CAŁEJ POLSKI - to jedna z pierwszych odczuwalnych decyzji PIS-u
Wcześniej PO, PSL, SLD wbijało nas w ziemię, teraz PIS dociska zrównując nas z ziemią !!!!!
B.10:01, 17 stycznia 2020
Totalny idiotyzm .Za taką kasę to powinni sami sobie segregować .W NT jeszcze jest w miarę bo można mieć pojemniki ale w poza trzeba mieć worki bo podobno pojazdy nie są przystosowane do odbioru z pojemników.Nie ma odpowiednich worków w Gminie już o nalepkach nie wspomnę .Za wszystkim trzeba samemu chodzić i dowiadywać się .Typowo jak w Polsce czyli wymyślamy bardziej restrycyjne bzury niż w UE ale bez żadnego przygotowania żeby potem przywalić odpowiednią karę
Franek18:40, 16 stycznia 2020
A gdzie te kody kreskowe na kosze można otrzymać???
Olej nie do bio ???13:05, 13 stycznia 2020
Gdzie olej ?
Sopel18:14, 12 stycznia 2020
To teraz prosimy o wytyczne dla GMINY NOWY TARG bo to jest dla samego Nowego Targu.
fanhasioka16:02, 12 stycznia 2020
Reżim ( powołany nowelizacją ustawy przez PO-PSL bodajże w roku 2011) w którym moje śmieci gmina traktuje jako swoją własność i za odbiór tej własności każe sobie słono płacić , przyjmuje postać patologiczno-perwersyjnego aktu powołania setek małych bezkosztowych sortowni , które będą pracować na chwałę urzędniczą i prywatny zysk .
dyplomatołek01:13, 12 stycznia 2020
Zrozumiałem i przepraszam.
dyplomata00:42, 12 stycznia 2020
No to co?
qw00:13, 12 stycznia 2020
Ktoś wierzy, że od lutego to wystartuje? Miasto nawet nie zadbało o to żeby dostarczyć albo udostępnić ulotki mieszkańcom.
hec00:02, 12 stycznia 2020
Strasznie to skomplikowane. Jakim cudem udało się urzędnikom tak to zagmatwać? I jeszcze ta łaska, że złotówka mniej jak się ma kompostownik.
cudnie23:15, 11 stycznia 2020
Dyplomata zaorany koncertowo.
dyplomata22:37, 11 stycznia 2020
"na terenie Gminy Miasto Nowy Targ od dnia 1 lutego br" - to gminy czy miasta panie "Moderator"? I proszę o sprostowanie swojego błędu. I wystarczy przepraszam w kom.

Wyjaśniam: jest Gmina Nowy Targ, gdzie wójtem jest wspomniany przez Pana - Jan Smarduch i Gmina Miasto Nowy Targ (taka nazwa formalna używana w dokumentach, ale najczęściej używa się formy Miasto Nowy Targ), gdzie jest burmistrz.
W tekście trzy razy napisano, że chodzi o miasto. Przykro mi, że to takie dla Pana skomplikowane. I nie trzeba mnie przepraszać, mam dużo zrozumienia dla ludzkich słabości. Moderator.
dyplomata21:51, 11 stycznia 2020
W plastikach pisze że wyrzucamy zabawki a niżej czego nie można wyrzucać pisze że zabawek nie wyrzucamy. Faktycznie trzeba być po studiach bo to nie jest do ogarnięcia. Pewnie sam Smarduch tworzył.

Wprawdzie to nie nota dyplomatyczna, a zwykła informacja, ale pana @dyplomatę uczulam, że dotyczy ona Miasta Nowy Targ, a nie Gminy Nowy Targ. Moderator.
terror śmieciowy19:52, 11 stycznia 2020
wymagania dotyczące segregacji że trzeba studia skończyć coby to pojąć a za odbiór trzeba fortune zapłacić do tego nie można prowadzić gospodarstwa "no waste".inaczej mówiąc to jest taka akcja żeby dać stówe a jak jest tu jakiś cwaniak to dwie
Piotr16:31, 11 stycznia 2020
Czyli opony i odpady budowlane plus okna wywozimy do lasu. Płacimy coraz więcej a możemy oddać coraz mniej. Brawo panie wójcie za wybór firmy i za uzgodnioną cenę. Na pewno przy wyborach wezmę to pod uwagę.
Ola15:20, 11 stycznia 2020
Nogary!!!! Segregacja jest od dawna! tylko dawniej kto chciał segregować to tak robił jak chciał mniej płacić a kto chciał zmieszane to tak miał z tym że musiał więcej płacić. A teraz nie ma wyboru rozumiesz wszyscy muszą segregować. A nie wszyscy mają na to ochotę i czas. Więc nie wiem po co się tak dziwisz.
śmietek15:02, 11 stycznia 2020
Też geniusze opracowują te ulotki. Na obrazku nad "zmieszanymi" narysowali produkty spożywcze. A pod spodem czytamy, że odpadki warzywne i owocowe, oraz produkty spożywcze, należy wrzucać do "bio". Pod "bio" z kolei napisali "odpady rośinne". Czyli co z tego wynika, czy te resztki jedzenia trzeba może dzielić na resztki pochodzenia roslinnego i zwierzęcego, i przykładowo ser, który jest pochodzenia zwierzęcego, już nie można wrzucić do "bio"? Skoro mają być to odpady roślinne, to tak by wynikało. Tylko dlaczego ta sztandarowa pomarańcza widnieje na obrazku nad "zmieszanymi"... Czy może mi to wszystko ktoś wyjaśnić? Czy te ulotki miały w ogóle służyć do informacji ludzi, czy raczej do "zmylenia przeciwnika"? A może to jakaś wyższa filozofia unijna, typu, że marchewka to owoc, a ślimak to ryba...? Ręce opadają, chyba tylko śmiać się pozostaje :-)
papierek14:41, 11 stycznia 2020
Nie rozumiem jednej rzeczy. Na blokach mamy tak: dwa pojemniki na papier, dwa na zmieszane, a tylko jeden (!) na plastik+metale? Przecież plastik stanowi grubą większość zawartości śmieci! Ile się z kolei zużywa makulatury w dzisiejszych czasach? Żeby aż 2 duże kosze stały na makulaturę? A plastiki są wszędzie, po każdym byle śniadaniu zostają, np. pojemniki po serku, sałatce, butelki po sokach, czy mleku. Do tego reklamówki, opakowania po kosmetykach i w ogóle opakowania po wszystkim. Żeby to mialo sens, to powinno być tak: 3 pojemniki na plastik+metal, 1 na zmieszane i po jednym na szkło i makulaturę. Nie wiem kto to wszystko obmyślił, ale jak dla mnie, to chyba jakaś zbieranina półgłówków musiała być. Starczy zaobserwować ile jest jakiego typu odpadów, a potem ustawić odpowiednią liczbę pojemników dla każdego. A nie tak, że wiecznie ten pojedynczy pojemnik na plastiki jest zapchany do granic mozliwości i nie da sie tam wrzucać, bo jest prawie zaraz pełny! To powinny być 3 takie pojemniki, a nie jeden!
Pytający12:00, 11 stycznia 2020
Gdzie zakupić kosze na odpady komunalne?
blokowiec10:27, 11 stycznia 2020
A kto będzie odpowiadać za te osoby, które np. szukają puszek lub jakiś części i wywracają i mieszają wszystko w kontenerach.
Nie raz wyrzucając śmieci widziałem jak osoby takie przerzucają zawartość jednego kosza do drugiego, oczywiście nie patrząc na opis pojemnika.
Karol10:01, 11 stycznia 2020
Za zmieszane place 25 zł a za segregowane zapłacę tyle samo.!!!!!!!to jest zdzieranie z ludzi pieniędzy. Skoro segregowane to taniej. A za rok następna podwyżka???
samm07:53, 11 stycznia 2020
Np. w Szczawnicy osobno PET osobno plastik. Jeden kraj a każda gmina inaczej. Bałagan nic więcej, przecież w cenie produktu jest zawarta opłata recyklingowa, wszyscy o tym zapomnieli, podobnie jak w paliwie opłata drogowa.
Pawel06:03, 11 stycznia 2020
No to gdzie te opony mamy wyrzucać ?
A odpady budowlane? Jak ktoś nie ma możliwości żeby to samodzielnie wywieźć to co z tym ma zrobić?
Andrzej05:06, 11 stycznia 2020
Bio w workach to stołówka dla szczurów. A opony i odpady budowlane trzeba samemu dostarczyć do sortowni za mleczarnią. Trzeba mieć swój dowód osobisty i nic się nie płaci za to że przyjmą.Dlaczego nie podali tego w artykule wyżej. Co to za ciapa z UM to ogłasza.
Koala03:04, 11 stycznia 2020
Segregacja papieru a worek na papier plastikowy? Powinny być kosze bo te worki nie są biodegradalne i zanieczyszczają ziemię. Wielka walka w sklepach z torbami plastikowymi a na śmieci worek plastikowy. Nowe kosze na każdy śmieć i to co roku bo śmieciarze je niszczą.
Czyścioch02:57, 11 stycznia 2020
Tworzywa sztuczne i metale - wrzucamy: zabawki z tworzywa sztucznego o ile nie są trwale złączone z innych materiałów a nie wrzucamy: zabawek plastikowych? Po prostu ktoś kto to stworzył to mistrz. A worek na papier powinien się nazywać makulatura bo nic więcej tam nie można wrzucić. Śmieci za taką segregacje są za drogie. To czysty biznes.
sąsiad i ja23:47, 10 stycznia 2020
Za tak posegregowane śmieci powinni nam zapłacić, bo to gotowe surowce wtórne. No może przesadzam, ale przynajmniej powinny być odbierane za darmo.
baciok@23:04, 10 stycznia 2020
Paragraf 22 w polaczeniu z Matrixem.
Miejscowy23:03, 10 stycznia 2020
Dramat, nie dosyć że tyle się płaci za śmieci od osoby to wymagania jak by za darmo odbierali. Zamiast ułatwiać życie to na odwrót.
Abc22:45, 10 stycznia 2020
Mam wstać przed 6 wystawić worek z bio, który panowie odbiorą o 14 wrzucając w. Popiół?! Gdzie można zgłaszać, że psują kosze i. Wala nimi jak....
nogary21:51, 10 stycznia 2020
Segregacja śmieci jest od dawna.Macie problem czy piszecie o tym dla jaj ?
nieraz20:54, 10 stycznia 2020
Kto to, ma zrobić?
.........................................
Do tej pory mieszkańcy
nie poinformowani o zasadach płatności, segregacji odpadów, nie znamy haromongramu odbioru odpadów oraz brak workiów na odpady.
max20:51, 10 stycznia 2020
Przy zbiórce odpadów wielkogabarytowych nie wystawiamy opon. odpadów budowlanych sprzętu elektronicznego, ect. czyli wszystko znowu wyląduje w okolicznych lasach i potokach, niepoważne.
smieciorze20:32, 10 stycznia 2020
kupcie nam nowe kosze panowie gminni dla GRONKOWA
Płatnik20:24, 10 stycznia 2020
Worki z bioodpadami są rozrywane lub zabierane przez psy. Już wiele razy musiałem to zbierać. Worki z bio muszą być w koszach? A kości nie wolno do bio więc gdzie wolno ? Do zmieszanych ? Od lat ludzie myśleli że zmieszane to niesegregowane i nie oddawali ich żeby nie było że nie sortują. Czyli do zmieszanych wszystko co w innych nie wolno ?
v20:10, 10 stycznia 2020
Mamy trzeciom Japonie proszem państwa, system rządzi
Zwolnić połowę nygusów!20:02, 10 stycznia 2020
Tak to prawda- niszczą kosze a połamane części poprostu wywalają przed wejściem do domu. Rozumiem że mamy robić to czy tamto- ok. Ale co zrobicie z faktem ze popiół jest nie zawsze zabierany albo kilka dni po ustalonym czasie ?
szcz19:45, 10 stycznia 2020
Do z Gronkowa. Coś w tym jest. mnie też rozwalili nowy kosz. Mam stary metalowy, nie dźwigają. Myślą, że kupię u nich następny.
Bb19:27, 10 stycznia 2020
Pola!!!!! Nowa deklaracja do wypełnienia. Niestety trzeba odwiedzić Urząd Miasta.
Pola19:07, 10 stycznia 2020
Jeśli miałam odpady zmieszane muszę iść teraz zmienić do urzędu miasta na segregowane ? Czy nie trzeba nic robić tylko po prostu segregowac?
z Gronkowa19:02, 10 stycznia 2020
Kupcie nom kosze , bo nom smieciorze rozwaliły
Nosacz18:29, 10 stycznia 2020
Głosujcie nadal na Partię i będziecie mieli jeszcze bardziej kolorowo. :)
Jan Tek18:15, 10 stycznia 2020
Chyba kogoś .... O 6.00 mam śmieci wystawić i pilnować jakiś matoł albo zwierz tego nie rozerwał?
Przecież i tak firma nie odbiera śmieci na czas. Nawet w centrum miasta! Ostatnio dwa dni bioodpady leżały i wszyscy widzę zadowoleni!
dodaj komentarz
regulamin
Komentarze są prywatnymi opiniami czytelników portalu. Podhale24.pl nie ponosi odpowiedzialności za treść komentarzy. Podhale24.pl zastrzega sobie prawo do nie publikowania komentarzy, w szczególności zawierających wulgaryzmy, wzywających do zachowań niezgodnych z prawem, obrażających osoby publiczne i prywatne, obrażających inne narodowości, rasy, religie itd.
Usuwane mogą być również komentarze nie dotyczące danego tematu, bezpośrednio atakujące interlokutorów, zawierające reklamy lub linki do innych stron www, zawierające dane osobowe, teleadresowe i adresy e-mail oraz zawierające uwagi skierowane do redakcji podhale24.pl (dziękujemy za Państwa opinie i uwagi, ale oczekujemy na nie pod adresem redakcja@podhale24.pl).
reklama
kursy walut
reklama
reklama
reklama
reklama
reklama
Pod naszym patronatem
Ta strona używa cookies. Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies. Więcej informacji znajdziesz w naszej polityce prywatności. Zamknij